mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:02:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo  (Prebrano 22099 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #45 : ponedeljek, 14.09.2009 : 13:55:21 »

No, da ne bo nesporazumov. Oba svoja psa imam iz srca rada. Ampak sta pa oba posvojena iz neprimernih pogojev, kako se je zanju poskrbelo, se pa tudi vidi, če ne drugega iz računov veterinarjev, ko so se in se sanirajo zadeve, ki bi morale biti poštimane že v štartu. Osebno bi svetovala komurkoli:
a) nakup pri vestnem vzreditelju
b) posvojitev v DOBREM zavetišču, kar je po mojem mnenju le ZH
c) posvojitev od katerega od začasnih namestiteljev, katerih, je najbrž evidentno - če znaš brati, seveda
In predvsem, naj si vsak sam izbira psa. Neglede na starost. Če pa (naj ne bo zamere) je kdo tako betežen, da si psa sam ne more poiskat, potem naj o tem naj niti ne razmišlja. Ker niti skrbet ne bo mogel zanj. To je dejstvo.
Logiran
Lačn
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #46 : ponedeljek, 14.09.2009 : 14:21:14 »

Gea sem dobil v zavetišču Gmajnice. Nevem, kakšno je tu mnenje o tem zavtišču ampak moje mnenje je dobro.
Psičko seveda nisem takoj dobil ampak sem moral opravit kakšen pogovor in povedati vse kako in kaj... Življenepis na kratko Smiley
ZH tudi poznam iz drugih razlogov tako, da zavetišča niso problem.

@Jana
Zaključuje debato že nekaj časa pa še vedno pišeš Tongue
Imaš me za razvajenga mulca itd... Vredu, briga me. Obsojaj preko foruma, bravo Wink
In gospa ne živi sama, tako kot si mojsterko ugotovila Wink
Nočem, da mi lezeš v rit -nedaj bože! Lahko pa malce manj napadalno odgovoriš? Cheesy
Uglavnem, nekaj tvojih nasvetov sem razbral med tvojimi posti in jih bom upošteval. Hvala.
Mogoče pa nama kdaj rata normalen pogovor na forumu, čudeži se dogajajo Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #47 : ponedeljek, 14.09.2009 : 14:36:02 »

Lačn, za normalen pogovor sta potrebna dva.

Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #48 : petek, 18.09.2009 : 22:15:07 »

tu so vsi pametni ko kur...:)vsi nekaj vedo, vsi imajo vse prav, gredo se neke vzreditelje ma daj. Sploh ne poslušaj. Zavedaj pa se da je pes enako kot otrok, zahteva čas, čas, čas + denar. Kdo ve mogoče bi pa ta gospa skrbela za psa bolše kot katerakoli oseba tu, mogoče ne bi bila hranjena s hrano ki stane na mesec 60€ imela pa bi se lepo kljub temu.

Gredo se neke forumaše,dajejo neke nasvete ma daj...večina od teh vzreditljev oziroma na splošno pa se jim gre samo za € in so preveč samozavedni, preden sem vzel psa sem se zelo pozanimal kje, kako v kakšnih razmerah so živeli, kdaj naj bi odšli, skratka vse, vse.
Bil pa sem tudi pri vzrediteljih, vzrediteljih od mešančkov(če jim lahko tako rečem) mešančkih in pri nekaterih sem opazil da so mladiči bolj negovani, hranjeni s takšno hrano(hills, propan....) kot psi pri pravih vzrediteljih, še več psica kjer so imeli mešančke je bila vzgojena fenomenalno tako da je še ona vplivala na vse skupaj, in učila mladiče.

Kar se tiče zavetišč, na tvojem psu nebi nikoli vzel psa od tam ker nikoli neveš kateri debil je izvajal frustracije na psu, ne glede na to kaj so ti ali ti bodo rekli v teh hišah ponavadi, ga zakrpajo za silo i9n rečejo da je neverjetno prijazen psihočno pa je razvalina

Kaj naj ti rečem meni so tudi ti tepci tu svetovali, naj ne vzamem psa, na mojo srečo in njihovo nesrečo jih nisem poslušal:)učiva se skupaj, v hiši ne cvili ne laja, ne kaka, ne lula no edino kadar mora ven na potrebo, ko je zunaj na dvorišču/vrtu mi ne gre nikamor glejga zlomka mogoče pa ga lahko naučim da nebo uhajal od doma kljub temu da vrt ni zagrajen.
Sedaj greva naprej, na druge naloge in vaje. Kjlub temu da ga nebom peljal v šolo vam garantiram da bo znal marsikateri trik v šolo pa ga nebom dal iz principa, pa ne mi o socializaciji, pa učenju ob drugih psih...Smiley Moj pes je pes ki je priletel pameten iz riti:)


Pri krajših sprehodih je z menoj oziroma hodi za menoj, sliši na ime skratka pameten priletel na svet:)


Saj bi poslal slikice pa ne dam niti dinarčka za kakšen butast midi paket:)



Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #49 : petek, 18.09.2009 : 22:19:17 »

Ena posebna luna je danes, če sem prav videla na koledarju.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #50 : petek, 18.09.2009 : 22:27:29 »

Kletni nivo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : petek, 18.09.2009 : 22:56:30 »

Janez22 ima onemogoceno pisanje na mojpesForumu. S samimi tepci se mu pa res ni treba dopisovat.
Nam pa njega ne brat.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #52 : petek, 18.09.2009 : 23:06:17 »

Hvala, Jana. Roll Eyes
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #53 : sobota, 19.09.2009 : 09:08:51 »

Ena posebna luna je danes, če sem prav videla na koledarju.

Bo držalo. In bravo, Jana!
Saj skoraj nisem mogla verjet, kaj berem. Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #54 : sobota, 19.09.2009 : 09:59:05 »

Meni se pa škoda zdi, da je Janez banan. Kako fino bi bilo brati njegove poste čez nekaj mesecev, ko bo njegov sedaj še silno priden mladiček prišel v puberteto. Pa potem enkrat tam okrog drugega leta, ko mu bodo rožički do konca zrasli. Če pa mu bo takole po kmečko vse skupaj lepo uspelo (kar se včasih, pri redkih naravno nadarjenih posameznikih celo res zgodi) bi bilo tudi zanimivo slišati.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : sobota, 19.09.2009 : 10:02:18 »

Ni problema, Lanabela. Naj do tja pride, pa se bo potem lahko oglasil. Morda ga medtem se kaksna druga pametna misel sreca. Smiley V vmesnem casu pa nisem vec pri volji brat njegovih globokoumnih o vzrediteljih, steparjih, evrih in butastih paketih. Vsaj do tedaj, dokler ne ve, o cem naklada.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #56 : sobota, 19.09.2009 : 11:56:20 »

Ja no, če pse hranijo s propanom pa neki ni... Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #57 : sobota, 19.09.2009 : 12:13:52 »

Ja no, če pse hranijo s propanom pa neki ni... Grin

 Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #58 : sobota, 19.09.2009 : 12:14:42 »

Moj zna tudi lulat pa kakat zunaj  Tongue
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #59 : sobota, 19.09.2009 : 12:17:02 »

Moj tudi! Bo jutri pokazal vsem, ki boste želeli videti Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines