mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:12:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84879 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #330 : torek, 16.08.2005 : 09:25:40 »

Hvala za odgovore,

Oliver ja sem si prebrala, saj zato pa mi ni jasno kje potem evidentirat psa Roll Eyes ce bo na koncu le Slovenc Grin

ce ga ne cipiram v Nemciji, kako ga pa lahko potem peljem cez mejo, glede na to da je to obvezno  Huh

vseeno ga bom kar v Nemciji ker grem potem takoj v Francijo da ne bomo komplicirali Wink,

hvala lepa obema se enkrat,

 8)LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #331 : torek, 16.08.2005 : 09:30:05 »

...saj bo pes potreboval čip za izdajo modrega potnega lista, katerega potrebuje za prehod meje.
Nop, tole pa ne drži. Pes ne potrebuje čipa za izdajo potnega lista. Ker pri nas pes dobi čip ob PRVEM cepljenju proti steklini, potni list pa ob PRVEM cepljenju proti nalezljivim boleznim.

In tudi za prestop meje ne potrebuješ potnega lista, ker smo sedaj v EU in na mejah ni več carinikov in ne pregledujejo več avtomobilov. Med Nemčijo in Francijo pa sploh ni več carine. Edini problem je Švica, ker ni v EU.
Logiran
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #332 : torek, 16.08.2005 : 10:09:40 »

 Shocked Ne potrebuje potnega lista? Kaj pa potem Undecided  knjizico o cepljenjih?

Jasno mi je, da mi nic vec ni jasno Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #333 : torek, 16.08.2005 : 10:13:11 »

Shocked Ne potrebuje potnega lista?
Pa kje sem to napisala Angry Ja, ne rabiš potnega lista ZA PRESTOP MEJE, ker ni več carinikov. Ker ni več meje. Če pa greš npr. v Švico, pa potrebuješ potni list za psa in ti ponavadi tudi pregledajo, če je pes cepljen. In tudi za na Hrvaško ga potrebuješ. v državah članicah EU pa ni več meje in zato ni carinikov na mejah in zato nihče ne pregleduje potnih listov in zato ga ne potrebuješ. A je sedaj razumljivo. Seveda je pa logično, da ga imaš s sabo. Ziher je ziher Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #334 : torek, 16.08.2005 : 11:28:07 »

Reina- ker vem da se zanimaš za nakup čivavice... mislim da se v večini držav mladičkov ne več tetovira- še posebno ne tako majhnih, torej ti bo malčka že vzrediteljica čipirala, ker se potem št. čipa vpiše v rodovnik. Pa priskrbi si export rodovnik ker ga bomš potrebovala za vpis v SLO rodovno knjigo.

Lp, Mojca
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #335 : torek, 16.08.2005 : 11:31:34 »

Bina to pa ne bo cisto drzalo. Res je da na meji ni vec carinikov, meja pa se vedno je, ker Slovenija se ni podpisala Schengena in ga tudi se nekaj casa ne bo. Zato je na meji kontrola dokumentov in policija, to pa zajema tudi potni list za psa. Res pa je da jih v praksi ne preglejujejo.
Logiran
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #336 : torek, 16.08.2005 : 11:56:43 »

Seveda je razumljivo Bina Wink pa kar brez hude krvii, saj vsega ne mores vedeti  vnaprej, sploh pa to ne pocnes vsak dan.  Ze prvo razlago sem razumela da ne potrebujes za prestop meje, jaz sem to samo vprasala kot potrditev, ne?  Grin

Hvala
Logiran
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #337 : torek, 16.08.2005 : 11:58:18 »

Reina- ker vem da se zanimaš za nakup čivavice... mislim da se v večini držav mladičkov ne več tetovira- še posebno ne tako majhnih, torej ti bo malčka že vzrediteljica čipirala, ker se potem št. čipa vpiše v rodovnik. Pa priskrbi si export rodovnik ker ga bomš potrebovala za vpis v SLO rodovno knjigo.

Lp, Mojca

Hvala lepa na odgovoru, brez export rodovnika pa itak nic!
LP
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #338 : petek, 26.08.2005 : 13:47:41 »

Mene zanima, ce pes nujno rabi cip, ce ga pelješ čez mejo. Meni je bilo najprej rečeno, da je dovolj tudi samo tetovirna številka, če se dobro vidi. Nek veterinar zadnjič mi je pa rekel, da je čip obvezen. Kako zdej??
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #339 : petek, 26.08.2005 : 13:52:06 »

Za pse, skotene pred 1.1.2003, ki imajo vidno tetovirno številko, čipiranje ni potrebno.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #340 : petek, 26.08.2005 : 14:39:59 »

Drugače pa ne, če ga boš čipirala v tujini, ga ni treba še enkrat pri nas. Samo št. njenega (tujega) čipa vnesejo v računalnik.

Japajade. Pri nobenem od perujcev (AVID-ov cip) le-ta s citalcem ni berljiv in so mi oba tukaj ob cepljenju proti steklini ponovno cipirali.

Lp, Yo
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #341 : petek, 26.08.2005 : 14:41:00 »

Yo, ona je pisala, da bi psa kupila v Nemčiji in ga čipirala tam ali pa v Franciji. Za ti dve državi sem prepričana, da čip velja tudi pri nas. Nisem pisala za Peru Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #342 : petek, 26.08.2005 : 15:00:06 »

Yo, ona je pisala, da bi psa kupila v Nemčiji in ga čipirala tam ali pa v Franciji. Za ti dve državi sem prepričana, da čip velja tudi pri nas. Nisem pisala za Peru Roll Eyes

Jaz pa sem pisala nasplosno. In psa sta cipirana z AVID-ovimi cipi, ki jih preverjeno cisto dobro berejo citalci na Nizozemskem in v Italiji. Zato pa ni cisto 100% verjeti, da bodo nasi citalci brali vse cipe. V Peruju namrec pse, ki gredo v tujino ravno zaradi tega, da bi se cipe dalo brati, cipirajo z AVID-ovimi cipi, ker naj bi bili nekako univerzalni.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #343 : petek, 26.08.2005 : 21:37:33 »

Citat
Mene zanima, ce pes nujno rabi cip, ce ga pelješ čez mejo. Meni je bilo najprej rečeno, da je dovolj tudi samo tetovirna številka, če se dobro vidi.
Moj ni imel čipa (samo tetovažo) in mi nihče ni kompliciral..... moja vzrediteljica je že kar nekajkrat prodala v tujino, tako da verjetno ve kaj je potrebno za prestop meje. Čipirala sem ga potem v Sloveniji.

lp
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #344 : četrtek, 09.03.2006 : 18:01:55 »

tudi jaz sem cepila brino za steklino in ob tem je dobila tudi čip. in se je zgodilo, da je hudoo zajokala. Cry je precej presenetila veterinarja, ki ni bil pripravljen na takšno reakcijo-običajno ni hudo Undecided. ampak smo se mal pocrklal pa je bilo takoj bolje Smiley

lp
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines