mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:30:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šepanje na tačko  (Prebrano 56501 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #90 : sreda, 16.09.2009 : 17:14:44 »

Ne bo skodilo, ce gres do veterinarja, da pregleda in slika (majhna verjetnost, da bi pes tolikokrat zapored sepal, ker je nerodno stopil...). Sicer je pes majhen, a naj mu kar slikajo sklepe. Bos bolj mirna.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #91 : sreda, 16.09.2009 : 17:25:59 »

HVALA Barbara ,ja nekaj dni bom opazovala pol pa kar do veta,

prosim še za kakšno mnenje
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #92 : sreda, 16.09.2009 : 18:38:33 »

klopne bolezni
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #93 : sreda, 16.09.2009 : 18:41:36 »

Mojim se gnusi mokra trava in tako poskakujejo po njej kot da jim fali nevemkaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #94 : sreda, 16.09.2009 : 21:28:25 »

Zoia ja sem pomislila tudi na klopne bolezni,čeprav da bi vedla Neon še ni imel klopa v življenju.

Ja Nanook tudi mojemu se gnjusi mokra trava,..

Mah nevem več sem pa ful zaskrbljena,..najbolj sumim na kako kolčno displazijo,ker odkar je živ (1,5) let full vleče na povodcu kar nekaj metrov dokler se na sprehodu ne umiri in vsak avto ki gre mimo se zažene v njega in tako full povleče in se zato bojim da ima bolane kolke od tega? Je to možno?

Najbolje bo da ga peljem v bolnico za živali in ga slikamo ne?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #95 : četrtek, 17.09.2009 : 10:28:24 »

Sicer nevem kako pasemsko in starostno ustreza, ampak mogoče nebi bilo slabo narediti RG rame.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #96 : četrtek, 17.09.2009 : 13:21:23 »

hvala Desobediencia sem pomislila tudi v tej smeri.

Jah res čudno nevem danes sva bila na dveh krajših sprehodih pa ni zašepal niti enkrat. Mah nevem več.

Ali je možno sploh pri mopsu staremu 1,5 let da bi imel kolčno displazijo? Ali karkoli narobe z sklepi ali zadnjimi tačkami nasploh? Je najboljšo hrano,po stopnicah ga večinoma nosimo,hodi ne v nevem kake hribe,..doooolge sprehode,.. Mah nevem  Lips Sealed Cry
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #97 : četrtek, 17.09.2009 : 15:12:20 »

Osebno sem pred kratkim izvedela prav za Mopsa z displazijo.
Rama pa če se morda nabira kalcij v mišici, spet, pes je mlad in nimam pojma kako je s tem pri tamalih pasmah..tako da če boste kaj slikali nebi bilo slabo slikati še rame. Kaj pa zapestje?
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #98 : četrtek, 17.09.2009 : 22:41:42 »

oJLA,Desobediencia hvala za odgovor.

Dviga samo zadnji tački. Prednji ne. Ko lula dvigne tačko (včasih levo včasih desno) visoko v zrak in ga pri tem vsaj na videz nič ne boli.

Sedaj sva bila spet na sprehodu in spet ni niti enkrat zašepal noče pa na mokro travo! Prav izogiba se je,..tako da sva imela celo "borbo" da je šel na travo in da je končno kakal. Nevem na pogled dviga tačke kot da se mu gnjusi trava in dvigne. V bistvu pa sem nekakrat opazila da ga "zaboli" v zadnjem delu hrbta ali tam pri zadnjih tačkah ko se obrne in takrat malo dvigne zadnjo tačko.

Nevem prvič je to delal ko je "preveč-premočno" plaval,..sedaj drugič po daljšem sprehodu,..nevem kot nek muskelfiber,...

Mislim, da bomo mogli kar na slikanje,.. Ker me preveč skrbi. Koliko okvirno pa naj pripravim dinarčkov za slikanje in vse kar spada zraven,..?Samo tako okvirno me iz firbca zanima,..za njega bi dala itak vse,..
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #99 : torek, 16.03.2010 : 13:57:03 »

Živjo,

moja psica ima zadnje dva dni podobne probleme: šepa namreč na obe zadnji taci.

res je, da sem ji zadnje dva dni dajala večjo žogo, in jo je podila kot nora, in se pri tem resnično utrudila. Res je tudi, da je zunaj blatno, in se ji medtem blato nabira med prstki. Nekaj časa je tudi včeraj normalno tekla za žogo, si jo brcala, ipd., potem pa je kar naenkrat začela šepati - najprej na eno zadnjo, jo dviguje v zrak, potem na drugo, potem pa pač ne more več naprej.

Do sedaj NIKOLI ni imela podobnih problemov. Stara je 2 leti, je francoski buldog. Danes, ko sva šle lulat, so jo motili že kamenči na dvorišču, tudi na travo sem jo koma prisilila, da je šla kakat.

Resnično me skrbi, tako da me zanima vaš nasvet: jo pusti nekaj dni v mirovanju (brez sprehodov), ali morava kar k veterinarju? Mogoče je samo preutrujena? Čeprav mi je čudno, da "ne more" hoditi samo po pesku in blatu.... Kupila sem tudi samolepilni povoj, razmišljam, da bi ji z njim tačke ovila, ko greva lulat.

Vsak nasvet/mnenje bo več kot dobrodošel.

Hvala in lp,

Ana
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #100 : torek, 16.03.2010 : 13:59:33 »

Je imela trde bunke blata med blazinicami?
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #101 : torek, 16.03.2010 : 14:04:29 »

Niti ne, sem ji očistila z vodo in robčkom vmes....
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #102 : torek, 16.03.2010 : 14:10:54 »

Enake simtome smo imeli pri nas zaradi snega - kep med blazinicami. Smo jih očistili, pa je bilo čez par minut lahko spet isto. Striženje dlak med blazinicami sicer precej pomaga. Nenavadno se mi zdi, da bi se bolezenski znaki pojavili tako iznenada in na obeh tacah hkrati.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #103 : torek, 16.03.2010 : 14:14:21 »

Aha, hvala za pomiritev.

Samo problem je, da je moja kratkodlaka, kar pomeni, da ravno nima dlak med blazinicami......
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #104 : sreda, 17.03.2010 : 12:00:31 »

K veterinarju?!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Šepanje na tačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines