mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:02:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrbtenica-težave pri hoji  (Prebrano 41950 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zoom
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #75 : četrtek, 23.11.2006 : 10:05:31 »

Pozdravljeni,
imamo 8 let starega labradorca Zooma. težave so se začele lani na Silvestrovo, ko nenadoma iz ležečega položaja ni mogel več vstati. Zadnji del telesa vključno s tačkama, je bil paraliziran, tresel se je ob poskusu, da bi se dvignil. Zadnje tačke so se mu širile, kot da bo "naredil špago". Ob tem se je tudi močno oblizoval, sicer pa potrpežljivo prenašal "napad". Pomagali smo mu z masažo zadnjega dela, s pomočjo pri dvigovanju, a bolj brez uspeha. Izgledalo je grozno. Trajalo je vse skupaj 10 min. Potem je bilo vse v redu. Po ppraznikih smo odšli k veterinarju(Zaninović). Opravili so laboratorijske preiskave, ultrazvok in ugotovili samo nekaj bakterij v urinu, za kar je dobil antibiotik, ultrazvok pa je pokazal neko okvaro na zadnjem delu hrbtenice. Njihov nasvet: ne hoditi po stopnicah, veliko plavanja, kakšno kilo dol, drugega pa ne. Od takrat se je situacija še nekaj krat ponovila, vendar ne v tako hudi obliki. Zadnji teden opažamo tudi šepanje na prvo desno tačko, najbolj ob vstajanju iz ležečega položaja, vendar ne vedno. Shujšali smo ga za 3 kg, zdaj jih ima 34, sicer pa je močne konstitucije.
Prosim za pomoč, če ima kdo izkušnje s tako težavo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #76 : četrtek, 23.11.2006 : 22:56:59 »

Zelo težko ti karkoli svetujem, ker še nisem bila v takšni situaciji. Ti pa povem, kaj bi sama storila na vašem mestu.

Najprej bi zamenjala veterinarja, in če ste iz Lj šla v Metni Log (KKMŽ), kjer bi ponovno zahtevala vse preiskave. Poleg biokemije in ultarzvoka tudi rentgen, katerega če prav razumem niso opravili. Šla bi tudi nazaj do veterinarja, kjer ste bili in zahetevala, naj mi pove TOČNO kaj meni, da je s psom narobe, kakšno ovaro so našli itd. In obvezno bi zahetvala, da naredijo test na klopne bolezni.

Lahko sem čisto v temo brcnila, ampak tako bi sama začela..

Bom pa tvoje vprašanje zastavila še na enem forumu...morda se najde kaj več nasvetov.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #77 : četrtek, 23.11.2006 : 22:58:54 »

Aja, pa obrnila bi se tudi na ortopeda...
Logiran
zoom
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #78 : petek, 24.11.2006 : 09:44:46 »

Hvala za nasvet, tudi sama sem že razmišljala o ortopedu, tistemu iz Topolšice. Sem pa nekaj slišala, da pri okvarah hrbtenice praktično ni kakšnih koristnih trajnih rešitev. Menda se dobijo učinkovita zdravila proti bolečinam. Ne vem pa, kdaj se odločiti za njih in kakšni so stranski učinki oz., kako je z morebitno odvisnostjo od njih. Ali obstoja tudi kakšno učinkovito alternativno zdravljenje( z naravnimi zdravili ) za pse?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #79 : petek, 24.11.2006 : 10:01:10 »

zoom, najprej poji do veterinarja. Lahko tudi do Matkota. Zahtevaj teste, ki sem ti jih napisala (ponovno pregled krvi, rentgen, ultrazvok in pregled pri ortopdeu - kar pa je tako ali tako Matko, ter obvezno test na klopne bolezni (!!)

Seveda se da psa zdravit tudi s komplementarnimi oz. alternativnimi zdravili. Pa vseeno naj vam to ne bo razlog, ki vas odvrne od veterinarja. Pojdite do veterinarja, naj psa pregleda, postavi diagnozo, pa se magari ob splošnem zdravljenju obrnite še na vzpredno zdravljenje z npr. bioterpijo (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,327.0.html) ali karkoli ste pač imela v mislih.
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #80 : petek, 24.11.2006 : 10:50:45 »

Mel, ja včeraj sva dala kri in je v redu, jaz pa sem vseeno vztrajala, da dajo testirat na klopne bolezni, ker poznam primer, ko je bila kri čisto OK, pa je imel pes erlihijo!

Zoom, vsekakor se strinjam z Mel, obvezno test na klopne bolezni!!

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #81 : petek, 24.11.2006 : 11:24:17 »

Ja, osnovni pregled krvi je dejnsko lahko okej, pa ima pes vseeno erlihijo...zato morate vztajat pri testiranju konkretno za erlihijo.

Logiran
zoom
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #82 : petek, 24.11.2006 : 13:11:09 »

Ja, hvala, bom res tako ukrepala

lp pa lep vikend
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #83 : četrtek, 30.11.2006 : 13:02:52 »

Danes sem zvedela, da Kimi nima erlihije. Seveda sem vesela, vseeno pa me mori, ker ne vem kaj je in mu ne morem pomagati. Zdaj že konkretno šepa, vsak dan bolj. Tudi na tačko več ne stopi oz. se bolj opira na levo in včasih jo drži v zraku. Sprehode sva vseeno omejila na 10 min in naslednji teden se bom kar naročila pri dr. Matkotu! Ima še kdo kak predlog?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #84 : četrtek, 30.11.2006 : 13:12:17 »

Kaj pa borelija? Ali pa se tretja bolezen (babi-nekaj sram)? Ste testirali za vse klopne bolezni?
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #85 : četrtek, 30.11.2006 : 13:20:11 »

Ja, pardon, sem spustila borelijo. Nima. Za tisto tretjo pa nisem dala.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #86 : četrtek, 30.11.2006 : 14:45:44 »

Khyim: Res je da se v 4h mesecih lahko veliko spremeni, še posebno pri tako mladem psu, ampak dvomim da bi se kolki tako poslabšali da bi to bil vzrok šepanja.

Najprej preveri POGAČICO, potem preverite vezi, saj so te velikokrat vzrok. Nam so povedali da bo Kaja dobila rimaldin in če so vezi bo vseeno šepala, če pa niso pa ne bo. Stvar je v tem da po terapiji rimaldina "zginejo" vse težave ki so povezane z bolečino, vezi pa mehansko motijo nogico in torej rimaldin nič ne pomaga. Torej če sta dobila tabletke ali injekcijo in ni pomagalo je velika verjetnost da so vezi pretrgane, nategnjene... jaz bi šele po vsem tem šla na kolke. No sicer je Matko zelo dober veterinar, ampak v nekaterih primerih mogoče preveč zaletav (mislim konkretno glede operacij, ki niso nujne).
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #87 : petek, 01.12.2006 : 10:05:41 »

Po mojem tudi niso kolki, sklepam že po tem, kako se uleže, da zadnje tace čisto stegne in se raztegne kot žabica.

Jaz bi rada samo točno diagnozo (tako kot vsi!!), tukajšnji veterinarji (bila sem pri najboljšem) niso ugotovili kaj bi lahko bilo, kaj naj sedaj? Grem nazaj in ga slikajo ali k dr. Matkotu? Saj vem, da pretiravam, samo tisti, ki imate takšne in podobne težave, verjetno veste, kako mori, če ne veš, kaj je. Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hrbtenica-težave pri hoji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines