mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:41:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šepanje na tačko  (Prebrano 56436 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #75 : torek, 20.05.2008 : 22:27:42 »

Prosim za nasvet,mnenje,.. Moj mops, star dobra dva meseca je pred kakšno uro skočil iz kavča. Nič ni zacvili ali kaj podobnega, ko sem ga čez minuto pogledala je šepal na predno levo tačko. Ko sem mu jo taknila,ga ni nič bolelo. Dala sem mu na tačko mrzel obkladek in čez pet minutk je bilo vse o.k. in ni več šepal.  Kaj se mu je zgodilo? Je bil samo udarec? Naj ga ju3 peljem k veterinarju?
Hvala
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #76 : torek, 20.05.2008 : 22:45:31 »

Ni treba delati panike. Če ne šepa več, se je le malce udaril in je že vse dobro. Malo ga opazuj in če bo šepal še kaj razmisli o obisku veterinarja. Vendar če praviš da ne šepa več je verjetno že vse o.k. Wink
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #77 : četrtek, 29.01.2009 : 11:23:55 »

lp!

imam eno vprašanje - problem...včeraj se je moj 4-mesečni kuža poškodoval, in sicer sva šla čez vrata (taka težka, vhodna vrata od bloka) jaz sem šla prva, nisem bla pozorna - kuža se je očitno ustavil, vrata pa so se zapirala in mu priščipnila en prst na zadnji tački...močno je zakričal (dobesedno!) in začel skakat sem in tja, tačka je bla pa še vedno ukleščena..to se je zgodilo v eni sekundi ker sem jaz seveda takoj odprla vrata, da je lahko šel naprej...no, od takrat rahlo šepa na to tačko..na posteljo lahko spleza, tut skoči dol, samo ko hodi pa šepa...pretipala sem mu celo tačko po dolgem in počez, pa nič ne cvili, kot da ga nič ne boli..pretipala sem tut obe zadnji tački, da bi vidla če je kaka razlika med kostmi, pa nič ne opazim...pomislila sem tudi da si je kaj izpahnil (ker je skočil na stran, tačka je bla pa ukleščena, je mel nogo pod nekim nenaravnim kotom..) - kakšni bi bili potem simptomi?
kakšno mnenje? med vikendom bomo šli do veterinarja, če se stanje ne popravi...
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #78 : četrtek, 29.01.2009 : 16:21:19 »

meni je tako hudo ko ga gledam, da sem se odločila da ga v soboto peljem k Matkotu...do sobote žal te možnosti nimam ker med tednom živim drugje...

mi lahko katera prosim svetuje če je stanje zelo nujno, da ne more počakat še dva dni, oz. kako naj mu ''negujem'' tačko?! to da ne sme na sprehod mi je nekako jasno...ne vem pa a potrebuje kakšne hladne obkladke morda? Huh

pomoč prosim  Sad hvala!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #79 : četrtek, 29.01.2009 : 21:36:32 »

Takole na pamet po tvojem opisu bi rekla, da ne more bit nič hujšega, če si vse pretipala in ne kaže znakov bolečin.
Sicer pa, kar se šepanja na splošno, brez znanega vzroka tiče, vam polagam na srce - preverite klopne bolezni (krvni test)!
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #80 : četrtek, 19.02.2009 : 22:36:27 »


Sicer pa, kar se šepanja na splošno, brez znanega vzroka tiče, vam polagam na srce - preverite klopne bolezni (krvni test)!

Pri štirimesečnem mladiču, ki klopa verjetno še videl ni (glede na to, da je zima), se mi to ne zdi smiselno.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #81 : petek, 20.02.2009 : 00:29:29 »

No, nikar ne bodi prepričana, da se v tem letnem času ne da stakniti klopa Shocked Na Kaninu skoraj zagotovo res ne, so pa kraji, kjer se niti pozimi ne da izogniti tej nevarni golazni Angry
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #82 : torek, 11.08.2009 : 21:48:24 »

LEPO pozdravljeni,..

danes seje oj Neon prvič kopal v morju,..trikrat je plaval po par minut in mahal z tačkami na vso moč,.. sedaj pa je nastal problem,.. vsake toliko malo pošepa po zadnji tački,.. ali je možno da si je malo nategnil vezi ali kaj podobnega ker je res na vso silo mahal v vodi z tačkami?Huh Drugače hodi normalno samo vsake toliko pa dvigne tačko,.. pretipala sem celo in ni nič videt,..

Torej ali je možno da zato ker je na vso moč mahal v vodi z tačkami da ga boli in da zato malo šepa?
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #83 : torek, 11.08.2009 : 22:12:21 »

how,..

zdaj smo bli na večernem lulanju,.. najprej je dvakrat pošepal, nato je hodil normalno cca 300 metrov,. nato spet enkrat pošepal,. pri lulanju se je videlo da ga malček boli..kot da ga boli tam pri stegnu ,.. na nogico se normalno upira,..

Verjetno se je v vodi z močnim čofotanjem pretegnu in bo jutri pojutrišnjem že bolje,..kajne?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #84 : torek, 11.08.2009 : 22:19:06 »

luna83, tudi psi lahko imajo "muskelfiber"...opazuj, če šepa, ko se malo razhodi in "ogreje". Če šepne samo, ko vstane iz ležišča, je to to. Bo v enem dnevu boljše. Drugače pa ga le pelji k veterinarju, saj veš, ziher je ziher Wink.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #85 : torek, 11.08.2009 : 22:30:00 »

hvala za odgovor  Wink   ja res je najbrž kaj takega,..ker drugega se mu danes itak ni zgodilo,..ker sem ga imela cel čas na očeh in še non stop zraven mene na blazini in na povodcu. Zato predvidevam da je kaj takega od res močnega čofotanja v vodi,..

Bomo videlu jutri,.. zjutraj bo verjetno kar šepal glede na to da se mu bo ponoči ohladila nogica,. pol bi pa moglo bit v redu v dnevu  ali dveh verjetno ? Upam! Lips Sealed
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #86 : sreda, 12.08.2009 : 07:47:35 »

oJLA,

danes zjutraj je v kratkem sprehodu zašepal "samo" 2x. zdaj bo pa ful miroval,.. hvala bogu da je navajen biti v boxu tudi čez dan (ko je to potrebno) tako da s tem nimamo problemov.

Ta teden bo počival,..drugi teden gremo na dopust in sicer v Moravske toplice ali mi kdo priporoča gor kakšnega dobrega veterinarja? Če bo kaj narobe da grem do njega.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #87 : sreda, 12.08.2009 : 11:10:17 »

Sedaj sem ga ravno spet pregledovala  Roll Eyes Roll Eyes   videt ni nič,.. uleže se tudi na to bolečo tačko, upira se normalno na njo,... samo tu pa tam jo še malček dvigne,.. zgleda in upam da res ni nič kaj takega in da bo počivanje dovolj,..

Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #88 : ponedeljek, 17.08.2009 : 14:21:44 »


Moj Neon je počival od torka do včeraj ko je bilo z tačko že veliko boljše,.. sploh ni več šepal in samo na trenutke se je videlo da ni še 100 %,,.. danes pa je fraj skoču na stopnico ravno z to nogico in zgleda da ga spet malo bolj boli. Sicer hodi in teče normalno po teli tački samo vidi se da ga bolj boli.

Joojj Sad
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #89 : sreda, 16.09.2009 : 16:30:37 »

OJLA pred mesecem dni če se spomnite sem vam pisala da je moj mopsek fulll plaval in je  potem šepal na zadnjo tačko,... po enotedenskem počivanju ni več šepal.

Na dopustu smo veliko hodili in je spet malo zašepal. Nato je spet počival in je bilo dobro.

Včeraj smo bili spet na "daljšem" sprehodu (eno uro hitre hoje) in danes spet šepa! In to na drugo nogico kot takrat. Zanimivo pa da samo ko hodi po travi,..in ker dezuje,kot da bi se mu gnjusla mokra trava in zato dvigne tačko.

Kaj uje lahko to znak kake bolezni???

Prosim napišite kakšen nasvet
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines