mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.04.2024 : 00:39:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živali v cirkusu  (Prebrano 42640 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« : nedelja, 04.05.2003 : 12:32:55 »

Zadnje čase se pojavlja vse več člankov v časopisih, revijah o cirkuških živalih. Kako jih tam mučimjo. In meni se te živali zelo smilijo...kako jim lahko mi pomagamo Huh  

LP

Pia
Logiran
Zala
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #1 : nedelja, 04.05.2003 : 12:44:10 »

tudi meni se te živali zelo smilijo (še posebej TIGRI), vendar jim bomo zelo težko pomagal samo mi forumovci!pa saj nas niti ni tko malo (nekaj nad 800) pa če bi meli shod al neki takega bi lahko kaj dosegli!če bi naprimer se to uresničlo in bi se zbral kam se čmo pritožt?HuhHuh

dajte mal potuhtat!!!!!!!!!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #2 : nedelja, 04.05.2003 : 13:15:30 »

Ja en nacin pomoci je ze to,da ne hods v cirkuse!Ker je ze res,da gre malo denarja za hrano teh zivali,ampak malo!Drugace pa nimam nobene ideje,kaj narediti,mogoce kaksna peticija ali zbiranje podpisov,ampak po moje ne bi pomagalo
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 04.05.2003 : 13:32:45 »

Prispevek z naslovom ŽIVALI V CIRKUSU je na strani Drustva za zascito zivali Ljubljana.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : nedelja, 04.05.2003 : 20:38:32 »

Ne vem kaj naj rečem. :-/
Bom kar tiho Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Žal ideje kako pomagat tem živalim nimam.
Že kakšni slabo urejeni živalski vrtovi so mi ogabni (če vidim, da živali trpijo; ne mislim SLO!!!) kaj šele cirkusi!!!
Mogoče pa bi kakšna peticija le kako pomagala :-/ Huh
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.05.2003 : 12:38:16 »

Že kar nekaj let je od takrat, ko sem slučajno našla en kotiček na hribčku, od koder se je krasno videlo na  " cirkuško dvorišče", strašansko zanimivo se mi je zdelo opazovati kaj delajo cirkusanti, kadar ne vejo, da jih kdo gleda. Najbolj zanimiv je bil dreser, ki je ravno takrat delal z mladim, kakšne dobre pol leta starim jaguarjem in nosorogom. Da ne bom predolga, tako nečloveške potrpežljivosti in daru za delo z živalmi, ki je lahko samo prirojen še nisem videla. Bila sem tako očarana, da sem tja hodila skoraj vsak dan, seveda pa sem si ogledala tudi predstavo. tudi tam je bilo opaziti izredno povezanost med  "dreserjem" in njegovimi živalmi. Zato me posplošeni pozivi "dušebrižnikov" močno jezijo. Saj je tudi psa mogoče šolati na razne načine, a se na koncu dobro vidi, kateri je bil šolan pod prisilo. Življenje cirkuških živali je prav takšno, kot življenje cirkuških ljudi. Delijo si dobro in slabo. Nikakor ne trdim, da ne prihaja do zlorab živali, te je treba odkriti in strogo kaznovati, ne pa kar nekaj posploševati in vse metati v isti koš.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.05.2003 : 14:59:54 »

Jaz mislim,da nekateri cirkusi oz. dreserji res pod prisilo delajo z živalmi,nekateri pa ne.Zato je zelo težko dokazati da recimo to delajo zato,ker z živalmi tako ravna verjetno bolj malo dreserjev.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.05.2003 : 15:33:47 »

Neglede na ravnanje z zivalmi, meni cirkusi vseeno niso ravno po volji. Dresiranje divjih zivali in izvajanje raznih tock (tekanj v krogu, preskakovanje gorecih ovir, skakanje skozi gorece obroce, tiger jaha slona, razkazovanje kac ipd.) se mi ne zdi ravno zabavno, veliko raje te zivali gledam v zivalskem vrtu ali safari parku.
Nic nimam proti cirkusom brez zivali oz. z kaksnimi domacimi zivalmi, ampak divje naj pa raje pustijo pri miru.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #8 : ponedeljek, 05.05.2003 : 15:45:20 »

Nanook:ja se strinjam samo tule gremo pa lahko v spet drugo skrajnost,kaj pa živfali v živalskih vrtovih?ali si že videla slonico Gango v našem ZOO-ju?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 05.05.2003 : 15:52:30 »

Sem ja, veckrat, in upam, da bo kmalu dobila nova prostore. Saj tisti izpust je za silo, ampak notranji prostori so pa naravnost katastrofalni!

Moram pa pohvaliti oboro za zirafe, ki je ena najboljsih po moje.

Sicer pa so ZOO-ji namenjeni tudi ohranjanju zivalske vrste z vzrejanjem, kar je po svoje tudi zalostno-->kako zasvinjano in uniceno mora biti naravno okolje...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.05.2003 : 16:04:34 »

Ja res je,vendar samo nekateri živalski vrtovi sodelujejo v vzrejanju.Je pa res,da zmeraj ko imajo mladiče pošljejo mladička v en od živalskih vrtov,zanima me kateri živalski vrt pa izpusti živali v naravo?

tudi meni se zdi zelo dobro urejen prostor za žirafe in tigre!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.05.2003 : 16:09:26 »

Ah, zamenjajo, spustijo, pojedo... Roll Eyes.

Za nas ZOO ne vem, ce kaj spusca v naravo, razen mogoce kaksne poskodovane zivali, ki jim jo kdo pripelje.

V tujini pa imas posebne organizacije, ki nacrtno resujejo mladicke ogrozenih zivali in jih tudi sami vzrejajo ter nato ucijo prezivetja v naravi (npr. orangutani v Indoneziji).

Vse vecji problem pa je konstanto zmanjsevanje zivljenjskega prostora-->sekanje gozdov, poziganje, gradnje cest, blizine mest, vasi, ki se nezadrzno sirijo.

Zalostno je, da je vec tigrov v ujetnistvu kot pa v divjini.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.05.2003 : 16:20:54 »

res je žalostno,ko posekajo TOOOliko dreves.seveda pa bodo to delali še naprej saj ljudje ne bodo nehali kupovati knjuig,pohištva papirja itd.,rešitev je edino če načrtno posadijo drevesa ter jih potem posekajo kar pa seveda kar nekaj stane.

res je da nekateri živalski vrtovi živali spuščajo v divjino vendar dokaj redki.najbolj grozno pa je kako imajo kitajci živali v kletkah dobesedno 2mx2m!
GROZNI in žalostno Shocked Cry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 05.05.2003 : 16:32:16 »

Jah, to pogozdovanje zal ne pomaga dosti, saj s tem, ko posekajo drevesa, ne unicijo le dreves samih, ampak se cel kup drugih rastlin, posledicno zaradi tega umre se ogromno zuzelk, ki so hrana drugim zivalim, zato tudi te umrejo, z njimi pa tudi njihovi plenilci in tako naprej.

Eden glavnih razlogov za taka izsekavanja je tudi pridobivanje obdelovalnih povrsin, vendar je zemlja rodovitna le krajsi cas, ko pa se iztrosi, ponovno izsekajo in pozgejo nov del pragozda.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.05.2003 : 18:21:24 »

priznajmo si,da smo ljudje neumni(vsaj nekateri),na koncu bomo iztrebili sami sebe!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Živali v cirkusu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines