mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 05:24:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #375 : ponedeljek, 27.11.2006 : 10:19:14 »

A pa je bil čip vstavljen kužku v Sloveniji (beri par postov prej)?
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #376 : ponedeljek, 27.11.2006 : 10:40:41 »

Očitno je bil vstavljen na Hrvaškem (191). Psa se je veterinar spomnil, ni se mogel spomnit pa lastnika. Je možno, da imajo podatke v drugi veterinarski ambulanti, ki je v naši občini? Že zaradi obveznega cepljenja bi morali imeti, ali kako?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #377 : ponedeljek, 27.11.2006 : 10:51:44 »

Mislim tile čipi! Čisto brez veze! (po moje se po čipu ne bo dalo nič najt, glede na to kaj so pisali člani na prejšni strani)

Kaj pa če bi probalana kakšni od teh števil, ki jih najdeš na tej strani:
http://www.klinika-prva-k.si/zivali/index.slo.3.htm
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #378 : četrtek, 12.07.2007 : 14:56:23 »

Eno vprašanje glede teh čipov, ki je bilo sicer že postavljeno mislim pa da ni nihče odgovoril.. Tele čipe, kolikor sem razumela, se da prebrat samo s čitalci in tako dobit podatke o lastniku, a kakšna varianta gps-a (staelit) pa ne? Kako pa je potem v primeru če ti psa ukradejo ali pa zbeži in ga lastnik želi poiskati?
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #379 : četrtek, 12.07.2007 : 18:06:57 »

Tele čipe, kolikor sem razumela, se da prebrat samo s čitalci in tako dobit podatke o lastniku, a kakšna varianta gps-a (staelit) pa ne?
Tako je le s čitalcom ga preberejo!

a kakšna varianta gps-a (staelit) pa ne?
Zaenkrat še ne! Wink

Kako pa je potem v primeru če ti psa ukradejo ali pa zbeži in ga lastnik želi poiskati?
Poklišeč na najbližnje veterine jih obvestiš, da so ti ukradli oz. da se je pes izgubil poveš št. čipa in čakaš! In seveda istočasno pokličeš v vsa zavetišča in se pozanimaš, če se slučajno tvoj pes nahaja tam oz. jih opozoriš, da lahko tvoj pes zaide tja.
Ko najditelj pripelje psa na kliniko oz. zavetišče, mu tam očitajo čip, vnesejo št. čipa v računalnik in poiščejo lastnika.
Upam, da sem ti dobro razložila.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #380 : četrtek, 12.07.2007 : 18:14:01 »

Mene pa zanima, kdo mi lahko pove kdo je lastnik psa, če imam njegovo številko čipa. Včeraj sem našla psa, danes sem ga peljala k veterinarju, kjer so mi potem odčitali številko čipa, vendar psa niso imeli zabeleženega v njihovi evidenci. Zdaj kličem še eno veterinarsko ambulanto v bližini, če je mogoče pri njih v evidenci, ampak očitno ne delajo... Lahko še kam pokličem, da izvem kod je lastnik?

Če ga že v prvi kliniki niso našli ga tudi v drugi ne bodo. Zgleda so veterinarji pozabili napisati popolne podatke o lastniku.
Zato opozarjam vse, da ko boste odšli k veterinarju, naj le ta pogleda ali so vaši podatki pravilni.

Mislim pa da je najbolje da odpreš novo temo za tega kužka in in mu poiščeš star oz. nov primeren dom. Če živali ne moreš imeti pri sebi, zaprosi za začasno namestite, drugače pa ga odpelji v zavetišče.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #381 : četrtek, 12.07.2007 : 18:18:58 »

Nas pes pa ima, sicer delujoc, cip, ki rad potuje. Z vratu je ze pripotoval do plecke Huh

To je čisto normalno in ni nič narobe. Čip potuje po telesu. Zato pa veterinarji pogledajo najprej vrat, če ga tam ni gredo proti trupu.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #382 : četrtek, 12.07.2007 : 18:21:51 »

Mislim tile čipi! Čisto brez veze!
Zakaj že?!  Huh
Če so podatki pravilno vnešeni, se takoj najde lastnik živali.
Ljudi, ki zanemarjajo svoje živali ali jih zapustijo na grd način se jih lahko najde in kaznuje.
Sicer pa psa nič ne moti in res ne vidim razloga, zakaj ne čipirati in da je brez veze!
Logiran
Leya19
otrok do 14 let
**
Sporočil: 52


« Odgovor #383 : četrtek, 30.08.2007 : 19:50:47 »

mene pa zanima sledeče: sošolka ima dva psa in inata čip, vendar pa se jima ta čip tipa, ko se dotakneš vratu lahko pravzaprav tipaš čip. in me zanima če to mora biti tako, ker se meni zdi da se to psu nebi smelo tipat
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #384 : petek, 31.08.2007 : 05:58:35 »

mene pa zanima sledeče: sošolka ima dva psa in inata čip, vendar pa se jima ta čip tipa, ko se dotakneš vratu lahko pravzaprav tipaš čip. in me zanima če to mora biti tako, ker se meni zdi da se to psu nebi smelo tipat

Čip se lahko zatipa pri prsih, ki jimajo tanko kožo. Tako da s tem ni nič narobe. Wink
Logiran
Leya19
otrok do 14 let
**
Sporočil: 52


« Odgovor #385 : nedelja, 16.09.2007 : 18:52:40 »

hvala tjas
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #386 : petek, 06.03.2009 : 12:37:49 »

Zakaj je pomemben čip. Zanimiva zgodba.

http://www.index.hr/xmag/clanak/pustolov-zuco-se-vratio-iz-zagreba-u-svoj-dom-u-srbiji/424202.aspx
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #387 : petek, 27.03.2009 : 00:07:05 »

Oj

Imam par vprašanj... vrjetno bolj za kake veterinarje...
Kako pogosto se zgodi, da čip pri psu zaide in se ga ne najde? Kam lahko zaide?
Če želimo videti točno lokacijo čipa, kako oz. s čim slikamo lahko psa? Rentgen, CT, Ultrazvok?? Na kateri "sliki" je čip viden?
Kako natančno čitalec lahko določi lokacijo čipa?

Odgovore bi potrebovala čimprej!
Hvala vsem za pomoč!

Lp
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #388 : petek, 27.03.2009 : 19:29:46 »

Če čipa ni na enem od "standardnih" mest, se psa celega temeljito pregleda s čitalcem. Čip lahko menda zaide marsikam - več o tem bodo vedeli povedati tisti, ki čitalec uporabljajo. Žal obstaja tudi možnost, da se recimo ukradenemu psu odstrani originalen čip  in se mu da drugega.  Angry  Človeška domišljija ne pozna meja.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #389 : ponedeljek, 08.06.2009 : 15:43:16 »

Lep pozdrav!

Mene pa zanima, kaj se naredi v primeru, ko nimaš nalepke, ki jo je potrebno prilepiti v kužkov potni list?
Če vpišeš številko, velja? Namreč smo danes bili prvič pri veterinarju, odkar je kužek pri meni in je dobil potni list,
nalepke s kodo pa ne najdem med dokumenti. Sicer je na rodovniku in na ostalih dokumentih koda noter prilepljena ali vpisana, mi pa baje manjka ta nalepka za pasuš. Kaj se da narediti v primeru, da se ne najde? Lahko dobi novo kodo ali je možno ponovno dobiti nalepko?
Hvala
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines