mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:34:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 57218 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #75 : torek, 17.02.2004 : 15:33:58 »

Predvsem z opazovanjem. Najbolje je, da jo kaksnih 15 minut po jedi peljes ven, ker se bo sigurno pokakala, isto je z lulanjem. Ampak pazi: ce jo peljes ven po jedi, ji ne pusti, da laufa, ampak pojdita na umirjen sprehod na povodcu. Nevarnost skakanja takoj po jedi je namrec zasuk zelodca - posledica je lahko smrt!!!  Cry
Mogoce pa zunaj ne kaka, ker sta premalo casa na sprehodu? Za kakanje namrec potrebujejo gibanje  Wink
Logiran
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #76 : sreda, 18.02.2004 : 12:00:30 »

Tudi jaz imam isti problem, star je dva meseca in ko je zunaj ne ve kaj bi počel, mogoče se mi pa to samo zdi. Letam za njim s smetišnico in krpo, lula in kaka zraven papirja...saj bo.
Ne gre kakat nekaj minut po hrani ampak po šestih urah , drugi dan je preživel do 5.00 zjutraj.
Adijo spanec !

LP!
Logiran
dejanpale1
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #77 : sreda, 18.02.2004 : 17:25:07 »

hello imam dva mesca staro hudičko pasme amstaff., katera lula kakor jo je volja, kaka hvalabogu samo na papirju, ko jo peljem ven je vsa prestrašena tako da noče niti opraviti doma grize samo kable, igrače jo zanimajo samo 1 min. nasploh je pravi terorist! probal sem že vse kar se da tukaj prebrati, ko pa sem že mislil da sem nekaj dosegel sem se vrnil na začetek. prosim za katerokoli inf. pa še 1 nasvet kaj naj ji kupim za proti bolham glede na njeno starost? L.P. hvala
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #78 : sreda, 18.02.2004 : 17:46:28 »


Dejanpale praviš, da si mislil, da si že nekaj dosegel pri vzgoji svoje
 
psičke. Kdaj pa??? Saj kot praviš je kužica stara dva meseca. Če misliš,

 da ti bo uspelo tole z lulanjem in kakanjem urediti v 2 tednih

(predvidevam da si jo dobil ko je bila stara 6 tednov) se pa krepko

 motiš.

Včasih me malo pogrejejo taka vprašanja, saj izgleda, da se bodoči lastniki premalo infirmirate o bodočem družinskem članu.

Dejanpale svetujem ti, da prebereš kako pasjo literaturo in veliko veliko potrpežljivosti. Kužica bo dojela kaj hočeš od nje, vendar pa to ne gre čez no. Traja tudi pol leta.

Seveda, doma grize kable pa še vse kaj drugega bo načela. Zaposliti jo moraš z igro, igro in še 1x z igro. To pa pomeni si vzeti čas za njo in se z njo ukvarjati.

Si si pač izbral zelo aktivno pasmo za spremljevalca, kaj pa ko bi se malo pogovoril z vzrediteljem? Sigurno ti bo znal kaj pametnega svetovati.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #79 : nedelja, 07.03.2004 : 19:02:11 »

Ojla!

Kako naj psa naučim, da če se mu mudi lulat, naj mi to pokaže- gre pred vrata in malo cvili. Skratka, da bi nakaže potrebo?  Huh Roll Eyes

Na lulanje zunaj sem ga skoraj že naučila. Roll Eyes

LP, jessy
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #80 : ponedeljek, 08.03.2004 : 09:00:02 »

Ponavadi se tega psički naučijo kar samo, od nas je le potrebno, da jih pozorno opazujemo. Važno je, da kuža ve, da se to ne sme početi notri, pa se bo že sam izmislil, način, kako naj ti to pokaže. Ti pa moraš biti pozorna in vedno reagirati na prvi znak.
Ni pa nujno, da bo to cviljenje pred vrati. Mora prejšnja psička se je na primer vedno postavila pred omarico v kateri je imela povodec (njo smo peljali lulat na vrvici). Če je ni nihče opazil nas je pa prišla malo porukat in se spet odpravila pred omarico. Miša pa se postavi pred vrata in če je nihče ne vidi, prav tako pride po mene v drugo sobo in me prav zabodeno gleda. Ko jo ogovorim, se obrne in pričakuje da bom šla za njo - če ne deluje prvič, postopek ponovi.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #81 : ponedeljek, 08.03.2004 : 14:40:31 »

Nekako mi nakaže le zjutraj. Ker (po novem) spi na postelji, laja, ker bi šel rad dol. Takrat vem, da bi rad lulal in ga hitro nesem ven.  Roll Eyes
Ampak popoldne in zvečer pa ni nobenih znakov. Angry Undecided


LP, jessy
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #82 : sreda, 10.03.2004 : 14:32:38 »

Torej bi jaz rekla, da pes še ni povsem dojel kaj je to sobna čistoča. To da ne sme lulati na postelji pa ve in takrat očitno pokaže, da želi lulat. Torej moraš ti samo še bolj zavzeto delati na sobni čistoči (kako pa je bilo že velikokrat napisano). Poleg tega pa se poskusi naučiti brati tudi bolj subtilne znake psa - lajanje je že najbolj izrazita oblika komunikacije, pes pa uporablja še celo vrsto drugih znakov. Morda se kaj bolj vrti na mestu, ali pa vohlja na neki točki. Ali pa se skrije za kavč, lahko da pride k tebi, le da ti ne veš, da takrat hoče ven - to so samo najbolj očitni znaki...
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #83 : sreda, 10.03.2004 : 14:56:51 »

Ponoči in takrat, ko je sam ima papir, saj ne zdrži. Morda je tudi to vzrok, da ni še brezhibno čist. Namreč včasih se kar notri polula, kot da ni nič.

LP, jessy  Wink
Logiran
ranja in ana
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #84 : sobota, 13.03.2004 : 19:31:57 »

Kako mladega psička (3 meseci, Maltežan) navaditi, da lula na določenem mestu?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #85 : sobota, 13.03.2004 : 20:30:35 »

Kako mladega psička (3 meseci, Maltežan) navaditi, da lula na določenem mestu?

Tudi jaz imam maltežana. Star pa je skoraj 5 mesecev.
Odvisno je, kam bi ga radi naučili, da lula. Torej, kam bi ga radi naučili, da lula?


LP, jessy  Wink
Logiran
francelj
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #86 : sobota, 10.04.2004 : 14:11:52 »

Da ne bom odpiral nove teme!!!!!!!

Imam en problem.Moj pes zelo veliko lula.Ko greva ven se 2 ali 1 polula in ko prideva domov mine 5min in že se polula.Menim da moj pes preveč lula (20-30min).

Hvala
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #87 : sobota, 10.04.2004 : 14:27:46 »

Francelj,
koliko je pa pes star? Ker moja psica je poleti kar naenkrat na vsakih 5 min počepnila. Pa čeprav ni nič priteklo. Takoj smo jo peljali k veterinarju, kjer je ugotovil, da ima vnet mehur. Dobila je antibiotike in potem je bilo vse OK.

Tudi moja psica ni zadrževala dolgo vode. Sobno čista je postala šele pri 8-mih mesecih (samec že pri 3-mesecih). Kaj pa če bi bil pes dalj časa na sprehodu, naj si izprazne mehur.

Druga stvar pa je, če pes zavestno in zanalašč tišči in zadržuje vodo, zato da lahko potem doma naredi lužico. Take probleme pa je imela Sirtaki (saj mogoče jih ima še sedaj  Wink). Mogoče bi pa ona lahko povedala, kako rešuje ta problem.

Če veliko lula, potem tudi veliko pije, kar je pa spet pokazatelj nekaterih bolezni.

Lp jana
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #88 : sobota, 10.04.2004 : 15:31:49 »

Našega moramo vsake pol ure na vrt spustit, drugače imamo lužico 5 x 5 cm, hvala bogu na papirju Roll Eyes Star je pa 12 tednov.
Logiran
Krtek
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #89 : torek, 13.04.2004 : 00:57:54 »

Imam problem. Moj pes je star že 2 leti in še kar lula čepe. Zanima me kdaj bo začel dvigovati nogo? Spomnim se, da je to že poskusil, vendar se je vedno znova in znova prekucnil in je zato verjetno raje odnehal. Ali je lahko to psihičnega izvora? Hvala za odgovore.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines