mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:26:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: problem pri odpoklicu  (Prebrano 47448 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #45 : četrtek, 18.03.2004 : 09:31:03 »

bina,
tisto posedanje psa, oddaljevanje, hoja okoli njega, ki ti ga predlaga tomo je - zame - ena najvažnejših in osnovnih vaj "koncentracije". pes se mora koncentrirati nate, če mora sedeti, medtem, ko se ti oddaljuješ (kasneje tudi tako , da te več ne vidi) - s svojima to prakticiram tudi pri njihovih "obrokih". dam jima hrano, onadva pa morata sedeti pred hrano, dokler jima ne dam "dovoljenja", da žreta - "formiranje" krdela - "alfa" odloča kdaj kdo žre in kdaj se kdo premakne.
lovski nagon pa je - po moje - poseben problem. kot pravi že ime je to "nagon" (ki je pač pri nekaterih psih bolj razvit, pri drugih manj - zdaj ne mislim zgolj "pasme) in ga urejajo hormoni.
sam imam ta problem s svojim sicer dokaj poslušnim psom (medtem ko s psico ni tovrstnih problemov) - ko zagleda ali zavoha plen "mora" za njim in zdirja za njim(z značilnim "sledilnim" laježem), ko se (po kratkem času) vrne, pride do mene in se vrže na hrbet. ve torej, da je naredil nekaj, kar "šefu krdela" ni prav - naredi pa vseeno - nagon, sla, ne more drugače. težava je še ta, da se z vskim "lovskim izletom " še sam "nagradi", ker "poteši" napetost, ki mu jo "lovski hormoni" povzročajo (tudi samec ki je že kdaj oplodil psičko, bo dosti bolj norel kot doslej, ko zavoha naslednjo "godno" psico) in se problem tako sam od sebe povečuje.
edina rešitev (ki jo je pa skoraj nemogoče doseči) vidim v tem, da se pes s tako neobvladljivim lovskim nagonom ne srečuje s "priložnostjo" ali "skušnjavo", dokler vez med vodnikom in psom ni tako močna in neomajna, da celo prevlada nad nagonom.
druge možnosti (da npr. nagon "zlomiš" s kakim elektrošokerjem Huh) zame seveda ne pride v poštev. moj pes je v gozdu večinoma na 10m fleksi-ju in sem se bolj ali manj sprijaznil s tem, da sem zamudil obvladovanje lovskega nagona že, ko je bil moj tobi še rosno mlad - na žalost!
lp
marko

Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #46 : ponedeljek, 22.03.2004 : 16:19:59 »

Zivjo....

Res kar nekako uspe, če začneš zgodaj. Tudi mi pri Sally prakticiramo s sedi in čakaj... Vrag je le, ko se nekaj dobro nauči, npr. da ne hodi k sosedom, jo ti zvabijo s klobaso!!!!  Angry
Zdaj pa komaj sliši, ko za njo kričim neeeee!!!
Uglavnem zdi se mi, da so težave z okolico, dopovedat nekomu, da delaš za pasje dobro....

Mislim, da kaznovanje res ni gut, včasih je že dvig glasu dovolj grozen za pasjo dušo. Shocked

Sicer sem pa še novinka pri vsem... Roll Eyes
Čaučk
Neli  
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #47 : torek, 23.03.2004 : 12:00:23 »

Mislim, da kaznovanje res ni gut, včasih je že dvig glasu dovolj grozen za pasjo dušo. Shocked

Sicer sem pa še novinka pri vsem... Roll Eyes
Čaučk
Neli  

Z mojmu sm imel kar nekaj problemov pri odpoklicu, probal sem vse žive načine (kot te začnejo učiti v mali šoli) in nič!!!
Potem sem ga dal na 15 m fleksi in vadil odpoklic, seveda s pribolškom v roki:) nič, njemu ravno za salamo:)in kaj sem naredil? Poklical sem ga k sebi, ker ni prišel sem mu dal eno petardo in kaj je bilo poj, lepo je prikorakal, sicer malo počasi sam pa je in takrat je bil pohvaljen:) To sva probala samo še ene 2-krat in sedaj trikrat premisli ali jo bo popihal!
Nekaterim sicer to ni všeč kot naprimer Neli in še si jih najde, samo ta varijanta je učinkovala! Mogoče sem staromoden Huh
 Upam, da nisem kerga užalu sram
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #48 : torek, 23.03.2004 : 15:14:36 »

Poklical sem ga k sebi, ker ni prišel sem mu dal eno petardo in kaj je bilo poj, lepo je prikorakal, sicer malo počasi sam pa je in takrat je bil pohvaljen:) To sva probala samo še ene 2-krat in sedaj trikrat premisli ali jo bo popihal!

Samo malo, kam si dal petardo? Shocked  Undecided
Meni osebno se to zdi krut način in tega nebi nikoli naredila Lips Sealed

Katero pasmo psa pa imaš?
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #49 : torek, 23.03.2004 : 16:44:42 »

Samo malo, kam si dal petardo? Shocked  Undecided
Meni osebno se to zdi krut način in tega nebi nikoli naredila Lips Sealed

Katero pasmo psa pa imaš?

To se tko reče!! Mogoče je res krut,  je bil pa učinkovit!!!Pa ne me narobe zastopit, svojga psa mam najraj, da nebo kdo mislu, da ga pa zdej nevem kako garbam!!!
Pasma je pa trmasta Wink
LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #50 : torek, 23.03.2004 : 17:01:12 »

Bik, ampak jaz še vedno ne razumem (no, mogoče pa ima Pia prav, ko pravi, da sem blond  Lips Sealed Tongue Grin). Kaj je s to petardo? Čemu se "samo tako reče"? Udarcu? Malo razloži, prosim.

Lp Jana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #51 : torek, 23.03.2004 : 17:17:21 »

To se tko reče!! Mogoče je res krut,  je bil pa učinkovit!!!Pa ne me narobe zastopit, svojga psa mam najraj, da nebo kdo mislu, da ga pa zdej nevem kako garbam!!!
Pasma je pa trmasta Wink
LP

Jaz tudi ne vem, čemu se tako reče.  Huh
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #52 : torek, 23.03.2004 : 17:18:35 »

Udarec ja!
Se opravičujem za nerazumevanje!

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #53 : torek, 23.03.2004 : 17:33:36 »

Z mojmu sm imel kar nekaj problemov pri odpoklicu, probal sem vse žive načine (kot te začnejo učiti v mali šoli) in nič!!!
Potem sem ga dal na 15 m fleksi in vadil odpoklic, seveda s pribolškom v roki:) nič, njemu ravno za salamo:)in kaj sem naredil? Poklical sem ga k sebi, ker ni prišel sem mu dal eno petardo in kaj je bilo poj, lepo je prikorakal, sicer malo počasi sam pa je in takrat je bil pohvaljen:) To sva probala samo še ene 2-krat in sedaj trikrat premisli ali jo bo popihal!
Nekaterim sicer to ni všeč kot naprimer Neli in še si jih najde, samo ta varijanta je učinkovala! Mogoče sem staromoden Huh
 Upam, da nisem kerga užalu sram

Bik, s silo ne boš daleč prišel. Morda ti bo kdaj kuža še zbežal, ker se te bo bal. Undecided
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #54 : torek, 23.03.2004 : 17:54:16 »

Bik, s silo ne boš daleč prišel. Morda ti bo kdaj kuža še zbežal, ker se te bo bal. Undecided
Citat

Zbežal, ah ne Smiley tak pa spet nism Smiley Smiley

Vem, da marsikdo ne odobrava sile(vse v mejah normale) sam nekje pride do tega, da noben piškotek, salama al pa vaja ne pomagajo!!!
Odvisn od pasme in psa. Doma imam 2 pasme in nemoreš verjet kakšna je to razlika. Eden od vsega začetka uboga(skoraj brez vaje), drugi je pa razred zase Grin

Brez zamere!


Aja pa še to, JANA SUPER STRAN!!!!
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #55 : torek, 23.03.2004 : 18:45:50 »

Tudi meni to s petardo ni bilo najbolj jasno. Vrjetno sem tudi jaz blond Grin (v možgane Roll Eyes)

Jaz sem odločno proti sili. Tudi če pes ne uboga, gotovo je kakšen drug način. Vem, da si tisti trenutek jezen, a je vseeno bolje globoko vdihniti in izdihniti preden udariš psa. Ta si lahko udarec zapomni celo živjenje in se zaradi njega boji določene stvari (lahko celo tebe) Huh
Naslednjič raje 2krat pomisli preden ga udariš. Tongue
 
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #56 : torek, 23.03.2004 : 22:10:38 »

Ta si lahko udarec zapomni celo živjenje in se zaradi njega boji določene stvari
Citat

Točno tako, vidm, da si dojel kaj sem hotel povedati!!!!!!!

Brez zamere!! Grin

LP
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #57 : torek, 23.03.2004 : 22:32:08 »

Točno tako, vidm, da si dojel kaj sem hotel povedati!!!!!!!

No, jaz pa nisem mislila tega kot ti. S tem sem mislila, da ima lahko negativno izkušnjo in se zato boji česa takega, kar ti nočeš, potem pa te ne bo ubogal zaradi strahu, ti pa ga boš spet udaril. In zgodba se ponovi.
Upam, da sem bila dovojl jasna in nebo več nesporazumov.  Cool

Pa brez zamere.
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #58 : torek, 23.03.2004 : 23:15:43 »

No, jaz pa nisem mislila tega kot ti.
Vem, da nisi! Smiley

S tem sem mislila, da ima lahko negativno izkušnjo in se zato boji česa takega,
Citat
Kot naprimer popihati jo Smiley

potem pa te ne bo ubogal zaradi strahu, ti pa ga boš spet udaril.
Citat
Morm rečt, da je pogurntal zadevo, kaj sme in kaj ne!!

Pa brez zamere. Smiley
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #59 : sreda, 24.03.2004 : 14:53:55 »

Morm rečt, da je pogurntal zadevo, kaj sme in kaj ne!!

Toliko bolje zate Roll Eyes Tongue

Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines