mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:30:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Evropska domača mačka
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Evropska domača mačka  (Prebrano 47233 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #135 : sobota, 24.10.2009 : 22:44:15 »

Mene pa zanima, kaj naj bi bila definicija "uspešnosti" S/K?

Po eni strani se početju očita, da bo vodilo v izumrtje mačk, po drugi strani
pa je "premalo uspešno", ker številčnost populacije ne upada dovolj drastično,
in potemtakem nesmiselno.

+ S/K prostoživečih mačk:

- ustavitev eksponentne rasti,

- zmanjšana možnost širitve okužbe s FeLV in FIV med populacijo prostoživečih mačk,

- zmanjšano število poškodb (tako tistih, ki so posledica pretepov med mački, kot tistih,
ki so posledica parjenja),

- manjše število mladičev, ki se jih pobira naokoli + manjše število mladičev, ki dvakrat,
trikrat na letomalo po kotitvi nenajdeni poginjajo po grmovju in na cestah,

- dvig splošnega odnosa do prostoživečih mačk in zavednje problematike njihovega razmnoževanja,

- ker so mačke S/K in je njihovo razmnoževanje omejeno, prav tako pa so zaradi tega, ker so kot S/K manj
izpsotavljene boleznim in poškodbam manjšanje negativnega odnosa prebivalstva do njih.


P.s.: Ne, moje trditve niso podprte s številkami iz raziskav.

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #136 : nedelja, 25.10.2009 : 07:45:56 »

Ne razumem v bistvu, Nanook. A ti je všeč, da na tvoji sedežni pred hišo leži kup (morda mikrosporičnih) dlak in bolšjih izrebkov vmes - takale darilca pač nosijo prostoživečke. Jim oprostiš 'nadlegovanje' samo zato, ker so dimaste ali rdeče in te poleg teg ne moti niti, da imajo obupno dlako, so presuhe, imajo vnete oči in trpijo - spet, ker so določene barve in ker podpiraš selekcijo?

Ne razumem tudi tega, o čemer ti piše Skuiki - s/k je bedna, ker uničuje selekcijo in živali zaradi nje izumirajo, hkrati pa je bedna zato, ker itak nič ne nuca in mačk zato ni nič manj. Logika?!

In še ena stvar (te citiram):
''sem nasla se nekaj studij (ne, ne mislim jih posiljat po mailih, ne mislim povzet ugotovitev) ... Se vedno iscem naslove, po moznosti studij, ki so s/k kaj bolj v prid, tako da se priporocam za naslove.''

Tole se mi ne zdi nikakršen odnos. Ti ne boš delila 'svojih' študij z nikomer, ne misliš povzemat, sporočati virov svojega vedenja in informacij (kako naj potem kdo ve, ali so podkrepljene ali si si vse skupaj preprosto izmislila?). Hkrati pa hočeš, da ti drugi pa posredujejo svoje študije. Ne zdi se mi v redu način pogovora takole zviška in kar malce ošabno - preprosto ne vidim razloga za to. Če ne drugega, tak način škodi vsaj kvaliteti debate.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #137 : nedelja, 25.10.2009 : 08:02:41 »

Pridna: Ob branju te teme so se mi pac porajala vprasanja kot npr. kaj sploh je cilj S/K. Unicenje populacije? Vzdrzevanje populacije? Zmanjsanje populacije? (+ podvprasanja) In to je to. Nekaj odgovorov so dale studije, glede ostalih moram pa se malo pobrskat.

Smetka: Da naj si poiscem v drugih temah (prvo in drugo in tretje; kaj natancno ne vem). Ker imam rada te zadeve porihtane, sem sla rajsi k studijam.

FZ: O nerazumevanju Skuikinega pisanja se moras obrniti nanjo in ne name. Jaz lahko razlagam le tisto, kar sama napisem. Nimam ne casa ne volje pisat povzetkov posameznih studij in jih objavljat tule.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : nedelja, 25.10.2009 : 08:51:50 »

Resnicno mi ni jasno zakaj tak halo glede teh studij. Delate iz muhe slona. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #139 : nedelja, 25.10.2009 : 09:37:24 »

Ti se pa očitno delaš norca iz nas, al pa se samo meni tako zdi. Sad
Glede na to, da še nikoli nisem opazila tvojega zanimanja za mačjo tematiko in probleme prostoživečk, mi ni jasno, ali hočeš le provocirati ali se fino zabavaš ob vsem skupaj??
Ali si se mogoče odločila, da boš začela loviti prostoživečke in jih voziti na s/k, pa preračunavaš, če se to sploh splača početi, da tvoje delo ne bo kar tako?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #140 : nedelja, 25.10.2009 : 10:01:04 »

Kaj bi se pa zgodilo, če bi bila domača mačka res izbrisana iz obličja zemlje (v kar dvomim, da se bo zgodilo)? Ostali bodo vzreditelji in njihova cena mačke od 500 eur naprej. In takrat si pač ne boš mogel privoščiti 3 mačke na leto in dati za njih 1500 eurov, ker ti bo vsako povozil avto, ali pa ti bo crknila, ker je pojedla strup, ali pa jo bo shirala kakšna bolezen. Zdaj se mačke dobi na vsakem koraku, pa so vse zastojn. Eno, dve, tri na leto. Eh, kaj pa je to. Potrošni material. Ko crkne, pač zamenjaš.

Če lahko jaz povem nekaj. Meni je čisto vseeno, če domače evropske mačke več ne bo. Bi bila prav vesela, če do tega res pride. Pa veste zakaj? Ker si te evropske domače mačke, naša civilizacija s svojim zgrešenim odnosom do njih, ne zasluži. In to, česar nisi vreden, je prav, da se ti odvzame!
Me zanima, koliko kmetov bo letelo k vzreditelju po mačko za 800 eurov in več, da mu miši lovi. Ko pa ve, da mu vse pocrkajo v roku enega leta. Noben.
 
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #141 : nedelja, 25.10.2009 : 10:07:07 »

Predlagam, da se vsi, ki smo kaj čivknili tule, vprašamo o motivih svojega pisanja.

Nekaj predlogov:
-pišem kar tako, ker mi je dolgčas
-pišem, ker rad provociram
-pišem, ker rabim medij za objavo svojih bleščečih retoričnih sposobnosti
-pišem, ker se čutim prizadet ob tematiki
.
.
.
Pa da najprej pometem pred svojim pragom: Jaz sem se prvič in se znova oglašam ravno zato, ker mi res ni jasno, kaj sploh je namen te teme? Če je namen izdelava študije o zdravju mačk, je že Jana odgovorile, da gre za bistveno premajhen vzorec in da rezultati nikakor ne bodo statistično pomembni.
Se mi res zdi, da večina piše zaradi prvih treh naštetih razlogov. In se zraven ne zaveda, da beseda JE konj.

In, Nanook, iz študij halo in slona delaš le ti.

Pa še ena ideja: Dajmo, ženske, vse tabletke, diafragme, kondome in kar je še te navlake lepo v smeti zabrisat. Ker:
a) nič ne koristijo in ti presneti človečnjaki kar nočejo in nočejo izumret
b) koristijo preveč in se naš genetski bazen nevarno zmanjšuje
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #142 : nedelja, 25.10.2009 : 10:09:38 »

Helena, samo zdi se ti. Problematika prostoziveck me zanima, ampak sem precej prepricana, da ne v takem smislu kot tebe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #143 : nedelja, 25.10.2009 : 10:38:20 »

Rnata, mene zanimajo informacije in te lahko najdem v studijah in samo to me zanima. Nic drugega ne iscem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #144 : nedelja, 25.10.2009 : 10:40:03 »

Če lahko jaz povem nekaj. Meni je čisto vseeno, če domače evropske mačke več ne bo. Bi bila prav vesela, če do tega res pride. Pa veste zakaj? Ker si te evropske domače mačke, naša civilizacija s svojim zgrešenim odnosom do njih, ne zasluži. In to, česar nisi vreden, je prav, da se ti odvzame!

Zanimivo. Potemtakem je čisto pravilno, da je/bo izumrlo že toliko rastl.&živ. vrst. Bodimo veseli, da so nam bile odvzete!!
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #145 : nedelja, 25.10.2009 : 10:40:29 »

Problematika prostoziveck me zanima, ampak sem precej prepricana, da ne v takem smislu kot tebe.

To smo dojeli. V kakšnem smislu te pa zanima?
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #146 : nedelja, 25.10.2009 : 10:41:27 »

Zanimivo. Potemtakem je čisto pravilno, da je/bo izumrlo že toliko rastl.&živ. vrst. Bodimo veseli, da so nam bile odvzete!!

Še nikomur se ni nič takega zgodilo zaradi s/k.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #147 : nedelja, 25.10.2009 : 10:44:41 »

Kot eni izmed "World's Worst invaders".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #148 : nedelja, 25.10.2009 : 11:14:38 »

Torej bi ti moralo biti v interesu zmanjšanje števila teh krasnih živali. Ena od opcij je vsekakor s/k 90 odstotkov na območju in vzdrževanje tega. Nismo daleč, lahko se pridružiš, opremo posodim.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #149 : nedelja, 25.10.2009 : 11:18:07 »

Zanimivo. Potemtakem je čisto pravilno, da je/bo izumrlo že toliko rastl.&živ. vrst. Bodimo veseli, da so nam bile odvzete!!

Ja, če živiš v okolju, kjer dnevno umre več deset mačk, za katere je nekdo odgovoren, s čisto vestjo lahko rečem, da si teh živali nismo zaslužili. Ko človek vidi bolno žival pred svojim pragom, kako crkuje in ji ne pomaga, ampak jo samo brcne stran, in že jutri nabavi novo, oprosti, to je zame nesprejemljivo. In nisem govorila o neki roži na drugi celini, ampak o MAČKAH in problemu, ki se dogaja pri nas. In rekla sem, da si človek ne zasluži mačk in ne neke rože ali druge vrste, ki izumira, o kateri nisem tako poučena in ne poznam situacije, da bi sodila. Poznam pa mačjo problematiko, ki se dogaja pred mojim nosom, na katero se nanaša moj prejšenj post. Nisem govorila splošno, ampak o naših mačkah, ki nam crkujejo pod našimi kolesi, v naših jarkih. Zato ne obračati na vsesplošno v svetu, kar se dogaja tam zunaj.

Torej, to, kar naj bi se odvzelo, so mačke, ki crkujejo zunaj od mraza, zaradi človeške brezbrižnosti in pomanjkanja vesti in skrbi za živo mačje bitje.

In ja, če bom jaz želela mačko (ko jih enkrat več ne bo za dobiti zastojn  na cesti  Roll Eyes), se bom vsedla v avto in peljala 1000 km stran po mačko in dala za njo 800 eur in jo imela. Dvomim pa, da bo to storila večina kmetov in na splošno človeška populacija, ker se itak ne splača, ker ti lahko crkne že naslednji dan, ker jo bo povozil sosed.

Torej, govorim o mačkah, in ne nekih rastlinskih/živalskih vrstah, o katerih nisem poučena. Zato ne obračati mojih besed, kako si želim, da vse okrog nas crkne in izumre. Hvala!
 
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: Evropska domača mačka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines