mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 02:01:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: problem pri odpoklicu  (Prebrano 47790 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #120 : sobota, 10.09.2005 : 20:06:12 »

glede tega testa - bomo probali jutri ali pojutrijšnjem ... danes smo meli drugačen sprehod, za jutri pa še ne vem.
glede tega, da bi vedno uporabljala aport pa to ne gre Grin sem prepričana, da bi se slej ko prej naveličal.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #121 : sreda, 14.09.2005 : 14:53:35 »

Pri meni se je pri mladičih obneslo, če sem psa poklicala-ne kar tako, da bi prišel in magari dobil nagrado, ampak čimvečkrat zato, da sva potem skupaj nekaj počela. Zato ker je prišel sicer ni posebej dobil nagrade, ampak sem mu pokazala kaj zanimivega ali pa je dobil nekaj takega za delat, kar je zelo rad počel. Zato se je psu vredno zdelo pustiti nekaj, kar ga je trenutno zanimalo in priti, saj se mu je obetalo nekaj še bolj zanimivega. Za en košček hrenovke miši pač ni vredno spustiti, za igračo še toliko manj, če pa ga je čakalo nekaj zanimivega ali zabavnega, pa vedno kaj drugega, potem pa že.
Dani, ne vem kaj misliš pod brezpogojno poslušnost, če je to to, da pes skoči v prepad če mu rečeš, ne da bi kaj pomislil, potem tega pri samojedu res ne boš videl. Sem imela tako psico in povem ti, da si take brezpogojne poslušnosti ne želim nikoli več. Naredila je namreč natanko to.  Pri iskanju sem ji rekla naprej in je lepo skočila vsaj 10 m globoko,samo malce bi zavila, pa bi šla po stopnicah. Še dobro da je bilo na dnu na debelo blata in ji ni bilo nič hujšega. če pa pod brezpogojno poslušnost misliš to, da te pes zanesljivo uboga v vsaki situaciji, ne glede na motnje, potem se pa to s samojedom vsekakor da doseči. Jaz vsekakor tako zanesljivih psic kot so samojedke še nisem imela, pa sem imela že vse sorte od nemcev do goldnov. Torej, nikoli ni za obupat.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #122 : sreda, 14.09.2005 : 18:02:20 »

Ja, brezpogojna poslusnost je tocno to - brezpogojna in tako poslusni psi v mojih oceh niso na najvisji precki priljubljenosti.
Ubogljivost ali vodljivost v vseh okoliscinah je pa malce drugacno od brezpogojnosti. Vsaj jaz to tako obravnavam in take pse imam najraje. Vedno in v vseh okoliscinah ubogljive samojede sem pa ze videla; nekaj jih je prislo tudi iz nase sole Wink.
Z vsakim psom (ob dolocenih predpostavkah seveda) se da doseci vodljivost v vseh okoliscinah in tudi jaz menim, da nihce nikoli ne sme obupati. Predvsem pa ne vnaprej zagotavljati ali predvidevati, da njegov pes(psica) ob vsem trudu nikoli ne bo tak. Treba je najprej probati nekaj in ne obupati po nekaj dneh, ampak vztrajati in kadar po dolgem casu ne gre, uporabljati tudi domisljijo za izmisljanje vedno novih motivov in situacij. Vsak svojega psa najbolj pozna, zato najlazje ugotovi, kaj je treba narediti, da se pes pravilno odzove. Potem pa ponavljati, piliti, kombinirati... Od ene x osebe (s tem mislim sebe), ki nekoga ne pozna, se lahko dobi nekatere usmeritve, finese pa mora pogruntati sam, pa delati mora tudi sam Grin.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #123 : sobota, 08.10.2005 : 09:08:42 »

Torej, da se vrnem nazaj na to temo - ugotovila sem, da je skoraj zagotovo, da bo prišel, če uporabljam pri klicanju cvileči ton. Vse lepo in prav, dokler mi veter ne piha direkt v grlo in zato mam z njim težave že tako dolgo, da se ne spomnim več od kdaj.

Dani, tisti test sem naredila. Sammy vsekakor ve, kaj pomeni "sem", sicer odpoklic niti doma ne bi bil 100%. Če ne drugo, se takrat ustavi in če vidi, da resno mislim, pa če delam klovna iz sebe, potem pride. Cvileča pohvala in navdušenje prihajanje samo povečata.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #124 : sobota, 08.10.2005 : 09:57:18 »

Se pravi, da na nekaj le "trza". Izkoristi vse, kar prinasa uspeh.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #125 : sobota, 08.10.2005 : 10:17:45 »

mene pes uboga pri odpoklicu 15 % pa lahko skačem , vpijem , cvilim , se mečem na tla , kažem igračko ali hrano ali jokam ... čisto nič ne pomaga !  Sad
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #126 : torek, 18.10.2005 : 17:27:23 »

eno vprašanje: a je dobro, da od psa pri odpoklicu (v življenjskih situacijah oz. ko ga učim za življenje, ne za izpit) zahtevam, da se vsede (brez povelja) pred mano, ko pride? v bistvu tako delam že od začetka, pa ne vem, če je ok. ko pride dobi nagrado komaj takrat, ko se vsede, pohvala je takrat, ko pride,  navdušenje pa je že, ko začne prihajat.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #127 : torek, 18.10.2005 : 19:42:15 »

Vse je OK, ce dosezes tisto, kar zelis. Lahko delas tako, da se vsede, ali pa tako, da se ne.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #128 : torek, 18.10.2005 : 19:47:08 »

Po eni strani se mi zdi boljše, če se vsede, ker se tako nekako bolj "pritrdi na podlago" Grin in imam občutek, da imam potem nekaj stotink več časa, da preprečim morebiten "pogon za sledjo". Po drugi strani, pa se mi vedno vsede nekako poleg (mene), da gleda v tisto smer, od koder prihajajo zanimivi zvoki ali objekti (ali subjektvi) ... Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #129 : petek, 21.10.2005 : 13:02:49 »

Ali je že kdo poskusil namesto odpoklica uporabiti stoj ali prostor na daljavo? Meni se to izredno lepo obnese. Poleg tega je odpoklic včasih nevaren, če je pes na drugi strani ceste ali če bi moral mimo drugaga psa.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #130 : petek, 21.10.2005 : 13:58:08 »

Ali je že kdo poskusil namesto odpoklica uporabiti stoj ali prostor na daljavo? Meni se to izredno lepo obnese. Poleg tega je odpoklic včasih nevaren, če je pes na drugi strani ceste ali če bi moral mimo drugaga psa.

jaz to uporabljam in tudi vsem svetujem kot najpomembnejšo vajo. Ta vaje je bistveno pomembnejša od odpoklica.
ravno primer:
pes je na drugi strani ceste in  moramo nekaj ukrenit- odpoklivc ni prava stvar.
pa tudi čepes gleda drugega ps aali se obeta sumljivo srečanje, odpoklic povzroči ,da se naš pes obrne- napadajoči to prejme kot šibkost in napade ali pa vsaj pospeši in s enaš počuti napaden- to psi vedo,zato nočejo ubogati neumnega povelja.
kakarkoli pes v kaj strmi s ez lahkoto ustavi ali uleže in strminaprej tja- itak ga situacija vodi v "okamenevanje". Noče in ne more pa kar tako izpustiti objekta izpred oči.
pa še  je takih situacij.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #131 : petek, 21.10.2005 : 14:00:54 »

ok, zdaj pa mi na hitro povejte, kako ga cimlazje nauciti sedi ali prostor na dalec  Huh
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #132 : petek, 21.10.2005 : 14:09:55 »

Citat
ok, zdaj pa mi na hitro povejte, kako ga cimlazje nauciti sedi ali prostor na dalec 
He, he, na hitro.... to je vendar ena najtežjih vaj  Grin. Ko ti to obvlada, si na konju. Če pa ima kdo kakšnen zelo dober nasvet, bi ga pa tudi sama rada vedela.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #133 : petek, 21.10.2005 : 14:13:06 »

eno vprašanje: a je dobro, da od psa pri odpoklicu (v življenjskih situacijah oz. ko ga učim za življenje, ne za izpit) zahtevam, da se vsede (brez povelja) pred mano, ko pride? v bistvu tako delam že od začetka, pa ne vem, če je ok. ko pride dobi nagrado komaj takrat, ko se vsede, pohvala je takrat, ko pride, navdušenje pa je že, ko začne prihajat.

jaz imam odpoklic po imenu-pomeni do mene in moj dotik oz da psa primem-takrat je konec vaje.
imam šolski odpoklic "sem", z usedanjem , ki ga uporabljam samo v športnem smislu ,
in imam "emergency" odpoklic "hej", ki pomeni: obrni v desetniki sekunde proti meni ,me glej  in se bližaj, potem bomo videli kaj naprej,
uporabljam pa še "prostor" za ustavljanje,
čakaj za zadrževanje približno na enem mestu
in "obrni" kar pomeni spremeni smer, pa ni bistveno kam, samo drugam kot je trenutno.
in še "žvižg", ki je bolj informacija :jaz sem tukaj in odhajam, bilo bi fino, če se mi kmalu pridružite
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #134 : petek, 21.10.2005 : 14:16:32 »

He, he, na hitro.... to je vendar ena najtežjih vaj Grin. Ko ti to obvlada, si na konju. Če pa ima kdo kakšnen zelo dober nasvet, bi ga pa tudi sama rada vedela.

sploh ni težka in je zelo učinkovita,ampak zdajle nimam časa pisat romanov oziroma se mi ne da, zna pa po moje tud Lanabela to dobro obrazložit pa naj se mal razpiše...
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines