mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:39:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: problem pri odpoklicu  (Prebrano 47484 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #75 : petek, 24.12.2004 : 14:48:08 »

frigga, Frigga  (ja, čudno se sliši Grin) verjetno ve, da jo imaš rada in da jo preprosto "ljubiš" in, da boš ti tista, ki jo boš ubogala, ne ona tebe. Pri nas je že bilo tako.
Poskusi jo poklicati, malo pocrkljati in božati, potem pa hitro pripeti. V tvojem primeru z yorkiji ni nevem kako zelo hudo, ampak hitri so pa... Angry

Lp,
yorki
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #76 : petek, 24.12.2004 : 14:51:43 »

Ja, ampak, če sploh noče zraven prit...danes sem jo npr. več kot pol ure prosila, sprobala vse mogoče finte, delala bedaka iz sebe... Tako, da smo na koncu odšle domov odvezane. Sicer je hodila kakšen meter pred mano, ampak je pa lepo prišla do doma. Sem se bala, da bo dol s pločnika skočila, pa ni (hvalabogu). Sem bila pa jaz pol doma kot en živčni bolnik  Grin - čist izmučena.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #77 : petek, 24.12.2004 : 14:55:12 »

Bi prišla, če bi jo "izzivali" s priboljški?
To ti najbolje veš, jaz vem samo za Torija in sicer, da obožuje priboljške. Roll Eyes Grin

Lp,
yorki
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #78 : petek, 24.12.2004 : 14:56:33 »

Ja no frigga, saj to je!
Ti se ponižuješ pred psom, ga prosiš itd
Psu se ukaže, na pa prosi, saj mora vedet, kdo je šef in do kod se meje.

Ok dovolj pridiganja  Grin! Ti svetujem, da vzameš s sabo nekaj zares slastnega, da bo enostavno morala prit do tebe  Wink. Če pa ne bo vžgalo, jo ignoriraj. Kar vsedi se in se obrni proč. Boš videla, kako bo kmalu prišla pogledat, kaj je narobe s tabo he, he.
Sam na začetku to delaj raje v kakem manj obljudenem kotičku.

Lp
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #79 : petek, 24.12.2004 : 15:04:40 »

Hvala zaenkrat! Bom probala malo drugačno tehniko vžgat. Saj vem, da ne bo takoj pomagalo, bo treba malo potrpet. Bom poročala o morebitnih (uspešnih) spremembah.  Wink

LP, Anja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #80 : petek, 24.12.2004 : 19:29:18 »

Frigga, je bilo ze marsikaj napisanega v tej temi. 10 m strik gor, igraco ali priboljske(vzemi nekaj kar res obozuje in drugace ne dobiva redno). Najprej preusmeri pozornost nase predno jo poklices, ko bo pozorna jo poklici odlocno, vendar vzpodbudno. Ko pride pa se poigraj z njo in ji pokazi, da je zelo pridna.
Nasvete o tem problemu je lahko deliti, tezje je to storiti v praksi. Predvsem pa naj na zacetku ne bo motenj (ljudi, psov, hrupa itd). Zadeva je precej dolgotrajna, da dosezes zadovoljiv ucinek.
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #81 : petek, 24.12.2004 : 21:15:00 »

Dolga vrvica niti ni tako slaba rešitev... Moraš pa biti dovolj spretna in hitra, pa na roke (tudi noge) moraš paziti, saj ti lahko precej odrgne kožo in kar je po moje najvažnejše - na žalost pes pre**eto dobro ve, da jo ima na sebi....

Če imaš možnost, pojdi raje v večji ograjen prostor (najbolje kinološko društvo), kjer psa, ko te ignorora,  preprosto zapustiš in ga od nekje opazuješ ter se čez čas (ko te bo že iskal) vrneš. Takrat ga pokliči, se malo z njim poigraj ali mu daj kak priboljšek in ponavljaj par tednov, če bo potrebno. Bodita pa najprej sama, šele kasneje - morda - naj bodo prisotni moteči dejavniki.

Kakorkoli boš poskusila, bodi vztrajna, dosledna in predvsem bolj trmasta od njega. Srečno.

lp, Mateja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #82 : sobota, 25.12.2004 : 11:44:47 »

Če pes ne uboga na klic, ga ne spuščajte. Na vrvici naj bo toliko časa, da bo 100% obvladal odpoklic  Undecided

Meni je lansko jesen psica (stara je bila 7 mesecev) uhajala za sledmi od srn. Pa sem jo imela privezano vse do junija letos. Vmes sva pa vadili odpoklic in hodile v pasjo šolo. Poleti sem jo spustila pri nas na travniku in je npr. vohala nekaj po travi, sem jo poklicala in je v trenutni pritekla k meni. Dala sem ji briketek, jo pohvalila in jo pustila, da je šla spet po svoje.

Jeseni sem jo spet imela malo bolj na povodcu, sedaj jo pa spuščam tudi na tistem travniku, kjer si nikoli nisem upala niti pomisliti, da bi jo lahko spustila Cheesy In zadnjič se je igrala s psom, sta laufala preveč proti hišam, sem jaz Bino poklicala in se je takoj obrnila in pritekla k meni. Bila je pohvaljena (zelo!), dobila je briketek in spustila sem jo nazaj v igro.

Psa se odpoklic uči na 10 m striku. Psa se pokliče in če pride, mora biti zelo pohvaljen in nagrajen. Potem se mu pusti, da gre spet po svoje. Če se na klic ne odzove, se mu pozornost zbudi s povodcem (ga povlečeš malo). Ko imaš njegovo pozornost, ga pokličeš in če pride je spet nagrada+pohvala.

Pa ko se psa kliče, ne smeš stati pri miru, ampak krili z rokami, laufaj stran od psa, skači, počepni, bodi zanimiva za psa, bodo aktivna. Ker psi imejo radi akcijo (zato imajo  raje otroke kot odrasle).

Je pa pri odpoklicu potrebna vztrajnost. Ne obupat po 1 tednu, če ne bo izboljšanja. Pa najprej se vadi na kraju, kjer ni zunanjih dražljajev, šele potem se vadi na odprtem travniku, kjer so ostali psi, ljudje...

Pa veliko sreče in potrpljenja.

Lp jana
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #83 : sobota, 25.12.2004 : 12:35:17 »

Vse ,kar so Bina in drugi napisali drži, pri nas smo vadili z10m povodcem tako, da ga je imel na sprehodu gor in ga je vlekel seboj, če se ni odzval na klic samo stopiš na povodec,ga mal cukne pa pride nazaj, pol pa nagrada, v glavnem glej da ti je zadnji konec povodca vedno pri roki ali nogi , pa bodi brez drugih psov. Ko je to pri nas že šlo, smo šli na večerni sprehod, ko je tema , takrat se pes bolj drži lastnika, vsaj pri nas je tako, takratj e tud odpoklic 100%, pa pohvali jo zmeraj, včasih pa daj tudi nagradico. Poročaj če bo kaj uspeha.Ta dolgi povodec smo naredili sami iz traka za rolete spuščat, v glavnem naj bo iz lahkega materiala, da ga ne bo oviral pri hoji.  Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #84 : sobota, 25.12.2004 : 21:52:18 »

Pa naj bo res 10 m... jaz sem kupila 5 m, kao sej bo dovolj Roll Eyes

In se je izkazalo, da zelo zelo slabo precenjujem razdalje Angry
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #85 : nedelja, 26.12.2004 : 11:00:43 »

Jaz sem imela po začetnih "nesrečah" vrvico privezano (sama pogruntaj kako, da te ne reže - jaz s pomočjo dveh karabinčkov) okoli pasu in se je daleč najbolje obneslo. Tako mu lahko mečeš tudi žogico, se z njim poigraš ali delaš poslušnost. Seveda pa tek čez drn in strn oz. zlaufanje psa odpade, dokler te pes sploh ne upošteva.
Sprehodi morajo biti ves čas aktivni - v vsakem trenutku si lahko nekaj izmisliš (npr. pes nekaj voha, ok. mu pustiš par sekund, nato ga pokličeš k sebi in zahtevaš da sede, nato nagrada - če ne pride, ga potegneš do sebe in končaš kot je opisano), da mu postaneš dovolj zanimiva.
Verjemi, da sem jaz glumila kot opica in se po trepalnicah metala, pa je bilo mojemu Nyčiju vse drugo bolj interesantno - še listje, ki je padalo iz dreves ali kolesar kilomeeeeeter vstran. Zato greva VEDNO sama na sprehod in ko prideva domov, z mene teče....
Ampak se splača, ker sva vedno boljša;D

Razmisli tudi o kakem tečaju na "dobrem" KD-ju oz. če poznaš koga, ga prosi, naj ti demonstrira oz. pomaga.

Lp, Mateja
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #86 : nedelja, 26.12.2004 : 11:21:16 »

princ!

ko si napisala VEDNO sama to pomeni npr. da grem jaz sama na sprehod z Rino brez koga da bi bil zraven(npr.starši sestra...) ali da greš na kraj kjer ni nikogar?Ker imam tudi jaz težave z odpoklicem saj pride na prvi klic razen če na tleh zavoha kakšno hrano.Sicer je v tem času ne spuščam zaradi petard.Se mi pa to zdi čudno da ko doma vadiva odpoklic pride takoj tudi če kaj voha na sprehodu pa "adijo pamet" Undecided

lep pozdrav

Nina
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #87 : nedelja, 26.12.2004 : 18:31:03 »

Kadarkoli grem na sprehod z namenom karkoli delat (ja, tudi "samo" intenzivna igra je tu zraven), grem sama brez človeške, ali bog ne daj, pasje družbe. Me čaka še preveč dela, da bi zdaj v sekundi porušila to, kar sem z muko v zadnjem mesecu naredila...

Seveda gredo domači tudi kdaj zraven oz. spustim oba psa, da se znorita in poigrata (na klubu tudi z drugimi psi), vendar takrat odmislim kakršnokoli delo, saj nima smisla. Tako tamalega le testiram, kako napreduje in to je to.

Čeprav tebe in tvojega psa ne poznam, ti svetujem, da poskusiš na začetku delati sama (ne samo odpoklic, tudi vse novo, kar si izmisliš) in šele ko kuža stvar obvlada pri tebi v nulo, testiraš na domačih in znanih psih. Kaj kmalu boš ugotovila, da s psom vzpostaviš najboljši kontakt, kadar nihče ne kokodaka zraven in da pes pokapira zadeve dosti prej...

Sprehajajte pa se le še naprej skupaj Grin  - samo na štriku.

Lp, Mateja
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #88 : nedelja, 26.12.2004 : 18:42:47 »

Aja, pozabila:
Citat
Se mi pa to zdi čudno da ko doma vadiva odpoklic pride takoj tudi če kaj voha na sprehodu pa "adijo pamet"

Ja, vidiš, tako je to. Jaz se čudim že pet mesecev Grin in šele zdaj se me malo prijemlje. Razumela pa verjetno ne bom nikoli, da se nekateri ne rabijo preveč pretegnit, pa jim vse rata, drugi pa se lahko na glavo postavimo in še vedno je tak tak Huh
Ti kar veselo na delo pa bo Cheesy!

Lp, Mateja
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #89 : nedelja, 26.12.2004 : 18:45:37 »

princ

najlepša hvala ti za odgovor bom poročala čez kakšen mesec kakšni bodo rezultati Wink

lp,
Nina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: problem pri odpoklicu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines