mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:26:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 57212 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #30 : sreda, 18.06.2003 : 08:32:43 »

Ja hvala za pomoč oz. nasvet. Vem da punca še ne ve kje je prav da dela kupčke in kje ne. Sama pri sebi sem rekla, da ji dam časa 1 mesec, da se navadi. Trudimo se vsi, tudi ona, tako da nam bo sigurno uspelo. Wink Wink Wink
Sicer nam pa razpiha vsak oblaček morebitne jeze s svojim pozdravom ob prihodu domov in vragolijami, ki jih ima polne "žepe".

Hvala še enkrat in lepo druženje z ljubljenčki!!!

roti
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #31 : četrtek, 19.06.2003 : 06:47:35 »

Ja, se trudimo... Tudi vzorčen kupček smo odnesli na travnik in se potem zjutraj vsaj pol ure sprehajamo okrog njega....in nič. Potem pa presenečenje Shocked Shocked!! Doma, čez kakšnih 15-20 minut ponovno en veeelik kupček. No ja, vztrajali bomo, saj vem da bo kmalu dojela, da je lepše da kupček ostane na travi, kot pa da leži sredi hodnika.
Pa hvala za nasvete, kakršenkoli bo še vedno dobrodošel.

Lep dan še naprej vsem

Roti
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #32 : četrtek, 03.07.2003 : 13:57:59 »

Hojla vsem,


Ponovno sem tukaj s težavico, ki je nikakor ne znamo rešiti. sram
Naša kužica se nikakor ne more in ne more navaditi, da je prostor za kakanje in lulanje zunaj, kljub vsem našim poskusom, to še vedno opravlja doma. Ko smo zunaj in je ne tišči na nobeno potrebo, ne bo nič opravila. Če pa jo doma 5 minut po prihodu "prime", kar prične opravljati...
Vse smo poskusilsi....nesli smo kakce na travnik, nastavili papir (pa ga je na prafaktorje scefrala  Grin), pomivali tla z vodo s kisom, ....
Prosim za nove nasvete, saj je tudi kužici neprijetno, ko vidi, da se ne smejimo ravno ob njenem "kupčku". Kregamo je pa ne, da ne bi kdo narobe razumel.

Lepo se imejte vsi, papa
Roti
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #33 : četrtek, 03.07.2003 : 14:34:09 »

Mi smo to tako naredili, da kak je zacela vohat po tleh sem jo takoj dol nesla, pa cetudi je bil signal potem napacen. Tudi ko je ze "nastavla" ritko sem jo takoj dvignila in nesla dol. Pa cetudi je blo potem to 5× zaporedoma - v glavnem nisem ji dala moznosti da se je doma. Pa mislim da ce jo malo okregas ne bo nic narobe - ne mislim zaj tresenja in drgnjenja nosa v kakec, ampak samo da mal povzdignes glas (ta ti bo se kako prav prisel ko bo punca malo vecja Wink).
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #34 : četrtek, 03.07.2003 : 14:41:18 »


Ojla Roti!

Ja, vcasih kar nekaj casa traja, da kuzek zacne opravljati potrebo zunaj. Ne vem koliko je stara tvoja kuzica, lahko pa ti povem, da tam nekje okoli pol leta po navadi nehajo lulati in kakati notri. Seveda so tudi izjeme, ki jim to uspe ze pri treh ali stirih mesecih. Zato potrpljenje v roke, pa kdaj jo tudi okregaj, naj ve, da to ni prav kar dela, ampak najbolje je, da jo dobis na delu, potem pa kar povzdigni glas.

                         lp erika
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #35 : petek, 04.07.2003 : 02:09:02 »

Rada bi opozorila, da se lahko tudi zgodi, da pes boksa ne dojema, ne sprejema oz. noce sprejeti kot bi mi hoteli da bi ga, torej kot svoj koticek oz. posteljico. Zna se celo zgoditi, da se pes namerno ponecedi na svoje lezisce v boksu iz protesta, ker so se za njim vratca zaprla.
Jaz na sreco s svojim psom nisem imela tezav pri navajanju na sobno cistoco. Moj pesjan je eden izmed primerkov, ki jih je omenila Erika. Sobno cist je bil pri treh mesecih....morda se kasna luzica na vsake toliko casa, medtem ko se sploh ne spomnim, da bi se kot mladic kdaj pokakal znotraj. Posluzevala sem se klasicnih prijemov, ki so ti jih svetovali ze drugi. Po vsaki jedi in pijaci ven, cakati in prigovarjati. Prvi teden sem bila z njim zunaj na vsakih 15-30 minut(kadar ni spal) in se je izplacalo. Kriza(zame Grin) je bila le prve tri dni potem pa je iz dneva v dan postajalo boljse. Res pa je, da je imel tudi dober zgled-pasjega prijatelja in sta lulala skupaj. Eden z dvignjeno nogo in drugi v cepe Grin.
Srecno!
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #36 : nedelja, 06.07.2003 : 20:18:56 »

Hvala prav vsem ki me bodrite in mi svetujete. Nikakor ne bomo obupali in punca bo kmalu opravljala potrebe samo zunaj.
Hvala še enkrat.

Boks pa ne pride v poštev, naša punca je namreč dogica, in boks zanjo je kar drag da bi ga uporabili samo za učenje.

lepe dneve vsem

roti
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #37 : četrtek, 30.10.2003 : 12:29:08 »

Tudi jazu sem pred 1 tednom postala lastnica belega višavskega terierja  Grin.

Problem pa je sledeč: prebrala sem vse članke na temo lulanje in kako privaditi mladicka na papir... ko vidim da bo lula, ga nesem na papir in se polula. včasih gre tudi sam na papir, velikokrat pa se zgodi da gre kr mimo in se polula na hodniku. mogoce sem nestrpna in se prehitro pricakujem od njega, da bo lulal na papir.imate kaj izkusenj s tem, kdaj se je vas kuza navadil na papir? namrec vsake15 minut hodim za njim s krpo...
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #38 : četrtek, 30.10.2003 : 13:49:45 »



Tinca kako so pa kužki bivali pri vzreditelju? Ali jih je kaj navajal lulanja na papir? Če jih ni, potem se boš morala kar potruditi. Pa opazuj kužka, kužek ne lula vsakih 15 min, sigurno ne, razen, če ni bolan.
Da  boš pa  brisala za njim, je pa logično, vsaj nekaj mesecev traja navajanje na čistočo.

               lp erika
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #39 : četrtek, 30.10.2003 : 15:02:45 »

Tudi mi imamo malega razgrajaca  Grin starega 4mesece in smo ga navajali , da v stanovanju sploh ne sme lulat . S tem smo se mucili en mesec Tongue Zdaj pa nam ze sam da vedeti kdaj je potrebno ven  Grin Kiss Ko se je polulal smo ga okregali in ignorirali pri igri kakor da ga ni  Roll Eyes Kmalu si je zapomnil , da ce lula zunaj smo vsi veseli in igrivi  Grin Tongue Res pa je odvisno od vzreditalja kako pse navaja na red ze v leglu . In tu smo mi imeli sreco .
Trajalo bo pa kaksen mesec , da bo vse OK.
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #40 : četrtek, 30.10.2003 : 15:25:01 »

ojla. ja na zalost mi srece pr tem nismo meli... kuza je bil ful zanemarjen, bil je cel cas v kletki, niti enkrat zunaj, na papir je lulal v svoji kletki, kjer je bil cel cas zaprt  Angry.

Upam, da bo uspelo. mi smo tudi v stanovanju, ampak ga bomo najprej na papir navadli. sej bo uspelo. jaz sem mogoce malo prehitro pricakovala da bo hitro cist. hvala za nasvet!

                                                              lp ,tina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #41 : četrtek, 30.10.2003 : 15:36:13 »

Lahko vprasam kje ste dobili vasega visavca?
Logiran

igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #42 : četrtek, 30.10.2003 : 16:10:43 »

Tinca : Kako bo pa lulal na papir, ko bo sam doma  Wink ali ga ne bo razstrgal na koscke .
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #43 : četrtek, 30.10.2003 : 19:35:15 »

ojla. pa nena trga papirja na koscke, zacudo... Grin

Sej kdaj pa kdaj gre na papir, dostikrat pa kr mimo pa kr v hodniku na tla ... Angry
to je moj prvi psicek, mogoce res malo prevec pricakujem al pa tudi ne  Huh
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #44 : petek, 31.10.2003 : 13:39:03 »

Oj Tinca!

Pregovor pravi, da se počasi daleč pride. Boš videla, čez mesec ali dva se boš smejala, ko boš pomislila, koliko lužic si morala pobrisati.
 Lahko te pa potolažim, da pri nas pa to niso bile lužice, ampak kar poplave he he.  Grin

              lp erika
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines