mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 08:14:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48691 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #150 : sreda, 02.06.2010 : 12:43:45 »

Aha, test za LL je na voljo (oz. bo v kratkem?) tudi v Laboklinu.

Kje bo?

Test za PLL že zdej delajo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #151 : sreda, 02.06.2010 : 12:52:37 »

V Laboklinu, laboratorij v Nemciji, ki prav tako dela te teste. Saj enega takega testa, ko imas enkrat taprav gen oz. sekvenco, ni tezko naredit. Zatakne se pri eventuelnem patentu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #152 : četrtek, 24.06.2010 : 16:44:46 »

Je mogoce kaj novega glede direkt DNA testa (Missouri) od Americanov? So se kaj odzvali na pisanje KTR glede obolelih prenasalcev (prenasalcev po Missouri testu, obolelih po Hannover testu)? Al imajo se kar tiho maso?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #153 : četrtek, 24.06.2010 : 16:48:41 »

Hm kolikor ne meni jasno nič novega.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #154 : nedelja, 27.06.2010 : 10:39:55 »

Glede na info. (oz. pomanjkanje informacij... ZDA?) se vedno bolj nagibam k temu, da je zadeva poligena.  Undecided Ze zavoljo velikosti vzorca, ce ze zaradi psov ne, bi bilo najbolje, da se testira pri obeh. Odlocitev KTR glede priznavanja Hannover testa mi je vedno bolj jasna, ceprav predpisovat test na tej stopnji negotovosti... No ja, zivi bili in videli. Zase vsekakor vem, da ta trenutek mladica od netestiranih starsev ne bi vzela.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #155 : ponedeljek, 28.06.2010 : 08:23:29 »

Nan, pod to se pa tudi sama podpišem  Wink
A kaj ko nekateri jemljejo še nerodovniške, kaj šele netestirane  Undecided
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #156 : ponedeljek, 28.06.2010 : 10:49:59 »

Jaz pa se podpišem kar pod oba vajina posta, Nanook in Jasi..
in če lahko samo pripomnim, imam doma testirance testirane za isto zadevo pri obeh inštitutih. Wink
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #157 : ponedeljek, 28.06.2010 : 11:15:38 »

Ja res je čudno vse skupaj. Sploh to da se Amerika nič ne odzove na vse to.  Undecided Undecided

Upam da se kmalu kaj reši, predvsem v prid naši pasmi in ne zaslužku.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #158 : petek, 09.07.2010 : 07:51:18 »


Es wurden u.a. von 4 CCL Fällen (Merkmalsträgern) die DNA nach Amerika zur CCL Bestimmung geschickt.
 Die TiHo Hannover teilte uns schriftlich am 25.05.2010 folgendes mit:
"... Für diese Proben haben wir am 07.04.2010 die Ergebnisse erhalten, hierbei stellte sich heraus, dass von den vier bekannten Fällen nur einer als Case und die anderen drei nur als Carrier getestet wurden. Bei zwei von diesen drei Hunden wurde in einer pathologischen Untersuchung die NCL eindeutig nachgewiesen (sowohl Hannover als auch Bern/Schweiz),
bei dem dritten Hund lagen zumindest eindeutige klinische Symptome vor. .."


s KTR spletne strani, pod aktuelles.

4 case vzorci so bili poslani v ZDA in so nazaj rezultati prisli 1x case in 3x carrier. Od teh 3 case (ZDA carrier) psov sta bila 2 nedvomno NCL pozitivna (predvidevam da s pregledom tkiv/sekcijo), pri tretjem pa so bili prisotni simptomi.

Pridni Americani, priznali problem in porihtali test. Smiley

"We sincerely regret this problem, and will retest and confirm results with owners as quickly as possible. We value your business, and appreciate your patience as we work through this retesting process. Our thanks to Dr Ottmar Distl’s research team from the University at Hannover, Germany for pointing out this discrepancy, which allerted us to re-examine the testing procedure, find the problem, and correct it much sooner than we otherwise would have. We also thank the world-wide Tibetan Terrier community for their interest in this test, and support of the research that made the test possible. " KLIK

normal ostane normal, ostale bodo preverili.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #159 : petek, 09.07.2010 : 09:31:00 »

Ja fajn to slišat.

Samo potem še vedno ostaja vprašanje razlik med Ameriko in Nemčijo. Sad
Logiran
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #160 : petek, 09.07.2010 : 16:14:38 »

A Tsa Rja , Kako misliš vprašanje razlik?

Potvrđeno je da je Clear = CLEAR.
Ljudi imaju pravo birati gdje će test raditi a ako netko pokuša ustoličiti monopolizam i diktaturu uvijek mu se na kraju to odbije u glavu.

Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #161 : petek, 09.07.2010 : 16:24:35 »

Razlike med Nemčijo in ZDA. Še vedno je nekaj primerov, ki so v Nemčiji affected in v ZDA free/clear (in po njihovo naj bi to bilo to). Samo kdo se je sedaj toliko zmotil? Huh

Ali pa primeri v Nemčiji carrier pa v ZDA free/clear?

To je še edini problem ki ga morata Nemčija in ZDA skupaj rešiti. Da končno ugotovimo kdo ima prav, oz da ugotovimo, če slučajno obstaja več kot samo en gen za NCL/CCL.

Upam da se stvar kmalu reši v smer ki bo dobra za TT-je. Wink
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #162 : petek, 09.07.2010 : 16:40:04 »

Aja naj recimo povem primer zakaj bi bilo fino da nemčija in Zda rešita problem.

Jaz recimo nebi šla parit, oz nebi upala s samcem, ki bi bil v NE označen kot carrier v ZDA pa free, moja psička pa bi bila carrier (recimo v obeh državah ali pa tudi če bi bila samo v nemčiji). Razvno z razlogom, da nikjer ne piše da se ena od držav ne moti.

Zato pač upam da ti dve državi končno odkrijeta zakaj imata takšne razlike in da rešita vse skupaj v prid naše pasme.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #163 : petek, 09.07.2010 : 17:01:43 »

ZDA clear ostane ZDA clear. Hannover clear so (zaenkrat vsi) tudi ZDA clear, niso pa vsi ZDA clear tudi Hannover clear, ampak so vcasih tudi carrier.

Problem s testom ZDA: nekatere obolele (affected) je oznacil za prenasalce (carrier). Test so porihtali in so zdaj v fazi ponovnega testiranja vseh psov, ki so bili prvotno oznaceni za prenasalce ali obolele. Nekaj prenasalcev ima tako ze drugacen rezultat (po moji logiki slabsi-se pravi so oboleli, zal).

Razlika med obema je, da daje ZDA test naceloma boljse rezultate kot nemski. Recimo primer tistih obolelih po nemskem in prenasalcev po ZDA testu. Ali pa v koncni fazi ZDA free, Hannover carrier. Vendar pa to ne pomeni, da je pes, ki je po nemskem carrier in po ZDA free, tudi dejansko free. Sploh pa ce se izkaze, da je zadeva poligena. Zato se mi trenutno zdi najbolj smiselno testirati pri obeh. + tako bo vecji vzorec psov, ki so testirani pri obeh.

Mene osebno prav en drek briga v kateri laboratorij bo kdo poslal, dokler gre za popolnoma enak test. Npr. CEA test (ali pa MDR1, tega delajo tudi pri nas), ki ga dela vec laboratorijev, pa gre za (ce se prav spomnim) direkt test. Ko pa gre za dva razlicna testa, je pa stvar drugacna; na eni strani luze marker, na drugi direkt. Omejitve so pri obeh-eden zajame siroko, drugi ozko, zato tudi razlike (+ se kaj zraven).

V koncni fazi pa, ce primerjas % obolelih, prenasalcev in clear po obeh testih, razlike niti niso tako velike (znotraj 10% pri vseh) oz. so vsekakor manjse kot se je meni zdelo na zacetku.

ZDA clear = Hannover clear ALI Hannover carrier (mislim da affected ni bil? se pa ne spomnim tocno, brskat se mi pa trenutno ne da sram)
ZDA carrier = Hannover carrier ALI Hannover affected
ZDA affected = Hannover affected

+ ce upostevas se, da so morda kje kaksni triggerji, vpliv okolja...

Primer o katerem govori A-Tsa-Rja skrbi tudi mene. Jaz osebno po vsej verjetnosti ne bi zelela mladica iz legla, kjer bi bila oba starsa carrier po nemskem testu... Razen mogoce ce bi bil res ekstra in bi vzreditelj sam dal testirat vse mladice (DE) in bi bil "moj" free. Pa se takrat ne vem...

Monopolizem in diktaturo pa, pardon my french, izvajate izkljucno vzreditelji sami. Saj se ni treba kupckat na tiste, ki testirajo v DE in tiste, ki testirajo v ZDA. Testirajte pri obeh in potem parite kot zelite in stojte za svojimi odlocitvami.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #164 : petek, 09.07.2010 : 17:14:38 »

Upam da mi ni uspelo zamustrat kje glede clear, aff in carr. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines