mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:56:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Moj in za vedno samo moj... Muki :*(
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj in za vedno samo moj... Muki :*(  (Prebrano 19521 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #30 : sreda, 17.06.2009 : 07:33:59 »

Urša. Horoskop je najbolj neumen izgovor za neumno obnašanje. In VIDEZ živali je najbolj neumen način, kako izbirati žival.
Ohladi se malo. Če si zares želiš mačka, boš tu na forumu gotovo našla pravega zase. A ne po izgledu, temveč po KARAKTERJU. Kaj ti bo pomagal maček istega videza kot tvoj prejšnji, potem bo pa karakter čisto drugačen. Ti boš razočarana, ker ne bo izpolnil tvojih pričakovanj, in spet se boš izgovarjala na tvoj horoskop, ko boš imela izpad.
Kar se imaš za pomenit z Melani, se pa z njo pomeni, s besnenjem tu na forumu ne boš nič rešila.

Nimam se več s kom kaj pogovarjat.
Poskusila sem, odgovora pa žal nisem dobila, torej se tudi vnaprej ne mislim pogovarjat.
Kar se tiče horoskopa - hotla sem povedat, da sem pač taka oseba, ki eksplodira in tega ne skriva v sebi, da včasih ne bi smela biti taka, ampak - takšna pač sem. In - hočeš nočeš, to je značilnost ovna. Pa neumno obnašanje gor ali dol. In nikoli se nisem, in se tugdi ne bom - izgovarjala na horoskop. Če si narobe razumela, potem si pač narobe razumela. Jaz ti ne morem pomagati.

Kar se tiče izgleda in karakterja - ajde, reci mi, KAKO bom na tem forumu našla mucka, ki mi bo ustrezal KARAKTERNO? Kje se sploh da dobit mačka, ki mi bo ustrezal karakterno? Ali misliš, da je to, kar je napisano na forumu, dovolj podatkov o živali - ok, ja, osnovne da, karakter živali pa spoznaš šele, ko živiš z njim.
OK, saj ne vem, če razumeš - primer:
Pokličem na Mačjo hišo in vprašam, če imajo kakšnega mucka za mene. In po parih vprašanjih, ki mi jih bodo zastavili, bodo punce tam točno vedele, kateri maček bi pa zdaj meni karakterno ustrezal?
Res me zanima, kako to poteka.
Še en primer - ne vem točno, kakšna je politika Mačje hiše, verjetno pa tako kot v Horjulu ogledi in "druženje" pred posvojitvijo z določenim mačkom  (in v Horjulu s psom) niso dovoljeni. Kako boš torej spoznal njegov karakter, preden ga posvojiš?
Ne moreš. Preprosto ne moreš. Karakter mačkov lahko poznajo helena, pa skogkatt, pa ostale punce iz Mačje hiše. Ampak - te punce ne poznajo osebe, ki kliče za posvojitev, ane da ne? Tako, da ne poznajo niti karakterja te osebe, niti ničesar drugega...
Kako lahko torej po telefonskem pogovoru, preprosto ugotovijo, kateri maček bi pa sedaj meni karakterno ustrezal? Samo na to vprašanje mi odgovori, prosim.

Glej miskica, ti si pač zadovoljna z vsem kar imaš..jaz nisem. Ti si želela posvojiti Pegico, pa si jo dobila. Jaz sem želela posvojiti Alexa, pa so me ljudje ignorirali. A vsaj približno razumeš, kje je keč?

Samo še glede tegale:
Ti boš razočarana, ker ne bo izpolnil tvojih pričakovanj, in spet se boš izgovarjala na tvoj horoskop, ko boš imela izpad.
Glede na to, da se ne poznava, bi prosila, da me ne obtožuješ in da se ne delaš, kot da me poznaš. Ne veš nič o meni, niti o mojem odnosu do živali, niti kako ravnam z  njimi, niti o mojih izpadih. Zato, miskica, si me zdajle prvic in zadnjic obtozila, da bom imela izpad, ko željen mucek ne bo izpolnil mojih pričakovanj. Je uredu?

Izpade imam samo pred homo sapiensi, ki se delajo neumne in ignorirajo ljudi. Mene v odnosu z mački in psi pa pusti ČISTO pri miru, ker kot sem že rekla, me ne poznaš.

Hvala.

Prosim, da več ne pišeš v to temo.

Tu namreč počiva spomin na mojega enega in edinega "whiskas" Mukija, sivo belega tigerčka. In samo ON ve, kaj se kuha v mojem srcu.

Muki, oprosti..in rada te imam Kiss Cry Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #31 : sreda, 17.06.2009 : 07:40:18 »

Najbolje je vzeti povsem drugačno žival. Verjami, sem dala skoz...
Tudi jaz sem naredila tako. Vzela sem drugačno po videzu in karakterju. Pri izbiri drugačnega karakterja sem žal brcnila v temo in bi si sedaj, ko gledam to za nazaj želela, da bi bil karakterno veliko bolj podoben prvemu.
Drugačen videz pa mi je bil v zares veliko oporo pri prebolevanju prvega, saj bi sicer vedno iskala primerjave.
Taka je moja izkušnja.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #32 : sreda, 17.06.2009 : 07:47:30 »

kocka..
a pa si vedela, da je karakter tako drugačen? Kako se to sploh ve, kakšen karakter bi pa tebi ustrezal? - preberi moj prejšnji post..

Hvala za lep predlog in nasvet.. Drugačen videz.. ko pa si sploh ne znam predstavljati, da bi z mano živel mucek, ki ni takih barv kot Muki.. zaenkrat še ne..

Mislim, mogoče se vam zdim neumna, ker tako razmišljam, ampak Muki je bil moj prvi in edini mucek (OK, poleg prav tako sivega perzijca Erota, sicer od babice), in z menoj je bil 17let.. Od malega.. do sedaj..

Hvala še enkrat.. mogoče pa bom..nekoč. Ne še.

Muki Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #33 : sreda, 17.06.2009 : 07:52:17 »

Da si boš lažje predstavljala - gre za psa. Najprej sem imela Bernkega planšarskega psa, potem pa Kraškega ovčarja Roll Eyes
Mislim, da to pove veliko.

Drugačen videz.. ko pa si sploh ne znam predstavljati, da bi z mano živel mucek, ki ni takih barv kot Muki.. zaenkrat še ne..
Zelo pametna ideja, da še malo počakaš z novo živaljo.
Očitno si trenutno popolnoma ˝uot˝.

Ko se boš zbrala, boš lažje razmislila in manj čustveno odreagirala.
Saj bo....
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #34 : sreda, 17.06.2009 : 07:57:03 »

Drugačen videz.. ko pa si sploh ne znam predstavljati, da bi z mano živel mucek, ki ni takih barv kot Muki.. zaenkrat še ne..

Tega ne razumem. Resnično ne
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #35 : sreda, 17.06.2009 : 08:18:27 »

Uncas, potem pa ne rabiš razumeti... Tako se trenutno počutim, pa je že več kot pol leta minilo. Drugače ne gre.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #36 : sreda, 17.06.2009 : 08:31:28 »

Že več kot pol leta je minilo?
Jaz sem pa mislila, da je bilo pred kratkim.... Undecided
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #37 : sreda, 17.06.2009 : 08:44:01 »

kocka:

citiram iz svojega prvega posta v tej temi..

Ob meni si bil skoraj polnih 17 let. V letu 2008 sem spoznala, da tvoja svečka počasi ugaša.. Še vedno sem te vozila k najinemu prijatelju Stašu, še vedno sem upala. Rabila sem dobro leto, da sem se sprijaznila, da napoj za večno mladost in življenje ne obstaja. Da je tudi tvoja bulica na zadnji desni tački, ki se je večala iz tedna v teden, neozdravljiva. Novega leta 2009 nisi dočakal z mano, kokor vsako leto..teden dni prej smo te odpeljali.. vrnitve ni bilo.. Žal mi je Muki, žal mi je, žal mi je, ŽAL MI JEEEEE, kako naj ti še povem? ? ? Oprosti...


...
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #38 : sreda, 17.06.2009 : 08:57:02 »

Najprje sožalje za Mukija.

Potem pa odgovorim samo na tole:

Citat
Še en primer - ne vem točno, kakšna je politika Mačje hiše, verjetno pa tako kot v Horjulu ogledi in "druženje" pred posvojitvijo z določenim mačkom  (in v Horjulu s psom) niso dovoljeni. Kako boš torej spoznal njegov karakter, preden ga posvojiš?
Ne moreš. Preprosto ne moreš. Karakter mačkov lahko poznajo helena, pa skogkatt, pa ostale punce iz Mačje hiše. Ampak - te punce ne poznajo osebe, ki kliče za posvojitev, ane da ne? Tako, da ne poznajo niti karakterja te osebe, niti ničesar drugega...
Kako lahko torej po telefonskem pogovoru, preprosto ugotovijo, kateri maček bi pa sedaj meni karakterno ustrezal? Samo na to vprašanje mi odgovori, prosim.

Sama sem lani oddajala 2 mali mačkici, ki sta v dobrem mesecu, kar sta bili pri meni, izoblikovali vsaka svoj karakter.
Ko me je klicala študentka, ki si je želela umirjeno mačkonko, sem vedela, da bo FeeFee zanjo. In res sta nerazdružljivi, pošiljata mi slike in vem, da sta se našla prava karakterja.
Medtem sem en klic, ki je prišel za Felca, preusmerila, saj Felko ne bi bil pravi, ker je bil preveč živahen, res eno živo srebro, sami pa so iskali bolj naročnega mucka.
Felc je šel na Primorsko k paru, ki je želel točno to, kar je dobil - živahnega in radovednega mucka.
Kako veš, kdaj se karakterji "poklapajo"? Ko slišiš, kaj si želi posvojitelj in ko spoznaš karakter svojega začasnika.

In ja, ko si že dlje časa v tem "poslu", se naučiš preceniti. Pa še vseeno se prevečkrat zgodi, da pride maček nazaj.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #39 : sreda, 17.06.2009 : 09:15:15 »

PikaPoka, hvala.

In hvala drugič za odgovor - takšen odg. sem hotela. Samo še nekaj.. Kaj pa, če posvojitelj ne zna povedati, kaj bi rad? Recimo, jaz sem z Mukijem počela vse mogoče vragolije, še jih imam na zalogi, samo jih moram spesnit ankrat v eno zgodbico.. Pa sva se crkljala, pa sva plezala po hruškah, pa se lovila po travniku pred hišo, pa je z mano jedel za mizo - meni v naročju sedel in jedel z mize pri mojem krožniku - kar je "padlo" z njega, pa je spal z mano..pa kopal se je tudi z mano v banji, pa sva skupaj enega rotweilerja lovila okoli naše hiše, ob vsem tem divjanju pa je bil najbolj nežen muc, ki je vsako priložnost izkoristil za buc. Mijavkat ni mogel, niti ni predel, saj so mu kot malemu, ko sem ga našla, odpovedale glasilke. Ampak, ko sva bila sama, in preden sem zaspala, sem ga vedno čohala..in zdelo se mi je, da nekje globoko v njem čutim več kot zadovoljnega Mukija z vkljopljenimi traktorčki.. saj pravim... ni da ni..

In karakterno bi lahko rekla, da je bil to najboljši mucek. Ero, perzijec mi ni bil toliko pri srcu kot Muki. Ampak kakšen je to karakter? Jaz ne iščem recimo samo "naročnega" mačka, ali pa samo radovednega, ali pa samo plašnega, ali pa samo pogumnega.. Jaz bi vse to..a to še kje obstaja...

Recimo - ti si sedaj rekla, da si oddala enega umirjenega mucka, in enega radovednega.. Da si takoj vedela.. Če bi te jaz klicala, sploh ne bi vedela odgovora na vprašanje, kakšnega mucka si želim.. Verjetno bi ti zrecitirala vse tole, kar sem ti sedaj.. in kaj potem? Potem bi pa rekla:"Številka trenutno ni dosegljiva, prosim pokličite kasneje ali pa rajši sploh ne.."..  ok mal heca Tongue

vidim, da sem zakomplicirala zadevo do konca..
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #40 : sreda, 17.06.2009 : 09:27:59 »

Lej, saj ne pravim, da 100% ujamemo karakter, včasih se je potrebno tudi malce prilagoditi. Tako ti, kot s časom tudi maček.

Vse to, kar sta počela, sta delala skoz leta. In z vsakim naslednjim boš našla nekaj novega, odkrivala nove razloge za smeh, za veselje. Ne smeš pa misliti, da če boš imela takega mucka, kot je bil Muki, da boš nadaljevala tam, kjer sta ostala z njim. Ne bo šlo. In zato je res malo vseeno, kakšne barve je mucek, saj boš vsakega verjetno imela enako rada.
In bolečina ob izgubi zbledi.

Sama sem imela 17 let kokeršpanjela in sem vedno rekla, da ko Karota ne bo več, bom spet vzela enakega. Pa ga nisem. In mi ni nič žal. Karota nisem pozabila, kljub temu, da imam zdaj (vizuelno) popolnoma drugačnega psa.

Hočem ti povedati, da glej s srcem. In ne išči novega Mukija, išči novega prijatelja, s katerim boš pisala nove zgodbe v svojem življenju.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #41 : sreda, 17.06.2009 : 09:30:27 »

PikaPoka, hvala.

In hvala drugič za odgovor - takšen odg. sem hotela. Samo še nekaj.. Kaj pa, če posvojitelj ne zna povedati, kaj bi rad? Recimo, jaz sem z Mukijem počela vse mogoče vragolije, še jih imam na zalogi, samo jih moram spesnit ankrat v eno zgodbico.. Pa sva se crkljala, pa sva plezala po hruškah, pa se lovila po travniku pred hišo, pa je z mano jedel za mizo - meni v naročju sedel in jedel z mize pri mojem krožniku - kar je "padlo" z njega, pa je spal z mano..pa kopal se je tudi z mano v banji, pa sva skupaj enega rotweilerja lovila okoli naše hiše, ob vsem tem divjanju pa je bil najbolj nežen muc, ki je vsako priložnost izkoristil za buc. Mijavkat ni mogel, niti ni predel, saj so mu kot malemu, ko sem ga našla, odpovedale glasilke. Ampak, ko sva bila sama, in preden sem zaspala, sem ga vedno čohala..in zdelo se mi je, da nekje globoko v njem čutim več kot zadovoljnega Mukija z vkljopljenimi traktorčki.. saj pravim... ni da ni..

In karakterno bi lahko rekla, da je bil to najboljši mucek. Ero, perzijec mi ni bil toliko pri srcu kot Muki. Ampak kakšen je to karakter? Jaz ne iščem recimo samo "naročnega" mačka, ali pa samo radovednega, ali pa samo plašnega, ali pa samo pogumnega.. Jaz bi vse to..a to še kje obstaja...

Recimo - ti si sedaj rekla, da si oddala enega umirjenega mucka, in enega radovednega.. Da si takoj vedela.. Če bi te jaz klicala, sploh ne bi vedela odgovora na vprašanje, kakšnega mucka si želim.. Verjetno bi ti zrecitirala vse tole, kar sem ti sedaj.. in kaj potem? Potem bi pa rekla:"Številka trenutno ni dosegljiva, prosim pokličite kasneje ali pa rajši sploh ne..".. ok mal heca Tongue

vidim, da sem zakomplicirala zadevo do konca..
In kako ti bo maček, ki je po barvi točno enak tvojemu prejšnjemu mačku, zagotovil tudi točno tak karakter, ki ga iščeš Huh Undecided? Barva nikakor ne bo odtehtala karakterja - nikoli!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #42 : sreda, 17.06.2009 : 09:41:22 »

kastelecu, glede na tukaj napisano ti pa jaz sploh odsvetujem posvojitev dveh mačkov. Imata namreč ogromno dela en z drugim in seveda se prideta tudi pocrkljat, ampak če če hočeš mačka, ki bo hodil za tabo, mora biti tak značaj in pa "edinček". Ta prvi od mojih dveh posvojenčkov je tak značaj, kot ga opisuješ zgoraj in še vedno hodi sedet na rob banje, ko se kopam in nam teži, ko jemo, ampak igra se pa z "bratcem", ne z mano. In krasno ju je gledat.  Kiss

Se pa dobro pozanimaj o značaju, preden se lotiš posvojitve (in pozabi na barvo). Niso vsi mački za v naročje, ne hodijo vsi za ljudmi (tudi če so drugače čisto prijazni),... Se pa da najt tudi take. Če pa boš izbirala po barvi, boš pa skoraj sigurno na koncu razočarana.

Lp, 5ra
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #43 : sreda, 17.06.2009 : 10:03:49 »

Sožalje za izgubo Mukija  Kiss

Pri mačkah in karakterju, če želiš nekaj bolj izklesanega je pa najbolje, da posvojiš že malo starejšega, recimo eno leto. Ker mladič pri štirih mesecih še ni to, kar naj bi bil. Je le približek. Imam dva. Muca se drži bolj za sebe, ampak ko pride, se lahko z njo tudi poigram, ja taka navihana. Maček je pa skoz za mojo ritjo in se sploh ne zna tko igrati z mano, bi se samo božal in drl laaaačen. Včasih pač moraš biti zadovoljen s tem kar dobiš v mačku, ker je težko najti točno tisto. Mačke so čudovita bitja in ravno ta različnost je nekaj posebnega, ker ti vsak drug nekaj da, nekaj novega, kar mogoče pri prejšnjem nisi imela. Naučiti se moramo bivati s to različnostjo in se ne smemo držati nekih strogih okvirjev, kakšno naj bo bitje, ki bo živelo z nami. Pri nakupu avta je to drugače, ker ni živo, tam lahko izklesaš ravno takšnega, kot si želiš. Zato pa so živali zanimive, ker te vedno znova presenečajo z njihovo različnostjo. In če si človek, ki ima ta bitja rad, to sprejmeš s hvaležnostjo. Sem prepričana, da kakršen koli bo tvoj naslednji muc, pa četudi čisto nasprotje tvojemu Mukiju, bo to biser tvojega srca. Ampak samo v primeru, če imaš srce na pravem mestu. Želim ti vse lepo! 
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #44 : sreda, 17.06.2009 : 10:08:41 »

kocka, saj nisem nikoli nikjer rekla, da ne bi poskusila kaj novega..Ne iščem istega karakterja..
Sedaj vsega tega, kar sva počela z Mukijem, tako ali tako ne morem početi. Prej sem bila v veliki hiši z velikim ograjenim vrtom pri starših, sedaj sem v dvo in pol sobnem stanovanju, kjer maček ne bo ravno plezal po drevesih in se podil po travnikih. Imam tuš kabino in v banji ne bo mogel biti z mano  Smiley  Takrat sem bila sama, brez obveznosti, razen šole. Sedaj sem poročena oseba z redno službo, ki zahteva tudi kaj drugega, kot popoldansko norenje okoli. Vse te dogodivščine, ki sva jih imela z Mukijem, so preteklost, ki se ne bo nikoli več vrnila. Sem že stokrat povedala, da je bil en in edini in edinstven, in da se tega tudi zavedam.
Rada bi imela dva..še bolje da se potem igrata skupaj, saj z možem delava, pa jima vsaj dopoldne ne bo dolgčas, ko naju ne bo doma..
V to moram še prepričati svojega moža, kar pa pri njem ne bo težko.. Delam na tem, in to produktivno Wink

Samo, zdaj sem s tem "pač izpadom" uničila vse možnosti za kakršnokoli posvojitev..vsaj na tem forumu.. Pomojem..

Ker pač človek izrazi svoje nezadovoljstvo..in potem je takoj neprimeren posvojitelj..saj..sedaj trenutno verjetno sem res neprimerna, dokler ne prebolim izgube Mukija..ampak.. mogoče, ko bom pa kasneje hotela, se bo pa Helena tistega komentiranja od angelčkov spomnila, pa bom spet izpadla..

Nič, jih bom iskala po grmovjih..še bolje, kajne..

Ah... Undecided
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Moj in za vedno samo moj... Muki :*(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines