mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:26:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: psi in njihov odziv na rolerje
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: psi in njihov odziv na rolerje  (Prebrano 11198 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : torek, 15.09.2009 : 09:42:23 »

Med vožnjo (če hočeš da se pes kaj nauči, se moraš voziti naprej in se ne ustaviti) je silno težko špricati in zadeti z vodo (in veliko psov na to sploh  ne reagira - učinek povečaš, če daš v vodo nekaj kisa) poprov sprej je pa kar huda zadeva za kakšnega nenevarnega sitneža, pa tudi ni lahko zadeti med gibanjem in ne čisto od blizu. Pa še prav poceni ni. Namesto tega lahko vzameš tudi lak za lase ali deodorant - učinek je podoben.
S šibo se pa vzgaja takole: pes se ti približa in hoče grist koleščke - ti ga užgeš po možnosti po smrčku - pes se umakne - bolj korajžni ponovno poskusijo - ponoviš lekcijo kolikokrat je pač potrebno. V končni fazi raje ostanejo na varni razdalji, kjer zaradi tebe lahko tudi po trepalnicah skačejo, če hočejo. Pobiranje kamna je sicer ponavadi zelo učinkovito - a žal se med vožnjo bolj težko delaš, da pobiraš kamen.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #16 : torek, 15.09.2009 : 13:27:10 »

Pobiranje kamna je sicer ponavadi zelo učinkovito - a žal se med vožnjo bolj težko delaš, da pobiraš kamen.

Grin Samo to je pa tako zelo res! Si kar predstavljam sebe, kako bi se zvrnila na nos. Poleg tega se pa po bolj grobem terenu (s kamnimi in kamenčki, torej kjer imaš dejansko kaj za pobrat) s koleščki do 100mm ni pametno rolati. Saj zdaj se sezona za rolanje počasi že izteka, a kakšno lekcijo vseeno lahko poskusim. En majhen sitnež prav prosi zanjo ...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 17.09.2009 : 08:54:23 »

Počep med rolanjem je skoraj obvezno treba znat, ko se gre na teren!  Grin
Predvsem zaradi kretenov, ki imajo svoje pse na fleksijih in mislijo, da so sami...  Roll Eyes
Logiran
pobaaaa*mua
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 06.12.2010 : 20:02:38 »

Jaz z mojim kadar je možnost rolam. Rolerjov se zelo veseli, ne pustim pa da bi me vlekel, ker se mi zdi to mučenje. Vedno moram biti pozorna na njegovo označevanje (vsakih 10 m), zato rolava počasi. Z pijačo pa nimava težav, saj zna piti iz plastenke (0,5 l- klasične), tako ali tako pa ponavadi obiskujeva znance in rolava po 15 min in se ustaviva, potem pa nadaljujeva. Imam ga na flexiju. ne vleče preveč.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 09.07.2011 : 00:06:09 »

Naša Yorkica laja v vse kar se premika... kolesa, rolerji, motorji, avto... pa 13 let je stara. res je nič ne ovira Tongue
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: psi in njihov odziv na rolerje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines