mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 19:01:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?  (Prebrano 31497 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #45 : torek, 21.03.2006 : 21:52:02 »

aja oprostite za slovnične napake. sram
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #46 : ponedeljek, 10.04.2006 : 18:54:52 »

ja imaš prav. tako sem se jaz enkrat sprehajala po polju, pa je pritekel en kraški ovčar in začel napadati mojega (moj je bil pripet), pol pa je prišla njegova lastnica- majhn punčka in ga neki dajala stran a ni pomagalo, s tacami mu je skakal po hrbtu.. dokler ni prišlla končno po dolgem času (5-10min) mama. seveda sem jo nazjala kaj se to pravi, pa me je samo čudn gledala, pa še povodca ni mela tko da sm raj hitr pol šla. nekateri lastniki so res nevzgojeni.


Hja, jaz imam podobne izkušnje. Moja psica je na polju vedno spuščena, ko pa zagledam, da gre nasproti kdo s psom ali brez, jo vedno pripnem. In vedno znova sem jezna, ko potem pridirka k nama kak ogromen spuščen ovčar, lastniki se pa od daleč derejo, "saj ne bo nič naredu"! Grrrrr - ne vem kaj jim ni jasno! Tako kot jaz ne morem pričakovat od drugih, da bodo zaupali mojemu psu, tudi oni ne morejo pričakovat od mene, da se ne bom bala tujega psa, ki ga prvič vidim!
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #47 : ponedeljek, 10.04.2006 : 20:21:17 »

In vedno znova sem jezna, ko potem pridirka k nama kak ogromen spuščen ovčar, lastniki se pa od daleč derejo, "saj ne bo nič naredu"!

al to, al pa kej v smislu "sej se hoče samo igrat". Hja, zanimiva igra, da 1 leto star, 30 kil težek NO skače po 2,5 mesca stari 5 kil težki haskici. Sej, on se samo igra, moja psička bo pa invalid!  Angry

folk, če vaš pes ne j**e odpoklica ga mejte na ketn.

ubistvu je to odgovor  Grin  Tongue
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #48 : četrtek, 13.04.2006 : 20:49:00 »

ja sj maš prav. to vsi rečejo, pol pa velika mrcina skače po tvojem  majhnem psu, da ga skor polom, pol se pa samo igra. imam tudi s tem že par izkušenj. saj kakšni so v redu pa tko, ampak nekateri so pa rex od sile. pa še včasih če rečeš da nočeš sploh ne poslušajo.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #49 : četrtek, 13.04.2006 : 21:50:12 »

Jaz jim pa rečem, da je moj pes nepredvidljiv in naj za svojega poskrbijo. V 60% vžge.
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #50 : petek, 14.04.2006 : 22:06:24 »

hehe dobr se ti to znajdeš. Grin si mi dal dobro idejo. jaz ponavad rečem, da naj ne spustijo svojega psa, pa ne pomaga vedno najbolje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 15.04.2006 : 07:12:48 »

Reči da je bolan he he Grin Tongue
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #52 : sreda, 16.08.2006 : 11:46:03 »

Nasa zlata prinasalka je stara skoraj 6 mesecev.
In brat jo je ene parkrat peljal na sprehod tako, da jo je spustil. In baje je bila pridna. Enkrat sem za kratek cas to poiskusila tudi jaz in je bilo vse vredu, drugic pa se je obrnila in kar tekla nazaj, brez da bi se zmenila zame.
Problem je tudi to, da imamo zraven hise glavno cesto in ce bi usla domov, bi morala cez cesto, kar se mi zdi izredno nevarno.

Kdaj se drugace obicajno pse na sprehodu lahko spusti po vasem mnenju?
Vem, da je odvisno od psa samega, kako je vzgojen, kako te je navajen, ampak vseeno...

jaz sem svojega pudlja prvič tako spustila, ko je bil star približno tri mesece in je bilo vse OK pa karvtekal je za mano

od takrat ga imam velikokrat spuščenega, če seveda v bližini ni nevarne ceste

nikoli nimam težav, da bi mi hotel uiti ali teči nekam brez mene
Logiran
*Stella*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 12


« Odgovor #53 : sreda, 16.08.2006 : 19:21:37 »

Tudi jaz sem svojo pudljico spustiila pri 3 mesecih, ker s povodcem ni hotela hodita.
Brez povodca me je bolj ubogala kot če ga je imela. Po kakih petih sprehodih sem jo spet dala na povodec in od takrat je veliko bolj pridna.
Mislim, da je dobro, da če imaš možnost spustiš psa, ker tako vidi, da mu zaupaš. Seveda, če te vsaj malo uboga. Wink
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #54 : četrtek, 17.08.2006 : 15:22:25 »

Mislim, da je zelo pomembno, da psa že od majhnega učiš odpoklica. Naša psička tako pri 5 mesecih obvlada povelji "pridi" in "počakat" in ni problemov. Razen zaenkrat še, ko je v družbi ostalih kosmatih prijateljčkov Cheesy . In mislim, da to res potrebuješ, če nameravaš sprehajat psa brez povodca.

Drugače pa tudi mene zelo motijo lastniki s spuščenimi psi, ki jih ne obvladajo. Tako se jaz na sprehodu vedno ubadam s tem, da ne bo ravno takrat zunaj en moški  s spuščenim dobermanom, ki nič ne uboga, tip pa niti povodca nima s sabo, da bi ga pripel. In pol se derem, naj ga prime, on pa da ne bo pes nič naredil. Briga me! Če sem mu rekla da ga prime, naj psa prime. Ker meni tudi če sem brez psa ni prijetno, da bi njegov pes okrog mene skakal. Bedno je, da se moramo mi z vzgojenimi psi ubadat s takimi primeri. Sej pri kakšnih pomaga, če psu rečš nej gre stran, z nogo ob tla butaš, vržeš kamen v njegovi smeri, samo pri večini pa ne. In resno razmišljam, za lastno varnost npr., pri teku, pa tudi za varnost moje psičke med sprehodi, da bi nabavla šoker. Ker kaj naj js naredim, ko se proti nama zapodi en nemški ovčar ali pa npr. 2 spuščena rotvajlerja Undecided . Meni to ni nič prijeten občutek Shocked.  Sprobala sem že marsikaj, tudi eno napravico, ki spušča zvok visoke frekvence, ki ga slišijo le živali, pa ni pomagal.

Kaj bi dala, da bi bili vsi uvidevni en do drugega. Naša psička je zelo zelo prijazna, pa jo vseeno vedno ko na daleč vidim da prihajajo ljudje, pokličem ali pa ji rečem da me počaka in jo pripnem. Ker razumem da marsikomu ni prijetno, ko en radoveden (ali bohnedaj agresiven) peso teče proti tebi.
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #55 : ponedeljek, 01.01.2007 : 17:39:22 »

jst s svojo psicko ponavdi grem brez povodca ker hodi lepo ob nogi razen ko gre na potrebo se malo oddalji! Tudi ko pride kak pes mimo je ne zanima oz dam povelje pusti ali poleg da potrdim da more hoditi zraven in negre za njim in tudi ne k njemu! Samo me pa moti sosedova psicka ki jo kar spustijo in gre po svoje(psicka je agresivna do drugih psov) in potem se je ze zgodilo da je prisla do moje psicke in jo napadla! seveda sm jst začela upiti(iz strahu da nebi moji psički kaj naredila sram) in dobro da smo bile blizu doma da je prisla lastnica psicke vn in jo zvlekla stran dobro da moji psicki ni bilo tako hudega samo vseeno lahko bi bilo pa kaj huje Angry

lp ksenja&pika
Logiran
tedi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #56 : četrtek, 25.01.2007 : 12:57:49 »

Zdravo, imam 6 mesecov staro zlato prinašalko, in ko greva na sprehod, me "ona pelje na sprehod" in ne jaz njo, ne upam se je spustiti, ene parkrat sem jo odpel z povodca, in je začela laufat proti cesti, od takrat sem bolj pazljiv, kaj naj naredim da bo hodila ob nogi, in ne da se bo dušila, ker tako vleče, in pa da bo lahko šla na sprehod tudi brez povodca sram
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #57 : četrtek, 25.01.2007 : 14:28:28 »

Za odgovore na tvoja vprašanja preberi že odprte teme.
Najboljše pa bi bilo, da bi šli z psom čimprej v šolo.
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #58 : torek, 27.03.2007 : 20:10:22 »

Jaz bi svetoval. Že v samem začetku ste delali napake, ker je niste najprej naučili, da pes na komando prileti do vas. Imam starega 6 mesecev malinoja, na sprehode hodim brez povodca, ko je treba ga pokličem in lepo prileti do mene, seveda takoj sledi nagrada v obliki priboljška.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #59 : sreda, 28.03.2007 : 17:40:03 »

brez povodca-odpoklic 100%
za hojo poleg-pasja šola
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines