mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 03:58:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Nov pravilniik o zasciti hisnih zivali
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nov pravilniik o zasciti hisnih zivali  (Prebrano 24263 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #15 : sreda, 08.07.2009 : 15:13:36 »

Mene še vedno zanima,kter kr*** je avtor tega .  Kdaj so se popravki popravljalai in zakaj se niso tisti, ki so ga pripralvljali povezali s strokovno usposobljenimi ljudmi .. Vsaj za felinologijo vem, da ni bilo nobenega kontakta .. ali sporočila/obvestila , da se kaj pripravlja ali o danih spremembah ali o  sodelovanju ... Pismo, sem besna zdaj k ris ...
Ne bom se spuščala na področje psov in ostalih živali .. pri mačkih pa je toliko bedastač not, da jasno kaže na popolno nepoznavanje mačje ustroja in razvoja  ..... in če se bomo vzreditelji tega držali, bomo imeli 90% piometer pri vzrejnih samicah .... in do konca razsute mačke -
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 08.07.2009 : 15:58:31 »

Ne ne, link sem dala samo zato, ce koga zanimajo ta merila skladnosti, ki jih omenja tanov pravilnik. Sem pa nasla samo starega, ne vem, mogoce je kak nov?

Tisto, da gre na slabse, se pa nanasa na ta nov pravilnik o zasciti zivali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
aleshorvat
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #17 : sreda, 08.07.2009 : 17:39:28 »

Meni je prvo kaj je padlo v oči da je v naši preljubi državi še vedno sprejemljivo imeti psa, da ga pač imaš in je celo žibljenje privezan na 3 metre dolgi ketni ali v boxu Angry. Čakam dan ko bojo to prepovedali, pa zgleda da bom še dolgo čakal!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #18 : sreda, 08.07.2009 : 18:33:45 »

Mi je padlo v oči, so popravili starost oddaje mladiče, pri psih na 8 tednov, pri mačkah 12 tednov.

Pri psih vem, da je bilo prej 9 tednov, koliko pa pri mačkah? Jaz sem mislila, da je enako  Lips Sealed
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : sreda, 08.07.2009 : 18:48:22 »

Saj je. 12 tednov.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #20 : sreda, 08.07.2009 : 18:50:58 »

Tisto, da gre na slabse, se pa nanasa na ta nov pravilnik o zasciti zivali.

Misliš na zakon o zaščiti živali?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 08.07.2009 : 20:51:06 »

Ne, na pravilnik o katerem govorimo v tej temi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #22 : sreda, 08.07.2009 : 20:57:10 »

V bistvu bi jaz osebno mejo pri mačkah dvignila. Na 16 tednov, če pa so v leglu, pa mogoče kar na 6 mesecev.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 08.07.2009 : 22:31:10 »

Hm, ce prav vidim, so ven vrgli tudi: (3) Če gre za pasemsko žival, mora prodajalec kupcu ob prodaji izročiti original potrdila o poreklu (rodovnik, certifikat), ki potrjuje, da je žival pasme, za katero jo deklarira.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #24 : sreda, 08.07.2009 : 23:35:23 »

ok, grem jutr Barka 40kilskega privezat na 1,8 metra ketno (dolg je 60cm)...samo pazit moram da ne bo tezja od 1,8 kile na meter

kake budale so tile veterinarsi upravljalci...a bo inšpektor z vago okol po kmetijah letal?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 08.07.2009 : 23:36:22 »

Alti, ni pravicno, ker tvoj Bark nima repa Tongue
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #26 : sreda, 08.07.2009 : 23:37:46 »

koren repa je na riti
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 08.07.2009 : 23:37:55 »

Shit, sem ravnokar videla, da pise do korena repa sram Grin
A mislis, da inspektorji vedo, kje je koren repa? Cool
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #28 : sreda, 08.07.2009 : 23:40:28 »

pomojem v rit gledajo ce je korencek not vtaknjen
Logiran
rottikingdom
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #29 : četrtek, 09.07.2009 : 08:32:48 »

Super pravilnik ni kaj, samo kaj ko nadzirajo samo nas, kateri imamo rodovniske pse,
ki smo tako in tako ze pod nadzorom KZS.

Kar se tice oddaje mladicev pri 8 tednih je po mojem mnenju dalec maximum saj sem imela
kar nekaj legel, kjer so se psice izogimale mladicev ze mnogo prej in sem jih ze sama locila
mladici pa so se med sabo ucili same traparije. Potem sem imela pa primer ko sem si obdrzala enega mladicka
in sem jo imela z mamo do 11 tedna (le zato da nebi bila v soku ker je sama) dokler nisem ugotovial da je mama vsa hrastasta po vratu (kot da bi jo imela na bodecki)
seveda malega hudicka so srbeli zobje ona pa je kar pustila ceprav ji sigurno ni pasalo.

Kar se tice centralnega registra psov je prava polomija. Jaz sem imela prijavljenih skoraj 50 psov
pa ceprav sem jih redno odjavljala. Prijavljen je bil tudi pes, ki smo ga morali zaradi hude in neozdravljive bolezni evtanazirati
pri veterinarju se pravi odjava pride avtomatsko.
In potem vidis presenecene inspektorje ko sprasujejo kje so drugi psi ko vidijo da jih je veliko veliko manj.

Kar pa se tice reje psov, me zanima ce bodo kdaj kontrolirali tiste steparje nerodovniskih mladicov, ki imajo legla vsako gonitev  Angry
sele takrat ko bodo tudi njih jim bom cestitala.
Navedeno je tudi da morajo biti mladicki cepljeni  -  me zanima koliko nerodovniskih mladickov cepijo pred oddajo
in tudi poznam nekaj steparjev, ki oddajajo mladicke pri 4 tednih  Angry  seveda takoj povejo da ne odgovarjajo za morebiten pogin

Napisati pravilnik je eno a izvajati ga v praksi je drugo.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Nov pravilniik o zasciti hisnih zivali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines