mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:23:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 84109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #390 : ponedeljek, 08.06.2009 : 15:48:53 »

Ce je pes cipiran, kar ocitno je, ce imate na rodovniku nalepko cipa, mora veterinar cip odcitati in napisati v potni list stevilko cipa, s katerim je pes ze oznacen. Tudi zate je "varneje" preveriti cip s citanjem pri veterinarju, kot le prepisati stevilko cipa z enih na druge papirje. Dogaja se namrec vse sorte.
Ne vidim pa razloga, da bi zaradi manjkajoce nalepke se enkrat cipirali psa.
Morda se bo oglasil kdo od zaposlenih v vet. ambulantah, kaksna je praksa v takih primerih.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #391 : ponedeljek, 08.06.2009 : 16:52:34 »

Mi imamo kodo v potnem listu napisano s kemičnim, nimamo nalepke.
Tudi v rodovniku (Haller, me čudi,da sploh že imaš export rodovnik; mi smo ga dolgo čakali iz IT) ni nalepke, je v bistvu natipkana.
Logiran
gvidovic
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #392 : četrtek, 11.06.2009 : 06:37:40 »

zanima me cena čipiranja , pa pri kolkih mesecih je pametno psa čipirat?naša psička bo 18 junija stara 3 mesece  Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #393 : četrtek, 11.06.2009 : 09:32:01 »

Psi so brezplačno čipirani ob prvem cepljenju proti steklini.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #394 : četrtek, 11.06.2009 : 09:44:05 »

gvidovic, psa je po zakonu treba cipirati pri starosti 3 mesece, prav tako cepiti proti steklini.
Ne gre pa pri cipiranju za "pametno" potezo, temvec za dejstvo, da imas tako psa oznacenega v primeru izgube, kar bi moralo biti v interesu vsakega lastnika psa ze takoj, ko ga dobi.

gvidovic, najbolje vprasati na veterini, koliko te bo prislo cepljenje in cipiranje, saj bos moral vsak cas opraviti oboje. Klic stane samo nekaj telefonskih impulzov. Pa zraven moras nesti osebno izkaznico, ker vpisejo v evidenco tvoj EMSO.
Logiran

gvidovic
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #395 : četrtek, 11.06.2009 : 16:57:27 »

Hvala za info. lp David
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #396 : sreda, 22.07.2009 : 08:12:30 »

No, ne vem, če je prava tema! Čip ni kriv, ampak neurejen register v katerega lahko vsak (skoraj) piše, kar mu je volja.

Včeraj sem na veterini preverila podatke naših psov. Miško, revček mali, je bil 13.7. cepljen proti steklini in podatki v registru so bili v redu. Včeraj pa šok-register pravi, da je MRTEV, da je njegov lastnik nek gospod iz Mislinje. Popravek podatkov je bil narejen 17.7.

Ree v registru ni bilo, po preverjanju smo ugotovili, da ima v potni list vpisano napačno številko čipa. Po tem popravku je bilo v redu. Je pa še ta problem, da v registru piše, da ni cepljena, ker je bila cepljena na hrvaškem. To se mi ne zdi v redu-ta podatek bi moral biti prepisan.

Za spremembo podatkov v registru moraš plačati toliko, kot za izdajo nove osebne izkaznice. In kaj za to dobiš? Napake!

Očitno ljudi, ki vnašajo spremembe, nihče ne nadzira in ne sankcionira in jemljejo to z "levo roko".

Sem ogorčena in bom morda poslala pritožbo tudi na VURS. Nič morda, kar bom! Sem davkoplačevalka in hočem kaj za svoj denar! Angry

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #397 : sreda, 22.07.2009 : 08:32:27 »

Tole pa res ni fino.  A zdaj bomo vsakič na veterini preverjali, če imamo še svoje pse in če jim čipi "štimajo"?  Angry
Podpiram tvojo prijavo VURS-u. Če podatki mojih psov ne bodo v redu, bom napisala tudi jaz.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #398 : sreda, 22.07.2009 : 11:55:23 »

Vis in nox,če si tvojega psa cepila na Hrvaškem,ga na tvoji veterinarski postaji ne morejo vnesti v register cepljenj,ker bi bilo potem treba tudi takse zanj odvesti.Poleg tega je potrebno vpisati serijsko številko cepiva in proizvajalca in osebe,ki je psa cepil.
Register psov je mišljen za področje Slovenije in ne cele Evrope.Takšen register namreč ne obstaja.
Pri nas se občasno zgodi,da pridejo vpisati psa v naš register,pes pa je že cepljen v tujini.Jaz to rešim na takšen način,da istočasno z vpisom psa pod opombe napišem kje in kdaj je bil cepljen proti steklini.Tako ga ne zavedem direktno v register cepljenj,imam pa opombo,da je že bil cepljen proti steklini.
LP Tjaša
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #399 : sreda, 22.07.2009 : 12:16:49 »

Pa se ne da preveriti, oz. se ne zapisuje nekakšen log, kdo kdaj kaj vnaša v register? Mislim na primer od Miškota recimo. Se da preveriti, kdo je narobe vpisal 17.07.?
Logiran

Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #400 : sreda, 22.07.2009 : 12:33:03 »

Velika vecina evropskih registrov je vclanjena v Europetnet, kjer lahko najdes podatke o lastniku psa, ki je registriran v teh registrih. Sem preizkusila s podatki svojih psov. Rezultat je pokazal, da sem jih prijavila v Dansk Hunde Register. Ce je pes izgubljen, tam potem dobis podatke o lastniku.
http://www.europetnet.com/Home.aspx
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #401 : sreda, 22.07.2009 : 12:36:07 »

Pa se ne da preveriti, oz. se ne zapisuje nekakšen log, kdo kdaj kaj vnaša v register? Mislim na primer od Miškota recimo. Se da preveriti, kdo je narobe vpisal 17.07.?

Se da, pa ti nič ne pomaga. Potrebno je sporočiti VURSu, da popravijo napako. Bolj me skrbi, da ti lahko vsak čas kdo spremeni podatke, pa za to sploh ne veš.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #402 : sreda, 22.07.2009 : 12:37:32 »

Ja saj to Shocked To je kot, da bi si nekdo en žblj avto registrial in se vozil na tvojo registrsko Lips Sealed
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #403 : sreda, 22.07.2009 : 12:41:14 »

Ja saj to Shocked To je kot, da bi si nekdo en žblj avto registrial in se vozil na tvojo registrsko Lips Sealed

Ne, mene skrbi to, da bi se (bognedaj) pes zgubil in mi to, da je čipiran, ne bi prav nič pomagalo!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #404 : sreda, 22.07.2009 : 12:43:58 »

A so vaše živali vpisane na europetnetu? Ker moje ni, in preden se začnem sekirat, mi prosim povejte, če so slovenske številke notri.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines