mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 06:29:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje  (Prebrano 48689 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #195 : sobota, 10.07.2010 : 14:29:58 »

Nažalost so res testi prinesli to da ljudje, ne bodo želeli pariti carrier pse - zakaj? ker pojma nimajo, da to ni vse kar pomeni na vzreji. Ljudje, ki pa o tem dosti vedo, pa vedo da bodo iskali samca, ki ima takšne karakteristike, da bi pasal na tvojo psico. Jaz vem da če bi imela psico po obeh testih free bi šla parit z ''potencialno'' carrier psom ali celo affected, če bi bila mnenja da mi bo ta kombinacija prinesla kaj želim. Smiley
Logiran
AMODINI
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 589


« Odgovor #196 : petek, 16.07.2010 : 09:45:32 »

Čas bo prinesel svoje.
Po moje je prvi korak, da lastniki oz. vzreditelji sploh testirajo svoje pse. Če svoje teste javno objavijo, ne glede na rezultat,  še toliko več plus točk za njih in pripada jim velika V. 
Več jih bo testiralo v obeh laboratorijih, večja je možnost, da na koncu res pridemo do pravih in točnih rezultatov.
Jaz sem svoje naredila, ostali pa pač tako, kot je Nanook rekla.
Vsakemu svoje. Na koncu koncev se bo tukaj videlo kdo dela kombinacije za prihodnost celotne pasme in kdo zgolj za tistih 9 tednov  sram
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #197 : petek, 16.07.2010 : 12:46:39 »

Mi čakamo da z počitniškim delom malo zaslužimo da potem testiramo našega. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #198 : ponedeljek, 19.07.2010 : 11:26:24 »

Novo na KTR strani. Sej je ze skoraj kot Santa Barbara. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #199 : ponedeljek, 19.07.2010 : 11:50:50 »

Greste pod aktuelles in je tam vse napisano. PDF je pa tu .
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #200 : ponedeljek, 19.07.2010 : 21:34:27 »

Okej, zdaj je drugje: http://www.tibethunde-ktr.de/zuchtinfos/CCL/1-Kommentar_KTR_Homepage-rev3.pdf
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #201 : ponedeljek, 19.07.2010 : 21:55:34 »

No, na tem dokumentu je povzetek celotne storije s TIHO/Missouri in teh nekaj nesrecnih vzorcev affected psov, ki so bili v ZDA oznaceni za prenasalce. Novih rezultatov se niso dobili. Meni je zanimivo, da so Nemci ponudili sodelovanje, pa so Americani to zavrnili...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #202 : ponedeljek, 19.07.2010 : 22:12:38 »

Iz dokumenta:

10.06.10 Dr. Katz je prosil za vzorce mozgan in mreznice teh psov.
11.06.10 TiHo se strinja in postavi pogoj: The samples were sending under the condition, that Dr. Katz shares the results, so that Hannover can check these results with Tibet Terrier from Germany and Europe.
28.06.10 Dr. Katz je zavrnil ponudbo TiHo. Vzrok za razlike v rezultatih je verjetno majhna (premajhna) kolicina DNA v vzorcih in tako ni razloga za izmenjavo (vzorcev).

 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Mislim da mi se nikoli ni bilo tako zal, da sem ocitno nekomu posodila svoje (zelo dobre!) zapiske iz vaj genetike, kot danes. Ker kar se jaz spomnim, je to, da je PCR torej pomnozevanje DNA, rutina. Se bom se itak pozanimala, ampak...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #203 : torek, 20.07.2010 : 09:28:03 »

... dej piši tako da bomo kej razumel  Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #204 : torek, 20.07.2010 : 09:54:20 »

V brisu je manjsa kolicina DNA kot v vzorcu krvi/tkiva. To kolicino DNA pa rutinsko lahko povecas-sfotokopiras-z metodo, ki se imenuje PCR (polymerase chain reaction=verizna reakcija s polimerazo). Zato mi ni jasno, kako lahko navajajo malo vzorca kot problem pri testu, ce pa vem, da kup laboratorijev dela s takimi vzorci in nisem nikjer zasledila, da bi imeli pri tem take tezave kot ravno Americani pri NCL/CCL. In zato pogresam zapiske z vaj, saj smo tudi mi delali PCR, in bi rada sla preverit, kaj sem imela takrat zapisano glede omejenosti metode oz. o morebitnih napakah.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #205 : torek, 20.07.2010 : 11:20:21 »

Sicer pa pridni Nemci, da so vse to sli napisat in objavit, med drugim so tudi nekoliko bolj podrobno razlozili svoj test (cisto na koncu dokumenta).

Glede Americanov pa upam, da bodo, ko bo test res dokoncno porihtan, ponovno testirali vse vzorce, ne samo carrier in affected.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #206 : torek, 20.07.2010 : 20:10:04 »

Pridna Nanook!
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #207 : sreda, 21.07.2010 : 07:47:03 »

Hvala Nanook, sicer pa se v celoti strinjam z Amodini  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #208 : sreda, 21.07.2010 : 11:03:53 »

Na http://www.dna.tibeter.info/ sta objavljena dva affected. Cry Cry Saj itak vem, da so tudi affected vmes, ampak mi je vedno grozno, ko preberem. Lips Sealed Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #209 : četrtek, 19.08.2010 : 18:46:52 »

Evo Nanook sedaj pa te jaz prehitim z novimi informacijami. Našli so še eno mutacijo zraven te NCL, ki lahko povzroča napačno branje podatkov, ne vpliva pa na bolezen.

Več tukaj
http://www.ttca-online.org/html/NCL.htm
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Tibetanski terier kot pasma in njegovo zdravje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines