mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 05:19:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 57474 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #120 : četrtek, 27.10.2005 : 14:27:15 »

Pozdravljena,

mladiček mora zagotovo lulat vsake 3-4 ure, lahko pa tudi pogosteje - po igri, po obroku.....in to tudi piše v vseh tistih knjigah, ki si jih prebrala. Nikakor te ne zafrkava, zato ga le vozi tako pogosto ven. Bolj ko boš dosledna in seveda tudi potrpežljiva, hitreje ga boš navadila na sobno čistočo.   V kako velikem boksu ga imaš zaprtega?

Mimogrede - od kod imaš TT?

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #121 : četrtek, 27.10.2005 : 14:44:10 »

Aja, pa še to - ni samo tako, kot da bi imela dojenčka, ampak ga dejansko imaš. V tolažbo naj ti bo, da lulanje vsevprek bistveno hitreje mine pri pasjem dojenčku, kot pa plenice pri človeškem Cheesy Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #122 : četrtek, 27.10.2005 : 17:39:35 »

Lulanje bo s časom vsekakor vedno redkejše, ne sme pa biti to edini razlog, da ga spustite iz boksa! Sicer pa upam, da je z vami, ko ste doma (in ne spite).

Preberite si še tole:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4233.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,324.0.html

Logiran
Herby
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #123 : sobota, 12.11.2005 : 14:55:05 »

 Smo čisto pravi novinci pri vzgoji psov zato rabimo vaš nasvet!
   Pred enim tednom sem v dar dobila malega kužka.Star je 9 tednov.Pasme je Shih tzu.Lepo je in pije, prebavo ima tudi redno,samo kako ga navaditi na čistočo, da bo hodil lepo na eno mesto pa nisem več pametna.Začela sem s tem ,da sem mu gobček pomočila oziroma da sem mu dala za povohat, in ga odnesla na pravo mesto, pa ni bilo uspeha.Potem sem ga dva dni redno pazila kje se bo polulal ali pokakal in ko je ravno začel ga hitro odnesla na mesto kjer ima pripravljen časopis,pa potem ni bilo nič,Ko pa sem mu dovolila, da gre dol iz časopisa, ni minilo 2 minuti,pa je že opravil svoje, tam kjer pač je.Nima določenega mesta.Podela se kjer koli
    Verjetno je še premajhen in bom rabila več potrpežljivosti.Rada pa bi ga do drugega cepljenja obdržala notri, šele potem bi pa počasi začela navajati na zunanji svet.
   Kdaj ponavadi kužki dobijo čut za čistočo ali kakorkoli se temu reče ??
                                                                                                              Lep pozdrav. sram
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #124 : sobota, 12.11.2005 : 15:30:00 »

Herby, najprej dobrodošlica Wink Potem pa: preberite si to celotno temo. Sigurno je bilo že 100x napisano, kako se nauči psa na sobno čistočo Smiley

Pa samo na kratko: pes mora vedno lulat po hranjenju, po igri, po pitju, ko se zbudi ali / in na 2 uri. Ne navajajte ga na časopis (to je samo razvada in brez veze). In tudi ne pomakajte mu smrčka v lužico (saj mladiček ne ve, zakaj ste ga kaznovali). In naučite ga lulat zunaj!!! Pa kaj, če še ni bil cepljen. To še ne pomeni, da ne sme iti ven. Samo malo pazite, da ne bo hodil po gužvi (recimo pasje razstave). Drugače ga pa lahko peljete ven....

Skratka, psa peljite ven in ko naredi zunaj lužico, ga full full full pohvalite (dajte mu nagrado). Peljite ga v hišo. In ga opazujte. Če bo šel spat, ga pustite pri miru. Ko se bo zbudil, ga TAKOJ odnesite ven lulat! Če bo v hiši delal neke čudne kroge, to pomeni, da išče pimeren prostor za lulat (spet takoj ven). In tako se ponavlja cel dan in CELO NOČ! Ne sedaj pričakovat, da bo kar 10 ur zdržal brez lulanja. Nop, na 3-4 ure naj gre tudi ponoči lulat. Pomaga, da ga zaprete tudi v boks, ker na ležišču, psi ne lulalajo. In če ga bo zagrabilo, da bi lulal, vas bo sigurno zbudil...

To bi bilo na kratko... Ups, na kratko Huh sram Grin Grin
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #125 : sobota, 12.11.2005 : 20:10:34 »

Se strinjam z Bino! Čim večkrat pohvalit psa! To zelo pomaga! Je pa treba imeti zelo veliko potrpljenja! In pa psi dokaj hitro ponavadi dojamejo kaj jim hočeš dopovedati. Glede časopisa pa mogoče je res razvada,vendar pride kdaj pa kdaj tudi zelo prav,zato tudi ne bo narobe, če se bo naučil hoditi na papir. Moj kuža je bil že od vsega začetka navajen na papir.No vseeno sem ga ven vozila na vsake 3 ure,tako da zdaj pri 5 mesecih sam pokaže kdaj ga lulat.No ja papirja vseeno nismo še opustili,ker se včasih zgodi,da ga  ponoči oz.zgodaj zjutraj lulat in takrat gre lepo na papir in meni pusti spati. Wink. Drugače pa Herby opazuj svojga kužka in takoj ko da kakšen znak, ga odpelji ven! Pa če se izkaže,da je bil napačen alarm, ne obupat
Iz katerega legla pa je tvoj shih tzu?

Lp
Petra
Logiran
*Tadeya*
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #126 : nedelja, 13.11.2005 : 09:43:13 »

Živio!
Js imam tudi podoben problem "kako navaditi psa lulat na istem mestu"? Imam 3mesečno psičko in prvič ko je prišla se je polulala sred ceste in od tedaj naprej skos lula in kaka tam, pa čeprav sma po 3 ure na travniku kjer naj bi lulala!?

Lp Tadeja
Logiran
Herby
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #127 : nedelja, 13.11.2005 : 18:53:10 »

Se strinjam z Bino! Čim večkrat pohvalit psa! To zelo pomaga! Je pa treba imeti zelo veliko potrpljenja! In pa psi dokaj hitro ponavadi dojamejo kaj jim hočeš dopovedati. Glede časopisa pa mogoče je res razvada,vendar pride kdaj pa kdaj tudi zelo prav,zato tudi ne bo narobe, če se bo naučil hoditi na papir. Moj kuža je bil že od vsega začetka navajen na papir.No vseeno sem ga ven vozila na vsake 3 ure,tako da zdaj pri 5 mesecih sam pokaže kdaj ga lulat.No ja papirja vseeno nismo še opustili,ker se včasih zgodi,da ga  ponoči oz.zgodaj zjutraj lulat in takrat gre lepo na papir in meni pusti spati. Wink. Drugače pa Herby opazuj svojga kužka in takoj ko da kakšen znak, ga odpelji ven! Pa če se izkaže,da je bil napačen alarm, ne obupat
Iz katerega legla pa je tvoj shih tzu?

Lp
Petra
Logiran
Herby
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #128 : nedelja, 13.11.2005 : 18:57:36 »

Kot sem že povedala sem ga dobila v dar.Oče in mama sta z rodovnikom, moj lumpi je pa brez papirjev.Vem to ,da je iz Brežic.Če se ne motim bodo drugo leto imeli vse urejeno za psarno.   ???Lp
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #129 : nedelja, 13.11.2005 : 19:26:41 »

no,meni nekaj ni jasno,mam tudi eno vprašanje. Skužkom je baje dobro če prve dni spiš poleg njega in da se mu tam kjer bo spal za začetek ogradi,ker psi nikoli ne lulajo tam kjer spijo. Ampak meni ni jasno zakaj navada(razvada) lulanja na časopisni papir ni vredu? Kaj pa naj se da kužku na tla v tisti ''njegov prostorček'' ? nekje sem brala da naj bi se podložilo s časopisnim papirjem ker se tako pes še dodatno navaja da potrebo opravlja na papirju... kako zdaj to?- Huh
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #130 : ponedeljek, 14.11.2005 : 16:57:14 »

....kakšen odgovor? Undecided
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #131 : ponedeljek, 14.11.2005 : 18:49:35 »

Tessy - navajanje na lulanje zunaj je en navaden trening, ki traja vsaj tam do 6 meseca. To se pravi lulanje zunaj vsake 3-4 ure, podnevi in ponoči. Ker smo ponavadi v službi vsaj 8 ur, pride prav tudi časopisni papir. Zdaj pri malih pasmah je potem to mala lužica na papirju in ne na tepihu, pri velikih pasmah pa velika lužica - čeprav imam sama izkušnje, da smo večjega psa (bokse) zelo hitro naučili zunaj lulat (4,5 mesece), manjšega (šicu) pa malo manj, ker je malo bolj komot- čez dan je v redu, ponoči pa mora iti lulat, pa čeprav je bil sigurno še pol 12 ponoči zunaj (imamo hišo z vrtom).
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #132 : ponedeljek, 14.11.2005 : 20:05:47 »

phhhaaa  eni ste pa komot Grin Wink... časopisni papir Tongue....  Pri nas nema  časopisnega papirja( ga nikoli ni bilo) Lula se samo na travi.  Če ponoči  tišči  ... se pride v spalnico   me zbudit(  res , da mi je včasih odveč  vstat  ampak, če se more se more).  Tako eden kot drug.  Gremo do  garažnih vrat  jih odprem in potem je to  lulanje po hitrem postopku   za  vogalom na travi..... in gas nazaj notri na toplo Cheesy
(Sicer to je bila  najprej  Damsterjeva  navada  ampak je  tamalo  tudi naučil.) Cool
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #133 : ponedeljek, 14.11.2005 : 20:28:06 »

Ja, res si malo privoščimo, ampak to je "skrajna sila". Mi imamo spalnico v drugem štoku, vmes pa trojna vrata - pa nič ne slišimo. Da ne bo pomote - naši psi so v hiši, vendar je edino spalnica prostor, kamor nimajo vstopa in kjer si tudi jaz malo "odahnem " pred njimi.
Je pa res, da je malo mogoče odvisno tudi od pasme - kaj jaz vem, naši bokserji niso nikoli rabili še ponoči ven, bog ne daj, da bi jih s toplega potegnil ven - pa so tudi zdržali do jutra. Ta mali vragec, pa me malo "jezi". Imava vsake toliko časa "šolo", pa je en čas v redu, potem pa spet. Po moje je zanalašč, ker bi tisto malo lulanja lahko mirno hladno zdržal, če zdrži, ko smo v službi.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #134 : ponedeljek, 14.11.2005 : 20:56:10 »

Pri nas pri  Damču  tudi  nikoli ni bilo  kakšnega problema.  Ponavadi sva imela zadnje lulanje  zvečer  ob  11h  naslednje je bilo pa  šele  zjutraj ob  7h.
Tamala je pa večji problem ... ta pa ne more držat  pipce  več kot  5 ur Roll Eyes...  ob  pol petih  že  cmizdi  za lulanje.
Je bila  pa  prve  tri tedne, ko je prišla  prava packa Angry.  Me je prišla  zbudit ... sem vstala in jo peljala  dol v garažo in se mi je pred  garažnimi vrati(  notri) poscala Angry( k sreči imam ploščice),  pa še prav  butasto me je pogledala  zraven..... Angry Angry  potem sem jo pa  eno  jutro  tako nazijala( se je pri sosedovih kar luč prižgala Grin),  res mi je dvignilo pokrov.  Od takrat naprej- nikoli več.
Moja sestrična ima pa  eno " mix- malo  ščene"...  in je prav tako  , na začetku dajala  časopisni papir.....  pa ji še danes  lula po papirju Tongue(  pri  6. letih),  ko ga pa pelje ven  pa  vse drugo  vohlja  samo  " ščije" ne... , direkt , ko   pride notri pa  teče v kopalnico  in se ji polula na papir.  To  je pa meni  Lips Sealed
Zato  pri nas  .... trava ! in nič drugega..Ali pa v hlače Cheesy Grin Wink
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines