mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:05:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo  (Prebrano 22015 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #60 : sobota, 19.09.2009 : 12:20:29 »

A res, moonbeam? A ni do konca uničen zavetiščar, ki ti ga je Polona poturila kot pridnega in vzornega? Jaz mislim, da nakladaš in imaš ziher stalno ponečedeno posteljo, pohabljene mačke in zgrižene obiske Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #61 : sobota, 19.09.2009 : 12:31:35 »

A res, moonbeam? A ni do konca uničen zavetiščar, ki ti ga je Polona poturila kot pridnega in vzornega? Jaz mislim, da nakladaš in imaš ziher stalno ponečedeno posteljo, pohabljene mačke in zgrižene obiske Roll Eyes

Tale zavetiščar, ki je bil star eno leto, ko je prišel k meni v blok in je lulal in kakal od prvega dne zunaj, mi je čisto uničil življenje. Sploh si ne morem več predstavljati življenja brez njega. Ratala sem čisto odvisna od Flipa, da mora ubogi revež povsod z mano in da ni bil še niti enkrat samkrat v tem času, v varstvu drugje. Priznam! Sem odvisna od svojega psa! Vse kar lahko rečem je to, da sem želela črnega psa, podturili so mi pa psa z rjavimi ušesi, ker je očitno šla črna poštrihana barva s časom dol Grin Cheesy Wink
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #62 : sobota, 19.09.2009 : 12:35:08 »

Moj pes je pes ki je priletel pameten iz riti:)

...in isto velja tudi za Janeza22 sam klinc, ko so pol pri nadaljni vzgoji neki zaj***  Roll Eyes








Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #63 : sobota, 19.09.2009 : 12:40:32 »



Me čudi, zakaj vsi slepo verjamejo zdravnikom, kot strokovnjakom in si ne izrežejo slepiča kar sami ven. Ko se pa gre za takšne bolj neboleče zadeve, se pa ljudem, ki se s takšnimi stvarmi ukvarjajo, nič ne verjame.
Kar se pametnih psov tiče. Pametnih psov ni. So samo pametni lastniki z vzgojenimi psi. Vsaj jaz tko mislim  Roll Eyes
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #64 : sobota, 19.09.2009 : 19:15:23 »

Kar se pametnih psov tiče. Pametnih psov ni. So samo pametni lastniki z vzgojenimi psi. Vsaj jaz tko mislim Roll Eyes

Moonbeam, izjava tedna! Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : nedelja, 20.09.2009 : 08:56:44 »

Oja so. Pametni psi namreč. Taki, ki pametni priletijo iz riti. Samo hudič je, če je pes pametnejši od lastnika (kar se dogaja, in to nenavadno pogosto).
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #66 : nedelja, 20.09.2009 : 10:17:22 »

Moonbeam, izjava tedna! Wink
No, jaz se pa ne strinjam povsem. Načeloma zgornja izjava sicer drži, ampak vendarle imaš pse, ki jih je lažje ali pa težje vzgojiti. In morda pri katerem sploh ne dobiš ven tistega, kar si si predstavljal; ali pa vsaj ne v celoti. Pa si zato butast lastnik?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #67 : nedelja, 20.09.2009 : 10:59:51 »

Lej, pes je lahko tak ali pa tak. Imas psa, ki je zelo prijazen in nekonflikten do drugih in se v tej smeri nimas kaj veliko trudit, ker je pes taksen kot je. Imas pa psa, ki druge pse ne prenese, ampak ga vseeno lahko naucis, da pse vsaj na neki razdalji tolerira, ga znas umiriti, ce se razburi, kljub temu, da se z njimi ne bo igral. Ampak ta pes ni nic manjvreden kot prvi in ni nic manj vzgojen kot prvi. Zato pa pravim, da je lastnik tisti, ki bi moral biti tapameten in oceniti kaj njegov pes potrebuje in ga vzgajat v tej smeri. Je zdaj razumljivo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #68 : nedelja, 20.09.2009 : 11:32:04 »

Kaj pa ima prijaznost ali neprijaznost s pametjo?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #69 : nedelja, 20.09.2009 : 13:44:06 »

 Roll Eyes Koga? Psa ali lastnika?

Po mojem mnenju ima pamet (v kinoloskem smislu) lastnika kar precej opraviti s prijaznostjo oziroma neprijaznostjo psa ali bolje receno tolerantnostjo ali netolerantnostjo psa do okolice. Pa tu ne mislim le na ne/agresijo, temvec predvsem na splosno socializiranost do dvo in stirinozcev ter ostalega zivlja, ki ga vsakodnevno srecujemo doma in zunaj.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #70 : nedelja, 20.09.2009 : 15:14:26 »

Pamet psa ima kaj malo opraviti z njegovo prijaznstjo (psa seveda, ne lastnika) Poznam nekaj silno pametnih  žleht cuckov. In precej zelo pridnih, vzgojenih, šolanih, a neumnih kot noč (psov)
Govorimo o vzgoji, socializaciji, učljivosti, ustrežljivosti....kar pa ni isto kot pamet (psa). In dejansko: pametni psi se taki že skotijo.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #71 : nedelja, 20.09.2009 : 15:40:56 »

Ja, pa saj govorimo o pameti lastnika in ne psa.
Kar se tice pameti psa je pa tako, bolj je pameten, vec znanja in poznavanja pasje psihe mora imeti lastnik, da mu bo lahko "strokovno" razlozil zakaj nekaj zahteva od njega.
 Grin Grin No, na te zadeve gledam iz zornega kota nekoga, ki je zivel s pastirskimi pasmami, molosi in sedaj prvinskimi pasmami. Pri teh pasmah pa je se kako znano, da imajo svojo voljo in pamet, kar pa nikakor ne pomeni, da so zabiti. To sem napisala zato, ker precej ljudi inteligenco psa enaci s poslusnostjo in hitrim ucenjem ukazov.

No, pa saj vsi mislimo enako, le napisemo malce drugace.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #72 : nedelja, 20.09.2009 : 15:57:15 »

No, jaz sem mislila Janezovo izjavo, da je njegov pes pameten (ne recimo vzgojen, pridrn...) iz riti padel.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #73 : nedelja, 20.09.2009 : 15:57:54 »

priden
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #74 : nedelja, 20.09.2009 : 16:06:18 »

Ja, v tem primeru bo psa cakalo se zelo mukotrpno delo  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa za starejšo gospo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines