mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:06:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?  (Prebrano 31328 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #60 : ponedeljek, 28.04.2008 : 22:29:45 »

Heh, naša bernka se pa še zmeni ne za druge pse, ki gredo naproti... pogleda že, povoha že ne več... in nekako pojma povodec skorajda ne pozna.

Ja poleg nas je pa naučila pasja šola, pa gre tudi brez povodca večinoma... nakažeš na posladke v žepku, pa se te drži ko klop. Pomoje še ne cesti, ampak raje ne eksperimentiram.

Tamalo (3 mesce) smo pa ravno prinesli domov, pa bom počakala še nekaj časa, da se naveže name, da bo slišala. Na fleksiju pa vadimo SEM Smiley Pa je dojela, da če pride ko rečem sem (sicer ponovim ene 3x) dobi nagrado (cohanje in pridna pridna ali pa priboljšek)... počasi in vztrajno... pa nič na silo, pa bo tudi ta pridna... Jaz imam volje in trme dovolj za vzgojo. Čeprav sem po 6ih letih kar nekaj pozabila, ko sem učila bernko, ampak bomo že.  Grin
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #61 : torek, 06.05.2008 : 09:29:24 »

Oprostite, če sprašujem neumnosti, ampak ali ni prepovedano sprehajati psa brez povodca?  Huh
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #62 : torek, 06.05.2008 : 10:20:30 »

Ja, na urbanih površinah je prepovedano sprehajati psa brez povodca. Kazen je najmanj 200 eur, če je seveda kdo od pristojnih v bližini, da jo izreče oz. če se zgodi kakšna neumnost in sledi prijava ali pa samo prijava z dokazi (npr. fotka).
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #63 : torek, 06.05.2008 : 10:27:24 »

Aha - sem mislila, da je to povsod. Hvala lepa! Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #64 : torek, 06.05.2008 : 10:29:19 »

Urbanih ali javnih!?
To ni ravno isto...
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #65 : torek, 06.05.2008 : 11:11:18 »

Hah... kakorkoli smo naš Čipko spustili, pa se me drži ko klop, še bolj kot pa če je na povodcu  Grin strahopetka mala  Grin
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #66 : torek, 06.05.2008 : 11:13:26 »

Oba izraza sem že zasledila in bi težko rekla, kateri je resnično pravi.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #67 : torek, 06.05.2008 : 12:42:27 »

Hja, sej tudi na povodcih včasih lastniki komaj obvladajo pse. Vsekakor so psi za na povodec, vsaj kjer je gužva, cesta, ljudi,... Travnikov brez semaforjev je pa toliko in tam si lahko dajo duška. Ti izrazi, sej ne bo nič naredil... ravno ti so potem problematični. Sej tko je. Pridni so privezani, poredni pa ne Smiley   
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #68 : sobota, 28.06.2008 : 14:10:58 »

Nikoli! Danes se mi je zgodilo, da se je Miško stepel. Do zdaj se še ni, pa mislim, da ni on začel, ampak vedeti pa ne morem, ker nisem bila dovolj pozorna. Zjutraj sva se kot običajno sprehajala po bližnjem parku in kot običajno srečevala pse, od katerih ni bil nihče na povodcu, Miško pač!!!!

Vse je bilo v redu kot vedno, potem pa kar naenkrat z nekim malim črnim (se sploh ne spomnim, kakšne pasme naj bi bil) ravs. Miška s povodcem povlečem čisto k sebi, drugi gre pa kar za njim in nadaljujeta. Potem poseže vmes lastnica drugega, zadeva se poleže, ko začne lastnica črnega stokati, da jo je Miško ugriznil. Pametnjakovička je z rokami motovilila med gobci, seveda. Imela je čisto majhno luknjico na roki, kar je bil zanjo dokaz, da jo je Miško, ker njen pes ima pač veliko večje zobe. Sem ji rekla, da je MIško ok, lahko pa ji dam tudi podatke, da preveri, pa je rekla, da ne bo nič...

Sem bila zelo vesela, da sem imela psa na povodcu in nimam kaj skrbeti (so bile zraven tudi priče)!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #69 : sobota, 28.06.2008 : 14:27:34 »

se strinjam: NIKOLI na sprehod brz povodca. Kle ni kaj debatirat.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #70 : sobota, 28.06.2008 : 14:31:03 »

Tudi po travnikih, gozdovih imam jaz zdaj že kar nekaj časa na povodcu oba. Zakaj?
Zato, ker sem enkrat v gozdu, kjer ponavadi ni nobenega srečala dva psa in to večkrat zapored. Sta se tudi zaganjala v Megy...(dva manjša lovska terierčka). Pač če imamo psa ga vozimo na sprehode in to na povodcu. Najbolje vedno.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #71 : ponedeljek, 30.06.2008 : 15:16:32 »

Jest sm pa zdej nekej drugega uvedla... Kupila sem najranjši prusik (namesto povodca), lepo naredila osmico, privezala in vleče tistih (mislim da) 6m povodca vedno za seboj. Nekaj povodca se mora vedno vleči poleg mene ali pred mano- če ne odreagira na odpoklic ali druga ukaz lepo stopim na povodec, pa ne more nikamor. Seveda tudi to delam le ko vidim da v okolici ni drugih psov, drugače je na povodcu.
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #72 : petek, 05.12.2008 : 21:06:25 »

jaz mojega še ne 3 mesečnega mladička že od kar ga imam vozim na zelo kratke sprehode (samo lulat in kakat bolj kot ne) in ni nikoli privezan...kraj je pa v predmestju, nekakšen kolovoz tik ob železniški progi...pa na parkirišču pred blokom tut gre sam, pa se mimo vozijo avti, mačke se sprehajajo...pa ne zbeži, lepo hodi tja kamor grem jaz.problem je edino če pride kak človek mimo ker se gre ful rad pocartat, ali pa če gre kdo iz trgovine in ma v roki vrečko, na katere je pa nor  Roll Eyes no ampak ko opazim kaj takega potegnem iz žepa slastne priboljške (se počasi kopičijo v vseh mojih jaknah in plaščih  Grin) in mu pokažem da mam nekaj dobrega v rokah, potem mi pa sledi ''kot cucek'' in več sploh ne opazi kaj se dogaja okrog njega  Grin in ko prideva lepo varno skozi vhod, si seveda prisluži nagrado  Wink preden je veterinar svetoval manj gibanja, pa sva že šla kam dlje ob tirnicah, pa tut ni nikamor daleč zginu. zdej pa ne vem a je to zato ker me ma tok rad ali zato ker mam vedno nekaj dobrega zanj v žepu  Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #73 : sobota, 06.12.2008 : 14:14:54 »

Ne, to dela zato, ker je še mlad in nesamostojen. verjetno bo kmalu ugotovil, da so na svetu še veliko bolj zanimive stvari, kot so priboljški v tvojem žepu. Že res, da nekateri psi vse življenje ostanejo nebogljeni otročički, ki se ne upajo oddaljiti od lastnika, ampak jaz se raje ne bi zanašala na to in bi imela psa tam, kjer je promet raje privezanega.
Ali je bolan, da mu je veterinar omejil gibanje smo na kratko lulanje in kakanje?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #74 : sobota, 06.12.2008 : 16:56:53 »

senejika, ne se igrat z življenjem pasjega mladiča... je škoda. veš koliko zgodb smo že slišali podbnih tvoji... potem je pa prišla puberteta in je skočil za listom, ki ga je odpihnil veter na cesto direkt pod avto! nima smisla ogrožat psa in tudi ostalih udeležencev v prometu. imamo zakon in kazni predpisane za kršitev le tega. pa še pes mora znat hodit na povodcu - to je znak, da je pes vzgojen.

lp, maja
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kdaj na sprehod brez povodca?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines