mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:28:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: pomočnik slepim
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: pomočnik slepim  (Prebrano 52642 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #30 : petek, 06.02.2009 : 07:21:51 »

Sinica dobrodošla! Zelo bi bila vesela, če še kaj napišeš. Zanima me kdo uči tvojo Atheno, kje jo učijo, kako dolgo bo trajalo njeno šolanje,...Vse o tem skratka. Pa če bi se dalo s tabo dobiti v živo, da se pogovoriva o teh stvareh bi bila pa zelo vesela.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #31 : petek, 06.02.2009 : 09:39:21 »

Sinica, dobro si to napisala.

Ko sem bila še otrok, je bil v naši daljni žlahti tudi pes vodnik (črna labradorka). Od tega je že kakih dvajset let, če ne več. Sicer se nismo srečevali pogosto, ko pa smo se, se je meni zdela ta psica tako kuul. Povsod ga je spremljala. In seveda je živela z njim do konca svojega življenja. Se pa spomnim, da je bilo po njeni smrti govora, da je nenadomestljiva - v tem smislu, da je veliko pomanjkanje tako izšolanih psov (če se ne motim, so jih takrat šolali v Gradcu). Verjetno je zdaj že drugače Smiley.

Sinica, želim ti veliko veselja in "preskočenih" ovir s tvojo vodnico.
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #32 : petek, 06.02.2009 : 13:11:46 »

Živjo,
Uuuu, hvala za vse te lepe želje! Cheesy
Čez dobro uro in pol imava z Atheno trening v centru Ljubljane in se že res veselim! Izpit imava pa že v četrtek in če ga opraviva, bo moja buča za vedno ostala pri meni (če bom zanjo dobro skrbela in mi je ne bodo vzeli, ampak to možnost že vnaprej izključujem). Res upam, da izpit narediva – bom poročala!
Mene učita Darinka Lečnik Urbancl in Emil Urbancl, gospa je tudi predsednica društva katerega povezavo sem v prejšnjem postu nalepila zraven. A deluje? Sem še bolj zmedena glede teh funkcij na strani, saj se bom navadila! Za vsa vprašanja o šolanju je najboljše, da se obrnete na predsednico tega društva Canis, da vam ona vse natančno razloži. Jaz rajši ne bi širila naokrog nekih informacij, ki bi bile lahko tudi netočne.
Se pa z veseljem dobim s kom od vas, saj bi tudi sama rada spoznala več pasjih ljubiteljev.
In ne, nič ne zamerim in nisem jezna, zavedam se, da ta tematika ni dobro znana med ljudmi, že med slepimi se o tem malo govori, kaj šele med videčimi! Zato upam, da se bo čez nekaj let odnos slepih do kužkov in odnos videčih do slepih s kužki spremenil in bodo kužki vodniki dobili status, ki ga že marsikje v tujini imajo.
Papa!
p.S. Athena ostane ta vikend pri meni, tako da vas prideva kaj pozdravit na forum. Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #33 : petek, 06.02.2009 : 13:16:50 »

Sinica, za izpit bomo držali pesti in tačke (čeprav mačje), da bo vse v redu! Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #34 : petek, 06.02.2009 : 13:50:13 »

Sinica, povezava deluje  Wink Tudi jaz vama z Atheno želim veliko uspeha  Kiss
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #35 : petek, 06.02.2009 : 14:21:11 »

Držim pesti tudi jaz!
Iz Ljubljane si? Potem je pa še toliko lažje, da se dobiva. Jaz sem tudi iz Ljubljane.
Mene namreč zanima šolanje psa vodnika za slepe in če mi ti iz prve roke poveš kako si mogla s psom sodelovati, kako poteka trening,...bi bila res nadvse vesela! Cheesy
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #36 : sobota, 07.02.2009 : 22:01:05 »

Živjo,
En pasji pozdrav vsem skupaj! Kiss Athena je pridna in danes sva veliko delali. Izpit se pa predstavlja na soboto dopoldan, tako da naprošam vse pasje, mačje in človeške tačke, da navijajo za naju!  Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : sreda, 11.02.2009 : 14:16:38 »

Seveda bomo navijali zate in Atheno  Cool Smiley SREČNO!!!  Smiley Atheni pa  Kiss
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 11.02.2009 : 23:43:41 »

Hehe, hvala! Cheesy Kiss ji bom pa tudi z veseljem predala.  Wink
Logiran
Matejka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #39 : sobota, 28.02.2009 : 13:22:57 »

V zadnji oddaji Imejte jih radi na TV Pika je bil en prispevek o šolanju psa za pomočnika slepim in invalidom. Oddajo si lahko pogledate tudi na internetu.

LP Mateja
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #40 : sobota, 28.02.2009 : 14:12:52 »

V zadnji oddaji Imejte jih radi na TV Pika je bil en prispevek o šolanju psa za pomoènika slepim in invalidom. Oddajo si lahko pogledate tudi na internetu.

LP Mateja
Mateja hvala! Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #41 : torek, 03.03.2009 : 19:06:41 »

Se moram pohvalit, da sem imela danes priložnost spoznati Sinico in njeno psičko Atheno. Cool Ravno sem se namenila vstopiti na faks, ko sem ob strani zagledala eno luštno črno psičko, ob njej pa je stala dekle. Sem si rekla ''mah, sej zgubit nimam kej Tongue'' in sem stopila zraven. Seveda se je izkazalo, da gre za našo forumovko. Cheesy

Sinica, lepo te je bilo spoznati, pa Atheno tudi. Je zelo lepa in, kot je bilo videti, tudi zelo pridna psička. Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #42 : torek, 03.03.2009 : 19:44:24 »

No, mogoce ju pa tudi jaz opazim v petek, ko grem na svoj fax Smiley

Sinica malo OT bi imela eno vprasanje zate sram Kako lahko "preberes" kar mi napisemo? Razumem, kako pises, nisem pa se postudirala kako preberes Wink
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 05.03.2009 : 22:29:48 »

Živjo,
Dovolite mi, da najprej izlijem iz sebe ves obup, ki me trenutno napada, potem bom pa na temo odgovarjala.

Prosim vas, resnično vas prosim, da ko me vidite, ne božate mojega psa!
morda pišem v napačen forum, ker ste tukaj sami lepo vzgojeni kar se tega tiče, me je pa odnos ljudi do moje Athene zelo razočaral. Bom razložila:
Psička je bila nekaj tednov pri meni, ko ni delala, da se navadi name. In se je tudi navadila. Ker pa v tem času ni delala in se jo je veliko božalo, se je izredno polenila. No, napaka je bila tudi z moje strani, ker sem pustila ljudem, da jo (malo) pobožajo, saj sva šli na faks nekajkrat brez vodila (to je neke vrste ročaj, ki se ga pritrdi na psa, ko vodi slepega) in psica takrat ni delala. Pa je žabica malo pomešala vse to in se je zgodilo, da me je v torek po vsakem metru, in to res po vsakem, vodila do ljudi, da bi jo božali. Ampak kot sem že rekla, za to sem kriva jaz, ker bi morala biti bolj stroga že takoj. In kje je problem? Problem je v tem, da mi ljudje, kljub temu, da vidijo, da je pes na delu, skačejo pred psa in nekateri ga božajo. In to ni prav! Razumem, da lepo gleda, da je luškana in pridna, ampak ..... ko pes dela, se ga ne moti. A nimajo ljudje niti do mene toliko spoštovanja ali kako? A policijskega psa ne bi pa nobeden tako božal, ko bi bil na delu! Moj pes ni čisto nič manj šolan kot policijski.
Jaz sem bila 100%, da bodo ljudje spoštovali, da pes dela in da se ga takrat pusti na miru. Ne vem no, zelo sem razočarana. To so drage igrice in zelo resne. Pes se bo hitro navadil, da ga vsi božajo in bo nehal delat.
Hvala, ker ste prebrali in se boste malo zamislili. Jaz nisem slab človek, Athena pri meni dobro živi, a pravila so pravila.

p.S. živjo Frigga!! Tudi Frigga je ena fejst punca Cheesy Hja, in prva, ki je do Athene pristopila korektno: ji je dala roko za povohat. Roll Eyes
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 05.03.2009 : 22:34:53 »

Živjo Alexy,
Jutri zjutraj imava z Atheno trening med Namo in faksom, tako da se zna zgodit, da naju boš videla. Cheesy
Za branje uporabljam posebno programsko opremo, ki mi vse kar je na ekranu, seveda vključno z besedilom, ki je v orodnih vrsticah, ne le goli tekst, pretvori v govor. Zraven uporabljam še priključek, ki se mu reče brajeva vrstica. To je vrstica, ki v brajevi pisavi izpiše to kar je na ekranu. Morda je pomanjkljivo le to, da izpiše le pol vrstice hkrati in ne celega ekrana, a tudi to je v veliko pomoč. Sicer pa sem jaz navajena bolj na zvok. Pišem pa na navadno tipkovnico, slepo tipkanje pač. Saj računalnik kot tak je čisto običajen, le ta poseben program je gor inštaliran in vrstica, ki je zunanja enota. Upam, da ni preveč zakomplicirano. Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: pomočnik slepim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines