mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:21:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?  (Prebrano 31333 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 23.02.2006 : 21:05:07 »

Ja, jaz tudi obvladam 5 bernardincev. Ko zacnejo laufat (na povodcu seveda), zavpijem "Ustavte se al pa ne!" pa se ustavijo, al pa ne. Evo, obvladam V NULO!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #31 : četrtek, 23.02.2006 : 21:07:49 »

ja no videš reku si al se ustavijo al pa ne! Pri meni se oba ustavita, nočem tukaj neki pametovat ker vsak ve za svoje pse kako bodo reagiral Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #32 : četrtek, 23.02.2006 : 22:56:18 »

No, no, jaz sem imela 120kg na treh povodcih Grin Grin pa ni bilo nobenega problema.
Pa tukaj ni poanta v vzgoji ali pa v moči, ampak enostavno v tem, da si pripravljen, da bo pes povlekel, nisem še doživela, da bi me pes na sprehodu kar tako povlekel, da ga ne bi več obvladala.
no... hehehe... razen pri 7-ih letih sem enkrat pošteno posurfala ravno po luži, ko je oči psico klical, jaz pa sem jo imela na povodcu Roll Eyes Roll Eyes Tongue Smiley
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #33 : četrtek, 23.02.2006 : 23:03:15 »

Ni vazno koliko si star da lahko obladaš psa. naprimer jaz(pri skoraj 15) lahko obvladam dva bernardinca(psičko in psa) in oba znata dobro povlečt če je treba, največ je tukaj pomebna vzgoja ne pa moč;)

če te obadva skupaj na povodcu povlečeta, ti odletiš do bosne Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #34 : petek, 24.02.2006 : 08:54:05 »

Hja no, se strinjam s sibom in s samo seboj kar se tiče- pričakovano/nepričakovano Grin Grin
včereaj sem urejala neke zadeve za mobitel Grin Grin na ulici in sem najprej imela pse zraven na povodcu (kasneje sem jih poslala v ''platz'' položaj Wink ker se je malo zavleklo)
in vse lepo in prav, dokler nista ene moje besede v pogovoru razumela da sedaj pa gremo.
in tayos me je s svojimi 21 kilogrami povlekel... nisem ravno pristala v bosni, en meter stran pa že Grin Grin Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #35 : petek, 24.02.2006 : 10:04:11 »

Ni vazno koliko si star da lahko obladaš psa. naprimer jaz(pri skoraj 15) lahko obvladam dva bernardinca(psičko in psa) in oba znata dobro povlečt če je treba, največ je tukaj pomebna vzgoja ne pa moč;)

Vzgoja nima nobene veze.
Edini pomen  je  tukaj  koliko imaš ti  avtoritete  pri  psu  še  bolj pomembno je pa to  koliko si  skoncentriran na psa.
Moj pes je  prekleto dobro  vzgojen, če je v mojih  rokah.  Ko ga dam   vodit  Tini(  nekčakinji)  , pa  ima  punca  ravno toliko  kil  kot pa  jaz... se  pa mojemu  psu  fučka  za  vzgojo.  V  15  minutah  jo naštudira  ,  kdaj njej  popusti  koncentracija,  kdaj so njene  misli  drugje  in  v  trenutku  ,ko ona misli,  da obvlada  psa  ... jo Damč  tako  scat pelje  , da  nima za burek. Wink

najstniki  imate  eno  sposobnost več  kot  odrasli(  kar vam je  v teh letih  v  velik plus za nekatere  stvari...  učenje  pred vsem)  vaše  misli so lahko  na  treh  ali večih krajih  hkrati  z  zmanjšano  koncentracijo, katera  je  še  zmeraj    približno tako visoka    kot  polna  koncentracija  pri nekem   odraslem človeku srednjih let...(  to je  čista  logika  in znanstveno  dokazano-  ljudje do cca  30  leta starosti  se  veliko  hitreje  in lažje učijo  kot  ljudje po  30 letu Wink.....  proces staranja-  vsakega doleti slej ko prej Cool)....  pri psu pa ne vem, če je to  ravno  prednost.  Ker so  preklamansko  dobri  psihologi.  In v trenutku    ,  ko  tebi  popusti koncetracija  za 20 %  on to ve.(  oz.  čuti)
To  zdej  govorim predvsem za  mladega  psa...  taki psi , ki so  pa v puberteti  pa  znajo  tako  stvar  še  120%  bolj  izkoristit  kot starejši. Wink (  starejšim ponavadi tudi že  malo  popušča  koncentracija)
pa ne mislit , da nekaj  pametujem....  sama pri sebi vidim... če  sem jaz neskoncentrirana  na  psa(  imam  polne misli  službe  ali  bilo kaj drugega.)  ... ja take  p***arije mi počne,  da  to ni za verjet.  In takrat  pač  ni treninga.

Ne rečem , pes je vodljiv,  uboga  ukaze....  je miren...  vse lepo in prav.
Sedaj si pa  zamisli situacijo...  nek  najstnik pelje  psa  ven...  mu  zazvoni  mobitel... ali  tipka  SMS...  v tistem trenutku... se  pa nekaj  zgodi.. nepričakovano.  Pes  točno ve... kje so tvoje misli  in da si nepripravljena.  A res misliš  , da ne  bo  iskoristil? Roll Eyes
Moj  bi....  tolk  ga pa poznam.
Pa  še  marsikakšen drug  tudi.    Rutinsko srečujemo  ljudi  katere  pes  pelje na sprehod...  on na  telefonu ali  gleda  kot  marsovc... pes pa  plundra  po svoje.  Ko    pa  vidi  drugega psa,  da teče  proti njemu  pa  potegne... potem pa   dretje, pa mobiteli  frčijo  po zraku.....  ampak  takrat  je že  prepozno  ...  v  najboljšem  primeru se  igrata  v najslabšem je pa  ravs.
Pa dobro  pustimo  zdaj  to...  situacija  je lahko takšna ali  drugačna.
Jaz  vem , da svojega  psa, ne dam vodit  otroku.  Ker za  njegovo  povzročeno škodo plačujem jaz.  Vsaj  dokler je  tak kot je... ko bo pa malo  starejši in se bo umiril....  potem bi se pa že dalo kaj  menit v tej smeri.

Če pa ne  verjamete,  da  je  to res kar sem vam  sedajle  povedala, pa  pojdite  v kakšno malo šolo... pa malo  opazujte vodnike.  Pri nas se je  točno videlo,  kdo od vodnikov  ni bil  z  mislimi skoncentriran na psa.... tisti pes je    delal po svoje.  Največkrat  so  pa   ravno  taki psi  trapali, katere je vodil  otrok.(  pa ne zamerite, besedi  otrok....  je  prav lepo biti otrok Wink)
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #36 : petek, 24.02.2006 : 11:29:37 »

10 mesečni rotvajler je po mojem mnenju precej nepredvidljiv in o kakšni hudi vzgoji ne moreš govoriti. Skratka, starši Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #37 : petek, 24.02.2006 : 17:13:32 »

Citat
Sedaj si pa  zamisli situacijo...  nek  najstnik pelje  psa  ven...  mu  zazvoni  mobitel... ali  tipka  SMS...  v tistem trenutku... se  pa nekaj  zgodi.. nepričakovano.  Pes  točno ve... kje so tvoje misli  in da si nepripravljena.  A res misliš  , da ne  bo  iskoristil?
Moj  bi....  tolk  ga pa poznam.
Pa  še  marsikakšen drug  tudi.

No, moj tudi. In sem zaradi ene sekunde nepazljivosti, odletela po zraku in pristala na trebuhu. Vse se je zgodilo tako hitro, da nisem niti imela casa stegniti druge roke in se ujeti nanjo. Pes mi je strgal flexi iz rok in se zagnal cez travnik, jaz pa za njim kot norec. Samo molila sem (med kletvicami  Grin), da je videl srno ali macka, ker ju itak ne bi gonil dalec, vecje sranje bi bilo, ce bi bil na drugi strani travnika kateri od malih sosedovih cuckov, ki jih prosto puscajo. Ker bi takrat zakljucil svojo kariero potepuha. Kriva bi bila pa izkljucno jaz. Angry K sreci se je pes po dobrih sto metrih ustavil, ker sem tako kricala, da je mislil, da se mi je kaj zgodilo. Cool Vem pa, da se mi je to zgodilo prvic, zadnjic in nikoli vec! Pa tudi vem, da cucek kaj podobnega ne bi poskusil narediti mojemu fantu ali tastu.  Tongue
Torej, to se lahko zgodi vsakemu. Psi znajo biti tudi nepredvidljivi, zato se strinjam z andi, da bi tu morali starsi stopit vmes. Pri omenjenem rotweilerju mislim.... lp



Logiran

TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #38 : petek, 24.02.2006 : 18:45:06 »

čivava te lahko po logiki tudi ubije, npr. hodš z njo po ledu pa te mal potegne k vidi npr. veverco in ti padeš po tleh in se ubiješ... od moje sošolke je umrl oče na podoben način  Undecided, je šel z psom na sprehod pa je pes malo potegnil, človek je padel po ledu in se udaril v glavo ter padel nezavesten v potok in se tako utopil  Undecided Undecided Cry . Jaz praktično ne poznam psa, ki bi brez povodca ali na povodcu ubogal lastnika 100000 % tako da je treba vedno imeti oči na svojem pesjanu...


lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #39 : petek, 24.02.2006 : 20:03:51 »

Odgovornost za psa  pa nosijo  odrasli. ( Otroci  so v takšnih  zadevah  še priviligirani.)
Zato je točno tako kot je napisala  Andi.  Otrok nikoli in nikdar ne more  biti vodnik  nepredvidljivemu psu.  In  takšni starši , ki to dopuščajo  so  skrajno neodgovorni.
čivava te lahko po logiki tudi ubije, npr. hodš z njo po ledu pa te mal potegne k vidi npr. veverco in ti padeš po tleh in se ubiješ
lp
Ubije te lahko tudi  mušica.  Se pelješ  po cesti z biciklom, v oko ti pade mušica....  si jo  odstranjuješ  in pri tem  šlevaš  z biciklom po cesti, te zgazi  tovornjak in si gotov. Roll Eyes
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #40 : sobota, 25.02.2006 : 18:55:39 »

.z vasimi nasveti je mike začel bolj ubogati Wink.na povodcu sem ga vozila v eni roki pa semimela pribloljsek in tako je sel poleg tudi če sva srečala pse-pa zraven je sla mami.potem sva tako vadila vedno s priboljški,ki jih ima najraje in se je splačalo.zdaj rečem mike poleg in gre in dobi priboljsek.zdaj pa bomo poskusili z istim načinom se brez vrvice-včeraj smo ze poskusili po gozdu in je sel po kraju,kjer je veliko psov,mačk... bomo pa se poskusili in vadili.vrvico bomo pa vseeno imeli vedno s sabo,ker nikoli ne ves pri psu.Mars(pokojni pes Cry Cry Cry) nas je zmeraj ubogal enkrat pa je videl nekega moskega s samokolnico in čudno obleko  in je kar k njemu tekel pa čisto pozabil da ne sme... Wink
Logiran
sasapuksic
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #41 : ponedeljek, 13.03.2006 : 13:40:41 »

Pred mesecem dni sem se nič hudega sluteč sprehajal z svojim ljubljenim Zlatim prinašalcem Dalijem in nenadoma, ki ga nisem imel pripetega. Nenadoma je iza ovinka s telefonom v roki mimo mene pridrvel neznan avto. Nekaj trenutkov za tem je počilo ...

Od takrat gledam popolnoma drugače na stvar....
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #42 : torek, 14.03.2006 : 16:30:04 »

 Cry Cry Človek v avtu se pa po možnosti ni niti po telefonu nehal pogovarjati ampak je peljal naprej. Angry Angry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #43 : torek, 14.03.2006 : 18:59:45 »

Nočem bit nesramna, ampak a je bil pes spuščen in sredi ceste?
Če bi bil na pločniku ali ob robu ceste ga verjetno nebi noben povozu.
Dopuščam pa seveda možnost, da je po makadamski poti pridirkal 100 km/h in ga niste niti slišali, da prihaja...

Odgovor na vprašanje kdaj spustiti psa s povodca:
Ko obvlada odpoklic, sicer pa mora biti na (dolgi) vrvici ali pa v ograjenem prostoru. Pol pa hranco v roke in učit...

Koliko je lastnikov, ki se sprehajajo z odvezanim psom po ponjihovem zakotnih poteh, pol pa jaz prikorakam nasproti in se njihov nevzgojen cucek zakadi v mojega.
In izjava lastnika: Sej se samo igra... Hm... Huh
Vem kaj je groba igra in vem kaj je napad psa. En celo ni imel povodca s sabo in je moral psa prijet, da sva šli mimo! In to pred trgovino! Sem ga tako nazijala, da je ostal kar brez besed. Sej ni čudno da se pol veliko ljudi psov boji.  Angry
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #44 : torek, 21.03.2006 : 21:50:14 »

ja imaš prav. tako sem se jaz enkrat sprehajala po polju, pa je pritekel en kraški ovčar in začel napadati mojega (moj je bil pripet), pol pa je prišla njegova lastnica- majhn punčka in ga neki dajala stran a ni pomagalo, s tacami mu je skakal po hrbtu.. dokler ni prišlla končno po dolgem času (5-10min) mama. seveda sem jo nazjala kaj se to pravi, pa me je samo čudn gledala, pa še povodca ni mela tko da sm raj hitr pol šla. nekateri lastniki so res nevzgojeni.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines