mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:24:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?  (Prebrano 24053 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #30 : sobota, 03.04.2010 : 12:05:24 »

Če tako redko opazijo ljudje psa v naročju, ga verjetno pol tudi tisti tipson s psom ni opazil...

No, tamala, ko je imela še 6 kil se je sama umaknila pod avto, ker je nasproti pridirjal preveč živahen pes.  Tongue
In če sklepam po napisanem, tudi tisti pesek iz naročja nebi bil napaden, če bi bil po tleh, ker bi bil opažen.

Kile sem pa napisala zato, da se ve da se lahko plenski napadi dogajajo tudi na večje pse (prebrala celo, da je bil že plenski napad na nemško dogo... Shocked ). Če je pes psiho je psiho. Na ljudeh je, da bodo končno sprejeli odgovornost za dejanja svojih psov. Ne pa da vse povprek pljuvajo vse na štrik in z nagobčnikom, ker se ne bo nič rešlo tako. Samo za trenutek bo občuitek strahu manjši. Do ugotovitve seveda, da to ni rešitev...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #31 : sobota, 03.04.2010 : 12:37:05 »

Če tako redko opazijo ljudje psa v naročju, ga verjetno pol tudi tisti tipson s psom ni opazil...

In če sklepam po napisanem, tudi tisti pesek iz naročja nebi bil napaden, če bi bil po tleh, ker bi bil opažen.


Kater pesek in kater tipson, sem se malo zgubila. Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #32 : sobota, 03.04.2010 : 13:11:56 »

ma zgoraj sem napisala... naprej po 22 kg ...  Wink
Si se očitno tam ustavla he he  Tongue
Se nanaša na napad psa iz tal v naročje. Dobro, da ni bil nihče pogrižen. Strah je pa moral biti kar velik, ker se napadni zgodil na tleh, ampak direktno na osebo v bistvu. Sad

Tip verjetno ni niti opazil malega in se ni pripravil in zavaroval psa, pes pa seveda psička opazil. Je pa hodil pol metra za tem tipom in ni vlekel na povodcu... Samo malo se je sklonu. In če bi to dekle poznalo pasjo govorico bi se umaknilo. Nardila ni pa čistop nič, da bi preprečila napad razen dviga v naročje, ki pa ni čisto nič pomagal. Še poslabšal je zadeve. Pa da še enkrat napišem, kužek je bil čisto priden. Imela je pa blazno srečo po moje...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #33 : sobota, 03.04.2010 : 18:16:23 »

Joj, daj prosim no, ne govori, če nisi doživel, prav? Kaj je lahko bolj tragično, kot da ti pred očmi nek pes ubije tvojega psa, no kaj?

Kaj sem in nisem doživela iz mojega posta pač ni razvidno a ne?
Pa kolikor sem jaz razumela, do smrti zaradi prisebnosti in posredovanja partnerja, ni prišlo.

Tudi nikakor ne zagovarjam lastnikov, ki majo pse, ki "ne bodo nič naredili" spuščene, pa še boli jih ubistvu, ker njihov je pa priden, pa se z vsemi razume ...  Tudi ne trdim, da se napadi ne dogajajo.
Tudi sama sem doživela, da je proti nam prišibal pes, ustavil se je za sekundo, kazal zobe, ušesa nazaj in v naslednjem trenutku bi skočil, sem v to prepričana, pa čeprav mogoče zato, ker sem se tako zelo ustrašila. Z njega je  visel povodec, ker se je iztrgal lastniku iz rok. Na našo srečo je lastnik pritekel za njim in povodec zopet zgrabil in psa kljub vsemu obvladal.

Lahko  pa povem, da sem pa doživela napad psa v naročju lastnice, ki je sedela na klopci nasproti mene. Kuža je bil priden, sedel ji je na nogah in lovil igračko.  srečala sem ju večkrat, takrat sama še brez psa in bila sta mi grozno zanimiva. Mali je bil priden, prav nič lajav, za svojo starost (pol leta) je  prav neverjetno ubogal. No tistega dne sta se v naročju igrala in od nikoder je priletel NO mix skočil na malega, ga zbil iz naročja, naredil obrat in po drži, zvokih, ušesih ni dvoma, da ga  je nameraval napasti. Lastnica je reagirala zelo odločno in zame takrat prav neverjetno, ker nas je bilo na tistih 4 kvadratih 5, pa vsi preveč šokirani za kaj zelo odločnega, ker je res bilo nepričakovano. Pograbila je malega in ga odložila na klopco, sama se je pa z marelo obrnila proti napadalcu. Je zarenčal nanjo, ampak se je tudi obrnil in sicer malo obetavo  odšel.

Večina lastnikov, ki jih poznam sama, ali osebno ali pa jih srečujem na sprehodu, pa dviga majhne pse ob najmanjšem znaku, da je v bližini pes, ki je malo višji od njihovega, pa čeprav so privezani. Igrajo se lahko le s sebi popolnoma enako velikimi psi in so mnenja, da takrat ni pa nič narobe, če niso privezani, ker jih je pretežko obvladati med igro. V naročju oblajajo vsakega psa, ki jim pride v bližino in so nasploh grozovito pogumni (da ne bo pomote, Yin ima 13 kg in ni mini, velik pa tudi od daleč ne).
Sem celo doživela, da je bila prijateljica, s katero sva skupaj sprehajali kosmatinca natuljena, da kaj se gre, čeprav je bil njen pes pripet, malo lajalo mu je pa pod noge priletelo.  Kriva je bila pa ona, da kaj se ima njen pes bati tiste male kepe, kot da velik pes (njen je husky mix) pa ne  more biti presenečen.
Na Repkovem teku recimo sem v Tivoliju slučajno srečala kolegico, ki je pred dvema mesecoma dobila kužko - mopsko. In komentar njenega fanta je bil - še dobro, da je nimaš s sabo, veš kaj bi ji tu naredili ...
Seveda sem proti posploševanju in ne trdim, da so vsi lastniki majhnih psov takšni in vsi majhni psi lajave mini pošasti Smiley Imam tudi srečo, da poznam nekaj takšnih pod recimo 7kg, ki  so super, ne rinejo v vse okrog njih (česar za Yina ne morem 100 % trditi ob najboljših dneh) in se ne skrivajo za lastnikom, ki jih bo itak branil, se znajo igrati tudi z veliko večjimi psi, nikoli ne bom pozabila igre med čivavo in dogamix psico, česa tako zabavnega še nisem videla (sta pa od iste lastnice, tako da sta že uigrani), pa seveda tudi s sebi enako velikimi in manjšimi. Stvari se izboljšujejo, pasje šole tudi v glavah ljudi niso le za tiste z službenimi pasmami, poznam jih kar nekaj, ki so tudi z ekstremno majhnimi pasmami šli v šolo takoj, ko je to bilo možno, tudi ustno izročilo deluje in nekateri so začeli svoje pse sami malo drugače obravnavati...

Napadov ne zanikam, tudi ne dejstva, da če se zgodijo, so napadeni predvsem (ne pa izključno) manjši psi. To je vse seveda res. Pa sem kljub temu mnenja, da dviganje "za vsak drek" za psa ni dobro (pa s tem nočem reči, da tu prisotni to počnejo ampak, da pa se dogaja).

V švrkinem primeru, se mi pa tudi še vedno zdi, da glede na to, da gre za sosede, ki se najbrž ne bodo nepričakovano nenadoma odselili iz območja bi mogoče bilo vseeno dobro ugotoviti, če oz. kako nevaren tisti nevzgojen pes dejansko je. Jaz bi šla do lastnika in ga prosila, da psa pripne - rekla bi da zato, ker svojo socializiram in bi jo rada naučila kako je srečati drugega pripetega psa (da se ne vljuči orambni mehanizem lastnika) in bi ju zelo previdno poskusila "srečati". Nepripetem psu je seveda ne bi puščala "za malico" nekje, bi pa poskušala vsaj spoznavanje  na povodcih, seveda zelo previdno.

Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #34 : nedelja, 04.04.2010 : 00:04:40 »

Jaz svojega kavalirja do sedaj nisem nikoli dvigala, zdaj pa ga. Ker sem zadnjič doživela hudo neprijetno izkušnjo. Chilly je lepo hodil ob nogi, ko je sredi Tivolija od nikoder pridivjal Nemški ovčar.  Najprej sem pomislila, da bi ga dvignila, pa sem se premislila... Niti obrnila se še nisem, ko je že kazal zobe in čez sekundo bi bil Chilly lahko že mrtev, če ne bi imel na sebi zimske bundice in če ne bi jaz psa v grozi nekako brcnila stran. Nimam pojma kako mi je uspelo, vem samo da sem se od groze še eno uro tresla. Nekaj minut po napadu so prišli lastniki in se začeli dreti, češ da kaj se jaz spravljam na njihovega psa  Shocked Angry  V bundici sta lepo vidni dve veliki luknji od zob, in nočem si predstavljati kaj bi bilo, če ne bi jaz tako hitro reagirala. Tako, da ja... če se mi približuje večji pes in mi zgleda sumljiv, Chilly-a dvignem. Sicer pa se strinjam,da pred vsakim večjim psom ga res ni treba dvignit. Jaz ga dvignem  res samo kadar imam izjemno slab občutek ob približujočem psu. Ne upam več tvegati, ker mi nobeni pomisleki ne bodo koristili, ko ga bo kakšen podivjan pes stresel za vrat. Sicer pa se ne boji prav nobenega psa in se mu zdi strašno krivično, da vseh pač ne more povohati. Pa naj bo to čivava ali pa irski volčji hrt  Roll Eyes
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 04.04.2010 : 13:27:53 »

Lissa.. razumem, da te je strah za tvojega psa..  Wink
Ampak vseeno mislim, da to, da ga dvigneš, res podivjanega psa ne bo ustavilo..
Bo pač skočil nate pa še boš sama zraven kaj dobila..  Undecided

Sama sicer nimam psa, primerno velikega za dvigovanje, ampak tudi ko smo imeli malo psičko v varstvu, mi na kraj
pameti ni prišlo, da bi jo dvigovala (pa je še večja odgovornost, ker pač ni moja)..  Undecided

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #36 : nedelja, 04.04.2010 : 13:52:20 »


Bo pač skočil nate pa še boš sama zraven kaj dobila..  Undecided


Jaz raje sebe izpostavim, kot mojega psa. Wink
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 04.04.2010 : 13:59:01 »

Razumem... tudi sama bi se včasih najraje vmešala, ko kakšen cucek napade mojega sivca..
Pa nima smisla.. ne zato, ker ne bi hotela sama bit poškodovana, za psa mi je pa vseeno..
Namreč obstaja možnost, da se tudi pes brani.. s tem, da ga grabim pa vlečem stran, mu le
otežujem, da se vsaj poskuša branit.

PS: Mojega so pa napadli sami mali in srednji psi (z izjemo haskice).. Pa so naredili kar pošteno škodo - kljub svoji velikosti.. In vsi imeli srečo, da se je vedno umaknil in zacvilil zraven.. Čeprav bi jim fajn privoščila, da bi
kakšnega majhnega za kravatlc nazaj potegnil!..
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #38 : nedelja, 04.04.2010 : 14:05:55 »

Vem, ampak če je majhen, se proti 10x težjemu psu zelo težko sam brani. Jaz sem svojega vzela v naročje, ko je bil napaden in mi ni žal, kljub temu, da to ni bil razlog, da je preživel.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 04.04.2010 : 14:08:33 »

Hja.. to dvigovanje bo verjetno kar vedno dilema ostalo, čeprav v situaciji reagiraš kot reagiraš..
V tistih par sekundah je težko razmišljat, kaj je pravilnejše..
Čeprav bi najboljše bilo, da podivjancev pač ne bi imeli spuščenih - to bo verjetno ob "svetem nikoli". :/
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : nedelja, 04.04.2010 : 14:58:09 »

No tudi jaz sem že doživela plenske napade na mladiče, samo v takem primeru raje dvignem tujega psa kot svojega. Za kravateljc ali za ušesa, dokler ga lastnik ne pripne.
Svoje psice sem, ko so bile še majhne dvignila v bistu samo za kazen (je bila spuščena, ni ubogala, sem šla ponjo in jo del poti za kazen nesla - pravzaprav je zadeva tako dobro delovala, da tamlado, ki je doma pogosto preveč predrzna še zdaj pri 20+kilah lepo poberem in odnesem  ven da se ohladi.

Tisti, ki svoje pse dvigajo zaradi strahu, me ne motijo, psice sem navadila, da se psov v naročju ne sme niti pogledati, kaj šele povohati, pa ni problema. vseeno mi je uspelo veliko večino tistih, ki svoje pse dvigajo in se redno srečujemo, prepričati, da jih ob srečanju z mojimi pustijo na tleh. Večina je odgovorila, da jih dvigajo zato, ker so njihovi zoprni, renčijo na večje pse, pa se bojijo, da jo ne bi skupili. povem, da se moj pred renčači umaknejo. večina teh malih zoprnežev se po uvodnem renčanju z mojimi čisto lepo igra. Jo je pa ena taka mala nergačka zadnjič skoraj skupila. lastnica jo je potem, ko je videla, da se z mojimi lepo pobere, pustila na tleh tudi ob srečanju z ne tako tolerantnim psom. z malo smole bi lahko ostala brez nje.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #41 : nedelja, 04.04.2010 : 15:37:38 »

Tole je off topic, Lanabela, ampak pogosto ko te berem, sem navdušena, koliko znanja iz obnašanja psov imaš, takega praktičnega, ki botruje delu v praksi in 'urejenosti' tvojega tropa. Te smem vprašat, ali je to samo iz izkušenj ali imaš tudi kako dobro literaturo, ki bi jo priporočala, v rokavu?
Logiran
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 04.04.2010 : 15:42:32 »

KO smo glih pri dvigovanju psov...
 
http://www.zurnal24.si/slovenija/ovcar-v-obraz-ugriznil-moskega-165954  Undecided

jst priznam da ne vem kaj bi naredila. sem imela primer ko je nemc laufal proti nama. sicer psa nisem dvignila ker ma 22 kg, ampak vseeno. fant ga je dal na kratko pa k seb potegnu, jst sem pa začela brcat z nogo proti nemcu. dokler se le ni primajal lastnik in rekel: Ja, sem mislil da ne greste v to stran.  Angry (prej nas je videl da smo s privezanim psom, on je imel skos odvezanega)  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : nedelja, 04.04.2010 : 16:02:10 »

FŽ: V glavnem je prišlo s prakso - če imajo pri hiši po več psov odkar pomniš in če imaš lastno krdelo kakšnih 30 let, se nekaj mora nabrati. Pa prav od vsakega svojega inštruktorja sem se nekaj naučila, tudi od tistih, s katerimi bi se zdaj takoj skregala. Pravzaprav od tistih še največ. Pa ne smem pozabiti nekega cirkuškega dreserja, od katerega sem se (ne da bi on to vedel) naučila kliker sistema (brez klikerja sicer) 20 let pred drugimi.
Od literature mi pa trenutno prideta na misel dve avtorici, katerih dela niso ravno strogo znanstvena strokovna literatura, obe sta rahlo kontroverzni, a zelo zanimivi. Od Elizabeth Marshall Thomas imamo prevedeno Skrivno življenje psov, a se mi zdi še bolj zanimiva The Social Life Of Dogs, ki je malce manj naivna kot prva. Od Temple Grandin žal nimamo nič (vsaj ne da bi jaz vedela), se mi zdi pa silno zanimiva Animal In Translation.
Logiran
AgilityLovingGirl
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 231


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 04.04.2010 : 17:14:37 »

Sama dvigam svojo psičko (pa ali naj bo večji ali manjši pes), ker ponavadi ona začne s šavsanjem, če se ji kakšen pes preveč približa in ko nisem zihr, da tuj pes ne bo rinil vanjo in potem še on tako odreagiral, jo preprosto dvignem, da se temu izognem (seveda če je ta pes spuščen) in grem mimo.

Preveč približa=rine v njeno rit ali glavo
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines