mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:20:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: shar-pei - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: shar-pei - čvek  (Prebrano 85173 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #525 : ponedeljek, 23.02.2009 : 09:39:02 »

Bili  Smiley. Babi to jutro pridno spita  Kiss.

Super za Lili!

Logiran
atinanajalun
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #526 : nedelja, 29.03.2009 : 18:16:16 »

PO DOLGEM ČASU SE JAVLJAM .SEM MALO PO ZAVETIŠČIH NA INTERNETU BRSKALA - A STE VIDLI V ZAVETIŠČU PRI CELJU ( ZONZANI) IMAJO SHAR PEJA NAJDENEGA V MARIBORU.MORDA GA JE PA KDO OD VAS IZGUBIL?Huh
NE RESNO ČE VESTE DA GA KDO POGREŠA GREMO V AKCIJO-VERJETNO NIMA ČIPA ČE NE BI  ŽE NAŠLI LASTNIKA
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #527 : sreda, 29.04.2009 : 13:13:21 »

Dva mešančka, samčka: Shar pei x rotvailer

Iščemo jima primerne lastnike. Če lahko kdo pomaga:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,29597.0.html
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #528 : sobota, 27.06.2009 : 07:26:03 »

Shenzi plava (ni slo drugace cez, sicer seveda ne bi). Cheesy


* shenzi1.jpg (30.91 KB, 300x300 - pogledano 597 krat.)

* shenzi2.jpg (24.41 KB, 300x300 - pogledano 580 krat.)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #529 : sobota, 27.06.2009 : 08:45:30 »

Simpatičen šarpej, Nanook! Moji mami so ful všeč šarpeji in pravi da je zelo luškan v vodi.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #530 : sobota, 27.06.2009 : 14:47:06 »

Iii kaj je lušna!  Kiss Kiss
Logiran
Jumbo Jet
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #531 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:45:19 »

o lej jo frajerko  Cheesy

Nanook, kje ste bli to? Kako je pa zgledalo, ko je iz vode prišla?  Wink

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #532 : torek, 22.09.2009 : 19:55:26 »

Da mal potegnem temo iz naftalina. Tongue Pride kdo v nedeljo v Celje na razstavo?

JumboJet, bili smo nekje ob robu Lj. barja, ob enem presihajocem potocku. Ko je prisla ven, nas je stusirala in lepo odhlacala naprej. Cist Shenzoliko.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #533 : petek, 25.09.2009 : 19:29:33 »

Eno vprašanje, a imajo shar-pei kak poseben vonj, značilen za pasmo?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #534 : petek, 25.09.2009 : 19:44:10 »

Ja, meni disijo po medu. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jumbo Jet
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #535 : ponedeljek, 28.09.2009 : 09:22:07 »

Nanook si bla na razstavi? Je bil gdo od naših?  Tongue

Vonj po labeli Milk&Honey   Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #536 : ponedeljek, 28.09.2009 : 09:56:58 »

Ziv,

ne, me ni bilo. Smo sli na izlet, ker je bilo lepo vreme. Pojma nimam, ce je bil kdo od nasih. Bom pa vprasala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
m.malis
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #537 : nedelja, 11.10.2009 : 09:29:04 »

Pozdravljeni!

Do sedaj sem samo prebirala vaše prispevke, sedaj bi pa tudi sama prosila za komentarje. Nisem točno vedela v katero rubriko naj to napišem, pa se mi zdi da bo tukaj najbolje, čeprav gre za vedenjski problem. Moj Šar Pei je star leto dni, hodiva tudi v pasjo šolo. Zadnjih nekaj mesecev (zato sva tudi šla v šolo) se pojavlja zelo moteča zadeva, zaradi katere je vedno težje jemati psa s sabo (z mano gre namreč povsod). Takoj ko vidi psa, mačko ali ptice (najbolj pa psa) se začne nenormalno zaganjat ( tudi če je na drugi strani ceste) in cvilit. Če dovolim stik s psom, je pa takoj pretep. V šoli se pa dokaj hitro umiri in neha zaganjat. Če slučajno kakšen drug pes v šoli zalaja ali kakšno ušpiči, bi pa seveda takoj sodeloval. Ali ima še kdo takšno izkušnjo in nasvet kaj naj naredim, da bo pes lahko normalno hodil z mano na sprehode in z mano potoval, kar tako rad počne.
Najprej sem mislila da je to pač problem pasme (karakter in podobno), sedaj pa vem da ni, ker sem jih že kar nekaj srečala, ki so šli mimo naju popolnoma nezainteresirano za našega psa(sicer so močno vlekli), medtem ko je moj skoraj znorel. Moram pa tudi povedati, da ko teh motečih faktorjev ni, hodi pa zelo lepo, nič ne vleče, povodec je sproščen, za razliko od marsikaterega ki sem ga videla in so zelo vlekli vodnika naprej.


Lp, Marjeta
Logiran
Jumbo Jet
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #538 : torek, 13.10.2009 : 10:24:53 »

Marjeta pozdravljena!

Tvoj kuža je ravno pred 2-3 meseci začel prehajati v puberteto, zato tudi takšno vedenje. Sedaj hoče uveljaviti svojo voljo in vas vrteti okrog prsta Cheesy ...To pač počnejo vsi kužki v tem obdobju. Pri šar peju se razlikuje le to, da zna biti njegova trma zelo velika. Ampak nič zato...TI moraš biti 10x bolj trmasta kot on in hitro bo dojel, da se mu ne boš pustila. S tem, da mora ta trma veljati na vseh področjih. Na sprehodih, doma, med igro, skratka povsod. In tako bo zelo kmalu dojel, da si šef Ti in ne On.

Kar se 'zaganjanja' tiče, smo si pa lastniki šar pejov vzeli v zakup, že predno smo pejčka pripeljali domov. Nažalost so imeli zelo burno zgodovino in tiste 'iskrice' za pretep ne bomo še tako kmalu 100% zatrli (vprašanje če jo gdaj sploh bomo). Mačke so pa tudi pri nas problem Smiley

So pa tudi pejčki, ki čisto normalno sobivajo z mačkami.

Osebno poznam kar nekaj šar pejev in vsak odstopa od drugega. Tipične šar pej lastnosti imajo pa vsi zelo podobne. (zadržanost do tujcev, da so vedno na preži (kljub najglobljemu spancu), lastniku izredno zvesti in navezani nanj,...)

Samo za primer:
Moj prejšnji šar pej- na moje prijatelje čisto nor (od veselja raztrgal tudi kakšno trenerko), jih ljubčkal, se cartal, stepel bi se s psom in psico.

Tai  - zelo dober čuvaj, prijatelje le pozdravi in se odmakne, pusti se pobožati le za par sekund, nato so vsi nahitro nezanimivi, večjih samcev sploh ne mara, manjše včasih tolerira, psičke so dokaj zanimive Smiley , večje spet malo manj...

Sicer pa naj bi veljalo, da šar pej ni nek velik ljubitelj drugih živali. Vse bi pa dal, da je lahko nonstop z lastnikom, pa tudi če samo sedi poleg njega, med tem ko smo na kavi, v družbi... Izbere si enga lastnika in tistega ne izpusti iz očesa. Vedno spremlja njegove kretnje, obnašanje, izražanje, skratka dobesedno te prebere, kakšne namene imaš Smiley

Lp, Andraž
Logiran
mezanm67
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #539 : sreda, 13.01.2010 : 10:48:52 »

Živjo vsem ljubiteljem pase shar pei!

Pišem v upanju, da pridobim kakšen pameten nasvet v zvezi z vzgojo našega črnega shar pei-ja, z imenom Kim. Star je 5 mesecev, opravili smo že malo šolo, socializiramo ga že od samega prihoda v našo družino, torej že od 24.10.2009, pa imamo še kljub vsemu težavo, da se zelo rad zaganja v ljudi, dolgo laja nanje, še posebaj pa je nor na tekače na sprehodih. To je sila neprijetno in me zanima, če je še kdo s takim primerom?

Hvala za odgovor

Polona
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: shar-pei - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines