mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:14:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrbtenica-težave pri hoji  (Prebrano 42063 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #45 : sreda, 08.06.2005 : 09:59:58 »

Andi, ti za tale zdrs niso svetovali na kliniki nič drugega, kot samo, da se ob ponovitvi vrneš nazaj? Ni bilo nobenih nasvetov glede šparanja psa, prepovedanih gibov ...? Res me zanima.

Tudi jaz sem neka zdravila (ne spomnim se več imena) dobila samo v beli vrečki (vrez navodil), pa sem jih šla preverit na net in prebrala veliko (poleg drugega) navdušenih in nenavdušenih mnenj o zdravilu. Svetujem ti, da za Rymadil narediš isto. Pa posvetuj se z vetom glede tega, če je imel Brin tako hudo reakcijo na drugo zdravilo.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 08.06.2005 : 10:04:43 »

Po pravici povedano ne vem, ce je to dovoljeno, vendar pomoje ni. Nisem pa ziher. In glede na navodila, ki jih je dal prodajalec... no ja, vsaj pred tozbo se je obvaroval, kar pa za dohtarje ne morem reci.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #47 : sreda, 08.06.2005 : 10:11:44 »

Deteljica, ko je Brin dobil hudo reakcijo po Reglanu, so mi pri Zaninoviču zatrjevali, da je v dolgoletni praksi bil le en tak primer, ko je pes dobil reakcijo na zdravilo, pa še ta ni bil tako hud. Predpisujejo ga pa vsak dan! Če se ne bi takoj obrnila z avtom in šibala kot nora nazaj na kliniko, Brina ne bi bilo več med nami.

ja saj tako sem si tudi jaz predstavljala. Tisti,ki ga ne prenašajo je za njih lahko tudi smrten, jih je pa relativno malo, ampak ti ne bodo nikoli smeli jesti rimadyla. Posebna pozornost je torej potrebna vedno,ko začnemo dajati pripravek prvič.
Samo tako je z mnogimi zdravili, da so posamezni osebki lahko preobčutljivi na kakšno substanco. Celo na posameznen "nenevaren" antibiotik nekateri reagirajo tako alergično, da lahko umrejo. Na večini zdravil zato piše ,da jih ne smejo jemati osebe ,ki ne prenašajo snovi (takih in takih). Za posamezne pasme psov s etko tudi že ve katerih snovi ne prenašajo (npr colliji so eni glavnih na spisku "preobčutljivežev". To pa ne pomeni, da je tako zdravilo slabo, je le neprimerno za tiste,ki ga ne prenašajo.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #48 : sreda, 08.06.2005 : 10:25:07 »

Grrr, post mi je nekam ušel Undecided

Agnes, seveda je pri skeletnih poškodbah samoumevno, da se psa ali človeka špara, kar pa je pri tako energičnemu psu izredno težko. Šparaš hrbtenico, dobivaš živčno razvalino. Počasi bomo iz kratkega povodca prešli na fleksija.

Deteljica, vse lepo in prav ampak kaj za boga storiti če pes po zdravilu dobi tako reakcijo, kjer so pomembne minute, ti pa si od najbližje dežurne klinike oddaljen 30 km? Ja vem, tveganje, zato pa nisem čisto zihr če bi Brinu dala Rimdayl, ne glede na to, da ni notri metaklopramida, kot je pri Reglanu. Po Aspirinu je bilo vse ok.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #49 : sreda, 08.06.2005 : 10:32:26 »

Aja, še nekaj sem pozabila vprašati; v Sloveniji itak, da ni nobenega kiropraktika za živali, me pa zanima če je kje v bližnji tujini. Svojemu sem že pokazala slike, pravi pa, da seveda pri zavestnemu psu pač ni možno izvajati "pokanja" le masažo. Pokazal mi je ene par maserskih fint, tako da zdaj masiramo vsak dan okoli vretenc. Je pa po slikah ugotovil, da ima pes slabšo prekrvavitev, posledično naj bi imel tudi ta Head Bobbing Syndrome in črevesne težave.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #50 : sreda, 08.06.2005 : 10:38:28 »

Pri Rimadylu nikakor ne gre za preobcutljivost ali alergicne reakcije. Pri Rimadylu gre preprosto zato, da karprofen povzroca okvare jeter in ledvic, kar pri psih z zdravimi jetri in ledvicami ne povzroca nujno dokazljivih tezav, pri tistih, ki pa tezave ze imajo, ceprav taksne, ki jih laboratorijske preiskave se ne zaznajo (ce, na primer, vemo, da je zmanjsana ledvicna funkcija vidna iz preiskav sele pri zgolj 25 % delujocih ledvic), pa so posledice lahko hude in ne, smrtni primeri niso redkost.

Rimadyl seveda lahko marsikaksnemu psu pomaga, nikakor pa ga ne gre jemati zlahka, se manj pa kot prvo in edino moznost, sploh pa ne pri displasticnih in/ali artriticnih psih, kjer obstaja mnogo precej manj skodljivih alternativ.

Lp, Mojca
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #51 : sreda, 08.06.2005 : 10:48:09 »

Peibie, sva se sicer o tem že pogovarjali, pa nisem prišla do tega vprašanja: kaj potem res dati v primeru bolečin npr v hrbtenici, v okončinah itd? O Rimadylu prav zdaj berem na netu in me kar stiska koliko psov je umrlo  http://www.srdogs.com/Pages/rimadylfr.html, koliko so jih komaj rešili. Imajo napi veterinarji potem sploh še kakšno možnost poleg Rimadyla?
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 08.06.2005 : 17:15:09 »

Katero dietno hrano pa dajete psu? Zdaj naj bi v Slo. prišla Hillsova j/d Jump. J
e kakšen kiropraktik?
Slišala sem za akupunkturo(Zlata Čop - Lesce) to je pa tudi vse, samo mislim, da za naš primer ne bi bilo to dovolj.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #53 : sreda, 08.06.2005 : 22:05:32 »

Katero dietno hrano pa dajete psu?

Jaz dajem od Royal canin Obesity dietno hrano, ki skrbi tudi za sklepe in blaži napetost v sklepih oz. nekaj takega. Skratka, bila naj bi najboljša kombinacija za hujšanje in hkrati izboljševanje (oz. vsaj ne slabšanje) stanja na sklepih.

Lp, Mojca
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #54 : četrtek, 14.07.2005 : 18:07:19 »

Hej! Imam pet let starega pekinezerja, ki pa ima probleme s hrbtenico in se mu ponavlja na vsake pol leta, ob terapiji z Rimadylom je v desetnih dneh spet bolje. vendar pa me skrbi, ker se te problemi vlečejo že tri leta in se kar naprej pojavljajo. Trenutno ima spet te težave in se mi kar srce trga Cry ko nas gleda z tako utožnimi, žalostnimi učkami. Naš veterinar je Zajc, iz klinike Tersenjak-Zajc. Ne vem ali se bo to kdaj ustavilo ali se bo ponavljalo kar naprej ali se bo slabšalo. Lp
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #55 : nedelja, 14.08.2005 : 18:07:02 »

Jaz bi šla glede teh težav k drugemu vet. npr Zorkotu ali Matku.
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #56 : nedelja, 14.08.2005 : 18:21:24 »

Jaz bi šla glede teh težav k drugemu vet. npr Zorkotu ali Matku.
Bla pri Matkotu, poškodovana ima dva vretenca, hernio disci. Mirovat mora 10 dni v kletki.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #57 : ponedeljek, 12.09.2005 : 22:13:22 »

Jaz samo poročam da je s Kajo vse vredu. Šepa ne popolnoma nič več že veliko časa. Veterinar pravi da se ji je živec vkleščil med dve vretenci pa je potem ko smo imeli strogo mirovanje stvar popravila. Upam da bo tako tudi ostalo.

Lp, Mojca
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #58 : ponedeljek, 10.10.2005 : 13:55:55 »

No, čeprav težav ni več smo Kajo slikali in ima brstenje na obeh kolkih. Vetrinar je rekel samo da to ni hudo in da se ne da zdraviti. Da ima zelooo malo, ampak da bo z leti še večje postalo.
Torej.... kaj storiti? Ima kdo podobne izkušnje? Je to res neozdravljivo?

Lp, Mojca
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #59 : torek, 22.11.2005 : 20:33:22 »

Kako vasi psi, po operacijah, prenasajo spremembe vremena?
Ni opaziti ali pa imajo enake tezave kot nekateri ljudje, ki v "kosteh cutijo" da bo dez?

Pred nekaj dnevi je bil Taru pod nozem. Imel je tezko operacijo na hrbtenici in ko smo se danes pogovarjali okoli operacije, se je pojavilo to vprasanje.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines