mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 14:25:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šepanje na tačko  (Prebrano 56459 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja986
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #105 : nedelja, 18.04.2010 : 14:07:18 »

Pozdravljeni

tudi mi imamo težave s šepanjem in sicer s prednjo levo tačno. Kužek je star 5 mesecev in je naenkrat brez razloga začel šepat. Peljala sem ga k zdravniko ki ni ugotovil ničesar dal mu je tabletke  rimadyl a jih kuža ni prenašal saj je dobil drisko zraven pa pirmešano kri. Svetoval mi je naj 3 tedne miruje. in res na kužeka smo zelo pazili pa tud sam kot da bi razumel je večina počival. Da ima bolečine ne kaže saj je živahen ima apetit in še zmeraj vesel. Ker je od šepanja minilo že 3 tedne in še zmeraj ni dobro morama kužeka peljati k dr Matkotu saj sumijo da ima razpoke v ramenskem sklepu..
pa me zanima ali je že mel kdo takšnje izkušnje
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #106 : nedelja, 18.04.2010 : 14:12:26 »

Ste testirali klopne bolezni (borelija, erlihija, babezioza)?
Logiran
maja986
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #107 : nedelja, 18.04.2010 : 14:16:27 »

Ne in niti živinozdravnik ni tega predlagal .. mam prvič psička in se niti ne spoznam še čisto na vse te stvari.. mu bom pa rekla kr tako greva ta teden k njemu naj opravi to testiranje
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #108 : ponedeljek, 19.04.2010 : 21:15:46 »

Ste testirali klopne bolezni (borelija, erlihija, babezioza)?

Meni se zdi neverjetno, da bi bil petmesečni pes okužen s katero od klopnih bolezni. Letos je bila huda zima, klopov zagotovo ni bilo vsaj nekje do marca. LP
Logiran
maja986
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #109 : torek, 20.04.2010 : 18:51:22 »

JST tudi meni se zdi to neverjetno ker ga redno pregledujem in nisem nikjer videla da bi kakšnega klopa mel mislim pa da jih še zdaj tudi ni..
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #110 : sreda, 05.05.2010 : 09:34:17 »

Hm...klopne bolezni so ena res čudna stvar in četudi je malo verjetno, da je pes imel klopa (ki so, vsaj pri nas-okolica MB, že nekje od začetka marca), bi bilo vseeno fajn, da se psa testira, v kolikor ortoped ne bo nič odkril... oz., paziti je treba, ker se je že zgodilo, da je ortoped dal diagnozo npr. natrganih vezi in rekel, da bo nujno potrebna ne tako nedolžna operacija, kasneje pa se je izkazalo, da gre za klopno bolezen in da so vezi čisto ok.
Predlagam, da prebereš še teme o boreliji in erlihiji na tem forumu, pa boš videla, kako zahrbtne zadeve so to-četudi morda sedaj kuža res nima problemov s klopi oz. klopnimi boleznimi, jih lahko ima kdaj kasneje in je fajn, da se takrat čimprej ukrepa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #111 : sreda, 05.05.2010 : 13:37:30 »

Če mladič ni imal nobenega klopa ali poškodbe, potem je za to starost veliko  bolj verjetno vnetje pokostnice.
in...če se ne motim se je v konkretnem, ko je ortoped hotel operirati vezi, pa je imela psica erlihijo,  nazadnje, po hudem vlačenju veterinarja po zobeh izkazalo, da vezi vseeno niso bile v redu.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #112 : četrtek, 13.05.2010 : 19:13:48 »

Če mladič ni imal nobenega klopa ali poškodbe, potem je za to starost veliko bolj verjetno vnetje pokostnice.
in...če se ne motim se je v konkretnem, ko je ortoped hotel operirati vezi, pa je imela psica erlihijo, nazadnje, po hudem vlačenju veterinarja po zobeh izkazalo, da vezi vseeno niso bile v redu.

No, verjetno so do zdaj že opravili kakšno preiskavo (slikanje), ki je ali potrdila ali zavrnila prvotno domnevo o razpokah v ramenskem sklepu. Za kakšne razpoke pa naj bi šlo? A je mišljen hrustanec? Če je tako, potem boste glede na starost psa imeli še velike težave, tako da upam, da je kaj drugega.
Vnetje pokostnice je malo bolj prijazna zadeva, ker se s počitkom pozdravi.

Ali imate diagnozo?
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #113 : sobota, 10.03.2012 : 18:58:23 »

Imamo 6 mesecev staro border collie. Občasno začne šepati na prednjo levo tačko, kadar se dalj časa igra in nori ali pa koplje. Glede na to, da je v zadnjem času res zrasla (sploh v noge), me zanima ali bi bilo možno ga gre za vnetje pokstnice (kar sem brala je to pogosto v tej starosti)? Samo zmede me v tem, da ne šepa konstatno, samo kadar se "znori". Ko se spočije je bolje. V ponedeljek greva k veterinarju, pa me vseeno zanima še vaše mnenje.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #114 : sobota, 10.03.2012 : 22:07:31 »

Mozno je.
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #115 : sobota, 10.03.2012 : 22:23:50 »

Možni so pa tudi okruški hrustanca, "leta" so ravno prava, simptomi pa tudi:  http://www.petmd.com/dog/conditions/musculoskeletal/c_dg_osteochondrosis
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #116 : torek, 13.03.2012 : 14:41:16 »

Možni so pa tudi okruški hrustanca, "leta" so ravno prava, simptomi pa tudi:  http://www.petmd.com/dog/conditions/musculoskeletal/c_dg_osteochondrosis

Kar bi se videlo na rentgenski sliki. Vnetje pokostnice pa ... težko.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #117 : torek, 13.03.2012 : 16:39:00 »

Včeraj smo bili pri veterinarju. Je pretipala celo tačko in nič ne kaže, da bi jo kje bolelo. Tako, da gremo še na slikanje, potem pa že počasi zmanjka idej. Sporočimo kaj bo.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #118 : torek, 13.03.2012 : 17:22:03 »

Takole stanje je bilo pri punci oz. njeni dobermanki, s katero smo se v tistem času redno srečevali na sosednjem travniku. Kužika iz spomladanskega legla, poleti ni bilo nobenih problemov, jeseni (ko je postajala že "ornk" baba) se je pa začelo, jo je bilo prav težko gledati. So ji postavili diagnozo "vnetje pokostnice", problem je bil enak, kot pri vama - šepanje po igri, ki jo je bilo treba potem pač omejevati.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #119 : sreda, 14.03.2012 : 14:56:39 »

Načeloma vneta pokostnica boli tudi na dotik.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines