mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:11:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48700 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #165 : petek, 09.07.2010 : 21:29:00 »

Ako je pas u Njemačkoj Clear ili je neki drugi u USA Clear zašto bi trebao testirati prvi u USA a drugi u Njemačkoj.
Za to nema razloga. Kako za ove u USA tako i za ove u Njemačkoj.
Ako je jasno i za prvi i za drugi test rečeno da je  Clear pas Clear. I ti uopće nisu bili upitni.
U ovom slučaju upitni su bili isključivo Carr i Affected.

Govorim o monopolizmu da neka država uvjetuje radi vlastitog profita tesitiranje u određenoj zemlji.



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #166 : petek, 09.07.2010 : 21:37:17 »

Ako je pas u Njemačkoj Clear ili je neki drugi u USA Clear zašto bi trebao testirati prvi u USA a drugi u Njemačkoj.
Za to nema razloga. Kako za ove u USA tako i za ove u Njemačkoj.
Ako je jasno i za prvi i za drugi test rečeno da je  Clear pas Clear. I ti uopće nisu bili upitni.
U ovom slučaju upitni su bili isključivo Carr i Affected.
Govorim o monopolizmu da neka država uvjetuje radi vlastitog profita tesitiranje u određenoj zemlji.

Narobe razumes. ZDA clear ni nujno tudi Hannover clear. Hannover clear pa je (zaenkrat) ZDA clear.

Primer: imas dva ZDA clear psa, ki sta Hannover carrier. Paris ali ne?

Ce mislis dolocilo KTR glede testiranja v Nemciji, so pojasnili zakaj in dejansko je to, kar so izpostavili, ocitno bil problem, na katerega so Americane opozorili ravno Nemci. Ti so zdaj test korigirali in ponovno testirajo vzorce.

Dejstvo pa je, da ne bi bilo potrebno niti eno samo samcato pravilo za vzrejo, ce bi vzreditelji samoiniciativno opravljali vse zdravstvene teste-ne zato, ker ste v to prisiljeni s pravili, ampak zato, ker je tako prav. Ker pa jih ne, je treba spisat neka pravila.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #167 : petek, 09.07.2010 : 21:55:06 »

Ja rasno to je problem, da pokaže test v ZDA free v Nemčiji pa carrier. In kaj potem narediti? Jaz dvomim da bi razkirala in parila dva ki sta v Nemčiji bila potrjena za carrier v ZDA pa free.

In to je trenutno edini problem, ker ne sodelujejo toliko kot bi bilo potrebno, da bi imeli enak test in tako nebi prišlo do teh razlik med testi.

Jaz trenutno ne bom rekla da ne ne Nemški in ne ZDA test pravilen. Naj naredijo test, ki bo v obeh državah pokazal enako potem pa bomo sigurno vedeli kaj ne neglede na to kje bomo testirali.
Logiran
nuhl
rad pišem
****
Sporočil: 318


« Odgovor #168 : petek, 09.07.2010 : 23:22:29 »

... Jaz osebno po vsej verjetnosti ne bi zelela mladica iz legla, kjer bi bila oba starsa carrier po nemskem testu... Razen mogoce ce bi bil res ekstra in bi vzreditelj sam dal testirat vse mladice (DE) in bi bil "moj" free. Pa se takrat ne vem...

 jezen Ja potem pa res ni važen rezultat testa. Samo da je pes res extra. Pa saj je točno tako razmišljanje privedlo do problemov v pasmi. Sorry ampak tole se bere kot višek sebičnosti. Samo da je moj free, pa če ostalih X pocrka v hudih mukah. Samo da dobimo še enega šampiona  Angry 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #169 : sobota, 10.07.2010 : 07:09:27 »

Dihaj in beri kar je napisano. Wink

Ne nuhl, res ni vazen rezultat nemskega testa, saj je itak tisti v ZDA pravi... Evil

Sampi(n)joni pa zame niso ekstra, zal. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #170 : sobota, 10.07.2010 : 07:47:14 »

Pa se zate podvprasanje; imas ZDA free samca in psico, ki sta TiHo carrier. Paris ali ne?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #171 : sobota, 10.07.2010 : 08:24:36 »

Clear psi su Clear.
USA ili Njemačka.
i to je potvređno službeno na njihovoj stranici.
Dakle nisu za Njemačku bili upitni USA Clear psi. Već se sutacija razvila radi carr /aff.

Carr/Aff ponovo tesitiraju i svi testovi će biti gotovi do kraja Jula.

Razne špekulacije ali i nagađanja(što bi bilo kad bi bilo) su uvijek moguće. U bilo kojoj zemlji.
Tko meni garantira da je upravo to taj pas testiran čiji su rezultati u Njemačkoj clear.
Čisto sumnjam da su svi uzorke uzimali kod veterinara i dobili ceritifikat/potvrdu da je upravo xy uzorak od xy psa. (ja jesam)
Čak mislim da većina uzoraka nema potvrdu da se baš xy psu uzeo uzorak.
Iako mislim da na dugoročno im i nema neke vajde varati. Ali vjerujem da i toga ima.

Ja ionako smatram da mnogi ljudi u kinologiji više se na bave uzgojem radi pasmine već radi svoje promocije, pa ako je za nju potrebno lagati i gaziti po mrtvima skloni su i tome. Zna se i da su neki parili s jednim mužjakom a upisali drugog u rodovnik  i za to su dobili i podršku dotičnog Kluba. I što onda reći o moralu?

Baš smo Ljiljana i ja pričale da ne bi ni slučajno smjeli carr pse isključiti iz uzgoja, jer mi je baš ona jako lijepo objasnila kakvih sve drugi i to veliki problemi mogu nastati tako naglim smanjenjam genetskog poola.
Carr psi nisu bolesni psi.
Samo treba biti oprezan pri odabiru parnjaka/ženke i treba tesitirati štence.
Jest da to iziskuje dodatne obveze.

Ja bih kupila štene od clear roditelja. Ali i da mi se i fizički sviđaju /ne moraju biti Ch/.
Nikako ne mislim da treba prilikom uzgoja biti isključiv: izgled/standard i zdravlje trebaju ići zajedno.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #172 : sobota, 10.07.2010 : 08:27:54 »

Kje je potrjeno, da so clear psi clear?

Se vedno ostaja vprasanje paritve ZDA clear, TiHo carrier x ZDA clear, TiHo carrier. Pariti ali ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #173 : sobota, 10.07.2010 : 08:48:57 »

http://www.caninegeneticdiseases.net/CL_site/mainCL.htm

Tiho? To bio bio njemački test?
Da pa naravno, Ako je ženka Njem/carr ne vidim razlog da se ne bi parila sa USA/Clear mužjakom (ili obrnuto)


Svačjiji je osobni izbor s kime će pariti, ja znam da će moj izbor biti mužajk  koji ima certifikat da je upravo to on.
I da ima roditelje za koje nije upitno da su ili nisu  oni koji mu pišu u rodovniku.


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #174 : sobota, 10.07.2010 : 08:52:04 »

TiHo je nemski, ja.

Psica je nemski carrier, ZDA free, pes je nemski carrier, ZDA free. Teoreticno dobis potem nemske carr, free in aff mladice, ZDA pa vse free.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #175 : sobota, 10.07.2010 : 08:53:45 »

No, ti bi tako parila, jaz cincam ali bi tako kupila (in ce bi, bi samo free, pa sploh nisem ziher, da bi), za nuhla je pa oboje visek sebicnosti. Pa smo spet na zacetku. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #176 : sobota, 10.07.2010 : 09:01:01 »

Aja, ti mislis, da tole: "If your dog tested NORMAL with the original test there is no reason to question the result – the NORMALs remain NORMAL." velja za oboje? Se pravi nemski in ZDA?

Ker ne velja. To je zgolj potrditev, da je tisto, kar je bilo v ZDA testirano kot clear, se naprej clear, kljub napaki, ki se jim je zgodila. Nikakor ne pomeni, da je ZDA clear = Hannover clear.

Original test je tu misljen ZDA test, ne nemski. Njihov original-tisti, ki je prisel ven, ne vem, februarja? Zdaj so ga korigirali in s tem korigiranim testom se enkrat testirajo carr pse. Aff in clear pa ostanejo aff in clear.
Edino kar imajo pri tem Nemci je to, da so jih opozorili na napako.

Torej problem, ko je pes v ZDA clear, v Nemciji pa carrier, ostaja. (Razen ce so tudi Nemci vmes kaj popravljali in korigirali test?)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luvi7777
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 642


« Odgovor #177 : sobota, 10.07.2010 : 09:09:15 »

Nisam dobro razumijela pitanje, pa sam tako i odgovorila kao što vidiš.
mislila sam da je pitanje teoretsko
ženka carr-mužjak clear (ili obrnuto)

Tiho test je siguran samo za Normal pse. I sami su prihvatili i rekli da njihovi carr nisu 100% carr.
Znači Njemački test ne može (i to su rekli njegovi tvorci) sa sigurnošću potvrditi da je pas carr.  Wink Marker test je pušten prije vremena...i tad je rečeno iz Njemačke da marker test može potvrditi jedino i isključivo noraml pse.

I tko kaže da su svi Tiho normal psi-normal...pa ako ćemo već tak razmišljati...zato jer oni tako kažu?
Zar nije čudno da su njemački uzgajivači jako ljuti radi odluke da Njemačka postane "otok"?

No kako vidiš novim testom je potvređno da su Normal psi-Normal. Tak da nema zime.

Mislim da tu nema ova ili ona strana.
Barem ne bi trebalo biti.
Na testovima rade vrhunski stručnjaci i treba imati povjerenja u njih.


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #178 : sobota, 10.07.2010 : 09:28:44 »

Saj je teoreticno vprasanje. Cisto enostavno:

paritev: TiHo carrier-ZDA clear x TiHo carrier, ZDA clear. Dobis clear ZDA mladice in aff., clear in carr. TiHo mladice. Ti pravis ja, nekdo bo rekel ne, kupci se bodo odlocili kot se pac bodo, kar je pa meni pri tem pomembno je to, da vzreditelji za svojimi odlocitvami stojite. Ce testirate/ne testirate/kje testirate, to tudi poveste kupcem in obrazlozite.

Da je pri markerju zaradi rekombinacije moznost napacnih rezultatov, je itak jasno. Americani so imeli napako in so test popravili. Bi ga popravili oz. kdaj bi ga popravili, ce bi ne imeli Nemci marker testa? Bi sploh vedeli, da imajo napako?

Kar se pa tega kateri test je pravi in "I tko kaže da su svi Tiho normal psi-normal...pa ako ćemo već tak razmišljati...zato jer oni tako kažu?" tice... Ne ZDA ne nemski nista bila se objavljena v kaksni peer reviewed reviji, ane? In dokler nista...

In ja, Nemci so priznali, da ni 100% pri carr. In Americani so priznali, da je pri njihovem testu napaka, ki so jo korigirali in zdaj ponovno testirajo.

In se enkrat, tisto v anglescini velja izkljucno za ZDA test. Nima veze s TiHo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #179 : sobota, 10.07.2010 : 09:51:15 »

Saj je teoreticno vprasanje. Cisto enostavno:

paritev: TiHo carrier-ZDA clear x TiHo carrier, ZDA clear. Dobis clear ZDA mladice in aff., clear in carr. TiHo mladice. Ti pravis ja, nekdo bo rekel ne, kupci se bodo odlocili kot se pac bodo, kar je pa meni pri tem pomembno je to, da vzreditelji za svojimi odlocitvami stojite. Ce testirate/ne testirate/kje testirate, to tudi poveste kupcem in obrazlozite.

Aha, ce prav razumem, bo rekel ne npr. KTR. Se pravi TiHo carrier x TiHo carrier je po njihovo ne (v tujini je pa to ok?). Zakaj so vzreditelji v Nemciji besni? Ker je njihova vzrejna komisija al kaj so ze uni rekla, da TiHo carrier x TiHo carrier ni ok? Ker je rekla, da na podlagi tega, da so affected psi bili v ZDA oznaceni za prenasalce, ne priznava njihovega testa (testa, za katerega so Americani priznali, da je prislo do napake in jo popravili) ?

Karkoli bo narobe, se bo zvalilo krivdo na KTR, komisije, teste itd.; majhen gen. pool (dejte ga no srat, a je bil gen. pool kaj vecji pred testom? en drek je bil... Vedno, ampak res VEDNO, ko pride ven kak gen test, se privlece na dan gen pool. Ko pa multisampinjon nategne 3/4 evrope, je pa vprasanje gen. poola kje?).

Ej, kar se mene tice... bi bilo najbolj simpl za Nemce tako, da bi rekli, da je vseeno kje je testiran in da so vzreditelji sami odgovorni za paritve (kar ste itak). Pac testiraj in pari kakor ces. In ce paris dva nemska carrierja (ZDA free) in bohnedej dobis ven affected psa (ki dejansko tudi zboli), ne bos mogel kriviti komisije, ampak sebe.

Problem je v tej negotovosti, ko so nekateri ZDA free psi TiHo carrier. In jaz cisto resno razmisljam o poligenosti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines