mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:52:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84874 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #315 : sreda, 20.07.2005 : 13:09:00 »

bina, kako pa to potem izgleda ce gredo mladicki v tujino s slovenskim cipom? Ali jim v novi drzavi vstavijo se en cip, ali samo vpisejo podatke slovenskega cipa v svojo bazo........ zanima me, ker sem prebrala, da ima vsaka drzava svoje prve tri stevilke. Se pravi, da bodo tvoji mladicki v tujini se vedno registrirani kot slovenski kuzki? Undecided

lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #316 : sreda, 20.07.2005 : 13:37:05 »

Ory, ravno zato jih pa jaz nisem tetovirala, ker jim SLO tetovaža v tujini nič ne pomeni (v Franciji jih pa še itak enkrat tetovirajo).

Ja, prve tri številke čipa pomenijo državo. In pri mojih mladičkih bodo samo št. čipa vpisali v njihov register. Brez problema. Če jih bodo pa vodili kot Slo "državljane" pa ne vem. Bina naj bi bila slovenka, čeprav ima francoski čip. Je pa vpisala v SLR.

Lp Jana
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #317 : sreda, 20.07.2005 : 13:51:56 »

TagTu, jap, to je tudi pri meni rekel, da jim je čip vstavljal ravno na tisto mesto, kjer imajo belo dlako. In da če bi zadel žilo, bi se prav videlo Undecided Grin

Zakaj si jih pa že ti čipirala? Moji so zato, ker gredo v tujino.

Lp Jana
Pri naših črnuhcih so beli vglavnem samo slinčki Wink
Čipirala sem jih zato, ker se rado dogaja, da veterinarji to storitev krepko zaračunajo, čeprav jo pri psih, skotenih po 1.1.2003, časti država. Tudi meni so poskusili za našo tamalo Huh
No, in sem uredila čipiranje hkrati s prvim cepljenjem Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #318 : četrtek, 21.07.2005 : 09:56:44 »

Ker ne najdem teme o tetoviranju, bom kar tukaj vprašala (saj se tudi na čipiranje nanaša): ali je možno, da se izogneš tetoviranju pri nas? Ali je dovolj, da dobi mladiček samo čip?
Moja Buba namreč v Srbiji ni bila tetovirana, tukaj je dobila čip in nikjer zaradi tega še niso komplicirali (ne na razstavah, ne na vzrejnem). Ali je to možno, da se mladičev, ki se skotijo v Sloveniji, ne da tetovirat?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #319 : četrtek, 21.07.2005 : 09:59:39 »

Pri nas je tetoviranje zaenkrat še obvezno in se tudi vpiše v rodovnik - za vsak slučaj pa morda preveri še na KZS.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #320 : četrtek, 21.07.2005 : 10:10:13 »

Da, možen je samo čip.

Naša Milky ima samo čip in ni tetovirana. Na rodovniku ji pa namesto tetovirne številke piše številka čipa. Čip še ni aktiven, aktivira se ga, ko se cepi proti steklini.

LP
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #321 : četrtek, 21.07.2005 : 10:14:29 »

Odlično! Maja., hvala! Ker meni se zdi tetovaža čisto brez potrebe- je boleča za psa (že vidim, da se bo kdo "obesil" na tole) in z leti tako obledi, da se je sploh ne vidi.

TagTu, v rodovnik imamo pa tudi mi vpisano samo številko čipa in na KZSju niso nič komplicirali.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #322 : četrtek, 21.07.2005 : 10:16:55 »

Ker meni se zdi tetovaža čisto brez potrebe- je boleča za psa (že vidim, da se bo kdo "obesil" na tole) in z leti tako obledi, da se je sploh ne vidi.

Tudi meni je vzreditelj tako rekel in zato se je odločil le za čip.

LP
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #323 : četrtek, 21.07.2005 : 11:15:41 »

Hvala Tina, Maja. Tele informacije mi bodo prav prišle pri naslednjem leglu Wink

Logiran
senca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #324 : četrtek, 21.07.2005 : 11:28:02 »

Pozdravljeni

Mene pa zanima kako je s tem, če pes, ki že ima čip, zamenja lastnika?

Lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #325 : četrtek, 21.07.2005 : 11:38:42 »

Baje obstaja magnet, s katerim se čip uniči, drugače pa mislim, da se samo spremeni v registru-mislim, da morajo to veterinarji vedeti.
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #326 : četrtek, 21.07.2005 : 22:23:02 »

Shocked Shocked To pa prvič slišim. Moji mladički so čip dobili pri 8-mih tednih, pa niso potem nič počivali (še bolj so divjali Grin). Pa tudi bolelo jih ni nič. In samo 1 samička je malo trznila. Še vedno manj kot tisti mladiček, ki je bil tetoviran.

Lp Jana

Tudi nase psicke to ni nic bolelo samo veterinarka je rekla da naj raje ne divja prevec da nebo kaj narobe (vandar se to redko zgodi da gre cip ven al kako je ze omenila) tako da sem jo dala lepo v kočo da ni divjala naslednji dan pa jovo na novo sibat sem pa tja Grin
Logiran
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #327 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:41:13 »

Zivjo,

Imam eno butasto vprasanje: ker bom psa kupila v Nemciji, pes bo z mano pol leta v Franciji, pol pa v Slo, me zanima kaj priporocate glede cipiranja, ali naj to storim tu ali tam? Ali to opravi vzreditelj v svoji drzavi, ampak, ce to opravi ona potem moram tudi jaz tu ali Roll EyesUndecided
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #328 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:51:57 »

Čipiranje se opravi samo enkrat. Najboljše je seveda da to opravi vzreditelj, saj bo pes potreboval čip za izdajo modrega potnega lista, katerega potrebuje za prehod meje. Čip je oznaka psa za celo življenje.
Če si prebereš nekaj strani nazaj je napisano, da v številki čipa prve tri številke pomenijo državo, kjer je bil čipiran. Tako da ni pomemno kje je čipiran, v evidanecah vseh držav bo voden pod številko čipa, ki ga bo dobil.
Lp K
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #329 : ponedeljek, 15.08.2005 : 20:40:15 »

Reina, jaz bi ga čipirala pri nas Wink Še najceneje te bo prišlo. V nemčiji je čip (mislim da) okoli 40 eur, v Franciji 50 eur (z vključenim cepljenjem), pri nas zastonj. Poznam ljudi, ki so pripeljali psa iz Nemčije in ga čipirali pri nas (ker je zastonj). Drugače pa ne, če ga boš čipirala v tujini, ga ni treba še enkrat pri nas. Samo št. njenega (tujega) čipa vnesejo v računalnik.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines