mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:09:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?  (Prebrano 31329 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #15 : nedelja, 18.09.2005 : 13:18:19 »

mene pa zanima nekaj drugega: jaz imam svojega psa vedno na vrvici, saj me je strah da mi bo pobegnil. veliko ljudi mi govori naj ga probam spustiti  pa bo avtomatično prišel. ampak jaz nisem čisto prepričana. imamo pa ograjen vrt in ga tam spustim, ko pa ga pokličem včasih pride včasih pa ne. kaj naj naredim?
pomagajte
pia
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #16 : sreda, 22.02.2006 : 16:24:43 »

čaw.tudi jaz imam tezave pri odpoklicu.ko ga pokličem me samo pogleda in teče naprej.poskusila sva ze veliko vaj in zdaj ko sva npr.na kraju,ki ga ne pozna hodi zraven,če se odalji ga pokličem in pride.nevem ampak mislim da prav uživa ko ga kličem on pa me gleda,ko pa pridem do njega pa spet teče stran.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #17 : sreda, 22.02.2006 : 18:31:50 »

brez zamere, katya, ampak ali te pes sprejema kot alfo?
koliko sta sedaj stara?

Navajaš, da to počne samo samec, če sem prav razumela.
Tayos je moj prvi samček (mogoče prvi in zadnji, ALI pa tudi ne Grin Grin ) in na vrvici je bil do približno enega leta. (je bil tudi veliko spuščen ampak le tam kjer ni bilo motečih dejavnikov)
do takrat sem mu (ravno z vrvico) dopovedala, da se ne teče brezglavo k psom, da se ne podi muc, da se ne skače na mimoidoče...)
Sedaj sem pa ''presenečena'' Wink če se zgodi, da bežečo muco le gleda, če se ustavi, kadar zagleda psa in več ne skače na vsakeka ki gre mimo Grin Grin


piia,
nisem še videla psa, ki bi zbežal od skrbnika, vsaj od takšnega, ki z njim pravilno dela in
odnos štima.
nekaj drugega je, da pes steče za kakšno živaljo, k mimoidočemu itd...
Jaz imam svoje veliko odpete in si niti v sanjah ne predstavljam, da bi kar tako pobegnili stran od mene.
Praviloma bi se te kuža moral držat, v kolikor imata dober odnos Wink
Tako kot jaz potolažim koga, katerega pes ravno nima 100% odpoklica;
če moji divjajo spuščeni, tisti pa si svojega ne upa spustit, preizkušeno zatrdim, da se bo njegov pes držal mojih in ne bo kar tako pobegnil. razen... če moji pobegnejo Grin Roll Eyes
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #18 : sreda, 22.02.2006 : 18:42:38 »

čaw.sedaj sta stara skoraj 10 mesecov.ja to počne samo samec.kako pa si mu to dopovedovala z vrvico.npr.kaj si naredila,če je povlekel ko je zagledal psa
? Huh
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #19 : sreda, 22.02.2006 : 18:47:19 »

Jst se tut moje pike nisem upala spustiti iz vrvice saj sem se bala da bi ušla(mi je pred tem enkrat ušla s psom)
potem pa sem jo počasi privajala na brez vrvice...
- najprej za 10 min
- potem za 15 min.....
in mi od zdej ne uhaja več in na sprehode hodimo brez vrvice tudi po cesti(ozeroma ob robu ceste Wink)
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : sreda, 22.02.2006 : 22:54:52 »

čaw.sedaj sta stara skoraj 10 mesecov.ja to počne samo samec.kako pa si mu to dopovedovala z vrvico.npr.kaj si naredila,če je povlekel ko je zagledal psa
? Huh
čisto preprosto. Ampak res preprosto Wink
Smo šli mimo ljudi- kadar se ni pretirano zanimal zanje; pohvala, nagrada, pozornost...
skratka, z vrvico psa preusmeriš (npr. štarta na ljudi ali želi skočiti, ti ga povlečeš), pes je na 100% kontroli in kadar se obnaša željeno (z vrvico pač preprečuješ nezaželjeno) takoj ogromna pohvala, ponavadi se najbolj obnese priboljšek.
V vsem željenem obnašanju psa nagradiš in počasi nima več potrebe po obnašanju, ki ni zaželjeno.

če povleče, ko zagleda drugega psa?
(to mi Tayos še sedaj kdaj naredi, ker misli, da je kralj celega sveta, če je na vrvici, pa čeprav je kastrat. Grin Grin ne, on je frajer na celi fronti Roll Eyes Roll Eyes  )
enostavno ga z ostrim ne cuknem z vrvico nazaj. Zahtevam, da se usede in je miren. Če vstane- NE, poteg in vztrajanje pri rečenem (torej sedi). Ko je priden- skoči povohat kužka...

in pa še nekaj;
jaz sem svoje nekako navadila, da če sta spuščena in nam nasproti prihaja pes, enostavno zategnem ''sssssstoooooooooooj'' in psa počakata, da ju primem, temu sledi ogromna pohvala in potem dovoljeni kontakt z drugim psom (odvisno od psa in situacije Wink )

Koliko pa ti fizično obvladaš psa? Ali te na sprehodu vleče?

lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #21 : sreda, 22.02.2006 : 23:05:44 »

hvala da toliko napisala. :)jaz psa ne vozim na sprehode,kjer je veliko ljudi psov ampak ga vozijo starsi,ker če zagleda neznanega psa bi ga takoj sel povohati in se bi z njimi gral. :)jaz pa ga vozim vsak dan v gozd,kjer gres tudi čez vas kjer imajo pse.njega sosedovi psi ne zanimajo,ko pa srečamo kaksnega neznanega pa vleče.pri psički pa ni teh tezav res da ko zagleda psa malo napne vrvico ko pa ji rečeš ne se sploh ne zmeni več za psa Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 23.02.2006 : 11:41:36 »

katya, kako pa zadržiš 10 mesečnega rotvajlerja?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #23 : četrtek, 23.02.2006 : 12:24:11 »

saj v mesta in kraje kjer je veliko psov ga starsi.jaz ga tam kjer je manj ljudi,ker on se na ljudi na sprehodih ne ozira.psičko pa zadrzim,ker nikoli ne vleče močno.zadnjič sem peljala na sprehod njo in nemskega ovčarja(ki se je pred tremi tedni zatekel k nam in isčemo lastnika) in smo srečali psa in sem lahko ju zadrzala,ker nobeden ni vlekel.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #24 : četrtek, 23.02.2006 : 12:27:45 »

drugače tudi s psom srečava druge pse samo vedno povleče se posebaj ce ga ne pozna.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 23.02.2006 : 12:28:30 »

katya, zdi se mi zelo neodgovorno od staršev, da pustijo tako težkega psa(oz kar 2) samega s teboj na sprehod. Ni važno kam greš, povsod lahko srečaš pse in vedno se lahko znajdeš v situaciji ob kateri psa ne boš mogla zadržati.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #26 : četrtek, 23.02.2006 : 12:34:38 »

Brez zamere, ampak predhodno je bilo govora o spuščenih psih na sprehodu in o tem kdaj jih lahko spuščamo. Šele takrat, ko vsaj 99% obvladajo odpoklic (100% ne bi nikomur zaupala  Wink).
Nič namreč ni bolj neprijetnega kot tuj pes, ki se zapodi v tvojega, skače po tebi in ogroža tvojo pravico do gibanja in mirnega sprehoda.  Angry večina spuščenih psov na cesti pa žal takšnega odpoklica nima in zato mislim da je odgovor na vprašanje.... nikoli! Vsaj v urbanem naselju ne.

lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #27 : četrtek, 23.02.2006 : 12:36:35 »

ne saj zaenkrat ga se zadrzim ampak nočem da vedno napne vrvico ko srecamo psa in vsakega hoče povohati Cheesy.Vem da ga sama ne bom več vozila oz. ga bom ko bo zraven odrasel človek ker je pes lahko res močan in  če si res nekaj zeli bo to naredil Cheesy.zadnjič  sem pa peljala se tistega NO zraven privezanega samo zato,ker bi ga lahko povozil avto.drugače tudi če je brez vrvice gre zraven ampak nisem tvegala zaradi avtov...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #28 : četrtek, 23.02.2006 : 13:02:24 »

Ne morem , da se ne bi strinjala z Andi.
Povodec ali brez povodca.  Enega psa je še možno obvladati... čeprav tudi ne vsak.  Za rottija ali  NO  mora biti  vodnik že kar  fizično pri moči.
Še za mojega pesjana,  rabim kar nekaj moči.
za  dva  pa  sploh....  3je psi  brez povodca Angry ali z povodcem->  ko potegnejo  je  isto  kot da ne bi imeli povodca...  in še celo pod nadzorom otroka... nesprejemljivo in skrajno neodgovorno  od staršev.
Treba se je zavedat,  da  so  trije  psi  že  kardelo.  In v kakšni delikatni situaciji , znajo narediti sila neprijetno situacijo.

Tudi jaz vodim prosto poleg  moja dva psa.  V primeru, da srečamo  drugega   vodnika z psom ki je  bolj divjaški , vedno sledi  ukaz  sedi  ali  prostor  in jih tudi pripnem, dokler  ni vodnik z psom mimo nas.
V kolikor se  srečamo  z  vodnikom , katerega  pes ne "šlivi "  drugih psov  in hodi poleg vodnika, neglede  na  moteče dejavnike, pri mojih  sledi  ukaz  naprej  poleg(   če  se niti ne ozreta po drugem psu,  nagrada+ pohvala) .  Vedno kadar koli se  srečujemo  z  drugimi  psi  jih pripnem- neglede  kako se  obnaša  drug pes.
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #29 : četrtek, 23.02.2006 : 21:01:15 »

Ni vazno koliko si star da lahko obladaš psa. naprimer jaz(pri skoraj 15) lahko obvladam dva bernardinca(psičko in psa)  in oba znata dobro povlečt če je treba, največ je tukaj pomebna vzgoja ne pa moč;)
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines