mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:54:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šepanje na tačko  (Prebrano 56367 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #120 : sreda, 14.03.2012 : 15:33:03 »

To so tudi meni rekli na veterini in ravno zato je rekla, da misli da to ni vzrok. Jutri gremo še na slikanje pa bomo videli. Vesoljka kako pa so rešili problem? Samo s počitkom?
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #121 : sreda, 14.03.2012 : 17:52:40 »

Tega pa ne vem  Undecided  Vem, da sem (itak) vprašala, pa sem bila očitno precej paf prvič, ko sem jo videla obvezno pripeto, ker ko je skakala okoli psa, je samo še več škode naredila, ker je poskušala previdno stopiti in je zato klecnila, kar je pa res še bolj zabolelo. Pa že tudi, ko sem jo recimo en teden videla povsem O.K. tekati, je bilo naslednjič spet poslabšanje. Drugače se psici na obrazu ni poznalo, da jo zelo boli, prej jo je motilo..  Roll Eyes

Vse bo še dobro!  Wink  Čim več vprašanj pri veterinarju, brskanju po googlu, pa bo tudi to sitno obdobje mimo!! Smiley
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #122 : sreda, 14.03.2012 : 17:58:08 »

A psička kaže bolečino pri veterinarju?
Moja prejšnja je recimo ni in enkrat so ji recimo tako prepognili sprednjo tačko, da jaz nisem več zdržala in prekinila "testiranje" - na sklepu je namreč imela metastazo in je doma šepala, prepogibala jo je pa zelo malo, doma je cvilila, pri veterinarju pa je očitno požrla še hujšo bolečino..  bruham
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #123 : sreda, 14.03.2012 : 19:26:42 »

Ne, saj ravno to je čudno. Bolečine nič ne kaže. Tudi ko jo tipaš ne. Tudi drugače tačko čisto normalo uporablja, prepogiba... problem je le, ko se res fajn znori takrat šepa. Pa še takrat ne kaže, da jo kaj boli ali moti. Samo vidi se da čisto normalno ne hodi. Bomo videli jutri.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #124 : četrtek, 15.03.2012 : 16:02:05 »

Smo s slikanja - kosti v levem komolcu ji ne rastejo enakomerno in se zadeva ob hrustanec. Je na srečo v zgodnji fazi, tako da se bomo mogoče izognili operaciji in se bo popravilo samo od sebe. Vsekakor pa imamo na žalost 1 mesec strogega počitka. Sad Dobili smo še Rxcarfa tablete za 14 dni, potem bo brez. Po tem pa sledi ponovno slikanje, da vidimo kako naprej.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #125 : četrtek, 15.03.2012 : 18:27:27 »

Pri katerem vetu ste pa bili?
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #126 : četrtek, 15.03.2012 : 18:48:45 »

V Novem mestu. Slikal je g. Mohorič. Zakaj?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #127 : četrtek, 15.03.2012 : 20:43:37 »

Ali je pri boreliozi in erlihiozi šepanje le na sprednje tačke ali ste doživeli že šepanje na zadnje tačke. Kolikor sem zasledila vsi omenjajo šepanje na sprednje tačke (pri katerih je bila okužba potrjena).
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #128 : četrtek, 15.03.2012 : 22:05:42 »

Pri borderki moje prijateljice je bilo zelo očitno šepanje na eno zadnjo tačko, na sprednje nič.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #129 : četrtek, 15.03.2012 : 22:07:48 »

Pa je stalno šepala ali samo občasno?

Na splošno to sprašujem vse, čigar psi so šepali kot posledica teh bolezni.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #130 : četrtek, 15.03.2012 : 22:11:21 »

Pri nas smo bili hudo bolni, pa nismo šepali skoraj nič, komaj opazno in občasno (dokler se ni razhodil) na eno sprednjo tačko. Ampak so bili drugi znaki tako očitni, da si težko spregledal, da je pes bolan.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #131 : četrtek, 15.03.2012 : 22:15:17 »

Šepala je občasno, največkrat po jutranjem vstajanju oz. po daljšem ležanju. Prijateljica je začelo povezovati močnejše šepanje tudi z vlažnim hladnim vremenom (ko se je to pojavljalo, smo imeli zelo deževno zimo). Pa tudi občasno se je tako čudno "zvijala" v eno stran, potem pa tekla naprej, kot da ni nič. Najprej so leto in pol se mi zdi sumili na neka vnetja, jo filali z antibiotiki, pa je bilo malo boljše, potem se je čez par mesecev spet pojavljalo šepanje, pa so slikali kolke in hrbtenico ... no, na srečo je potem menjala veterinarja, ki se je zgrozil, ko je videl, da prvi veterinar niti enkrat ni naredil nobenih preiskav krvi in je pač "zdravil" vnetje pokostnice, sklepov ...
Krvni testi so pokazali na erlihijo, potem pa je seveda sledilo zdravljenje. Šepa pa ne več - mogoče včasih malenkost, ampak res zelo občasno, pa pri borderjih in njihovi norosti itak ni čudno, če kdaj pretiravajo. Zaenkrat je zdaj OK.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #132 : sreda, 22.08.2012 : 14:49:45 »

Pa se je tudi nam zgodilo: psička Lana je danes zjutraj kar na lepem začela šepati na levo sprednjo tačko. Sinoči je bilo še vse v redu, ko sva se odpravljali na jutranji sprehod, mi je že v stanovanju začela najprej tako šepati, da je komaj stopila na tačko, sedaj pa šepa, včasih bolj, včasih manj. Dr. Zorko je do septembra na dopustu. Mi lahko prosim svetujete dobrega ortopeda v LJ ali okolici?
Lepa hvala vnaprej
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #133 : sreda, 22.08.2012 : 14:55:07 »

Jaz ti svetujem dr. Miklavžina - večino časa dela na kliniki PetVet na Kolarjevi ulici  (Bežigrad).
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #134 : sreda, 22.08.2012 : 15:29:18 »

Ja, baje je Miklavžin kar strokovnjak, čeprav ne med najugodnejšimi...  Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines