mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 03:38:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc  (Prebrano 102256 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #390 : četrtek, 20.01.2011 : 12:57:13 »

Je varianta, da kdo pobere material v Gornji Radgoni? lp
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #391 : četrtek, 20.01.2011 : 14:44:37 »

Sevede! Smiley Tapravi kontakt za to bo kar eponca. Tel.041/733750
Mljaužntkrat hvala Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #392 : četrtek, 20.01.2011 : 19:12:48 »

Kul. Preverim kaj imam in kdaj gre moj prevoz naslednjic v tisti konec.  Smiley
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #393 : četrtek, 20.01.2011 : 20:30:42 »

Na kateri račun lahko nakažem za Tino, a na tega:  02340-0256066415  ? Hvala

Danes nekaj nakazano.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #394 : četrtek, 20.01.2011 : 20:33:51 »

Hvala Smiley
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #395 : petek, 21.01.2011 : 21:09:54 »

...da se tudi to več ne bi dogajalo  Cry Cry

http://www.youtube.com/watch?v=cxOpJcxVnyk
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #396 : petek, 21.01.2011 : 21:23:22 »

Sranje... a še umiral je, se matral?!?  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #397 : petek, 21.01.2011 : 22:03:11 »

...da se tudi to več ne bi dogajalo  Cry Cry

http://www.youtube.com/watch?v=cxOpJcxVnyk

Kakorkoli, epona, je potrebno tukaj nekaj pojasnil, saj sicer sporocila s tem filmom ni, oz. je pač samo zgražanje in gledanje trpljenja nekega psa in nič drugega. In kaj se naj ne bi dogajalo? Snemanje, čakanje in kot je videti nekajminutno neukrepanje ob psu, ki je očitno v hudi agoniji?

Kaj ima kdo od tega, če ne ve, kaj se je zgodilo, kako ste ukrepali in kako moramo v takih situacijah ukrepati vsi? Se je čakalo, da je pes sam poginil? Je prišel inšpektor, ste naložili po štirih in več minutah psa v avto in ga peljali vi k veterinarju na odrešitev ...? Kaj in kako?

Poleg tega pa, glede na to, da ni odgovora, tudi mene zanima:

Celotna zadeva se bo(je) dotaknila VSEH, ki se jih mora. In oni se je bodo dotaknili nazaj. Tako, na kratko.

Inšpekcijo misliš?

Tudi.

Je že kak odziv?
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #398 : petek, 21.01.2011 : 22:19:09 »

Mene je tole zelo prizadelo. Kako šele tiste, ki so bili zraven,. In res, kako ste mu lahko pomagali, če se je to sploh dalo  Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #399 : petek, 21.01.2011 : 22:35:27 »

Pomagat mu najbrz ni mogel vec nihce, pa tudi veterinar skoraj zagotovo ne bi prisel dovolj hitro.
Gre za to, da takole vrzen filmcek samo pove, da je psa v agoniji eden gledal, drug pa snemal. Upam, da ne bodo ljudje, ko bodo videli zival umirati, gledali in snemali, temvec ukrepali, kot upam, da se je ukrepalo v tem primeru. Se je? Kako?
Logiran

epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #400 : petek, 21.01.2011 : 22:42:08 »

Psa je povozil avto, ker je bil na cesti.
Jana, sporočilo je: prostotavajoč pes na cesti NI varen! Da se ne bo več dogajalo neodgovorno skrbnišvo, ki med drugim poleg v prejšnjih postih prikazanih slik privede tudi do takih tragičnih nesreč! To je sporočilo pa mogoče še kdo kakšno zase izlušči.

Na kraj nesreče je prišla policija, takoj so poklicali center za obveščanje oz. dežurnega veterinarja. Pes je poginil v nekaj minutah, preden je prišel veterinar. Policaj sam ga ustrelit ("odrešit") ne sme.
Kakšna boljša ideja, če koga to še doleti? Kakšno ukrepanje bi bilo primerno, da bi se temu psu vse skupaj olajšalo? Predvsem pa me zanima, kaj bi naredil veterinar, če bi se znašel ob psu v takem stanju brez vseh medicinskih pripomočkov? Oz. na kakšno ukrepanje ti misliš.


Odgovor na smetkino vprašanje:
Ja, je odziv. Lahko me kadarkoli pokličeš na trenutno telefonsko in z veseljem povem več.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #401 : petek, 21.01.2011 : 22:58:32 »

Hvala.
Nič drugega nisem pričakovala, kot ta tekst ob filmu.

Za prejšen primer me pa zanima samo, ali se je ukrepalo (kot posameznik ali društvo lahko ukrepa) proti tistemu, ki je v takem imel psa. Torej prijava in ne samo rešitev psa iz takih razmer.
Logiran

epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #402 : petek, 21.01.2011 : 23:24:33 »

Ne samo prijava in rešitev psa iz takih razmer ampak še mnogo drugih "dejavnosti"  zraven.

Samo prijava ni dovolj, da se zadeva reši trajno. Ne pozabljat, da gre za cigansko problematiko, lahko smo realni. (Če kdo potrebuje opomnik, kakšna je uspešnost kaznovanja teh ljudi (za tistega, ki skuša kaznovat mnogo hujše prestopke, kot so ti o katerih se pogovarjamo mi tukaj), naj me prosim pokliče, sem zelo dobro seznanjena!) Tudi večji skupinski odvzemi živali iz posameznih naselij niso obrodili nekih trajnih pozitivnih učinkov. Niti ene izjeme n epoznam. Zato AKTIVNO iščemo najrazličnejše pristope in možnosti in z vsakim "naseljem" smo boljši!

Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #403 : petek, 21.01.2011 : 23:53:42 »

V enem naselju, ki smo ga že skoraj "obdelali" na "svoj!" način, je stanje po enem letu celo proti našim pričakovanjem resnično dobro. Z izjemo ene psičke, katere mladičke prodajajo, so vse ostale sterilizirane, tudi vse mačke, živali imajo ob naših "kontrolah" svežo vodo, so počesane, vozli postriženi, imajo hiške, nekatere, ki so bile prej daleč od ljudi, brez zavetja na ketni, so zdaj v hiši ... Niti sledu o razmerah s katerimi smo začeli (ni več Rom in Žgužv). In kar je mogoče še najpomembneje, še vedno smo dobrodošli! Začeli smo, kot smo, med tem smo si nabrali ogromno izkušenj, ki jih koristimo za nadaljevanje, vključujemo vedno več ljudi iz različnih področij. Ni vse črno in ni vse belo. In ni en sam način najboljši. Bi bilo preveč enostavno.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #404 : sobota, 22.01.2011 : 09:34:23 »

Nikjer ni enostavno, še najmanj v "skupinah" s socialnega ali kakšnega drugega roba. Super, da se vključuje veliko ljudi iz različnih področij; sploh kadar gre za resne primere kaznivih dejanj mučenja, sodeč po posnetkih. Ampak res ne razumem, zakaj se ne bi napisalo, kakšen ukrep je izrekel inšpektor, pač pa bi morali to po telefonu izvedet. Najbrž bi bilo spodbudno izvedet, kako se je odločil, v tem ne vidim nič slabega, niti to ne zmanjšuje pomena vašega dela.
Logiran

Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines