mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:47:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: problem pri odpoklicu  (Prebrano 47480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #30 : petek, 21.02.2003 : 09:52:35 »

Hoj,
sem obljubila, da bom poročala o najinem odpoklicu:
večino imam po tistem njegovem izbruhu Brina kar na 5m fleksiju, in ker se je lepo obnašal sem ga včeraj spustila. Je norel okoli po snegu, in ko sem ga poklicala k sebi je prišel (bolj nerad, pa žalostno,ker je konec svobode ampak je prišel). Sem pa zelo prijazna z njim, izdatno ga hvalim ko pride k meni, ker se bojim da bi mi začel spet kaj nagajati.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #31 : petek, 21.02.2003 : 12:59:45 »

Ali si ga potem takoj privezala, ko je prišel k tebi?

Jaz ga na tvojem mestu ne bi, ampak bi ga poklicala, nagradila, se z njim poigrala in ga spet spustila, da bi se še malo natekal.

Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #32 : petek, 21.02.2003 : 13:18:42 »

Ja, v bistvu sem včeraj  to naredila samo 1 x (ga pohvalila in ga spet spustila). Potem pa ko sva prišla na mesto, kjer ga vedno privežem ker se že začne naselje, je seveda za to že prepozno. Takrat ve, da ga moram dati na povodec. Jaz ga  spustim samo za kakšnih 500 m sprehoda skozi gozdno pot (drugače je na povodcu) in zato ga ne morem pogosto klicati, saj bi mi že iz čiste kontre začel spet nagajati. Mogoče ga pokličem 1 x, 2 x, mu kaj vržem da se zlaufa, potem pa on po mili volji spet vohlja....
Tvoj predlog je zelo uporaben in ga prakticiram med daljšimi sprehodi, ko je dlje časa spuščen.
Logiran
sovjet
gost
« Odgovor #33 : sreda, 23.04.2003 : 18:43:34 »

Imam 7 mesecev starega apbt-ja ce sva sama se naceloma takoj odzove na klic in na ukaze: sedi,prostor,glas ko pa je v blizini se kak drug clovek al pes se za ukaze ne zmeni oziroma se tudi ne odzove na klic , se moram kr fajn razjezit in vpit potem mal uboga, sej vem da bi se samo igral ves cas samo me pa res moti ker ne uboga. Kaj lahko storim ?
Logiran
Marko-Luna
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #34 : sreda, 07.01.2004 : 12:23:40 »

Imamo 6 mesecev staro psičko pasme basset. Drugače je pridna in ubogljiva in pride na klic oz. žvižg. Le ko sva na sprehodu in srečamo kateregakoli pasjega prijatelja imava probleme z neposlušnostjo. V igrivosti popolnoma nič ne sliši in gre za psom. Ne pomaga žvižganje, klicanje, "kričanje".... Kot bi bila gluha. Ne bi je rad imel na sprehodih na vrvici.  Imate morda kakšen drug nasvet ?  
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #35 : sreda, 07.01.2004 : 13:07:49 »

No, vaša psička vsekakor potrebuje osnovni tečaj poslušnosti, ki se ga lahko udeležiš v kakšnem kinološkem društvu.Če ne prej jih bodo verjetno imeli spomladi.Basseti so na splošno zelo družabni psi, ki so bili poleg dela narejeni tudi za družbo ostalim psom v tropu, zato se več ali manj razumejo z vsemi živalmi.Vedno so razpoloženi za igro, če v bližini ni kakšnega drugega psa so zadovoljni tudi sami s sabo.
Kar se tiče tega, da je na sprehodih ne bi radi imeli na vrvici,pogoj za to je resnično odpoklic, ki pa se ga bo naučila le v šoli.Basseti so znani po tem, da znajo biti popolnoma gluhi, ko jim v glavo pade kakšna neumna ali pa kaj zavohajo.Moram pa te opomniti, da šolanje basseta ni tako enostavno, v večini primerov moraš biti ti bolj vztrajen kot on.
Vem pa, da imamo po vseh mukah,ki sem jih jaz prestala v šoli zaradi njega, zelo dobro vzgojenega psa, vsaj kar se tiče odpoklica in hoje ob nogi.Sedaj je z njim res pravi užitek iti na sprehod.
LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #36 : sreda, 07.01.2004 : 13:11:09 »

Jaz imam iste probleme, vendar mene ne sliši, če zavoha sled od srne in mi pobegne v gozd. Zato je vedno na povodcu-tudi pred hišo, ker je gozd blizu.

Nekje na samem vadi odpoklic. Pohvala, pohvala, vaja in vaja. To je vse! Aja, pa veliko potrpežljivosti, ker jaz sem nad svojo že obupala.  

In pa pasja šola, kot ti je že Lunca svetovala.

Pa veliko sreče!

Lp jana

Logiran
Marko-Luna
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #37 : sreda, 07.01.2004 : 13:16:14 »

 Cheesy Vem, da so basseti včasih zelo trmasti, je pa to problem, ki izstopa, ker če gre na sprehodu za neznanimi ljudmi oz. kaj "pomembnega" zavoha ( znana slabost lovskih psov..) in jo pokličem se takoj obrne in pride k meni. Glede tečaja smo pa že odločeni, da bo spomladi.
Imaš mogoče kaj izkušenj z vožnjo v avtu? Od začetka je takoj bruhala, ne glede na to, da ji pred vožnjo ne dajem hrane. Sedaj poskušam z tabletami, bruha sicer ne več, se pa slini in se bojim, da ji je to že psihološki problem.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #38 : sreda, 07.01.2004 : 13:20:26 »

Bina nikar ne obupavaj, poskusi ji ponuditi nekaj bolj zanimivega kot je sled, saj tvoja prvenstveno ni lovski pes.Ugotovi kaj je tisto kar jo tudi privlači.Če je to hrana,poskusi z njo, vsekakor pa jo moraš močno pohvaliti, ko pride k tebi.To trenirajta vsak dan,tudi če ne gresta v gozd.Obnese se že na domačem dvorišču.Vendar bodi dosledna,vsakič ko jo pokličeš in pride k tebi jo moraš nagraditi,sčasoma bo že pogruntala za kaj gre.
LP
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #39 : sreda, 07.01.2004 : 13:25:30 »

Marko, če se vam med vožnjo slini, je to po vsej verjetnosti zaradi neugodja.Mnogo psov je takšnih.Če jo drugače malokrat prevažate v avtu,poskusite to spremeniti tako, da jo večkrat vzamete s seboj, posebno če gre za krajšo vožnjo.Lahko da se bo privadila.
LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #40 : četrtek, 08.01.2004 : 10:27:30 »

Bina nikar ne obupavaj, poskusi ji ponuditi nekaj bolj zanimivega kot je sled, saj tvoja prvenstveno ni lovski pes.Ugotovi kaj je tisto kar jo tudi privlači.Če je to hrana,poskusi z njo, vsekakor pa jo moraš močno pohvaliti, ko pride k tebi.To trenirajta vsak dan,tudi če ne gresta v gozd.Obnese se že na domačem dvorišču.Vendar bodi dosledna,vsakič ko jo pokličeš in pride k tebi jo moraš nagraditi,sčasoma bo že pogruntala za kaj gre.
LP

Hja, Lunca to je že lepo napisano, ampak resnica....je pa daleč stran  Undecided Sad. Do sedaj nisem našla še nič bolj zanimivega, kot je srnina sled. Pa čeprav ima zelo zelo zelo rada hrano. Vedno je bila pohvaljena, ko se je odzvala odpoklicu. Vedno je tudi zelo ubogala. Če pa ni takoj pritekla k meni, sem pa jaz malo tekla stran od nje in jo poklicala. To je pa vedno vžgalo.

Saj mogoče se bo kaj umirila. Trenutno je stara dobrih 8 mesecev, mogoče ji bo starost kaj "pomagala".

To, da ni lovski pes je meni jasno, ampak ima pa zelo dobro razvit nos in očitno tega s pridom uporablja.

Bom sedaj sprobala z 10 metrsko vrvico in vadila odpoklic. Ampak se je pa res bojim spustit na dvorišču, ker nimamo ograje okoli hiše, do gozda nas pa ločuje samo 40 m travnika (našega) in že 3x mi je ušla izpred hiše in jaz sem bila 3 metre stran  Angry Sad Lips Sealed Undecided. Ima zelo veliko srečo, da je lovci še niso ustrelili!

Lp jana
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #41 : četrtek, 08.01.2004 : 13:35:34 »

Bina, kaj pa če bi probala vaditi odpoklic na 10m povodcu na kakšni gozdi jasi kjer vsepovsod diši po kakšni divjadi?
Na taken način sem jaz vadila odpoklic pri našemu psu,ki je bil neumen na mačke.Ker me je bilo vedno strah, da mi bo končal pod ta prvim avtom,sva vadila odpoklic med tropom mačk, z izredno pogosto uporabo besede FUJ TO!, pa zgleda da se je obrestovalo.Ne vem ali sem mu oprala možgane ali kaj, sedaj se tudi mački od sklede umakne.Uglavnem pa sedaj na sprehodih srečujeva zafrustrirane mačke,ki debelo gledajo zakaj se pes ne zmeni za njih.
LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #42 : četrtek, 08.01.2004 : 15:07:25 »

Bina, kaj pa če bi probala vaditi odpoklic na 10m povodcu na kakšni gozdi jasi kjer vsepovsod diši po kakšni divjadi?


Bom poskusila. No, saj vadim lahko kar zraven hiše, ker se mimo hiše sprehajajo srne.

Ampak ko ona zavoha sled, postane čisto divja. Na povodcu začne vlečt, lajat (ker drugače je čisto tiha), nič ne sliši. Če ji pomolim briket pred gobec ga sicer vzame, vedar gre takoj nazaj vohat srne. Skratka, grozna je! In ista je takrat, ko zagleda mačka! Bom probala bit malo bolj stroga z njo.

lp jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #43 : sobota, 10.01.2004 : 21:47:39 »

Tomo, te bom tukaj citirala.

Citat
Pa posedi jo, se oddalji na neko razdaljo, sprehajaj okoli, pridi nazaj k njej, pohvali, spet oddalji... poklici    Je pa prakticno, ce je vrv tanjsa pa trpezna, cim manj moteca, med sprehodom pa pustis, da se vlece po tleh, drzis jo ravno na taki dolzini, da pes nima obcutka, da ga imas "na spahci", lahko pa se vedno hitro "zastopas" oz. cuknes... znajdi se

Kaj je smisel tega, da jo posedem in hodim okoli nje? Kako mi to pomaga pri odpoklicu? Ker ona je naučena, da sedi pri miru, me čaka, tudi če ji dam prostor. Tudi odpoklic je super...dokler...ne zavoha srne Angry.

Hmmm...o tisti tanjši a trpežni vrvici bi se pa dalo pogovarjat. Zavedati se je treba, da ima psica sedaj 50 kg, na koncu jih bo pa imela 70. In zato mora biti to kar ornk špaga, da jo jaz lahko zadržim, če ima slučajno namen zbežat. Obstaja pa še ena nevarnost: da mi ona uide, prikljenjena je pa na vrv, ki jo pes vleče za sabo. Ker bi se lahko kaj poškodovala v gozdu.

Lp Jana
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #44 : petek, 13.02.2004 : 16:47:18 »

Pomembno je, da odpoklica učiš že mladička, pri tem pa moraš biti ODLOČEN, VZTRAJEN in RESEN! Brez kakršnega koli POPUŠČANJA. Ko kuža pride ga pohvališ in ga malo počohljaš. AVTORITETA! Seveda pa se nanj, če ne pride ali kaj podobnega v NOBENEM primeru NE SMEŠ JEZITI in ga kregati ali še kaj več. To je tipična začetniška napaka, ki se nam grdo vrne kot bumerang v smislu strahu, neposlušnosti in  izigravanja. lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines