mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:41:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 180 181 182 183 184 [185] 186 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213102 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2760 : sreda, 04.07.2012 : 17:21:25 »

Se mi  zdi, da če strižeš pse, ki se jih prvenstveno ne striže, da se jim močno spremeni tudi struktura dlake in ni več taka, kot po standardu mora biti. Vsaj nekaj takega je pri terierjih, ki se jih striže, ne pa trima. Popolnoma druga dlaka.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2761 : sreda, 11.07.2012 : 00:51:24 »

danes sem se lupčkala s Sultanom - prvič  v lajftajmu z jorksom.
ajoj kolk je to luštn  ljubezen ljubezen ljubezen
ker jeziček  Tongue Kiss ljubezen
pa nič te ne naslini kot kak večji kuža ko recimo po kakem konkretnem francozu še lep cajt ne prideš k sebi.

sem jih že dala med osebni top3 lupčkarje  Kiss
čist čist čist zaljubljena  ljubezen ljubezen ljubezen
Logiran
neška
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #2762 : četrtek, 13.12.2012 : 12:45:16 »

Lep pozdrav vsem

Ne morem se odločit, katere brikete naj kupim mojemu kužku.(pasma yorki, ime Maxi). Star je 10 mesecev in že od vsega začetka imamo borbe z briketi. Kupila sem mu ne vem koliko različnih vrst briketov za mladičke, pa z nobenimi ni bil zadovoljen  Trenutno mu dajem Happy dog premium za mladičke.
Sedaj pa bi rada počasi prešla na brikete za odrasle pse, pa ne vem, kateri bi bili vredu in na kaj naj bom predvsem pozorna. Prebrala sem veliko člankov in vsak pač reklamira svoje proizvode. Vem, da enemu to paše ,drugemu pa kej drugega. Pa vseeno bi rada  izvedela vaše mnenje in predloge,zato se obračam na vse Vas, ki imate izkušnje, da bi mi svetovali pri izbiri.   Hvala vsem
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2763 : četrtek, 20.12.2012 : 13:13:08 »

Tule: http://www.aler.si/trgovina/psi/hrana-za-pse/hrana-za-pse-magnusson imajo hrano, ki je ful dobro pripravljena. V trgovini sem dobila eno škatlo za pokušino, saj sem povedala, da imam doma izjemno izbirčno malo rit. IN glj ga zlomka, ful so mu všeč tile briketi. Čakam, da porabiva Acano, nakar grem v nakup Magnussona.

Srečno, pa sporoči kaj se je pri vaše obneslo. Smiley
Logiran
Saraa.
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2764 : četrtek, 13.06.2013 : 10:12:56 »

Heeej Smiley
Odločam se za nakup yorkiea, vendar sem v dilemi, ker mi je vzrediteljica povedala ma ima yorkije manjše, srednje in malo večje rasti. Razlika je tudi v ceni, manjši so pač dražji. Sicer pa mi je gospa povedala da tile največji naj ne bi presegali 2,5kg. Jaz sem razmišljala o nakupu srednjega, ker sem slišala, da imajo "mini" yorkieji lahko genetske težave. Ima kdo kakšen nasvet?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2765 : četrtek, 13.06.2013 : 10:31:21 »

Hm, bučke o treh velikostih yorkijev Tongue

Yorkiji so ena sama pasma brez variacij. V standardu (http://www.fci.be/uploaded_files/086g03-en.doc) piše tole:

WEIGHT:
Weight:   Up to 3,2 kgs.


Mini yorkiji obstajajo samo kot marketinški štos.
Logiran

Saraa.
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2766 : četrtek, 13.06.2013 : 10:49:17 »

Jaja sej mi je jasno, da "mini" jorki dejansko ne obstaja. Hotela sem samo povedat, da so pač malo manjše rasti, pa nisem vedla kako bi se izrazla Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2767 : četrtek, 13.06.2013 : 10:50:44 »

A so psi z rodovnikom?
Logiran
Saraa.
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2768 : četrtek, 13.06.2013 : 14:21:38 »

Ubistvu starša imata oba rodovnik, saj ju lastnica vozi na razstave in je možnost, da bi dobila tudi za mladička rodovnik. Vendar sem se na podlagi izkušenj kolegic odločila, da bom vzela prez rodovnika.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2769 : četrtek, 13.06.2013 : 14:35:04 »

Vendar sem se na podlagi izkušenj kolegic odločila, da bom vzela prez rodovnika.

Na podlagi kakšnih izkušenj? Cene?!  Huh

Lepo prosim, preberi si najprej tole:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

potem pa še kaj, kar najdeš na tem forumu - RES VELIKO INFORMACIJ,   zakaj "čistokrvni psi brez rodovnika" sploh ne obstajajo, temveč so to mešanci.

Pa ne, da bi bilo z mešanci kaj narobe - sama imam doma eno, ki je zame najlepša na svetu. Imam pa tudi 30 (trideset) let izkušenj z yorkiji. Imela sem jih kar nekaj in še zdaj jih imam, zato mi prosim verjemi, da vem, kaj govorim.

Zadnja znanka, ki je v nasprotju z mojim nasvetom vseeno raje kupila "čistokrvnega yorkija brez rodovnika" - ima sedaj doma 10-kilskega, yorkiju samo zeloooooo na daleč podobnega, sicer pa zelo prikupnega samčka. In mi vsaj enkrat na teden pove, kako ji je žal, da me ni poslušala, čeprav ima psa neizmerno rada. Išče še enega samčka, vendar tokrat z rodovnikom.

IN TAKO DALJE..... glej, takih zgodbic je, kolikor hočeš. Zadnja odločitev pa bo tvoja.

Lep pozdrav!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2770 : četrtek, 13.06.2013 : 14:41:26 »

Ah, to so yorkiji od preprodajalca oziroma nekoga, ki te želi fajn okrog prinest. Rodovnik je ali pa ga ni, nobene možnosti ni, da ga potem dobi pa kasneje pa ne vem kako. Ali ga mladič ima ob kotitvi ali pa ne. Zakaj ne kupovati yorkijev brez rodovnika se mi sploh ne da več pisat, ker zdaj pa res že vsak bebec ve kakšne so težave s psi brez rodovnika, sploh nekimi kvazi majhnimi yorkiji. Niti ni nujno, da bo podoben yorkiju še manj pa je nujno da bo res majhen. Če nimaš denarja za rodovniškega yorkija potem ga raje ne kupuj, ker zna biti, da te bo samo veterinar v enem letu več stal kot rodovniški yorki. Sicer pa priporočam malo branja na to temo, ker tvoje kolegice očitno nimajo pojma. Na podlagi izkušenj...svašta res.

Majhni, srednji in večji...a klobase prodaja ali kaj. Yorki je yorki in standard pasme je jasen. Od takega preprodajalca, ki bi mi rekel kaj takega oziroma šteparja jaz nikoli v življenju ne bi kupila psa, ker laže, nateguje in živi na račun bogih psiv in nevednih kupcev, ki se potem na cesti čudijo zakaj je njihov "yorki" tako drugačen in jamrajo.
Logiran
Saraa.
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2771 : petek, 14.06.2013 : 07:54:30 »

Pepsi nene, ni problem cena, ampak to da poznam ljudi ki imajo rodovniškega psa, ki pa v svoji odrasli obliki niti malo ne spominja na svojo pasmo. In kot si rekla, ko enkrat dobiš psa je tvoj in ga imaš rad ne glede na to kako izgleda in koliko si plačal zanj. Vseeno je to živo bitje Smiley

Zavedam se pomembnosti rodovnika, sem si prebrala kar precej na tem forumu. Ni pa mi tako pomembno da je moj pes čistokrven in popoln. Tudi z mešančkom bi bila več kot zadovoljna. Skrbi me samo, da bi imel kakšne zdravstvene težave, čeprav jih lahko ima tudi rodovniški pes. Sicer jaz psov še nisem vidla, tako da vam kaj več ne morem povedati, grem pa jih pogledat v ponedeljek ali torek, tako da bom takrat vedla kaj več.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2772 : petek, 14.06.2013 : 08:02:29 »

Saraa. - res fajn premisli. Kolikor berem, so zdravstvene težave wannabe yorkijev res hud problem, oziroma bolj pravilo, kot pa izjema.  Angry
Pa ni samo to, da zmečeš cel kup denarja pri veterinarjih, najhujši problem je, ker gledaš, kako se ti pes matra...  Sad Si res želiš tega?
Logiran
Saraa.
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2773 : petek, 14.06.2013 : 10:13:48 »

Hvala vsem za nasvete.
S in M 2011 sej vem, glede zdravja sem precej v skrbeh, sej se ne gre za to, da bi ga mogla stalno vozit k veterinarju pa zapravla kup denarja, ampak ker vem da je teško gledat psa kako so muči.. Js bom to gospo vprašala, če ima kakšno potrdilo od veterinarja, da je pes zdrav, kar se rodovnika tiče bom še malo razmislila, ampak mislim da bom vzela kr nerodovniškega psa.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2774 : petek, 14.06.2013 : 10:21:04 »

Za tisto kao potrdilo boš plačala ravno toliko, kolikor bo razlika med rdovoniškim in kvazi yorkijem. Če bo račun doplačila majhen ali pa nič, je zadeva jasna, veterinar je "domač" in bo napisal marsikaj. itak lahko, saj se določene bolezni ne morejo kar skozi en hiter pregled pokazat.  Lips Sealed Še veliko več boš doplačala za zdravje svojega psa, ki ima velike možnosti bit zafuran zaradi nepravega načrtnega parjenja.
Logiran
Strani: 1 ... 180 181 182 183 184 [185] 186 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines