mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:11:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrbtenica-težave pri hoji  (Prebrano 42071 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #30 : torek, 31.05.2005 : 12:15:26 »

Kakšne izkušnje z operacijo hrbtenice, kolkov pri toliko ali več let starem psu? Pri mlajših naj bi bile operacije lažje, vsaj kolkov, ker naj bi jim lomili hrbtenico. Kako to, da je bila operacija kolkov pred leti okoli 400 000 sit, zdaj pa je dražja, za oba kolka miljon dvesto, zakaj sedaj več?

55, najprej bi te popravila...pri psih, mlajših od enega leta s kolčno displazijo pri operacijah ne lomijo hrbtenice, pač pa medenico. Tako dobijo pravi nagib, s tem se poveča objem stegnenične glavice, izboljša artikulacijo in ustavi sklepno degeneracijo.

O kakšni operaciji kolkov govoriš da je bila pred leti okoli 400.000? O menjavi kolkov za umetne ali o kateri drugi. Namreč, obstaja kar nekaj vrst operacij.

Pri vašem psu, če govorimo o operaciji, bi trenutno prišla v poštev samo zamenjava kolkov z umetnimi.

Sicer ti pa toplo priporočam dr. Matka, ker je odličen ortoped. S hrbtenico in kolki se jaz ne bi igrala pri nobenem drugem veterinarju.

Poznam primer, nemški ovčar, okvara hrbtenice, je šel lastnik do Zorkota in ta mu je rekel da ni pomoči. Pes je bil star nekaj mesecev.

Lahko, da je Zorko dober ortoped, vendar sem do sedaj vedno slišala kakšne pripombe glede njega, če ne drugega, pri njem vse poteka tako na easy, čas pa teče....

Pokličite dr. Matka, pogovorite se po telefonu, če imate rtg slike, mu jih lahko pošljete, ne stane vas veliko, pa vam bo takoj povedal kaj se da in česa ne. Še bolje pa bi bilo, če bi se s psom lahko zapeljali kar do njega. Predhodno se je potrebno naročiti po telefonu.

Srečno!

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #31 : torek, 31.05.2005 : 14:17:56 »



Kar se ortopedov tiče, bi zelo pohvalila tudi dr. Frantarja!

Zorko je sicer res zelo velik strokovnjak z izkušnjami, ampak žal včasih res malo slow motion... Huh
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 01.06.2005 : 17:21:12 »

Ja sem se izgleda zatipkala, medenico lomijo, samo to pri nas ne pride v upoštev.
Rymadil poznam že od prej, ker smo imeli skoraj 13 l. starega No.
Zorko se mi zdi v redu, samo povsod omenjate Matkota, bom poiskušala dobiti slike in jih poslati Matkotu za drugo mnenje. Naš Kal trenutno ne več šepa in do takrat, ko pač začne po tleh drsati ni operacije. Sedaj pa mora 3 tedne počivati, potem kontrola, kot sem že napisala.
Glede kolkov- umetnih, kot sem brskala po drugih forumih, tudi tem, naj bi bila operacija z vstavitvijo umetnih okoli 300-400 tisoč, se pravi manj kot sedaj, kot je bilo malo postov nazaj omenjeno. Hvala vam za odgovore.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #33 : sreda, 01.06.2005 : 19:20:48 »

DR. Matko je rekel, da se pri herniji pogosto zgodi, da bolečina po določenem času(urah) mine, prav zato pa sva bila zmenjena zjutraj, da se slišiva. Če se bo pred sredo "napad" ponovil bomo šli hitro v Mestni logk dr. Zorkotu, čeprav bi raje počakala na Matkota.

Andi kako je bilo pri dr. Matkotu. Je hernija, boste operirali.....povej podrobnosti
Kako je z Brinom?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #34 : četrtek, 02.06.2005 : 08:57:33 »

Kaj je zdaj z Brinom, Andi? Si bila vceraj pri Matkotu? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 05.06.2005 : 11:38:07 »

Ekola, končno lahko vsaj 5 min gledam v računalnik; vnetje sinusov je ena zoprna zadevica, ki ti ne dopušča dnevnega branja forumov Huh.

Rtg je čist, le na C13/14 so neke spremembe, vendar je lahko posledica projekcije. Očitno je šlo za trenutni zdrk diska in preščipnjenega živca. Brin že veselo skaklja naokoli, smo pa dobili navodilo, da če se ponovi, takoj leteti v Mestni Log na slikanje, da se natančno opredeli kje prihaja do težave.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #36 : nedelja, 05.06.2005 : 12:21:29 »

Rtg je čist, le na C13/14 so neke spremembe, vendar je lahko posledica projekcije. Očitno je šlo za trenutni zdrk diska in preščipnjenega živca. Brin že veselo skaklja naokoli, smo pa dobili navodilo, da če se ponovi, takoj leteti v Mestni Log na slikanje, da se natančno opredeli kje prihaja do težave.

Aha, ce te prav razumem, je samo disk zdrsnil, precvikal zivec in potem skocil nazaj? Hm, ima kdo kake izkusnje s tem? Lahko to kdo razlozi? Ali bi se zdrs diska (pa ceprav samo trenutni) videl na rtg ju oz. ali pusti kake posledice? Sprasujem zato, ker za tako poskocne diske se nisem slisala.  Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #37 : nedelja, 05.06.2005 : 13:38:23 »


Se mi zdi, da sem nekoč slišala nekaj takega o t.i. "delni " hernii disca. Potrebna je velika pozornost, saj se rado ponovi, če pa takrat takoj ne ukrepamo, ni rešitve. Undecided

Fino je imet škatlo Rimadyla pri roki. Za prvo silo, preden uspemo priti do veterinarja.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #38 : sreda, 08.06.2005 : 08:54:54 »

Aha, hvala, Primavera. Me pa zanima, Andi, kaj ti je veterinar povedal in svetoval? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 08.06.2005 : 09:09:01 »

Sem že napisala Agnes, ko in če se zadeva ponovi se je potrebno odpeljati v Mestni Log na rtg, da se natančno določi "lokacija".

Rimadyl smo nabavili, čeprav sem od tistega Reglana še vedno malce nervozna pri tabletah. Tudi Rimadyl ni tako nedolžen, na netu je precej tožb zaradi njega. Ko ti psa skoraj pobere od "nedolžnega" Reglana, ki ga bojda predpisujejo ljudem in psom vsak dan, se ti malo zamerijo vsa nova zdravila, ki jih pes še ni dobil.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #40 : sreda, 08.06.2005 : 09:42:01 »

Sem že napisala Agnes, ko in če se zadeva ponovi se je potrebno odpeljati v Mestni Log na rtg, da se natančno določi "lokacija".

Rimadyl smo nabavili, čeprav sem od tistega Reglana še vedno malce nervozna pri tabletah. Tudi Rimadyl ni tako nedolžen, na netu je precej tožb zaradi njega. Ko ti psa skoraj pobere od "nedolžnega" Reglana, ki ga bojda predpisujejo ljudem in psom vsak dan, se ti malo zamerijo vsa nova zdravila, ki jih pes še ni dobil.
Nobeno zdravilo ni povsem nedolžno, saj ruši naravno "kemijo" telesa. Glede rimadila, pa se mi zdi ,da vendarle vlada preveika panika. Kolikor sem jaz razumela zadevo , je odvisno od psa ,če ga prenaša ali ne. Tisti ,ki ga, je v redu in ni pričakovati ,da ga bi zaradi Rimadila kar pobralo. Nekateri pa ga ne in za te je zelo nevaren. Ampak procent teh ni tako velik, da bi zdravolo dali kar na "črno listo". Jaz z rimadilom še nimam slabih izkušenj.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 08.06.2005 : 09:59:50 »

Deteljica, ko je Brin dobil hudo reakcijo po Reglanu, so mi pri Zaninoviču zatrjevali, da je v dolgoletni praksi bil le en tak primer, ko je pes dobil reakcijo na zdravilo, pa še ta ni bil tako hud. Predpisujejo ga pa vsak dan! Če se ne bi takoj obrnila z avtom in šibala kot nora nazaj na kliniko, Brina ne bi bilo več med nami.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 08.06.2005 : 10:37:42 »

Andi, so ti zraven Rimadyla dali kaksen listek (stranski ucinki, uporaba, itd.)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 08.06.2005 : 10:53:17 »

Nanook, Rimadyl sem dobila od babice, ki ga je uporabljala za svojo psičko po operaciji nogice. Imam samo 4 tabletke, pa še to niso v škatlici. Me je pa vedno motilo, ko sem na kliniki dobila tabletke v belem "žakeljčku", nič navodil, razen ročno napisano dozo. Tako si pravzaprav ne moreš prebrati morebitnih stranskih učinkov. Je to sploh dovoljeno?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #44 : sreda, 08.06.2005 : 10:57:42 »

Da poročam še jaz o Kaji. Sedaj ko jo vsakič po stopnicah nosimo in smo ji malo omejili divjanje (nima pa samo mirovanja ker bi potem še v hiši mogla bit v kletki Smiley) je noga vredu. Nič več ne šepa, pa tudi trdno stopi na tačko. Veterinar nam je ukazal strogo dieto saj se je v zadnjem letu kar precej zredila kar bi bil lahko vzrok za obremenitev hrbtenice in s tem povezane težave. Ker se je stanje izboljšalo pravi da naj z rentgenom počakamo in najprej shujšamo psa pa še naprej ne sme hoditi po stopnicah, skakati veliko tekati itd.
Dietno hrano smo že nabavili tako da sedaj začenjamo z dieto. Bom poročala kako bo naprej.

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines