mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 22:00:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 57327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #195 : ponedeljek, 21.08.2006 : 13:15:17 »

Če je od razburjenja, jo bo pač treba malo bolj ignorirat dokler se ne umiri, jo bolj medlo pozdravit, je ne spodbujat do še večjega razburjenja pa čeprav ste tudi vi veseli ali pač bilo kdo okrog katerega skače in če se vrže na hrbet je pač ne pobožat, če to sproži lulanje.

Sej bo nehala.Za lažje spanje pa greste lahko tudi k vetu, ampak če je to samo ob točno določenih situacijah, nebi smelo biti nič narobe...
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #196 : četrtek, 06.09.2007 : 09:48:38 »

živjo, mene pa zanima kako psička naučit da pokaže kdaj bi šel vn. moja sploh ne "pove" kdaj jo tišči, mogoče gre 2-krat gor in dol po stanovanju ampak to dela tudi ko se igra. stara je pa 2 meseca in pol Undecided lp
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #197 : sobota, 08.09.2007 : 08:43:56 »

Hm... Jaz imam pri Louju zaenkrat tako: nastavljeno ima plenično podlogo, na katero je navajen, da gre lulat, če je sila. In ko ga "tišči", grek podlogi in začne tam okoli ovohavat...takrat vem, da moreva it ven... star pa je 4mesece, imam ga malo več kot 14 dni.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #198 : sobota, 08.09.2007 : 16:21:03 »

Nagajivka,
mogoče je pri bolj počasnih tako kot pri nas Luna. Potrebovala je celih pet mesecev da je dejansko čista.
Preden gresta ven lulat ji govori  "A te lulat?" Smiley  ali kaj podobnega. Čimbolj enostavno in skoz isti stavek, da bo čim hitreje dojela. Pa preden počepne ji tudi isto govori, pa potem "Pridna". Pa ne pozabi kje se zunaj polula, ker bo to skoraj verjetno eno od njenih mest. Potem jo pa večkrat tja pelješ.
Pa kregaj v smislu "Fuj" ko se ti doma polula.
Tako smo pri nas obe psici navadili.
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #199 : ponedeljek, 10.09.2007 : 16:31:10 »

Jaz bi tudi mela eno vprašanje.
Tudi jaz načrtujem nakup psa pa me zanima:
če se pes navadi na plenično podlogo ko je res sila, je možno,da se bo potem tudi kot odrasel  kdaj polulal tja??Kaj storiti das ene bi??
Ali pa v kakšen kot:ko se bo kot mladiček tja polulal , a je možno da bo tudi kot odrasel lulal tja??
(vem da pri mačkih pomaga da daš tja posodico s hrano,kako je s tem pri psih?)
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #200 : ponedeljek, 10.09.2007 : 19:45:57 »

Pri odraslemu psu podlogo odstraniš! TO imam jaz za Louja, ker, če sem malo dlje v šoli ne more zdržat in gre lulat gor. Ampak to je redo, kaka pa ne tam gor. Tam, kjer se polula, pa se nebi smel pomiješ s kisom ali (po mojih izkušnjah učinkovito:) čistilom (Aiax) z vonjem citrusov. Wink
Logiran
Tinkapletinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #201 : petek, 05.10.2007 : 22:31:33 »

Jaz sam tudi na početku uporabljala tiste plenice,ali večkrat so se kužki poluli čez rob.Pa sem takoj počla hoditi van vsako urco ( obovezno po spanju ali 5min po jelu) in čez par dni je blo kar u redu.Samo kakšen krat je bla mjhna nezgoda,ker so še majhni ampak tista lužica enkrat na dan že gre!
PS: opravičujem se za slovenski jezik - neko se uči lulati neko pa slovenski

LP
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #202 : sobota, 06.10.2007 : 07:19:56 »

Ja, tu je precej učinkovito če vsako uro ven voziš...ampak jaz Louja na žalost nisem mogla, reazen tisti 1 teden med počitnicami...ampak sedaj je lepo sobno čisto oz. vsaj v moji sobi ne lula nikoli...če je sila ko me ni na podlogo. Se pa zgodi, da se polula v dnevni sobi ali jedilnici... čeprav ga tudi to odavajam in zaenkrat lepo uspeva. Cheesy
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #203 : nedelja, 02.12.2007 : 21:19:42 »

Moj Lord star 2 meseca, se polula in pokaka kjer ga prime Undecided. Ko pojeva greva po 5, 10 minutah vn in se zgodi da je že prepozno ali pa prehitro:( nikol nevem točno. Rada bi mu uredila da bi se na papir pa nevem kako naj ga na to privadim? Pa zuni mi noče kakat, pa greva velikokrat vn Sad
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #204 : nedelja, 02.12.2007 : 21:26:59 »

Prehitro? Svetujem, da gresta takoj po jedi ven, in sta pač zunaj dokler se ne podela... Je pe treba tukaj imeti kar precej potrplenja. Wink In, če nimaš tega že od malega, ne vidim razloga privajanja na papir. Vsako urico ali 2 ga pelješ ven in to je to. za vsako ko potrebo opravi zunaj ga močno pohvališ. Če pra nimaš možnosti da bi ga vsaki 2 uri vozila ven, mu pa nastavi papir ali plenično podlogo ko te ni doma, zagotovo bo skapiral, zakaj je namenjena. (priporočam pa, da je ko je sam za prt v eni sobi) Smiley
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #205 : ponedeljek, 10.12.2007 : 19:45:50 »

Moj mali še vedno lula po hiši. Po jedi greva takoj vn, in rečem lulat pa nč. Včasih ko je bil še manjši sem g a vn spustila je že lulal, zdej pa ne. Na kolko časa psa vn peljat? Mogoče kdo ve koliko stanejo pleničke?
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #206 : ponedeljek, 10.12.2007 : 19:57:23 »

Moj mali še vedno lula po hiši. Po jedi greva takoj vn, in rečem lulat pa nč. Včasih ko je bil še manjši sem g a vn spustila je že lulal, zdej pa ne. Na kolko časa psa vn peljat?
Jaz sem bila z mojo, ko je bila še ful majhna, zuni vsaki dve uri... Tako da niti ni imela časa lulat v stanovanju...  Cool Vsakič, ko se zuni polula, ga pohvali... Sej bo kmalu zaštekal, kaj je prav in kaj ni...
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #207 : torek, 11.12.2007 : 14:16:15 »

Barbara, saj ne moreš pričakovat, da bo lulav, takoj ko mu boš ti to rekla...potrblenje, potrblenje! Wink
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #208 : četrtek, 27.12.2007 : 21:56:46 »

Moj mali nagajivček je začel ubogat na ukaz lulat:)ko sva zunaj  rečem lulat in točno ve kaj bi rada od njega, res je priden. Vendar je problem, ko pride v hišo in tud tam lula in kaka. Niti nakaže mi ne da bi rad šel lulat pa kakat, to naredi ko nisem prisotna, tako da ga ne morem ne odnest ven ne malo kaznovat.
Ga pa peljem ven vsake dve ure, kar mislim da bi moglo biti dovolj. Stanje se počasi izboljšuje, samo rada bi ga naučila naj mi nakaže da bi rad šel vn.
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #209 : četrtek, 27.12.2007 : 23:34:17 »

Čeprav Lou ne lula notri, bi ga tudi jaz rada naučila, da mi pokaže, ko more lulat. In z učenjem sem tudi začela in to pred enim tednom. Vedno predem greva ven mu rečem: grema lulat, (takrat sva v moji sobi), ter ga postavim k vratom in dam na sedi. Ko sedi, še enkrat rečem: grema lulat in odprem vrata ter ga sprostim iz sedi v "gema, gema" (kar pomeni teci, teci). NA hodniku mu propnem povodec in še enkrat ponovim grema lulat, nato pa grema vn in ko se polula spet ponovim: gema lulat in ga pohvalim. Morem reč, da že začenja kapirat...

Barbara, če mi poveš, kdaj si običajno odsotna in koliko časa, ti lahko natančneje pomagam...
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines