mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 06:59:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 215211 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mojamala
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2655 : petek, 09.07.2010 : 21:53:24 »

hvala, yorkie   Smiley

je pa zelo malo obiskan tale forum se mi zdi, nas ni kaj dosti z yorkiji?  Sad...

kdaj pa običajno dobijo menstruacijo? naša je bila stara 1.5. eno leto, pa še nič  Undecided, je sicer imela zizike zelo napete en čas, ampak niti kapljice nisem vidla... je možno, da je imela tako malo, da je vse sproti počistila???  Huh parili je vrjetno itak ne bomo, je prevelika odgovornost imet naenkrat 4 ali več bebijev doma (no saj lahko sta tud samo dva, ampak nekdo mora bit doma, tole je pa malce težavica  Smiley) sicer je pa naša bejba še mlada in še ima tudi čas, če si premislimo  Smiley

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2656 : petek, 09.07.2010 : 21:59:02 »

Psice nikoli ne dobijo menstruacije, legla si pa nikar ne omislite iz vsaj dveh razlogov:
1. ker nimate kaj spravljat na svet novih mešancev
2. ker glede na to, da čakate na menstruacijo nimate pojma o reprodukciji psov in vsem, kar sledi.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2657 : petek, 09.07.2010 : 22:07:45 »

Mojamala, glede na to, da je na temo Yorkiji napisanih že 178 strani, mogoče niti ni "tako malo" tistih, ki jih imamo.  Ker pa glede na tvoje pisanje sklepam, da se še nisi prav hudo izkušena skrbnica, ti priporočam, da si vzameš čas in najprej v miru prebereš kakšno knjigo na splošno o psih, potem pa še kakšno posebno o Yorkijih.  Potem pa še teh 178 strani od začetka do konca. Trajalo bo sicer kar nekaj časa, da se boš prebila čez vse, vendar verjemi, da ti bo koristilo. Tvoji psički pa še bolj.

Tudi z vso teoretiočno podlago ga namreč vsi brez izjeme na začetku lomimo in se sproti učimo. Če se samo spomnim, kako me je moja prva Yorkica vrtela okrog prsta, mi je kar slabo. Pa čeprav je bilo to pred več kot 25 leti in takrat RES ni bilo nobene prave literature. S težavo sem prišla do dveh angleških knjig - seveda šele takrat, ko je bila osnovna škoda že narejena. Zato ponavljam: beri, beri in še malo beri! Pa tudi sprašuj, seveda.

Glede paritve pa se strinjam z Yo. Dobro preberi, kaj je napisala in nikar ne bodi užaljena (kar opažam, da je pogosto reakcija ljudi, ki se jim kaj pove naravnost in pošteno).

Pa veliko veselja s tvojo yorkico ti želim! Smiley
 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Mojamala
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2658 : sobota, 10.07.2010 : 10:34:43 »

YO!
jah, oprosti no, pač nisem vedla, običajno psice (vsaj drugih pasem) dobijo menstruacijo, ni me pa treba takoj napast, kako nimam pojma in ne vem kaj še vse, (se strinjam, da marsičesa ne vem ampak ni me pa treba tako napadat)  Shocked... a res folk ne zna več lepo povedat in se je treba samo razburjat?  Huh

a ne bi bilo lepše napisat, da pač ne dobijo menstruacije in pika, ne pa, da kako nimam pojma itd. Mladičev pa tako ali tako ne mislimo imet, sem napisala že zgoraj zakaj ne, če slučajno niste opazili.
in pa btw.
Ti si zadnji(zadnja), ki mi imaš pravico govorit kaj bomo spravljali ali ne spravljali na svet!  Bogi psi, ki imajo tako nasajene lastnike.  Sad

pa hvala za "prijaznost".

PEPSI, hvala.
Logiran
Mojamala
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2659 : sobota, 10.07.2010 : 10:35:17 »

Pepsi, z "malo" sem mislila na to, ker je tema že kar nekaj časa samevala....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2660 : sobota, 10.07.2010 : 10:40:04 »

YO!
jah, oprosti no, pač nisem vedla, običajno psice (vsaj drugih pasem) dobijo menstruacijo...

Nobena psica nobene pasme nikoli ne dobi menstruacije. Kaj tukaj ni jasno?

in pa btw.
Ti si zadnji(zadnja), ki mi imaš pravico govorit kaj bomo spravljali ali ne spravljali na svet!

Aja? Ker? Zakaj že?

Bogi psi, ki imajo tako nasajene lastnike. Sad

Trpijo uiber, ne moreš, da verjameš.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2661 : sobota, 10.07.2010 : 10:43:04 »

Yo ni bila nesramna, samo realna.

Psice (nobene pasme/nepasme) nimajo menstruacije. Imajo pa krvav izcedek med gonitvijo, kar bi bilo pri ženski med ovulacijo (torej na sredi med dvema menstruacijama - ki pa jih psica nima).

Tole o "spravljanju mladičev na svet" bo pa na temle forumu razkurilo večino, ker pomeni, da si nisi še prav ničesar prebrala. Imaš ogromno napisanega, že na prvi strani foruma zgoraj so linki (TALE recimo).
Pa čisto na kratko (ampak potem si res vsaj še članek na linku preberi): psi so ali rodovniški ali pa niso. Mladiči od tvoje ne bi bili (= bi bili mešanci, ne glede na to, da sta oba starša podobna neki pasmi).
Mešancev je ogromno in preveč (poglej si malo, kako prenapolnjena so Slo. zavetišča).
Odgovoren vzreditelj bo psičko (z rodovnikom in vzrejnim, seveda) paril zato, da nekaj doprinese k svoji pasmi. Poleg zahtevanih vet. pregledov bo opravil še kakšnega dodatnega.

Bom nehala, ker je že vse v linku. Ko ga prebereš, pa pridi komentirat, pa se bomo pogovarjali dalje. Smiley

Lp, 5ra
Logiran
Merlin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2662 : sobota, 10.07.2010 : 10:58:10 »

Nobena psica nobene pasme nikoli ne dobi menstruacije. Kaj tukaj ni jasno?

Odgovor bi se lahko glasil:

Pri psih ne govorimo o menstruaciji, čeprav psička ob temu pojavu krvavi. Prva krvavitev se pojavi pri starosti od 7 do 12 mesecev. Traja pa 3 tedne. Ob krvavitvi se poveča spolovilo, psičke večkrat mokrijo, imajo slabši apetit, nekatere so malo bolj nemirne, zadnje ni pravilo. Količina krvi oz. izločka je pri tej velikosti majhna, nekaj kapljic, katere lahko ulovite s priročnimi hlačkami. Če pride v temu času do paritve je velika verjetnost, da bo psička breja. Pojatve se ponavljajo na 6 do 10 mes.


Aja? Ker? Zakaj že?

Ker ne poznaš uporabnika osebno. Ker imaš sovražen način pisanja in si nabijaš število postov z takšnimi nesramnimi odgovori. Ker ne bereš postov pravilno (je bilo omenjeno, da ne misli parit). Ker ne veš, če bi že bil pes parjen kam bi šli mladički (mogoče ostali doma ali v družini).

Trpijo uiber, ne moreš, da verjameš.

Namesto, da z takšnim "direktnim" odgovarjanjem nadleguješ uporabnike, ki imajo samo vprašanje se raje ubadaj z psom.

Pa brez zamere.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2663 : sobota, 10.07.2010 : 11:01:05 »

Odgovor bi se lahko glasil:

Bi se lahko, ja. Boš čez par let povedal/a, kako se bo glasil. A prou?
Logiran
Merlin
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2664 : sobota, 10.07.2010 : 11:21:58 »

Bi se lahko, ja. Boš čez par let povedal/a, kako se bo glasil. A prou?

Yo.
Logiran
Mojamala
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2665 : sobota, 10.07.2010 : 12:38:01 »

hvala, Merlin... ja, približno take odgovore sem pričakovala,... Hvala, da si odgovoril
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2666 : nedelja, 11.07.2010 : 11:12:38 »

Zdaj bom poskusila biti nesramna se jaz. Zal sem videla tole sele zdaj.

Mojamala,
- Preberi najprej pravila, da bos vedela, kje si se znasla. Branje pravil spada k registraciji, zato pac ni mogoce furat uzaljenosti, ko se naravnost pove, kar novincu gre, saj bi o vsem tem moral biti seznanjen se pred oddajo prvega svojega sporocila. Sporocilo z mailom je seveda v skladu s pravili izbrisano, se pa sploh ne bi smel nikakor znajti tukaj.
- Tukaj ni dovoljeno/je prepovedano imeti javne misli o parjenju nerodovniskih psov, ne glede na to, ali imas kaksno znanje o svoji psici ali cisto nobenega. Zato, da dobis kaksno znanje, smo napisali ze ogromno materiala. Brali namesto tebe ne bomo, pricakujemo pa, da bo zadeva prebrana in nam potencialni steperji s svojimi zeljami ne boste hodili pred oci.
- Ste pa tukaj vedno vec kot dobrodosli vsi lastniki/skrbniki psov, ki se odgovorno obnasate do svojih psov in ste pripravljeni o psih izvedeti vec.
Logiran

Mojamala
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2667 : nedelja, 11.07.2010 : 22:38:08 »

jaz pa v jok pa na drevo.... ups, ne tja ne bom šla, bom pa šla s tako zavrtega in (delno plačniškega) foruma.

čauči, imejte lepo življenje,

jaz ga definitivno bom, brez zagrenjenega folka, ki ima po 20 let pse pa mislijo, da so požrli vso znanost tega sveta, ker so prebrali vso možno literaturo... jao ...

a moram kam posebej pisat za izbris mojih postov in profila ali lahko to kar tukaj zahtevam?

Logiran
Mojamala
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2668 : nedelja, 11.07.2010 : 22:44:02 »

ah, ja pa še to, zgleda, da ste tukaj RES sami ljubitelji živali, važno, da ima žival papirje mešanci niso vredni nič, sram naj vas bo... pa taki ljubitelji.  Sad
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2669 : nedelja, 11.07.2010 : 22:44:28 »

Mojamala, tole pa ni bilo preveč prijazno s tvoje strani. Posebej pametno pa tudi ne...Lepo se imej na drugih forumih.

Te lepo pozdravljam.
Ena, ki je sicer res "prebrala vso možno literaturo", ampak zaradi tega niti v sanjah ne misli, da "je požrla vso znanost tega sveta". Kar boš mogoče razumela, ko boš odrasla - pa ne samo po letih. Je treba namreč tudi v glavi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 173 174 175 176 177 [178] 179 180 181 182 183 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines