mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 21:26:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šepanje na tačko  (Prebrano 56328 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #165 : ponedeljek, 09.03.2015 : 10:12:14 »

Hvala za nasvet. Včeraj sem mu izmerila tudi temperaturo in jo je imel 37,4. Malo bom še počakala in bomo videli kaj bo. Je mozno, da šele par ur po divjanju začne šepati?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #166 : ponedeljek, 09.03.2015 : 15:27:30 »

Temperatura je malo nizka, možno, da ni bila pravilno izmerjena. Če čez kak dan ne bo boljši, bi ga jaz peljala na pregled.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #167 : torek, 10.03.2015 : 11:32:17 »

Normalni je, da začne šepati par ur po naporu, ko se mišice ohladijo.
Temperatura je malce nizka, a tudi v primeru, da je bila zmerjena prav, še ni tako nizka, da bi te moralo skrbeti (to je pod 37 stopinj)
Logiran
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #168 : nedelja, 30.08.2015 : 10:33:41 »

Lep pozdrav.

Naša psička Sky (Border Collie) je pred dnevi (kak teden dni nazaj) začela šepati na levo sprednjo tačko. Znakov bolečine ni kazala (ko smo ji raztegnili in skrčili tačko), vendar smo se vseeno odločili iti k veterinarju. Tudi on jo je pretipal, preveril gibljivost in psička ni kazala nobenih znakov bolečin, izmeril je temperaturo in je rekel da ni povišana, da ne gre za vnetje. Dobila je predpisane "tablete" Rimadyl ter priporočeno je bilo mirovati. Vse je bilo vredu, dokler je dobivala zdravila, ni kazala znakov šepanja, vendar ker je kot vsak Border Collie zelo zelo aktivna, je tekala sem ter tja (in kar je najhuje, po stopnicah, ker rada teka za mucami). Danes, ko je prvi dan po prenehanju jemanja Rimadyl-a pa spet kaže znake šepanja, sicer občutno manjše (skoraj neopazne), vendar tu pa tam drži levo tačko gor za kakšno sekundo ali dve. Tudi, ko ji probam iztegnit levo tačko, začne cmivkati ter se mi izmikati. Sumim, da je OCD (ki je pri BC pogost).

Psička je stara 4.5 mesece, je in pije normalno.

Ima kdo kaj podobnih izkušenj?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #169 : nedelja, 30.08.2015 : 12:54:58 »

Nazaj k veterinarju jutri pa naj magari slika (rtg).

Mirovanje pa pomeni mirovanje - nobene hoje po stopnicah, lulat kakat in nazaj not, sprehod kratek, na povodcu, nobenega divjanja, tekanja; ne za mackami, ne za zogico, nic itd.. Pac mirovanje. Za psa zmatrat pa klikanje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #170 : nedelja, 30.08.2015 : 12:57:59 »

Sori, prehitro oddala. V glavnem pac jaz bi psa dala res na mirovanje, ampak RES NAJ MIRUJE! Kakrsnikoli izgovori da je pac zelo zelo aktivna, ker je pac border,... Mislim - ne, ma da miruje. Ce ne bi bilo cez par dni bolje, bi sla ponovno k vetu in magari narest rtg.

Za zaposlit jo pa klikanje, razne igrice, pri katerih ni treba dirkat, one puzzle igracke iz lesa/plastike, iskanje priboljskov,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #171 : nedelja, 30.08.2015 : 13:22:53 »

To da je aktivna nisem mislil kot izgovor, le povem kako je na stvari. Jaz sem bil z njo pri veterinarju in ta mi je res predpisal mirovanje s kratkimi sprehodi na povodcu, ampak najbolj se je temu težko odrekel foter, ki ima neko svojo filozofijo, da s psom ni nič narobe. Prepričevat njega je kot prepričevat kamen, da se premakne.

Jo bomo zvezali, pa par dni čistega mirovanja, potem pa bomo videli na čem smo.

Samo toliko v vednost, kakšne so kaj okvirne cene operacij, slikanja itd.? (glede na to da veterinarji sami po sebi niso poceni, da se pripravimo na morebiten finančni zalogaj)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #172 : nedelja, 30.08.2015 : 13:31:09 »

Slikanje tam 30, 40 eur (brez pomirjevala). Operacija pa odvisno kdo in kje in kaj, nekaj sto evrov verjetno in gor.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #173 : nedelja, 30.08.2015 : 14:00:57 »

Veterinar je priporočil enega v Topolšici (Matko?) ter enega v Mariboru - Pobrežje (ne vem kako se ta piše). Verjetno bi moral poklicat pa vprašat, kako in kaj Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #174 : nedelja, 30.08.2015 : 14:16:13 »

Matko bo v redu. Aja, kaj pa pravi vzreditelj? Se je šepanje pojavilo še pri kakšnem mladičku iz legla?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #175 : nedelja, 30.08.2015 : 14:47:51 »

Z vzrediteljico se še nismo slišali okoli tega, a sumiš da bi lahko bila zadeva dedna? Njena psička je stara šele 2 leti, koliko vem ona teh težav ni imela (je pa res da se okrog tega nismo tako pogovarjali in ne bom trdil da je 100% res). Bom se pozanimal, pa javim Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #176 : nedelja, 30.08.2015 : 15:22:39 »

Slikanje je povsem na mestu. Pa preverit klopne tudi.

Mirovanje je pa cca max 10 minut bit na nogah. Po 10 minutah se že kosti oremenjuje. Saj ti bo Matko to odlično razložil, kaj mirovanje in postopno pridobivanje kondicije nazaj pomeni. Po operaciji traja navadno cca 6 mesecev, da je pes lahko spuščen na sprehodih etc.
Logiran
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #177 : nedelja, 30.08.2015 : 16:10:49 »

Tako vzrediteljica kot tudi ostali psi v leglu nimajo težav.

Bo šla psička jutri na slikanje (preventivno), pa da vidimo na čem smo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #178 : nedelja, 30.08.2015 : 18:43:30 »

Če je prišlo do poškodbe (lahko tudi samo mišice ali vezi, česar ne RTG ne vidiš) traja okrevanje nekaj tednov. V enem tednu ne more biti dobro.
Logiran
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #179 : nedelja, 30.08.2015 : 19:24:54 »

Se zavedamo tega Lanabela, zato bo sedaj slikanje plus strogo mirovanje do nadaljnega, da vidimo na čem smo. Operacija bo sledila, če bo to res nujno potrebno (tudi zaradi ne-preveč-blestečega finančnega stanja družine).

Hvala vsem Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines