mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:26:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: KAJ ŠE?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: KAJ ŠE?  (Prebrano 31019 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #30 : petek, 29.12.2006 : 15:55:25 »

Ja,najprej ga lepo navadi na navaden povodec.
Logiran
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #31 : sreda, 20.06.2007 : 12:14:07 »

pozdravljeni,

naša mala psička zelo rada pobrska po ratnoh policah in škatlah, ko nas ni doma. do sedaj smo jo omejili na pristor predsobe, ker pa ta nima oken, smo pustili vrata sob odprta in "zabarikadirana" s kovčki. Zadnjič pa je mala kovček premaknila in se znašla v sobi polni njej nenamenjenih stvari.
zanima nas ali obstaja za kupit kakšna prepreka za na vrata, tako da jih ni treba zapirati in kuža dobi svetlobo.
Mogoče  ima kdo kak predlog oz. drugačno rešitev razen boksa, ki nam ne diši?

hvala za v naprej
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #32 : sreda, 20.06.2007 : 12:45:58 »

Ja, kupi se ograjica za otroke, ki se montira med vrata in lahko po potrebi zapre. Dobi se v vsaki vecji trgovini z gradbenim materialom ali pohistvom - torej Obi, Baumax in podobne, vsaj pred casom se je dobila.
Logiran
BuldogKati
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #33 : ponedeljek, 02.07.2007 : 21:38:12 »

ali je pesjak za angleškega buldoga primeren ali ne
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 02.07.2007 : 21:48:54 »

Angleski buldog ni primeren za v pesjak, temvec za v stanovanje/hiso, za zivljenje med svojimi ljudmi.
Logiran

zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #35 : nedelja, 26.08.2007 : 18:58:34 »

v oktobru bomo končno dobili yorkija (psičko) in moramo kupiti še vso opremo;
zanima pa me, kakšno velikost ovratnico oz. oprsnice naj kupim - je boljše počakati in iti z mladičko v šoping??? in kje je največja izbira za te male psičke

hvala in lp
ps: smo pa iz okolice Jesenic
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #36 : sreda, 29.08.2007 : 14:54:04 »

počakaj in idi s tamalo v šoping, tako bo ovratnica najbolj primerna. Jaz bi šla na tvojem mestu malo čez mejo pogledat.
Logiran
zoyaoli
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #37 : četrtek, 30.08.2007 : 10:18:07 »

sem že gledala v meni najbližjem Villachu - ogromno robe Cheesy
samo res ne vem zaradi velikosti  Roll Eyes bom verjetno kar na "uč" nekaj luštnega kupila
za prehod meje mora biti cepljena proti steklini tako da to malo oteži situacijo
hvala za predlog Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #38 : četrtek, 06.09.2007 : 21:35:00 »

Za yorkija se nikakor ne priporoča oprsnica, ker so ful mali in lahko pride do deformacij na hrbtenici. Vem da so oprsnice postale zadnje čase ful hit, nekaterim se zdijo boljše, ker ne zategujejo kužka za vrat, ampak itak se zategujejo samo kužki ki ful vlečejo oz. niso pravilno naučeni obnašanja na povodcu.
Jaz svetujem navadno ovratnico, kupi najmanjšo ki jo najdeš in navaden povodec - nikakor ne flexi. To je spet en hit, kjer se zdi, da ima kuža ful svobode s tem da je na 5 m štriku. Rajši ga navaja tam kjer je mogoče, da je brez povodca, v mestu pa je itak najboljši 1m dolg povodec. Osebno me najbolj motijo psi na 5m flexiju ki se zamotavajo vsakemu pod noge ker jih lastniki ne gledajo ali ne morejo kontrolirat.

Pa flexi nasploh ni za mladičke ta malih pasem, ker je na vzmet in tudi ta najmanjši flexi ful vleče kužka, in si predstavljal da imaš to pripeto na oprstnico in dobiš komot težave z hrbtenico (pri mladičkih, ki imajo še neformirane kosti in rastejo - govorim za ta mini pasme).
Logiran
črka
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #39 : torek, 13.11.2007 : 08:32:32 »

Še nekaj me zanima. Kakšen povodec za psa starega dva meseca (zlati prinašalec)? So to univerzalni ali je razlika med majhnm in velikim psom? Kakšno ležišče je primerno: plastika ali pletena košara? Kaj dati v košaro kot ležišče?Malo zbiram podatke, da si počasi nabavimo robo  Smiley. Hvala
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #40 : torek, 13.11.2007 : 09:00:54 »

Povodec mu vzami najmanjsi (prav tako ovratnico), ponavadi so tudi zelo tanki, to pa zato da se pes navadi nanju. Itak ga bos morala postopoma navajat na povodec-najbolje je, da mu doma zavezes eno vrv, pa naj jo vlece za sabo, da se navadi nanj.

Pletena kosara za mladicke absolutno odpade, ker ti o bo zgrizel v prafaktorje.. Lahko kupis plasticno lezisce in das notr kaksno peno, deko itd., ali pa si kupis lezisce Comfort. Narejeno je iz umetnega usnja in je super. Ce ga psicek polula/pobruha/ima bolhe, ga preprosto naspricas z Biokillom in obrises.

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #41 : sreda, 14.11.2007 : 16:25:25 »

Tudi mi pričakujemo psičko mešanko, staro 4 leta iz zavetišča in moram vse pripraviti zanjo. Mi pa niso všeč te plastične košare, bi raje ležišče v obliki blazine, samo ne vem kako se to čisti/pere. Omenjate ležišče Comfort iz umetnega usnja. Ali se to še kaj obleče, saj na umetnem usnju spati verjetno ni prijetno?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #42 : sreda, 14.11.2007 : 16:29:50 »

Pa še kako je prijetno! Naših psic ne spraviš s teh postelj in odkar jih imamo, se celo dogaja, da ne težita več tako pogosto, da bi spali pri meni v moji postelji. Comfort postelje so zelo praktične. Če se umažejo, jih preprosto obrišeš z mokro cunjo ali posesaš. V nič jih ni treba obleči.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #43 : sreda, 14.11.2007 : 16:32:21 »

Psi ful radi spijo na Comfortu, ker poleti hladi, pozimi pa greje.

Ce ga boste narocali vam svetujem da ga narocite dovolj zgodaj, kajti nimajo jih vedno na zalogi (jaz npr cakam na svojega ze 3 tedne Roll Eyes).. Men se ne zdijo dragi, pa vsec so mi ker se jih samo obrise..
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #44 : sreda, 14.11.2007 : 16:46:57 »

Samo še tole prosim-sem nekje zasledila, da niso za dolgodlake pse-je to res?
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: KAJ ŠE?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines