mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:20:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zopet napad psov na ovce
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zopet napad psov na ovce  (Prebrano 20924 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #30 : torek, 05.05.2009 : 16:24:40 »

potem imaš pa tudi take, ki si pač omislijo čredo, jo nekam spustijo past in v glavnem ne delajo drugega kot hodijo po jagenčke, ko so primerni za pojest. Takim se pa celo splača gojiti ovce za medveda, saj  dobijo za zanikrno ovco precej več kot bi, če bi jo prodali.

Jp, taki so pa naši sosedi na vikendu od staršev. Ovce vse zanemarjene v premali ogradi, ene par kolov zabitih, pa neki štriki naokoli. Zakaj jih imajo? Da vikendašem (nam ne!) prodajajo jagenjčke. Ko je hodil medved na naše štenge sedet, je foter rekel sosedom, da naj pazijo na ovce, pa je bil odgovor, da ni panike, da saj, če bo kaj, bodo dobili odškodnino.
In potem pade slaba luč na vse. Kar pa ni prav, seveda.
Logiran
zoja1
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #31 : torek, 05.05.2009 : 17:50:28 »

Pri nas pa večinoma ne, marsikdo misli, da je čisto dovolj, če ima rejec petdesetkilskega psa, kateri pa se bo - to ti garantiram - pred volkom ali pa več potepuškimi psi dobesedno usral


In ja, pes ovčar definitivno ne spada v hlev, pač pa na pašo skupaj z ovcami, zato zoja1 ne razumem tvoje pripombe o tem, da bi moral biti pes 24 ur na dan z njimi. A se ovce zvečer ne zapre v hlev?
Citat
Mi imamo dva takšna psa,pa sem sigurna,da bi se v primeru takšne nevarnosti verjetno usrala.Zato jih pa imam,za svojo dušo.
Ne ovc in ne drugih živali se pri ekološkem kmetovanju ne sme zapreti v hlev,morajo imeti prost izpust,da so zunaj ali pa pod streho kadar želijo.
Da,tudi jaz bi podprla idejo o pastirskih psih,zakaj ne,samo pri nas jih ne bo.Si ne znam predstavljati planincev,ki mimo naše kmetije hodijo v hribe z otroki in vnuki,ki prvič vidijo malo ovčko pa je zaradi psa ne morejo pobožati(če smo kje blizu,jih lahko).
Kalsang,neumnost ali ne,zame je živina živina,pes pa hišni ljubljenec,raje vidim,da gre z nami pogledat če je vse v redu,kot da je tam.
Na srečo še nismo imeli izkušenj z odškodninami(pa upam,da jih tudi ne bomo),sem pa sigurna,da nam nobena odškodnina ne bi povrnila stroškov,še manj pa dela.
Ovce se pasejo(vsaj pri nas)tam,kjer je košnja nemogoča in to ravno zato,da se ohranja pokrajna in pašniki,ker bi drugače vse zaraslo grmovje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : torek, 05.05.2009 : 17:54:44 »

Cak, kaksne pse imate zdaj, ovcarje, pastirce ali njufice?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
zoja1
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #33 : torek, 05.05.2009 : 18:07:40 »

Mi imamo njufke,saj ni nikjer drugače napisano.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #34 : torek, 05.05.2009 : 18:13:01 »

Glede na zadnje sporocilo mi pac ni bilo jasno kaj mislis s "taksna psa".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
zoja1
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #35 : torek, 05.05.2009 : 18:22:02 »

Takšna,petdesetkilska(pa malo več tudi)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : torek, 05.05.2009 : 18:59:17 »

Če bi imela dva recimo petdesetkilska anatolca, bi se usral medved, volk ali pa potepuški pes.   Tudi tat bi se pred njim usral, čeprav so tako načeloma do ljudi čisto OK (za razliko od kakšnih šarotov recimo).
Naj bi se pa te pse vzgajalo tako, da so od rojstva naprej med ovcami, da imajo z ljudmi in drugimi psi čim manj stika, se jih ne crklja in se z njimi ne igra. Pri ovcah so noč in dan. Tam, kjer se ovce prosto pasejo na kakšnih odročnih krajih, pride pastir pogledat enkrat ali dvakrat na teden, prinese zalogo hrane za pse, vse ostalo znajo narediti psi sami.

Tisti, ki se jih šola in ki imajo tekme in so ubogljivi in ustrežljivi so pa ovčarski psi.
Tudi prvič slišim, da pri ekološki reji ne smeš ponoči zapreti živali v hlev.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #37 : torek, 05.05.2009 : 20:06:48 »

Tako je, kot je napisala Lanabela.

Naj še dodam, da se pastirskih pasem ne more primerjati z drugimi psi. Namreč, ker so bile s selekcijo ustvarjene za čuvanje čred, so ti psi popolnoma zadovoljni med svojo čredo in ne pogrešajo človeške bližine, kot jo drugi psi. Prav zato so te pasme veliko bolj zahtevne, če si jih omislimo za domače ljubljence (maremanci, šarplaninci, anatolci itd.), saj hočejo delat, čuvat, imeti vse pod kontrolo, običajno družinsko življenje pa jim ne da priložnosti za to.

Seveda pa je, kot smo že rekli, problem v tem, da se pri nas drobnica pase na relativno gosto naseljenih področjih, kjer pa se ljudje zaradi takšnih psov počutijo ogrožene, ampak drobnica je pa nezaščitena pred podivjanimi psi, ki jih ponoči spuščajo s keten.

Narobe svet, res.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 17.05.2010 : 22:58:31 »

Hm..., 200 - 400 € kazni, bolj verjetno tanizka varianta 200 € ... in najbrz ob placilu v osmih dneh samo pol ... jezen butnglavc

http://24ur.com/novice/crna-kronika/kazen-za-lastnika-krvolocnih-psov.html
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #39 : torek, 18.05.2010 : 06:55:40 »

Mi smo se doma kakšen mesec nazaj skor stepli Roll Eyes, ko smo debatirali o ovčjereji v Sloveniji. Fotr (starejši in zelo trmast Tongue, pa še ˝od foha˝, za povrh) je čist ponoru, kako je zopet preveč zveri v Slo in kako ogrožajo kmete/drobnico. NIKAKOR ni želel sprejeti teze, da se z dobro šolanimi psi, namenjenimi zaščiti drobnice da zmanjšati napade zveri in s tem škodo. Nikakor...
Hvala bogu za tasta Shocked, ki je bil mnenja, da bi se to dalo in da odškodnine gredo iz našega davkoplačevalskega denarja. Meni je problem predvsem v tem, da je tradicija čuvanja čred s psi skoraj povsem zamrla in da se vedno vsi izgovarjajo samo na preveliko število zveri, nikoli pa ne priznajo preslabe zaščite, ki jo priskrbijo za svojo drobnico.

Pa še vprašanje - ali taki, dobro zdresirani psi, branijo drobnico pred vsakim vsiljivcem, tudi tropom psov. Saj mogoče je vprašanje butasto, pa me vseeno zanima odgovor.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 19.05.2010 : 07:47:29 »

Spet napad in hude poskodbe psa http://www.zurnal24.si/primorska/za-povodec-400-evrov-171164/clanek

Poleg tega pa sem pravkar izvedela, da je na Stajerskem vecji pes ubil manjsega. Cry

Prijavo, da je določen pes brez nadzora oziroma brez povodca, lahko anonimno podate na Vurs ali policijo. "Utemeljenost prijav, da so psi spuščeni, preverimo na mestu samem," so pojasnili na Vursu. Glede na podatke iz njihovega registra je bilo lani prijavljenih 86 primerov napada psa na drugo žival. Na območju Nove Gorice pa so policisti lani obravnavali pet napadov na druge pse.

Upam, da prijavljate!
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #41 : sreda, 19.05.2010 : 08:39:27 »

Ta primer oskodovank iz zgornjega clanka sta moja bodoca tasca (tista, ki je bila pogrizena in ki je peljala na sprehod malo Ello na povodcu) in mala psicka Ella, last moje bodoce svakinje.

O napadu je obvescena tudi policija.

Bistvo tega napada pa je, da se tisti gospe (zeni od psa, ki je napadal) ni dalo dopovedati, naj da psa na povodec - ze veckrat, a zaman. In to, da se ob napadu ni nit zganila in prisla blizje ali kakorkoli skusala pomagati napadenima - tako moji tasci kot psicki Elli.
Je pa bil korekten vsaj njen moz, ki je prisel blizje, cez par dni pa se je prisel opraviciti.

Upamo torej, da bo njihov pes dobil oznako navaren pes zaradi ugriza cloveka  (na podlagi prijave antirabicne ambulante vursu). Lastniku psa je lastnica Elle dala vedeti, da bodo odslej morali spostovati zakone in tudi uporabljati nagobcnik, ali pa bodo ob prvi priliki prijavljeni.   
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #42 : sreda, 19.05.2010 : 08:41:20 »

tisti gospe (zeni od psa, ki je napadal) 
Grin Grin Grin Grin Grin Oprostite za napako.  Grin Grin

Zeni od lastnika psa, ki je napadel.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #43 : sreda, 19.05.2010 : 09:11:14 »

O svašta. Žal mi je za Ello in njeno lastnico ...  sram Angry
Ampak so pa na prave nabasali. Azn
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #44 : sreda, 19.05.2010 : 12:57:50 »



Upamo torej, da bo njihov pes dobil oznako navaren pes zaradi ugriza cloveka  (na podlagi prijave antirabicne ambulante vursu). Lastniku psa je lastnica Elle dala vedeti, da bodo odslej morali spostovati zakone in tudi uporabljati nagobcnik, ali pa bodo ob prvi priliki prijavljeni.   
Če bo še oškodovanka sama pritisnila na VURS in bo stalno preverjala, bo to oznako res dobil. Potem pa resnično lahko vsakič, ko ga vidi brez nagobčnika pokliče policijo. Pa tudi če pes ne bo bival v takšnih pogojih, kot jih zakon zapoveduje.

Vse je na nas - će ne bomo prijavljali, si bomo sami krivi, da nas psi napadajo.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zopet napad psov na ovce
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines