mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:26:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 56967 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« : petek, 20.09.2002 : 11:48:26 »

Najin Drim ful pogosto lula-na pol ure!!! Zdaj je star 4 mesece. Zjutraj je kar kul, ker spi in ga peljema ven ob7h, pol da mir cca. do 10h, 11h. Pol pa začne nenormalno pit, cvili pa na pol ure, da mora lulat. Aja, zvečer mu ob cca. 21h odstranima vodo, ob 23h je zadnje pišanje, pol pa spat. Je to normalno, da čez dan tolko lula???
Hvala vnaprej! Wink
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #1 : petek, 20.09.2002 : 14:47:52 »

Pri mojem Kinu je bilo tudi tako, ampak samo nekaj dni. Sem ga imela kar dost, ker nakazat ne zna da ga lulat in je lulal kar notri. Jaz pa skoz brisat. >:(Verjetno se je kaj prehladil.Moram povedati, da pa se včasih še pojavlja.  
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #2 : petek, 20.09.2002 : 15:43:47 »

Saj v bistvu nama je ful všeč, ker zna pokazat Cool-pač laja al pa cvili in se vsede pred vrata, samo na vsake pol ure Huh To ja ni normalno-ali pač?! :-/
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #3 : petek, 20.09.2002 : 16:14:05 »

Hojla Drim!

Bi rekla, da je kar normalno. Moj Princ je namreč počel isto tja do petega meseca starosti in to NE na pol ure - verjameš ali ne: na 10 do 15 minut Shocked!!! Preden si ga uspel nesti ven, se je že najmanj trikrat...in to kljub nenehni kontroli. Zelo dosti je (in še) pil vode, mogoče tudi zato,...ja, pa ker je zlati prinašalec, ki že po naravi veliko popije. Danes, pri skoraj treh letih (njegovih Grin) ni nikakršnih težav in zdrži vso noč, pa tudi dobršen del dneva, če njegova gazdarica "počiva".
Ne vem, kakšne pasme je vaš pes (sorry, ne berem st. mejlov) in koliko popije, mislim pa, da z njegovim mehurjem ni še nič narobe. Verjetno bi se pojavili še kaki drugi znaki, če bi se prehladil, seveda pa se lahko tudi motim. Čimmanj lužic v stanovanju vam želim,
Mateja
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #4 : sobota, 21.09.2002 : 01:39:18 »


Citat

Saj v bistvu nama je ful všeč, ker zna pokazat Cool-pač laja al pa cvili in se vsede pred vrata, samo na vsake pol ure Huh To ja ni normalno-ali pač?! :-/

Moj Kin ne zna nakazat da ga lulat, ampak pa zna nakazat da ga kakat. Ampak to iz vsega začetka. Še zdaj mi je nejasno- ko ga kakat zalaja, ko ga pa lulat pa nič. :-/ Čudno, ne. Po moji logiki je prvo lulanje in potem, težji problem, kako kužka navaditi kakati vzunaj. Ta pa že od vsega začetka kaka vzunaj , lula ( sem pa tja ) notri.lp
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #5 : sobota, 21.09.2002 : 01:46:31 »


Citat

Preden si ga uspel nesti ven,...


Kako ti je pa uspelo nesti 5 mes. starega kužka (ZP-zlati prinašalec) nesti ven? Jaz ga že sedaj ne morem več nositi pa še nima 5 mesev.lp
Logiran
Tinci
gost
« Odgovor #6 : sobota, 21.09.2002 : 12:26:44 »

Mi imamo naso Colly ze skor od vsega zacetka v pesjaku. Na zacetku je lulala in kakala kar v pesjaku, nastavili smo ji papir in vcasih je to pocela celo na njem, ce ni blo ze prevec guzve. Potem pa ji je ta casopisni papir zgleda zacel it mal na zivce in ga je vedno razcefrala. Ko smo ji ga nehali dajat notr pa se fina damica nikol vec ni hotla pokakat notr...vedno je lajala, da jo je kdo peljal ven. In zdaj, ko ima skoraj 7 mesecev niti lula ne vec notr...rajs se dere dokler kdo ne pride.
Kadar je pa zunaj pa se tud ona kar dostikrat polula. Vcasih se je pa se veckrat, ker tudi kar dosti pije.
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #7 : sobota, 21.09.2002 : 20:43:11 »

Kin, kako mi je uspelo nesti ven 5 mesecev starega psa? Težko! Huh Ne spomnim se, če je imel ravno 5 mesecev-do tega obdobja je pač pogosto lulal. Saj veš, ko dobiš prvega psa, prebereš vse kar je možno in se tega držiš kot pijanec plota?! In bog ne daj, da bi moj kuža moral (živim v bloku) po 8-ih stopnicah, "obloženih" z linolejem.... Sem ga pa nosila res tako dolgo, dokler mi je pustil (nekje med 22.-25. kg), kasneje se je upiral, niti ga nisem več zmogla dvigniti, ker je bil nemiren. In to pri mojih 49,3 kilah. Zdaj tega niti v sanjah ne bi več naredila, saj sem imela po tem še en problem: moral bi lulat, nesti se ne pustim, po stopnicah pa ne upam!(navzdol)... Pa sva en teden šla bolj s prisilo in po zadnjih tačkah kot v vpregi, da sva usvojila "lulanje".
Mateja
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #8 : sobota, 21.09.2002 : 21:23:41 »

©e enkrat... Je normalno, da 4-mesečni sicer zdrav border collie čez dan lula na pol ure??? Nimamo problemov s sobno čistočo, tudi s kako trmo ne, zanima me samo, ali je kaj narobe s psom? Ali se to samo poąlihta po določenei starosti?

Hvala ąe enkrat za odgovore!
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.09.2002 : 08:42:05 »

Lulat greste verjetno ven - a je možno, da želi kuža samo malo ven, pa je ugotovil, da se to da doseč, če gre lulat? To je namreč nekaj časa počela moja gospodičnica - pri nje je prišlo celo tako daleč, da je včasih samo počenila, kot da lula, lužice pa nikjer.
Ne vem, mislim, da če je drugače vse v redu z njim in če zdrži celo noč, da ni z njim nič narobe - pač veliko pije, pa še veliko lula. S časom pa se bi moral navaditi držati malo dlje.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.09.2002 : 12:16:35 »

Ponoci je mir, spi kot ubit, samo cez dan ful pije, pa pac mora odtocit. Vsaj mislim... sram
To, da bi rad ven, bo po moje kar prava razlaga, ker sma ga ze parkrat dobila, kako cvili pet minut po "velikem" sprehodu.
Hvala vsem!
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #11 : sreda, 25.09.2002 : 14:14:34 »

Tomster,
saj verjetno bo kdo rekel, da sem panicna, ampak vseeno, lulanje na pol ure pri stirimesecnem psu ni normalno. Jaz bi vseeno dala pogledati urin, da bi bila prepricana, da gre res samo za zeljo po sprehodu. Better safe than sorry.
V tej starosti bi moral zdrzati nekje 3 do 4 ure, sploh ce mu je jasno, kje se lula, kar Drimu ocitno je.
Pozdravcek, Mojca
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #12 : četrtek, 26.09.2002 : 07:23:02 »

NA POMOČ!
Kin je zopet začel notri lulat. Pa je bilo že vse v najlepšem redu, zdaj pa spet. Čudno je to, ker gre nazadnje ven okoli 21 ali 22 ure. Vse opravi in kaj najdem zjutraj - lužico. Angry Včasih jo spusti pa tudi kakšno uro za tem, ko prideva iz sprehoda.A je to normalno  :-/ Po mojem ni.Kako naj ga navadim, da ne bo več lulal notri, kajti zdaj je pa res že zadosti star( 5 mes.), da bi se navadil na to, da se lula vzunaj.Hvala že v naprej! lp M.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #13 : četrtek, 26.09.2002 : 08:07:28 »

Kdaj pa nazadnje pije? Midva Drimu vzamema vodo cca. ob 21h, lula pa nazadnje ob 22.30, pol je pa mir do jutra!
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #14 : četrtek, 26.09.2002 : 08:46:35 »

Jaz mu ne jemljem vode stran, tako, da ne vem kdaj pije nazadnje. Ko ga imam na očeh jo pije, ko prideva iz sprehoda, ampak to samo ene 2x jezik pomoči.lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines