mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:11:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?  (Prebrano 24050 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #15 : petek, 02.04.2010 : 23:00:12 »

Jaz sem imela do lanskega oktobra teorijo in prakso, da čivav nikoli ne dvigujmo, sploh naše so navajene velikih psov, niso lajajoče in nikoli nismo imeli problemov na sprehodu. Lani oktobra pa nam je na pločniku sredi Ljubljane pes podoben labradorcu stresel našega Flyja. Zgodilo se je v sekundi, brez "opozorila", v mimohodu, najprej ni izgledalo nič hudega, takoj je bil odpeljan na veterino in še predno so ga uspeli odpret, je izkrvavel v trebušno votlino.... Cry
Vse zgodbice, kako je njihov pes super, tega ni še nikoli naredil...itd, nam niso mogle vrniti našega Flyčka...
Sedaj vsem, ki imajo naše mladičke rečem, naj jih dvigujejo, res si ne želim, da se še komu zgodi  kaj podobnega...
Hočem povedat, da so ugrizi velikih psov tako nesorazmerni z ugrizi malih psov na malih psih, da dejansko lahko tudi kakšen bolj "nedolžen "ugriz povzroči resne poškodbe pri malih psih. Saj, če bi Flyja ugriznil pinč ali čivava, bi zagotovo še danes živel, tako pa....
pazite na svoje pse...
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 03.04.2010 : 10:03:35 »

ne psičke ne dvigujem .. jo pa bi če bi tak neubogliv pes prileteu k njej in lajav kot je sosedou... prav nič ni lepo videt kako pes dirka proti njej in lajaj kot nor.  Saj vem da se lahko nič ne zgodi, a ko se je prepozno. Psička je konec koncev še mladič in ji prav nič ni treba gledati takega ''norega'' psa... ko bo psička odrasla bo vse drugače (vsaj po mojem mnejnu) tudi če bo manjše rasti.
Ne morem pa jaz zaupati enemu psu, ki je zelo večji in starejši od nje.
Vsak pes mora biti na povodcu in konec .. ča pa ga ne znajo krotit pa naj ga nimajo !!! tud meni ni prav nič prijetno ko vidim take spuščene pse - brez nagobčnika .  Ko se enkrat zgodi je prepozno!!
Vsak naj poskrbi za svojega psa - ali povodec, nagobčnik ali naj si ogradi prostor če ve da pes ni sposoben biti doma.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #17 : sobota, 03.04.2010 : 10:24:41 »

Jaz sem imela do lanskega oktobra teorijo in prakso, da čivav nikoli ne dvigujmo, sploh naše so navajene velikih psov, niso lajajoče in nikoli nismo imeli problemov na sprehodu. Lani oktobra pa nam je na pločniku sredi Ljubljane pes podoben labradorcu stresel našega Flyja. Zgodilo se je v sekundi, brez "opozorila", v mimohodu, najprej ni izgledalo nič hudega, takoj je bil odpeljan na veterino in še predno so ga uspeli odpret, je izkrvavel v trebušno votlino.... Cry
Vse zgodbice, kako je njihov pes super, tega ni še nikoli naredil...itd, nam niso mogle vrniti našega Flyčka...
Sedaj vsem, ki imajo naše mladičke rečem, naj jih dvigujejo, res si ne želim, da se še komu zgodi  kaj podobnega...
Hočem povedat, da so ugrizi velikih psov tako nesorazmerni z ugrizi malih psov na malih psih, da dejansko lahko tudi kakšen bolj "nedolžen "ugriz povzroči resne poškodbe pri malih psih. Saj, če bi Flyja ugriznil pinč ali čivava, bi zagotovo še danes živel, tako pa....
pazite na svoje pse...

Točno to! Tudi jaz nisem nikoli dvigovala Orija (ali pa res zelo, zelo, zelo redko), dokler ga ni iz nič napadel pes in če ne bi bilo mojega takrat zraven, ki se je s psom boril kar nekaj časa, da je Orija dobil ven iz njegovega gobca, bi bil konec zagotovo tragičen, tako pa smo na srečo odnesli le z nekaj (globokimi) ranami in nekaj tedenskim okrevanjem (fizično), psihično pa da ne govorim.

Tako, da bi bilo fajn, ko bi se določeni vzdržali komentarjev o dvigovanju majhnih psov - me ne briga, kako "vaš ne bo nič naredil" - vas ne poznam in tudi vašega psa ne in zagotovo vam na lepe besede ne zaupam življenje mojega psa.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 03.04.2010 : 10:34:16 »

Če kdo misli, da bo z nagočnikom manjša "škoda" pri napadu se moti. Snamejo se mimogrede (teli, ki se jih prodaja v trgovinah itak) in poškoda od naleta tudi ni ravno nedolžna.

Nič ne more nadomestiti ustrezne vzgoje, izkušenj in šolanja. Izkušenj je pa takoj dosti manj, če je pes povsod in vedno na štriku, sploh pri neizkušenem vodniku, kar jih je ogoromno, še več pa je t.i. izkušenih, ki ne pozanjo niti osnov pasje govorice.

Pri psu vedno vidiš ali bo napad ali ne, razen če imaš to smolo, da prilaufa izza ovinka ali od zadaj in napade plensko. Pa še tam se vidi jasno, samo časa za reakcijo je malo v povprečju.

Razumem zakaj dvigujejo/te nekateri svoje pse. Plenski napadi, ki se dogajajo v veliki večini na majhne pse drugače skoraj ne moreš preprečit pa še čisto nagonski impulz je. Imam pa pri njih mešane občutke. Napol našo 6 kilsko "ščene" nikoli ne dvigujemo razen pri zanjo fizičnih ovirah. Nikoli se ni zgodilo nič, nihče pa ne more garantirat, da se nikoli ne bo.
Nihče ne more niti garantirat, da se ne bo zgodilo kaj pri naših večjih psih. Tudi doma je marsikaj lahko usodno in od navadne palčke tudi lahko pride katastrofa pa jih vsi veselo psom mečejo...

Eno je nagonsko ob prepoznavanju plenskega napada dvig psa, drugo pa panično dvigovanje ob vsem kar leze in gre. "Naša" 6 kilska "podganca" je super skulirana nič lajasta in izjemno krasna psica (so njeni naredili super delo), pri kateri vedno poudarim, sploh za majhnega psa pa če je kdo pri tem užaljen ali ne.

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 03.04.2010 : 10:37:56 »

Jaz nisem govorila o tem, da "moj pa ne bi ". Tega tudi nikomur nikdar ne rečem, poleg tega pa tudi nimam ravno velike mrcine (in je zato za tuje otroke recimo bolj zanimiv, ker jih je manj strah in vprašanje na katero bi lahko s tem odgovorila je zastavljeno pogosto). Ampak ne gre za to. Dvigovanje psov iz razloga da "jih  zaščititimo" jim je prav lahko medvedja usluga, ki ima pa v prihodnosti tudi neprijetne posledice če ne celo tragičnih.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #20 : sobota, 03.04.2010 : 10:44:33 »

Dvigovanje psov iz razloga da "jih  zaščititimo" jim je prav lahko medvedja usluga, ki ima pa v prihodnosti tudi neprijetne posledice če ne celo tragičnih.

Joj, daj prosim no, ne govori, če nisi doživel, prav? Kaj je lahko bolj tragično, kot da ti pred očmi nek pes ubije tvojega psa, no kaj?

Pri psu vedno vidiš ali bo napad ali ne, razen če imaš to smolo, da prilaufa izza ovinka ali od zadaj in napade plensko. Pa še tam se vidi jasno, samo časa za reakcijo je malo v povprečju.

Tako je bilo pri nas, pes prišel izza ovnika, na povodcu sicer, ki ga seveda ni zadržal in šel v sekundi v napad.


Razumem zakaj dvigujejo/te nekateri svoje pse. Plenski napadi, ki se dogajajo v veliki večini na majhne pse drugače skoraj ne moreš preprečit pa še čisto nagonski impulz je. Imam pa pri njih mešane občutke. Napol našo 6 kilsko "ščene" nikoli ne dvigujemo razen pri zanjo fizičnih ovirah. Nikoli se ni zgodilo nič, nihče pa ne more garantirat, da se nikoli ne bo.
Nihče ne more niti garantirat, da se ne bo zgodilo kaj pri naših večjih psih. Tudi doma je marsikaj lahko usodno in od navadne palčke tudi lahko pride katastrofa pa jih vsi veselo psom mečejo...

Eno je nagonsko ob prepoznavanju plenskega napada dvig psa, drugo pa panično dvigovanje ob vsem kar leze in gre. "Naša" 6 kilska "podganca" je super skulirana nič lajasta in izjemno krasna psica (so njeni naredili super delo), pri kateri vedno poudarim, sploh za majhnega psa pa če je kdo pri tem užaljen ali ne.


Se strinjam. Vseeno pa povem, da Orija nisem vedno dvigovala (tudi zdaj ga ne vedno) in je bilo 13 let vse ok, potem pa ... Sicer še danes Orija ne dvignem vedno, kljub napadu, vendar če imam le senco dvoma, da prihajajoči pes ni ok, ne oklevam niti za sekundo, ko je Ori že pri meni v naročju.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 03.04.2010 : 11:01:53 »

Sem spremljala vajino zgodbo. To je tako grozno, ko ne veš kako bi pomagal in dobiš občutek totalne nemoči.  Undecided

Žal pa večina to počne "preventivno" brez da sploh ve kdaj bi bilo mogoče res boljše, kdaj pa katastrofalno. Se pravi, da jih ne zanima ozadje takega početja. Ne zanima jih razumevanje, ampak jih vodi le strah. In zaradi tega je ogromno ljudi prikrajšanih v življenju in z njimi še njihovi psi.

Mene itak čisto nič ne briga ali kdo psa dviguje ali ne. To je njegova osebna odločitev, ki je v časih osnovana na nekih realnih temeljih, v časih, oz. v večini primerov pa so teli temelji zelo trhlih...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 03.04.2010 : 11:06:11 »

jaz mojo kužolino dvignem vedno, kadar se približuje neprivezan pes, pa me boli ku**c, da se lastnik 50 m stran dere "ni treba dvigvat, nč se bat, naš nau nobenmu nč naredu" (čisto sveže - od danes zjutraj, spet). Pa še par vzgojnih napnem onemu tam čez.
Jo dvignem tudi, če je pes neprivezan, pa lastnik zraven. Nimam občutka, da ji s tem delam kakšno medvedjo uslugo...še posebej od takrat, ko jo je (privezano), napadla (neprivezana) stafordka od zadaj (je nisem videla, sicer bi mojo dvignila, valda).
Pa ni čisto mičkena, srednja (z)mešanka je, 13 kg .
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #23 : sobota, 03.04.2010 : 11:08:27 »



Žal pa večina to počne "preventivno" brez da sploh ve kdaj bi bilo mogoče res boljše, kdaj pa katastrofalno. Se pravi, da jih ne zanima ozadje takega početja. Ne zanima jih razumevanje, ampak jih vodi le strah. In zaradi tega je ogromno ljudi prikrajšanih v življenju in z njimi še njihovi psi.


Vem, ampak ... ko imaš na eni strani tehtnice življenje tvojega psa ... je jasno, kam se tehtnica nagne, zato razumem, da ljudje dvigujejo/dvigujemo svoje pse, četudi nekateri nimajo za sabo kakšne hude izkušnje. Dovolj je že, da prebreš ali slišiš od nekoga, ki je imel napadenega psa, da se bojiš. Samo en "napačen" pes je dovolj, da ti v trenutku vzame vse ...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : sobota, 03.04.2010 : 11:25:44 »

Kot sem napisala, odločitev posameznika. Važnomi je samo to, da se pol tista lajasta in do amena zživcirana mala žverca ne iztrga iz rok in pridivja k nam, ker pol bi dobila glih "pospešek" za vrnitev v pravo smer.  Evil
Ker žal velika večina manjši psov, ki so bili dvigovani, je nemogoča. In velja načelo tudi obratno - ne posegaj v moj osebni prostor in ne obremenjuj okolice.

So mi pa zelo "zanimivi" osebki, ki čeprav je že na 100 m vidno na čelu lastnika psa (neglede na velikost psa), da noče, da se mu kdo približa z drugim psom, da še vedno rinejo vanj.  Huh Roll Eyes

To da se morajo vsakemu uturit in pričakovat, da jih bodo/mo vsi veseli in dejansko obremenjujejo vse po vrsti... Če vadim ignoriranje ali kaj drugega tudi jaz ne maram da silijo vame. Pri spuščenim brez vodnika v bližini zaključim prej, sicer pa...  Tongue
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #25 : sobota, 03.04.2010 : 11:32:48 »


Ker žal velika večina manjši psov, ki so bili dvigovani, je nemogoča. In velja načelo tudi obratno - ne posegaj v moj osebni prostor in ne obremenjuj okolice.


Evo, ravno tega posploševanja na maram. Ker ga lahko projeciram na veliko drugih tematik, potem se pa pejmo. Evil Tako da, naj vsak skrbi zase in za svojega psa in potem tudi taskšnih tem ne bo, kot je tale. Če mi paše dvignit pa, ga bom, pa če se vsem želodec obrne zraven in obratno Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #26 : sobota, 03.04.2010 : 11:50:15 »

Jaz naceloma mojega ne tretiram kot bogega malega revcka in ga ne dvigujem za vsak drek. S tem hocem povedati da ga ne dvigujem, ko srecam kulitivirane pse ki so pod kontrolo lastnika in seveda na povodcu. Pa s tem mislim na majhne, srednje in velike predstavnike. V primeru, da vidim psa, ki ni na povodcu in veselo tece proti nama pa ga absolutno dvignem  Smiley Smiley Psa ne poznam in vem kaksni so njegovi nameni in po pravici povedano me sploh ne briga. Moj pes ima 2kg in ze malo bolj vesel vecji pasji mladic ga lahko resno poskoduje. Zadnjic sem bila v parku in zagledam v daljavi enega lusnega Staffija, ki se je kot nor zagnal proti nama. Verjetno njegovi nameni niso bili slabi, pa vseeno nisem tvegala (v Angliji nimamo zakona, ki bi prepovedoval sprehajanje psa brez povodca). Park je blizu socialnega blokovskega naselja kjer je 80% psov nerodovniskih Staffijev, ki sluzijo mladini kot neko pol legalno orozje (ne profiliram, to je dejstvo). Fant je kljub rahlo zastrasujocem izgledu prijazno pozdravil in se opravicil, ampak dejansko nikoli ne ves..... raje imam zivega psa v narocju za tri minute kot pa mrtvega na tleh.

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #27 : sobota, 03.04.2010 : 11:51:32 »

To ni posploševanje, to je dejstvo. Večina manjših psov se iz naročja dere. Žal je to tako. Ne morem napisat drugega. To poznam in vidim.
Na srečo se pa ta odstotek zmanjšuje. No vsaj kar sama vidim. Sej ne morem pisat nekaj kar nisem nikoli vidla. Opazno pa je, da je vedno več manjših psov v pasjih šolah. Pred leti si prišu in ni bilo niti ene pritlikave pasme, zdaj pa so praktično že na pol pol v povprečju.  Cheesy Na srečo ni vse v modi in je veliko odgovornih ljudi, ki vejo, da so domov pripeljali psa pa nima veze kako je velik.

Tudi en tak primer malega histerika smo imeli v pasji šoli. po treh mesecih je bila že čisto skulirana. Na začetku pa celo po travi ni hotela hodit. Je pa čisto logično, da ob neznanem in malo preveč zabuljenim psom, svojo še vedno dvigujejo. Sej jaz bi v takem primeru tudi.

Meni se ne obrača želodec ob dvigovanu tujih psov. Mi je čisto vseeno. Sem doživela tudi jaz plenski napad na svojo psico. Moram pa reč, da če bi jo dvignila takrat, bi verjetno ostala brez nje. Sama se je dosti boljše znala, kot bi jo jaz lahko zaščitila (kot 15 letnica takrat) proti dokaj velikemu NO. 22 kg psici ni bilo čisto nič, ker je skočila v grmovje, kamor napadalec ni mogel. V Lj. sem pa, ko sem bila na faksu, vidla tudi kako je eno dekle svojega manjšega dolgodlakega psička dvignila, lastnik psa, ki je prihajal nasproti mislim, da psa ni opazil ali je bil pa res zabit in je njegov pes skočil dekletu v naročje in trgal psa dol...  Undecided
Na srečo, je zagrabil samo dlako.  Lips Sealed
Pa tamali je bil čisto priden, da ne bom spet označena da posplošujem Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #28 : sobota, 03.04.2010 : 11:53:39 »

Brez skrbi, da v takem primeru dvignem tudi jaz svojega mladiča, če vem, da se mi nebi sam umaknil med noge. Malo smole in poškodba in dobrih misli je tukaj Sad
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #29 : sobota, 03.04.2010 : 11:58:28 »

To ni posploševanje, to je dejstvo. Večina manjših psov se iz naročja dere. Žal je to tako. Ne morem napisat drugega. To poznam in vidim.


Jaz vidim zelo malo nevzgojenih majhnih psov, sploh v zadnjih letih, resno. In ja, je posploševanje, kot je zdaj posploševanje, da so bullmastifi napadalni. Pač, ni res, da je večina majhnih pasem v naročju nemogoča. Morda jih velik odstotek sploh vidiš ne, ko nemo ždijo v naročju lastnika. Smiley In mislim čisto resno, mojega Orija večina folka pri meni v naročju sploh ne opazi, ko se stisne tja nekam med roke in šele ko kaj zamiga, skočijo pol metra stran in se zaderejo: "Pa to je živo!"  Grin Recimo, to je bil primer iz trgovine (kamor gre vedno pes z mano  Evil).

22 kg psici ni bilo čisto nič, ker je skočila v grmovje, kamor napadalec ni mogel.

Uh, samo a veš kakšna je razlika med 22kg psico in 2,3,4 kg težkim psom? Ogromna!  Wink

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines