mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:48:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Miško iz Litije
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Miško iz Litije  (Prebrano 12239 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« : sobota, 14.03.2009 : 10:10:46 »

No po nasvetu uporabnika, sem odprl temo. Ker sem pač preko Horjula posvolij enga mešančka z imenom Miško. In seveda ker je to naš prvi pes bo sledilo še kako vprašanje, kak nasvet... V glavnem to za enkrat toliko.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1 : sobota, 14.03.2009 : 11:56:41 »

Miško ima pa svojooo teeemoooo  Cheesy

P.s.: Fotografije prilepiš tako, da jih najprej naložiš v spletni album, tam odpreš, iz lastnosti pokopiraš URL in ga prilepiš med
Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #2 : sobota, 14.03.2009 : 12:31:45 »

Aha Skuiki hvala za navodilo. Evo dodajam povezavo do slike, da boste vidli, o kom je govora v tej temi.
http://www.moj-album.com/album/15173480/
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #3 : sobota, 14.03.2009 : 12:33:08 »

Malo pomagam Wink
http://www.moj-album.com/slike/15173478/2Y0X_SBu5FrL1_kd.v.jpg

Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #4 : sobota, 14.03.2009 : 12:34:45 »

Kako se pa sem gor prlima sliko, de nebi glih povezav skoz vstavljal?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 14.03.2009 : 12:38:04 »

ajoooooj, temule kužnisu pa prav nobeno drugo ime ne bi pasalo!
 Cheesy Kiss
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #6 : sobota, 14.03.2009 : 12:40:13 »

Kako se pa sem gor prlima sliko, de nebi glih povezav skoz vstavljal?


Odpreš sliko v albumu, desni klik nanjo ---> izbereš Lastnosti ---> pokopiraš URL naveden kot Lokacija ---> vstaviš ta URL med

Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #7 : sobota, 14.03.2009 : 12:53:21 »

A tkole mogoče http://www.moj-album.com/slike/15173478/TXFDxenLHBwCafsF.v.jpg
Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #8 : sobota, 14.03.2009 : 12:54:38 »

Super, zdej bo. No se bova z Miškom javla jutri. Do takrat pa velik pasji pozdrav.
Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #9 : nedelja, 15.03.2009 : 23:19:20 »

Danes smo imeli naoprno noč in jutro. Namreč Miško je staknil drisko in bruhal. Bil je čisto fertik. Zvečer (ponoč) sem hodil gledat, če sploh še diha in bilo me je strah najhujšega. Cel dan je prespal in ni bil več živahen. Tudi jedel je bore malo. Resno me je bilo strah. No popoldne sem odšel v službo es žalosten. proti večeru pa sem poklical domov in se pozanimal za našega "tamalega". Mami me je razveselila z veselo novico, da je že spet živahen in da je veliko pojedel in precej pil. Od sreče mi je zaigralo srce. Prec sem postal boljše volje.
No zvečer ko pa sem prišel domov pa me je spet pričakal stari (mladi) Miško kot sem ga vajen. Resda še imadrisko, ampak se tudi tu stanje izboljšuje in jutri bo po moje že čisto zdrav. Vem da smo brez veze postali vsi panični, saj se na netu prebral, da je driska pogosti pojav pri psih in se pač mormo tega navadt. Skrbelo nas je le zato, ker je bilo med drisko tudi nekaj (jako malo) krvi. Tudi to se včasih dogaja pri psih, kot sem prebal. Pač to je naš prvi pes in bo še kak trenutek, ko bomo vsi panični, če bo kaj "narobe". Zato hvala bogu, da imamo internet, da se da vse izvedet, kako pa kaj.
In če pomislim, kaj bi bilo vzrok tej nenadni diski, mi pade la na pamet naše še neznanje o prehrani psov, namreč včeraj smo imeli "spomladanski" piknik in smo tudi Mišonu prvošli malo mesa, resda ni bilo veliko, ampak ravno dovolj, da je dobil drisko in bruhanje. Od zdaj naprej bodo na meniju le briketi in tam pa tam kaka konzerva (te namreč obožuje, kolkor smo vidli). To je za zda vse z najine strani, ko bo kaj naovega pa se spet oglasiva.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #10 : ponedeljek, 16.03.2009 : 00:11:17 »

panika je na mestu (!!!!) - pri mladicih namrec driska (sploh ce je zraven se bruhanje) pomeni alarm. Hitro namrec pride do dehidracije in kriznega stanja.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : ponedeljek, 16.03.2009 : 00:17:16 »

Sploh pa krvava driska IN slabo počutje + mladi pes - res, panika je na mestu!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 16.03.2009 : 05:56:24 »

Ej, dajte se zresnit, povedali smo vse, kar je treba vedet o prehrani mladiča. Piše na pogodbi, dajte se tega držat. Lepo prosim... za mladiča je VSAKA driska LAHKO usodna, ne glede na vzrok.
Logiran

KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.03.2009 : 08:03:10 »

Sej drugače ne dobi drugga kot brikete ter tam pa tam kako konzervo.Tako da vem da smo ga pobiksali, kr smo mu dali meso. No vemo za naprej. Drugače pa je Miško že vredu, stanje se j 100% izboljšalo. Zdaj od vseh naporov od norenja ponoči spi, ko pa se bo zbudil, pa dirke naprej.
Logiran
KikiN
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #14 : ponedeljek, 16.03.2009 : 12:22:42 »

No, danes se je strah spet vrnil. Malo pred enajsto uro se je spet pojavila driska in bruhanje. Zdaj sem imel vsega dost. Miškota sem peljal do najbližje veterinarske ordinacije ki je le slabih 50 m stran od nas. Pregledala ga je in rekla,da ni nič hudega, da so se v njemu pojavili paraziti, kar je za malde kužite čist neki "normalnega". In tudi da je kri pač zaradi teh parazitov. Pomirila sva se oba z mamo. Miškotu je veterinarka dala injekcijo proti bruhanju in tableto proti parazitom in seveda dietno hrano. Jutri pa morva it nazaj, da ugotovimo, kaj naprej al nadaljevat z antibiotiki al ne bo potrebno. Torej, meso ni bilo krivo, a vseeno, bo ostal samo na briketih in konzervah. Drugače pa je še kar živahen in vedno pripravljen, da kaj novega ušpiči.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Miško iz Litije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines