mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:56:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šepanje na tačko  (Prebrano 56233 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #135 : sreda, 22.08.2012 : 17:20:54 »

Hvala lepa  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #136 : sreda, 22.08.2012 : 17:31:03 »

Sama pa se vedno zapeljem do Topolšice, moj avto že sam pozna pot do tja  Wink Tongue

Ne vem, ampak jaz dr Matku 1000% zaupam. Ko on reče da bo šlo, vem, da bo in tudi vedno gre tako  Cheesy

Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #137 : sreda, 22.08.2012 : 19:27:40 »

Jaz bi šla tudi do Miklavžina, ja Smiley Pa držim pesti, da ni nič resnega!
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #138 : sreda, 22.08.2012 : 19:41:20 »

Opazila sem, da ima otečen levi gleženj. Čez noč bo dobila obkladke s kisom, jutri pa greva k veterinarju. Hvala vsem.  Smiley
Logiran
nixy
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #139 : petek, 05.10.2012 : 11:01:38 »

Pozdravljeni!

Tudi naša mala mešanka je kar iz lepega začela šepati na desno sprednjo tačko nato postopoma tudi na levo, predvsem ko je kaj več skakala in tekla.. seveda smo jo odpeljali do vet ( dr. Miklavzin ) ki je ugotovil razvojno napako na obeh sprednjih tačkah, pri komolčnem sklepu- torej ena kost krajša od druge in obraba sklepa... torej sledila operacija-leve tačke prvo saj je bila bol obrabljena...
Po 6 mesecih je psička se vedno šepala! Glej ga no zlomka, ker se mi je psička smilila sem jo peljala v Topolšico k dr. Matku po drugo mnenje, ki je po slikanju opazil (kar za čuda drugje po 4 slikanjih niso... ) da je prišlo v procesu celjenja do razkrajanja kosti in da je nujen ponoven poseg da se reši tačko!

Sedaj psička okreva in upamo na najboljše, operacija je uspela in vse kar lahko rečem glede na mojo izkušnjo je : Je ni cene in jih ni kilometrov, ki jih nebi prevozila, če bi že prvič vedela kakšno oskrbo, ravnanje in strokovnost nudi dr.Matko!!!!  Tudi cenovno je povsem primerljiv če ne še ugodnejši! Moj nasvet torej - ko je kuža  zdrav je dober vsak veterinar, ko pa ima težave resne narave in predvsem na področju ortopedije pa vam na srce polagam dr. Matka! Pa še prav prijazen je in vse lepo razloži Smiley

 p.s. veliko sreče in hitro okrevanje vam želim!
Logiran
loretta
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #140 : četrtek, 11.10.2012 : 10:27:46 »

Mojo psičko pa verjetno čaka TTO (trojna osteotomija tibije) zaradi natrgane križne vezi - ta poseg, ki ga opravlja za zdaj samo dr. Matko, priporoča njen veterinar. Ima kdo izkušnje iz prve ali druge roke s tem posegom, zanima pa me tudi cena (menda blizu tisoč evrov). Uspešnost je menda zelo dobra.
Gre za velikega psa.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #141 : ponedeljek, 19.11.2012 : 20:02:00 »

Tudi pri nas se je pojavil problem s tačko.  Cry
V soboto, ko smo se zjutraj zbudili, je Jaka šepal na sprednjo levo tačko. Ko sem mu  jo pretipala, je zajokal v pregibu. Poškodbe ni bilo, tudi stopil ni nerodno - vsaj ne da bi jaz za to vedela.
Sva šla do Matkota, tudi tam so ga pretipali, slikali in hvala bogu ugotovili, da ni nič zlomljenega - pravzaprav je bila slika tačke čisto lepa, zdrava.  Smiley
Ker je bil Jaka ful bogi, hodit sploh ni mogel, prvič odkar ga sploh imam, se je zgodilo, da je bil več kot minuto pri miru, je dobil injekcijo proti bolečinam, veterinar je rekel, da sta možnosti dve: 1. da je morda malo nerodno stopil in ga noga boli....dokler je ogreta, ne čuti bolečine, ko pa se ohladi, ga boli in 2. nekaj podobnega revmi.
Dobila sva 2 tableti Rheumocam, 1 na dan.
Včeraj pojedel prvo, danes drugo in je vse zgledalo ok, pred pol ure pa se oblečem in ga želim peljat na večerni sprehod, pa pes ne mrdne sploh.  Sad
Leži čisto pri miru in milo gleda. Mu rečem, naj vstane in glej ga zlomka - spet šepa.  Cry
Ven sploh ni želel, ga tudi nisem silila, zdaj leži.

Morda ima kdo podobne izkušnje? Je možno, da ima pes tudi revmo?  Huh
Kaj lahko sama naredim, da mu bo bolje in da ga ne bo bolelo? Saj jutri bom itak poklicala Matkota in šla po tablete, ampak me zanima, kako mu v tem času pomagat, da bo lažje prenesel bolečino?
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #142 : ponedeljek, 25.02.2013 : 19:18:08 »

Imam eno vprašanje. Je res možno, da pes zaradi klopnih bolezni šepa le po tem ko vstane, potem ko se razhodi pa šepanje postane manj očitno? Psička ima sicer 7 let, "bernski planšar". Ker naj bi imeli ti psi zelo majhno življenjsko dobo, sem pomislila tudi, da bi bilo krivo staranje, vendar dvomim, da bi to ratalo kar tako čez noč. Bolečine sicer ne kaže, tudi počutje je precej normalno. Še vedno bi hodila na enako dolge sprehode, vendar jo malce šparamo. Mogoče kakšen nasvet? Naj grem najprej pregledati kri in potem slikati ali obratno?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #143 : ponedeljek, 25.02.2013 : 19:23:57 »

Ja, tako se je dogajalo pri prijateljičini borderki, stari takrat pribl. 2 leti. Šepala je ob vstajanju, pozneje pa ne več. Pa še to nekaj tednov nič, potem par dni spet itd. Po razno raznih sumih na vnetje pokostnice, potem kakšno poškodbo kolkov, hrbtenice itd. je šla po drugo mnenje in test je pokazal okužbo z erlihijo.
Nikakor ni nujno, da je tudi pri vas tako, a test na klopne bolezni je v takem primeru vsekakor priporočljivo narediti (da vsaj izključiš ta vzrok, če niso prisotne in se potem išče naprej pravi vzrok).
Pa izogibaj se tako imenovanim "hitrim testom", ker znajo biti baje kar pogosto lažno negativni. Naj veterinar vzame kri in jo pošlje na analizo.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #144 : ponedeljek, 25.02.2013 : 20:12:40 »

Najprej kri in šele, če je negativna na klopne, k ortopedu.  Smiley Lahko pa tudi oboje v istem dnevu, ko boste že itak pri veterinarju.  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #145 : ponedeljek, 25.02.2013 : 20:31:24 »

Naš ni šepal nič oz. skoraj nič, pa je bil na smrt bolan. Tudi ob podrobnem pregledu sklepov pri veterinarju so bili ti povsem normalno gibljivi, bolečine so bile le v hrbtenici.
S tem seveda še ni rečeno, da gre za klopne tudi pri vaši, dejansko pa šepanje in klopne sploh niso nujno povezani.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #146 : ponedeljek, 25.02.2013 : 21:56:09 »

Hvala za odgovore. Jutri jo peljemo na odvzem krvi pa bomo potem videli za naprej. Slikana je sicer bila že pri 2 letih, a so bile takrat žal slike zelo slabe kvalitete, rečeno pa je bilo da niso ne sprednje ne zadnje tace ok, se pa do sedaj ni praktično nikoli nič pokazalo. Še to, ali je zdravljenje pri boreliozi in erlihiji zelo drugačno?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #147 : ponedeljek, 25.02.2013 : 22:00:10 »

Jaz bi psa, ki sepa vseeno najprej peljala do ortopeda. Se toliko bolj, ce gre za 7 let starega bernca.

Ne, zdravljenje pri e. in b. je prakticno enako.
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #148 : sreda, 27.02.2013 : 16:20:41 »

Čisto sem razočarana nad sistemom delovanja veterinarske ambulante. Nekaj časa nazaj smo rentgenske slike kolkov in sprednjih nog nesli v drugo ambulanto po še eno mnenje. Slike so tam zadržali, pospravili v kartoteko, nihče ni niti ponudil da naj jih vzamemo nazaj. Ko pa smo danes želeli slike nazaj, nam povejo da je njihova praksa, da slike, ki niso slikane pri njih zavržejo. Zakaj nam tega niso povedali že na začetku? Če so itak že vedeli, da jih bodo vrgli stran, zakaj nam jih niso dali takoj nazaj v roke ampak v kartoteko? Ali to dejansko sploh smejo naresti brez kakršnegakoli opozorila?
Logiran
nikolina78
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #149 : ponedeljek, 24.06.2013 : 20:48:16 »

Pozdravljeni! Tudi moja psička kaže znake kot jih narekuje Spelcy. Ko psička vstane šepa, kasneje pa tudi ni zelo izrazito. Nekateri sploh ne opazijo. Psičko sem nekaj dni opazovala in ni ne poslabšanja niti izboljšanja, tako da jo peljem k veterinarju. Zanima pa me, koliko je to finančno ˝stresno˝, da se malce pripravim. Analiza krvi? Slikanje kolkov, sklepov?

Spelcy kako je stanje pri vašem psu? Kakšno je bilo zdravljenje? Se je stanje izboljšalo?

Hvala za odgovore Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines