mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:11:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?  (Prebrano 24049 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« : nedelja, 19.07.2009 : 16:13:24 »

Meg.y., morda je gospa vzela psa v naročje ker je bil kdaj napaden Angry, sama sem imela hudo izkušnjo ko mi je en pes skoraj ubil kavalirja Bonija, tako jaz to gospo razumem. Sama sicer ne vzamem psa v naročje, ampak rečem samojedu 'glas' tako da začne lajat in ker smo trije se nas večina 'prostih sprehajalcev' izogne.

Me pa zelo moti ker nekateri ljudje ne razumejo, da ne maram da se mi približujejo s svojimi 'velikani' ker pri psu nikoli ne veš kaj ga prime, ampak to je že ena druga tema.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1 : nedelja, 19.07.2009 : 16:19:06 »

Mah, Lynn, precej skrbnikov majhnih psov (in nikakor ne vsi!), kar zavije z očmi, ko zagledajo psa, ki je samo cm višji od kolena. Se vsakodnevno srečujem s tem, ko dvigajo pse v luft, prečkajo cesto in pri tem psa skoraj vlečejo po tleh, ker želijo biti čimprej na drugi strani ipd. Odstotek takih psov, ki jih dvigajo zaradi napadenosti, pa je verjetno precej majhen.

A za velikana ''nikoli ne veš, kaj ga prime'' in zato ne pustiš, da se ti približa, pri manjših psih je pa takoj vse jasno, al kako?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : nedelja, 19.07.2009 : 16:27:38 »

Mah, Lynn, precej skrbnikov majhnih psov (in nikakor ne vsi!), kar zavije z očmi, ko zagledajo psa, ki je samo cm višji od kolena. Se vsakodnevno srečujem s tem, ko dvigajo pse v luft, prečkajo cesto in pri tem psa skoraj vlečejo po tleh, ker želijo biti čimprej na drugi strani ipd. Odstotek takih psov, ki jih dvigajo zaradi napadenosti, pa je verjetno precej majhen.

A za velikana ''nikoli ne veš, kaj ga prime'' in zato ne pustiš, da se ti približa, pri manjših psih je pa takoj vse jasno, al kako?

Tukaj ni nobenega pravila. Jaz vsaj enkrat na teden doživim, da kdo prime svojega psa v naročje, ko se približujem z mojimi tremi. Tisti, ki me poznate, veste, da vse tri moje psice skupaj tehtajo malo čez 10kg in je "ogrožen" pes ponavadi večji od njih.  Roll Eyes 
V debate se v večini primerov ne spuščam. Nima smisla.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #3 : nedelja, 19.07.2009 : 16:30:57 »

Vem, samo se pogosto dogaja, da skrbniki manjših psov zaženejo paniko, takoj ko se jim približa kdo z večjim psom, obratno je najbrž manj pogosta praksa. Ne bi pisala o tem, če ne bi tega skoraj vsak dan doživela na lastni koži in opazila tudi pri drugih ljudeh.

Ti imaš pa itak takšno krdelce, da se ga je treba bat. Grin Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4 : nedelja, 19.07.2009 : 16:46:05 »

Ne, sej ne pravim da so veliki psi nevarni, ampak me pa moti ker se v našem kraju prosto sprehaja kar nekaj psov in se moram jaz ves čas neki izogibat. Enkrat se brezskrbno sprehajam nedaleč stran od moje hiše, pa mi pridivjajo do mene trije mali psi za njimi pa nemška doga. Mislim, sm kr otrpnila. Od kar je en pes skoraj ubil mojega Bonija, že kr vidim kako ga pes trga čim se mi približa večji pes brez lastnika. Pred tem sem bila tudi jaz brez strahu, ko pa se ti enkrat zgodi, da moraš klicat tujce na pomoč da ti rešijo psa, potem ne zaupaš več nikomur.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : nedelja, 19.07.2009 : 16:50:02 »

Starejse psice nisem nikoli dvigovala v narocje, ne glede na to, koga sva srecali. Je bila pridna in je psi naceloma niso zanimali, ce pa ze, pa se je le malo povohala in sla dalje. Mlajsa psica laja in zgodilo se mi je ze, da je pes, ki je prihajal nasproti zaradi tega "znorel" in ga lastnik ni obvladal. Zdaj se ponavadi umaknem psom, ki jih ne poznam, ce pa se srecanju ne morem izogniti, pa malo posast dvignem, primem za gobec in gremo dalje. Torej lastniki vecjih psov, to delam za vaso varnost. Grin Grin Grin
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6 : nedelja, 19.07.2009 : 16:59:42 »

Mislim da je vse odvisno od tega kako je lastnik psa naučil da se obnaša. So tudi veliki psi, ki so res cukri Kiss in tudi majhni, ki se kar zaganjajo in bevskajo. Je pa res, da neka čivava mojemu Bončku ne bo naredila večje škode, velik pes pa ga lahko ubije v par minutah. Pri meni je napad trajal samo kako minuto, pa je bil ves pogrižen in zdelan.
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 19.07.2009 : 17:24:17 »

Lynn mi je zal kar se ti je zgodilo.

Če se boš ti bala se bo pes vedno bal.

Vendar se boš vedno srečevala s psi in najbolje da soočiš psa s strahovi.Ko pride lastnik z velkim psom,ga najprej vprašaj če je prijazen,potem bo pa tvoj pes ze vedel ali bo šel knjemu,ali se mu bo uzognil.


Jest sem šla s Taro naprimer na sprehod in sva srečali veliko pitbulko,ki je bila na povodcu,nasrečo.Tara se je takoj podredila in se ulegla na tla.Takrat sem Taro samo malo premaknila (trapa)  in ta psica je skočila vanjo,se postavila na zadnje noge renčala kot da jo bo lihkar raztrgala.
V tistem trenutku je Tara nardila paniko in hotela zbezat na vsak način.Tok se je prestrašla.Potem sem Taro pomirila rekla naj sede.
Tista psica je še kar norela.To sem nardila zato,da se ne bo vsakega psa bala,ki bo zalajal.

Postala je samozavestnejša.

Kot praviš ti pa rečeš svojemu naj da glas,ko nekdo prihaja s psom.Potem se vas pa izogibajo Shocked
To res ni lepo Huh

Sooči psa,da se navadi in da ne bo vedno prestrašen.Vse se da.Če ne boš mela vedno tezave.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #8 : nedelja, 19.07.2009 : 18:07:54 »

Ne, Boni se prav nič ne boji, kar je zelo zanimivo. Očitno je vse skupaj pozabil ali pa je pač pogumen kuža, drugače pa samojedu rečem glas samo kadar se nek pes spuščen brez lastnika zažene proti nam. Kadar pa do nas pride prijazen kuža, se vsi lepo pozdravijo, poigrajo.. Brez skrbi, nisem jaz tista neprijazna v našem okolišu.

Lp, Sara Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #9 : nedelja, 19.07.2009 : 18:27:25 »

Vendar se boš vedno srečevala s psi in najbolje da soočiš psa s strahovi.Ko pride lastnik z velkim psom,ga najprej vprašaj če je prijazen,potem bo pa tvoj pes ze vedel ali bo šel knjemu,ali se mu bo uzognil.

No, sej jaz točno tako tudi delam, jaz se bojim samo velikih, srednjih psov ki se sami sprehajajo po našem kraju ali kje drugje. Če je pes z lastnikom in da tudi sama po obnašanju psa vidim da je prijazen ni nobenih problemov. Motijo me samo spuščeni psi, ki so velikokrat nenevarni, vendar ta ki nas je napadel je pridivjal od nikoder in takoj sem vidla njegov namen saj se je besno zakadil v Bonija. Jaz sem ga skušala najprej sama odnati, a neuspešno, na srečo so bili mimoidoči tako prijazni, da so mi ga pomagali rešiti, sem bila pa v tistem trenutku prepričana da je to konec, ker ga sploh ni in ni spustil in ta občutek, ko se nemočno boriš proti pobesnelem psom in si misliš o bog, a bo to konec mojega kužka, tega ne privoščim nikomur..
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #10 : nedelja, 19.07.2009 : 18:41:47 »

No, dodati pa moram še to, da ne bo kdo mislil da kej lažem po forumu, moj samojed je sicer plah, boji se ljudi in hrupnih vozil, ampak moram ga pohvaliti da kar lepo napredujeva (tako pri ljudeh kot pri vozilih), postopoma postaja bolj pogumen in da celo glas kadar se nam približa kak spuščen kuža tako da sem prav zadovoljna z njim.
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 19.07.2009 : 20:03:11 »

Ja zastopim glede spuščenih psov.Sploh pa če nima lastnika zraven.Jaz zivim v naselju in tukaj so skoraj vsi psi na vrvici,
tisti ki pa niso so pa zelo uzgojeni in jih imajo lastniki spuščene,ker ni potrebe,da bi bili privezani.

Mene tudi moti kdaj.Zadnjič je neki pes nonstop zasledoval mene s Taro.Se je mal gonu okol.Pa sem ga napodila Tongue
LP
Logiran
ajda21
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #12 : torek, 18.08.2009 : 23:03:32 »

Lep pozdravček!
Mislim, da je v večini primerov dvigovanja malih kužkov kriv ravno strah lastnika.
Po mojem mnenju so majhni kužiji veliko bolj ostri in pogumni kot tiste ogromne "zlobne" mrcine. To lahko povem iz lastnih izkušenj imela sem mastifa, ki sicer ni prenašal samcev svoje velikosti, ko pa ga je oblajala kakšna čivava pa se je skrival za mojimi nogami  Roll Eyes
Vem pa, da je veliko neodgovornih lastnikov, ki ima nevarne in nevzgojene pse, ki jih nimajo niti na povodcu, kaj šele da bi jih ubogali.  Angry
Ponavadi se taki razpuščeni psi spravijo ravno na tiste boge majhne kužije, ki se sami ne morejo braniti. V takem primeru bi ga verjetno tudi jaz dvignila, na srečo pa teh problemov nimam, ker je moj kuža prevelik za v naročje Smiley
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #13 : petek, 02.04.2010 : 17:17:09 »

No podoben problem imam tgudi jaz. Imamo psičko staro 2meseca ...
tudi mene je strah drugih psov .. dva soseda imata psička, ki sta večje rasti . Eden  je prav nevzgojen in je učasih odpet.. če vidi našo psičko že dirka proti nam, seveda da nas je strah da ji ne bi kaj naredil. Tudi ona se ga boji in cvili ali teče v hišo.
Drugi pes pa je kar vzgojen a ne dovolj , da mu zaupaš .. lastnik ga ima ob sprehodu spuščenega. . .ampak ne hodi ob njem.  moje mnenje je , da moraš imeti  psa na povodcu ali pa mora imeti nagobčnik !!! saj so menda tudi kazni, ne??
pes je pes in mu ne moreš zaupati kaj ga piči. 
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #14 : petek, 02.04.2010 : 19:42:31 »

Saj se strinjam, da je seveda zelo neprijetno če nek neznan pes teče proti tebi, lahko celo nevarno. Ampak po drugi strani pa samo zato, ker je pes večje rasti to še ne pomeni, da je nevaren, tudi če je drugi pes majhen.

Šeli v tvojem primeru, glede na to, da gre za sosede, ki jih boste verjetno še dolgo srečevali, ker živite na istem koncu - tale strah premagati ali pa vsaj ugotoviti, če je vsaj utemeljen?
To, da pes teče proti vam seveda ni fino in ne mislit, da zagovarjam lastnika, ampak mogoče si pa želi le povohat in poigrat se?   To da se ga vaša psička brez slabe izkušnje tako boji da cvili in teče v hišo tudi ni ravno najbolje ..., če jo pa še dvigujete zraven, pa stvar samo še poglabljate (čeprav nikjer ne piše da jo)
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines