mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 06:19:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 57476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #90 : torek, 13.04.2004 : 09:24:26 »

Ce je star ze dve leti, verjetno ne bo nikoli dvignil noge. Normalno zacnejo psi dvigovat nogo nekje med 4 in 6 mesecem starosti.

Moj pes dvigne nogo, ko smo na sprehodu, doma pa vcasih kar pocepne na vrtu.

LP, Miska
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #91 : ponedeljek, 19.04.2004 : 13:45:20 »

Moj tudi veliko lula,pa mi ne bi bilo nič hudo,če bi vedel,kje lahko lula in kje ne sme.Čim najde parkiran avto,mu polula feltne,še največkrat domači avto,zadnje čase pa se polula po svoji hiški,kar prej ni delal.Zanima me,zakaj je to začel delati?(star je 3.leta)
Logiran
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #92 : sreda, 21.04.2004 : 17:41:57 »

Problem je sledeči: V 2 knjigah sem prebrala, da psa če opravi potrebo v stanovanju ne smeš kaznovat, ker mu lahko to kasneje povzroči psihične motnje pri opravljanju potrebe ali nekaj podobnega. Torej kak pa mu naj povem da to ni dovoljeno?
Ker moj 3 mesece in pol stari kuža nič ne nakaže ampak samo lužico naredi naenkrat ( al pa jaz kljub temu da ga mam non stop na očeh ne vidim - je pa res da je to moj prvi pes in ne vem kak to zgleda). Pa recimo celo noč drži normalno potem pa se zjutraj vstane in ne more tolko zadržat da bi se oblekla pa je že lužica na tleh. Kriza - Zdaj bom začela oblečena spat  Undecided Ima kdo kako idejo?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #93 : četrtek, 22.04.2004 : 10:24:05 »

Caroline,
Ponavadi začno mladički intenzivno vohati naokoli in iskati primeren prostor za opravljanje potrebe. Nekateri pa tega ne delajo, enostavno počepnejo in eto ti ga na.
Kakorkoli že, kužka primi v naročje in ga odnesi ven. Vendar tega ne delaj z jezo, da ga ne bo zagrabila panika.

Drugače pa imaš podobno temo tukaj., kjer je še več informacij.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
spiky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #94 : ponedeljek, 06.09.2004 : 13:27:50 »

Jaz imam pa en problem:
Moj pes je začel pred enim mesecem označevati vse kar vidi. Huh Najprej je začel označvati ovire pri agilityju, pred enim tednom pa je celo dvakrat polulal eno starejšo prijateljico.Kako naj ga tega odvadim, ker se mu v pasji šoli eni sploh ne upajo približati, saj se bojijo da bo tudi njih polulal  sram
Prosim za en nasvet  Smiley
LP spiky
Logiran
eagle
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #95 : nedelja, 31.10.2004 : 20:48:45 »

Mi z našo Nicky kar se tiče nočnih sprehodov nimamo problemov. Se pa zgodi, da včasih čez dan ne vpraša in naredi lužico ali pa veliko potrebo kar na hodniku, nikoli pa v spalnici. Radi bi jo odvadili ampak ne vem kako naj jo naučim, da bo vprašala za opravljanje potrbe. Huh Je imel kdo že take izkušnje s svojim Yorkijem?
 Hvala za odgovor.
Logiran
missy
gost
« Odgovor #96 : ponedeljek, 01.11.2004 : 15:33:38 »

ojla!!!!
jast pa bi rada vprašala kako lahko navadiš psička če ga imaš notri da bo lulal samo zunaja na travi in ne po stanovanju?Huh?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #97 : ponedeljek, 01.11.2004 : 17:36:57 »

Tako, da ga vodiš ven vsake pol ure, vedno na isto mesto, ko se polula ga pa pohvališ. Isto po vsakem obroku in ko se zbudi tudi takoj ven, da opravi potrebo. Če je še mladiček bo čez kake par mesecev že viden napredek. Koliko pa je star?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #98 : ponedeljek, 01.11.2004 : 17:38:18 »

Sicer pa o tem je bi bilo že kar veliko napisanega. Preglej sorodne teme. Lp
Logiran
missy
gost
« Odgovor #99 : torek, 02.11.2004 : 13:24:17 »

nimam ga še ampak ga kmalu dobim in hvala za odgovor saj v vsaki knjigi preberem drugače
Logiran
rommel
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #100 : ponedeljek, 08.11.2004 : 23:35:59 »

čer! Angry Angry

Vsi ki imate kuže ( raznorazne eksotične pasme) sploh pa večje pasme v bloku se prašte mal, če to ni mogoče psihičnega izvora! Je to mar njihovo vsaj približno naravno okolje iz preteklosti?
Pa veliko tekanja v pižamah po stopnicah vam želim!
 Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : sreda, 10.11.2004 : 09:01:18 »

Debata, ki se je razvila po rommelovem sporocilu, se nadaljuje v temi Bivanje psa v stanovanju ali ne?

Tukaj nadaljujemo o lulanju.
Logiran

drejci
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #102 : sreda, 10.11.2004 : 13:44:36 »

Caroline
Pa recimo celo noč drži normalno potem pa se zjutraj vstane in ne more tolko zadržat da bi se oblekla pa je že lužica na tleh.

Pri nas je bilo tudi tako.Navadila sem se vstajati malo pred njim.Da lahko navlečem nase vsaj nogavice in bundo. Zunaj,ko se je polulal sem ga na vse pretege hvalila in božala in mu dala tudi kakšno nagrado.
Moram napisat,da je prvi teden lulal in kakal kar naprej.V trenutku je bilo kje mokro. Smo pač malo zaprli kakšna vrata,da smo ga imeli bolj na očeh. Zunaj sem bila z njim na vsako uro.Hvala bogu,ponoči,če je začel hoditi okoli-sva že letela ven.Ampak vsega skupaj ene 15-krat. In hvala bogu,da imam iz stanovanja 5 m na travnik(smo v pritličju).Sicer pa ponoči peljem mlajšega sina lulat tako, da sem še Chanca peljala ven.
Zjutraj takoj opravi potrebo,poberemo kakce in že šibne v stanovanje.sploh zdaj ,ko je mraz.
Parkrat se je zgodilo,daje pri lulanju naredil lužico v dolžini dveh,treh metrov.Hodil in lulal.  Shocked
Sedaj po 5 tednih se nam vztrajnost poplačuje.
Dopoldne se pokaka samo še enkrat ali,če pridem pravi čas med malico domov sploh ne. Zdaj se je čas lulanja podaljšal res na dobre tri ure. Kakamo pa dvakrat do trikrat na dan. Cheesy

Logiran
egon
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #103 : torek, 30.11.2004 : 21:12:17 »

Kako bi  odvadil nemškega ovčarja starega 10 mesecev,da ne lula v hišici oz.pred njo? Rad bi, da opravlja potrebo v kotu ob ograji.
Hišica je v pesjaku 2x4 metre. Pes se privaja na pesjak pribljižno mesec dni. Ponoči je v stanovanski hiši in je suh.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #104 : četrtek, 02.12.2004 : 17:52:39 »

egon

Rina počne isto,to smo ugotovili zdaj ko spi notri Grin
Namreč ponoči lula v pesjak notri(v hiši) smo ugotovili da NE lula ponoči! tudi dopoldne lula v pesjak(zaprta je cca.5ur) saj razumem da je še mlada ampak se bo to kdaj odvadila ali bo to počela "večno" Huh Ker ni ravno prijeten vonj(za podlago ima namreč les)!
Se bo kdaj odvadila?

lep pozdrav Nina

p.s. stara je 6mesecev Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines