mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 11.06.2024 : 05:10:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: S psom v trgovino  (Prebrano 21829 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #90 : četrtek, 19.02.2009 : 23:33:58 »

Jaz grem v Italiji večkrat s psom po trgovinah. Zjutraj na brioš in kafe (Roy nestrpno čaka na svoj košček brioša) in potem malo kukat po vetrinah trgovin in če je kaj zanimivega, gremo tudi not.

Se mi zdi bedno psa puščat doma. Drugo so seveda nakupovalni centri,ker je tudi meni bolj udobno,če je pes doma.

Se mi je pa v eni trgovini zgodilo,da je Roy dvakrat potiho prdnil in je zelo smrdelo. Meni je bilo zelo nerodno,ker je prodajalec mene čudno gledal. Sva hitro odbrzela ven in za  tisti dan prekinila shopping.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #91 : četrtek, 19.02.2009 : 23:47:04 »

hahahahaha  Grin
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #92 : petek, 20.02.2009 : 07:55:12 »

Midva greva skoraj vedno, ko sva na sprehodu, še v trgovino. Jaz kupim kaj za kosilo pa kake drobnarije, pes pa me počaka zunaj. Skozi okno pa opazuje kje sem in kaj delam. Tudi jaz ga ves čas vidim Wink Prav tako greva na pošto, če je treba, on se mora zunaj vležat in me prav tako vidi notri, ker je okno od vrha do tal. Tudi meni ga je žal pustit samega doma, saj res ni problema ga vzeti sabo in malo počaka pred trgovino. Če pa grem v nakupovalni center, ga pustim doma, saj tam ponavadi čaka dlje kot 5-10 minut in mi ni do tega. Ga pa v tem primeru mama komot vzame in pes jo privezan počaka, tam kjer je urejeno za privez psov. Nikoli ni bilo problemov. Prav tako ga vzame recimo na koseško tržnico, kjer je veliko ljudi, ki hodijo gor in dol, vendar je pes socializiran in ni problema. Vzamem ga pa sabo v trgovino samo v trgovine z živalskimi potrebščinami, kamor gre pes lahko. Drugače pa je moj stalni spremljevalec na kavi po obiskih trgovin in pošte, kjer se ponuja za čohanje ostalim gostom-seveda samo če so za to Smiley
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #93 : nedelja, 22.02.2009 : 00:16:00 »

Oj,
Ja, tako je, pes vodnik in terapevtski pes lahko vstopata na javna mesta. Če trgovec ali kdo drug to želi preprečiti, lahko mirno, kot lastnica takega psa, pokličem policijo. V tem kratkem času še nisem imela slabe izkušnje, doživljam pa (ok, priznam, moj pes doživlja) mnogo več pozitivne pozornosti. Edino včasih mi gre na živce, ko jo začnejo ljudje kar božati ne da bi me vprašali. Sicer me zdaj uradno še ne vodi, samo z mano hodi, da se navaja, pa vendar. In vsi govorijo "joj bogi kuža, buci buci buc ...". Ne vem no, meni se zdi dosti bolj bogi kuža tisti, ki je 24h na verigi in se z njim nihče ne ukvarja.
Ha ha, ravno prejšnji teden sem bila na faksu z Atheno in smo sedeli v predavalnici kjer ni miz (so na stole pritrjene male mizice) in je pes ležal ob meni vsem na očeh, po navadi gre pod mizo. No in je med predavanjem takoooo sladko zaspala! Trebušček gor, tačke v zrak pa smo spali. Še po koncu se je zelo težko zbudila. In reče profesorica: "Hja, najbrž naša predavanja res niso najbolj zanimiva." Cheesy

Glede trgovin in ostalih psov: Mislim, da je odgovornost vsakega lastnika, da psa primerno vzgoji, če ga želi peljati na javne prostore. To se mi zdi normalno že zgolj iz samega spoštovanja do drugih. Ker vsi pač ne marajo psov. Lahko je kdo alergičen ... razlogov je mnogo. Še jaz sem na začetku na faksu predlagala, da bi Athena imela svoj mali prostorček kjer bi ostala, če bi bilo komu kdaj neprijetno biti v njeni bližini. Naj živi medsebojno spoštovanje!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #94 : nedelja, 22.02.2009 : 21:25:30 »


Ha ha, ravno prejšnji teden sem bila na faksu z Atheno in smo sedeli v predavalnici kjer ni miz (so na stole pritrjene male mizice) in je pes ležal ob meni vsem na očeh, po navadi gre pod mizo. No in je med predavanjem takoooo sladko zaspala! Trebušček gor, tačke v zrak pa smo spali. Še po koncu se je zelo težko zbudila. In reče profesorica: "Hja, najbrž naša predavanja res niso najbolj zanimiva." Cheesy



 Grin

Logiran
Izis
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #95 : petek, 27.02.2009 : 11:59:16 »

Sinica, kater fax pa je to? Bi se se jst vpisala..   Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #96 : petek, 27.02.2009 : 13:41:12 »

Sinica, ali pes tebe spremlja ker potrbuješ ti njegovo pomoč, ali ker ga šolaš za pomočnika?
Upam, da ne zameriš vprašanja...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #97 : petek, 27.02.2009 : 14:02:01 »

Athena je vodnica za slepe in s Sinico sta "par" Smiley
KLIK
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #98 : petek, 27.02.2009 : 14:12:07 »

Hvala Jana!
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #99 : petek, 27.02.2009 : 17:27:26 »

Živjo,
Se opravičujem za pozen odgovor! Wink
Ja, Athena je moja vodnica. Hodiva pa na filofaks v Lj.
Lep dan vsem!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Izis
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #100 : petek, 27.02.2009 : 21:58:45 »

Zanimivo, sva "sosolki", ceprav vaju se nisem videla  Smiley.

Kar se pa tice trgovin, pa vedno ko grem v tamalo trgovino v nasem kraju, vzamem s sabo se mojo kuziko (je ravno en tak lep sprehod), ki lepo pocaka v predverju pri radiatorju. Trgovke jo ponavadi pridejo se celo pocohat. Medtem, ko pa v tavelki smaopostrezni skoraj vse grdo gledajo, tako da smo po dveh poskusih nehali to prakticirat.
Seveda zunaj nimamo urejenega priveza za pse in ob kar nekaj spuscenih psih, da ne omenjam "navrdjane" mularije, si je niti ne bi upala pustit zunaj.
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #101 : sobota, 28.02.2009 : 01:27:38 »

Nisi, ker se šele uvajava in sva šele prejšnji teden začeli. Cheesy V ponedeljek pa spet. In če naju kdaj vidiš, me kar pocukaj za rokav in povej, da si s tega foruma. To seveda velja tudi za vse ostale. Samo nekaj bi rada dodala: nekateri se, ko me vidijo s psom, kar zaženejo v psa in ga pobožajo ne da bi me prej kaj vprašali. Ko pes vodnik vodi, je na delu in se ga ne sme motiti. Zato upam, da boste, če me srečate, to spoštovali in psa ne boste kar samoiniciativno božali. Seveda boste to lahko naredili, ko bom psa ustavila in umirila in dala na "sedi". Pa brez zamere! Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #102 : sobota, 28.02.2009 : 09:38:24 »

Sinica meni se to z mojo vedno dogaja. Pa sem parkrat napizdila ljudi (ja, zal jim nic drugega ne pride do zivega), zdaj imam pa po vecini mir. Vsaj tam, kjer me ze poznajo..
Logiran
Sinica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #103 : torek, 03.03.2009 : 01:19:42 »

Aha, a to misliš na delu ali ko gresta na sprehod?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #104 : torek, 03.03.2009 : 08:50:00 »

Oboje Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines