mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 13:03:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: pomočnik slepim
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: pomočnik slepim  (Prebrano 52980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #45 : četrtek, 05.03.2009 : 22:40:26 »

Sinica, hvala ti, da si nam natančno povedala, kako se je treba obnašati pri psu vodniku slepih. Sem prepričana, da ni veliko ljudi, ki bi točno vedeli, kaj smejo in, kaj ne smejo. Zdaj smo se pa nekaj novega naučili in, vsaj upam, si to zapomnili za naprej. Wink

Pa ti kar povej, ne se bat, življenje je veliko bolj prijetno, če eni drugim na lep način povemo, kaj spremeniti v obnašanju, da bi nam sobivanje bilo lepše. Včasih nevede in v dobri veri delaš napako, ker ti druga stran iz tega ali onega razloga tega nikoli ne pove.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 05.03.2009 : 22:45:21 »

Sinica, bi nam ti napisala en clanek o tem, kako je treba pristopiti k psu-vodniku slepih? Tudi razlago, zakaj tako. Kot si nam tukaj napisala, le jaz bi objavila tekst na portalu, kjer clanke prebere mnogo vec ljudi kot tukaj.
Morda bi lahko dodala tudi sliko tebe in tvoje Athene ali samo Athene, ce ne zelis biti ti objavljena zraven?
Tako bi veliko vec ljudi vedelo, kako se obnasati do tvoje psicke (in do drugih psov-vodnikov) in morda bi bilo za kancek lazje hoditi po mestu Smiley
Logiran

Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 05.03.2009 : 23:02:12 »

Jana, ni problema. Koliko pa naj bo približno dolg?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 05.03.2009 : 23:03:49 »

Sinica jaz imam sele ob 13h izpit..bom pa vseeno pozorna ce vaju bom kje videla Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 05.03.2009 : 23:10:58 »

Super, Sinica Smiley
Dolzina naj bo ravno prav, da poves vse, kar menis, da je potrebno videcim vedeti o ravnanju ob srecanju s slepim in njegovim psom-vodnikom. S prostorom nisi nic omejena Smiley
Logiran

Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 05.03.2009 : 23:19:11 »

Alexy jaz ravno ob 13h končam; morda se srečamo, ko bom obhajala s faksa...
Jana, bom govorila še s trenerjema, ker pes uradno še ni moj. Kar se mene tiče, itak ni problem, kot sem že rekla. Morata pa biti seznanjena in morda bi še onadva kar dodala mojemu članku. Ko bom vedela bolj podrobno, ti smem napisati mail, da se ne bomo tukaj o tem pogovarjali?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 05.03.2009 : 23:23:39 »

Morda res skupaj pripravite kot nekaksna "pravila" ob taksnih srecanjih, ker ljudje res ne vemo, kaksno ravnanje je pravo. Za nobenega psa ni primerno, da letimo k njemu in ga zacnemo cohljat, cesar se zaveda vse premalo ljudi. Ce s taksnim clankom vsaj nekaterim povemo, kaj je prav, se bo nekaj doseglo.
Hvala tebi in trenerjem ze v naprej.

Sinica, vsekakor se lahko naprej kar po mailu zmeniva.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #52 : sreda, 11.03.2009 : 09:07:01 »

Sinica, jaz sem te pa včeraj na Preverjenem videla  Smiley pa prečudovito Atheno tudi.  Smiley Super sta  Smiley
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #53 : sreda, 11.03.2009 : 10:06:26 »

 sram sram sram sram sram sram sram sram
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #54 : sreda, 11.03.2009 : 10:07:57 »

branka dobro da si napisala, ker sem zamudila Preverjeno vceraj...sem sla danes pogledat izsek o glavkomu in videla naso Sinico in Atheno Cheesy
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #55 : sreda, 11.03.2009 : 10:33:09 »

Ah, punce, punce, pretiravate ve mal!!
Alexy, z Atheno sva te v petek čakali v avli v pritličju, si rekla, da imaš izpit, pa sem mislila, da te bom srečala. No, pa kdaj drugič! Cheesy
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #56 : sreda, 11.03.2009 : 10:35:39 »

Sinica jaz hodim cez cesto na farmacijo Wink

Sem imela izpit..ob 13 sem bila ze v predavalnici z izpitom pred sabo.. no saj ce bo vse po sreci bom imela drug teden se ustnega, tako da se takrat mogoce kaj srecamo Smiley
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 11.03.2009 : 10:42:40 »

Aaaaaaaaahaaaaaaa, razumem!
Sem kar avtomatično mislila, da si na FF. Uh, farmacija, zakomplicirano zveni tole. Cheesy
No, saj se bomo že kdaj videli, če en drugače, pa na kakšne mojpes.net srečanju, če me boste vzeli zraven.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #58 : sreda, 11.03.2009 : 15:46:30 »

Jaz sem tudi videla Preverjeno Smiley Fajn prispevek!

Glede božanja psičke - enkrat sem gledala prispevek o psu, ki je pomagal punci z epilepsijo - pač jo opozoril na napad, ko ga je imela se je vlegel nanjo da je bila bolj pri miru in da se je ljudje niso dotikali in ji potem pomagal pokonci. Uglavnem, kuža je imel ''plašček'' na katerem je pisalo naj ju ne motijo, da je šolan pes in da dela. Mogoče bi lahko vidve naredile kaj podobnega?! Na tisto vodilo mogoče našiješ/pripneš kot tak plašček pa gor napis ''Prosim, ne moti me, sem kuža na delu'' oziroma kaj podobnega. Samo ideja Wink
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #59 : sreda, 11.03.2009 : 22:16:17 »

Ideja sicer ni slaba, sem že sama o tem razmišljala, a je malo težje izvedljiva: Athena ima med vodenjem na sebi oprsnico + kratek povodec + vodilo, ki ga pripnem na robove oprsnice. Torej je že zdaj vsa oblečena, pa tudi na vodilu je znak rdeči križ in na oprsnici na vsaki strani je krog s tremi pikami, kar je znak za psa vodnika. Meni se že tako oblečena preveč smili ... ha ha, in ljudje me obtožujejo vse sorte: da mučim psa, kako je ubogi, ker se ga ne sme božat, kako žalostno gleda ... res sem kruta. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: pomočnik slepim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines